اندیکاتور انتقال دیتا از متاتریدر ۵ ورژن ۴

8,499
نسخه ۵٫۳ این اندیکاتور را می توانید از فروشگاه سایت تهیه فرمایید.
راهنمای انتقال دیتا از متاتریدر به دیگر نرم افزارها را از این لینک بخوانید.

انتقال دیتا از متاتریدر به نرم فزارهای تحلیلی همیشه یکی از دغدغه های فعالان بازارهای مالی مانند بورس بوده است. اندیکاتورهایی در این زمینه وجود داشت که کار انتقال دیتا را به شکلی نه چندان دلچسب انجام می دادند.

این اندیکاتورها مشکلات بسیاری داشتند از جمله:

 • نمایش تاریخ و ساعت غلط در تایم فریم H4 و تایم های پایین تر از آن.
 • ساخته شدن فایل دیتاهای بورسی با نام فارسی که توسط نرم افزارهای تحلیلی به دلیل ناسازگاری با کدینگ فارسی پذیرفته نمیشد.
 • محدودیت در تعداد کندل های خروجی.
 • نشان دادن تیک والیوم به جای والیوم در بورس ایران
 • عدم استخراج اتوماتیک کندلها و نیاز داشتن به تغییر تایم فریم جهت تولید دیتا.
 • درگیر کردن رم کامپیوتر در بعضی نمونه ها و در نهایت هنگ کردن سیستم.
 • و ….

در این پست قصد معرفی اندیکاتوری را داریم که در آن مشکلات مطرح شده را برطرف کرده ایم و امکانات زیادی نیز به آن افزوده ایم. امکاناتی که در این نسخه از اندیکاتور انتقال دیتا از متاتریدر 5 به شما ارائه خواهیم داد در ادامه آمده است. لازم به ذکر است که اندیکاتور مشابه برای متاتریدر 4 نیز در سایت ارائه شده است که در قسمت پست های پیشنهادی پایین همین صفحه می توانید به آن رجوع کنید.

شرح تنظیمات اندیکاتور استخراج دیتا از متاتریدر 5:

مطابق با تصویر زیر به شرح هر گزینه از اندیکاتور Data Exporter V4 خواهیم پرداخت.

Data Exporter Settingگزینه Insert Name و Name :

دو گزینه نام برده با هم در ارتباط هستند و امکانِ تغییر نام نماد یا جفت ارز به نام دلخواه را برای شما فراهم می کنند. که برای اینکار باید گزینه اول ( insert name ) را ON کنید سپس در فیلد دوم نام دلخواه را وارد کنید. لازم به ذکر است که اگر گزینه اول را ON کنید و در فیلد دوم چیزی ننویسید اکسپرت نام خود نماد یا جفت ارز را اعمال خواهد کرد. همچنین اگر در فیلد دوم کلمه ای نوشته باشید و فیلد اول را ON نکرده باشید نام دلخواه شما اعمال نخواهد شد.

گزینه سوم (File Extention) :

برای تغییر دادن پسوند فایل ها می باشد که بدین منظور سه پسوند prn , csv , txt را در فیلد مربوطه تعبیه کرده ایم که هر کدام را مایل بودید به راحتی می توانید انتخاب کنید.

این گزینه به این دلیل تعبیه شده است که برای انتقال دیتا به هر نرم افزاری که مایل بودید مشکل نداشته باشید مثلا پسوند csv مخصوص اکسل می باشد، پسوند txt برای هر نرم افزاری کار خواهد کرد و پسوند prn مخصوص نرم افزارهای تحلیل تکنیکال می باشد. البته بسیاری از نرم افزارها هر سه پسوند را می پذیرند.

گزینه بعدی (How Many Bars) :

از شما می پرسد که می خواهید اطلاعات چه تعداد کندل در خروجی قرار گیرد که تعداد کندل ها از سمت راست نمودار به سمت چپ شمارش می شود. این تعداد بین ۱۰۰۰-۱۰۰۰۰ کندل می تواند باشد که با دبل کلیک کردن بر روی فیلد مربوطه اعدادی به این شرح نمایش داده می شود ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ و ۵۰۰۰ و ۶۰۰۰ و ۷۰۰۰ و ۸۰۰۰ و ۹۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ که هر کدام را مایل بودید می توانید انتخاب کنید

اما لازم به ذکر است که هرچه تعداد را عدد بیشتری قرار دهید سرعت تولید فایلها کمی کاهش پیدا خواهد کرد و زمانی که در نرم افزار داینامیک تریدر دکمه آپدیت به رنگ سبز باشد گاهی با پیغام خطایی با مظمون نبود دیتا مواجه می شوید که ممکن است اعصاب خورد کن باشد پس ترجیحا از عدد نرمال ۵۰۰۰ استفاده کنید که هم تعداد مناسبی برای تحلیل می باشد و هم سرعت آپدیت در کسری از ثانیه انجام شود و هم در داینامیک خطایی دریافت نخواهید کرد. ضمن اینکه اکثر چارتها از این تعداد کندل بیشتر هیستوری ندارند.

گزینه بعدی (Auto Create File) :

وقتی این گزینه روی هر نمودار فعال باشد باشد دیتای آن نمودار با هر کندل ۱ دقیقه ای که بسته شود آپدیت می شود. و نیازی به تغییر تایم فریم برای آپدیت نیست. اگر این گزینه غیرفعال باشد برای آپدیت دیتاها باید یکبار تایم فریم را عوض کنید و با این کار همه تایم فریم ها دیتایشان آپدیت می شود و نیاز نیست روی تک تک تایم فریم ها کلیک کنید.

همچنین وقتی این اکسپرت روی نمودارهایتان فعال باشد به محض اینکه متاتریدر را باز کنید تمام نمودارها در تمام تایم فریم ها آپدیت خواهد شد و بعد از آن دیتای هر نموداری که روی آن باشید به صورت LIVE آپدیت می شود.

لازم به ذکر است که در متاتریدر بیش از ۱۰۰ چارت به صورت همزمان نمی تواند باز باشد اما شما می توانید با ساخت پروفایل های مختلف و تعویض بین پروفایل ها تمام چارتهایتان را ادد کرده و از آنها دیتا بگیرید. این کار برای چارتهای بورس که تعداد زیادی هستند کاربرد دارد.

پیشنهاد می کنیم برای هر گروه بورسی یک پروفایل ایجاد کرده و دیتای همان گروه را در پروفایل مربوطه ادد کنید و از اندیکاتور برای خروجی گرفتن استفاده کنید. بدین صورت با هر بار تعویض پروفایل، بصورت اتوماتیک دیتای گروه مربوطه آپدیت خواهد شد.

مزیت دیگر این روش این است که در هر پروفایل نهایتا ۳۰ چارت بیشتر قرار نخواهد گرفت و سرعت متاتریدر کاهش چشمگیری نمی یابد. ضمن اینکه نظم خوبی در چارتهای شما شکل خواهد گرفت و به راحتی می توانید چارت مورد نیاز را پیدا کنید.

در تصویر زیر پروفایل های متاتریدر مارا مشاهده می کنید، شما نیز می توانید مشابه همین پروفایلها را برای خود ایجاد کنید.

نحوه ی پروفایل بندی در متاتریدرروش ساخت پروفایل :

روش ساخت پروفایل ساده می باشد. برای این منطور در ابتدا از منوی فایل روی زیر منوی پروفایل (Profile) رفته و گزینه Save As را بزنید و یک پروفایل با نام دلخواد ایجاد کنید. سپس نمادهای موجود در پروفایل ایجاد شده را حذف کنید و نمادهایی را Add کنید که مربوط به پروفایل ایجاد شده باشد. برای حذف نمادها کافی است روی نام آنها کلیک راست کرده و آنها را ببندید. خب بدین ترتیب شما یک پروفایل مجزا ساخته اید. برای اینکه پروفایل دیگری ایجاد کنید مجددا مراحل بالا را طی کنید، یعنی از منوی پروفایل گزینه Save As را زده و یک نام وارد کنید سپس نمادهای فعال را حذف کنید و نمادهای مرتبط را ادد کنید.

نگران خراب شدن پروفایل قبلی نباشید. وقتی در ابتدا پروفایل را با نام دیگری ذخیره می کنید و بعد اقدام به حذف نمادهای موجود می کنید تغییرات در پروفایل جدید ایجاد می شود و نمادهایی که قبلا ادد کرده بودید در پروفایل قبلی باقی خواهند ماند.

تعیین تایم فریم های مورد نیاز :

حالا نوبت به این میرسد که مشخص کنید که دیتاهای کدام تایم فریم ها ساخته شود بدین منظور ۲۱ تایم فریم به صورت M1 , M2 , M3 , M4 , M5 , M6 , M10 , M12 , M15 , M20 , M30 , H1 , H2 , H3 , H4 , H6 , H8 , H12 , D1 , W1 , MN1 تعبیه شده که هرکدام را فعال کنید دیتای آن ساخته می شود که به صورت پیشفرض تایم های متداول M1 , M5 , M15 , M30 , H1 , H4 , D1 , W1 , MN1 فعال می باشد و بقیه تایم فریم ها که متداول نیستند غیرفعال هستند. ( لازم به ذکر است که بعضی ها معتقدند که اگر تحلیل در تایم فریم H3 , H8 و …. که اعداد فیبوناچی هستند انجام گیرد نتیجه بهتری حاصل می شود بخاطر همین این تایم فریم ها را قرار داده ام تا شاید کسی بخواهد استفاده کند) همچنین تمام تایم فریم ها با تاریخ و ساعت دقیق می باشند!!!

قابلیت درونی اندیکاتور :

به غیر از گزینه های در دسترس برای تنظیم یک قابلیت جالب اندیکاتور این است که وقتی این اکسپرت را روی جفت ارزها بیاندازید اکسپرت به طور هوشمندانه تیک والیوم (تعداد معاملات) را جزء دیتاهای خروجی می فرستد چون در بازار بازار تبادلات ارزی حجم معاملات مشخص نیست اما اگر اکسپرت را روی نمودارهای بورس قرار دهید والیوم (حجم معاملات) را جزء دیتاهای خروجی قرار می دهد (البته در پلتفرم رسا خود شرکت حجم معاملات را قرار نمی دهد و فقط تیک والیوم در دسترس است) !!!!

راهنمای تنظیم ستونهای ASCII در داینامیک تریدر:

ستونهای داده در دیتاهای تولیدی توسط اندیکاتور به شرح تصویر زیر است:

V4

در هر نرم افزاری باید مطابق با این تصویر ستونهای ASCII را تنظیم کنید. برای مثال تنظیمات داینامیک تریدر مانند تصویر زیر خواهد شد:

ASCII Setup

موفق باشید.

نسخه ۵٫۳ این اندیکاتور را می توانید از فروشگاه سایت تهیه فرمایید.
93%
امتیاز

نقد و بررسی

لطفا با دادن امتیاز ، ما را در بهبود خدمات یاری دهید.

دانلود اندیکاتور انتقال دیتا ورژن 4
اندیکاتور انتقال دیتا ورژن 4 را می توانید از اینجا دانلود کنید.
 • کد نویسی 100%
 • سرعت اجرا 80%
 • امکانات اندیکاتور 90%
 • کاربر پسند 100%
67 نظر
 1. حسین جهانگیریان می گوید

  سپاسگزارم

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   خواهش می کنم.

 2. حمید می گوید

  سلام ضمن سپاس از شما ، لطفا در صورت امکان خروجی نام نمادها به صورت فینگلیش را به اندیکارتون اضافه نمایید

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام خواهش می کنم.
   این قابلیت مدتهاست در ورژن جدید اندیکاتور (۵٫۳) که نسخه تجاری هست قرار داده شده و به زودی روی سایت قرار می گیره.

 3. فرهاد می گوید

  سلام من وقتی اندیکاتورو باز میکنم میزنه اکسپایر شده
  بخاطر همینم تو داینامیک چیزی نشون نمیده

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام. شما از نسخه ۵٫۳ استفاده کرده اید که مدتی به صورت تریال ارائه شده بود.
   هم اکنون آن نسخه به صورت اشتراکی ارائه می شودن با هزینه ۶ ماهه ۹۰ هزار تومان و یکساله ۱۵۰ هزار تومان. که برای خرید می توانید اعلام بفرمایید.
   در صورت عدم تمایل به خرید می توانید از نسخه هایی که ملاحظه می کنید به صورت رایگان استفاده کنید.
   مزیت نسخه جدید در صفحه اختصاصی آن به زودی اعلام می شود اما بطور خلاصه عرض می کنم که مزیت نسخه جدید یکی در فیلگلیش کردن نامها به صورت اتوماتیک و دیگری تغییر ستوانهای داده و مشابه کردن آن به داده های رهاورد می باشد که با پسوند txt در خروجی قرار می گیرند و مزیت این کار این است که شما هم داده های رهارود و هم داده های مفیدتریدر را می توانید با یک فرمت داشته باشید و در تنظیمات داینامیک تریدر از یک نوع تنظیمات ASCII برای وارد کردن داده ها استفاده کنید که زحمت شما تا حد زیادی کاهش خواهد یافت. لازم به ذکر است که پسوند فابلها مانند گذشته قابل تغییر به prn نیز هست که در تنظیمات اندیکاتور فیلد آن موجود است.

 4. بهرام رجبی می گوید

  سلام و وقت بخیر
  بنظر می رسه نمادهایی که حروف پ چ ک گ ی دارند در انتقال به DT مشکل داشته باشند . تنظیمات هم طبق تصویر انجام شده .
  متشکرم

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام
   خب اصلا فیلد اول و دوم اندبکاتور برای همین تعبیه شده که شما نام نماد رو به صورت انگلیسی وارد کنید تا داده ها با نام انگلیسی تولید شوند.
   نرم افزار داینامیک تریدر با حروف فارسی مشکل دارد.

 5. سلمان می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  بنده در تنظیمات اولیه دیتا اکسپورتر نماد خپارس انتخاب کردم ولی برای اضافه کردن نماد جدید مثلا وپاسار انتخاب میکنم و دیتا اکسپورتر فعال میکنم در نرم افرار داینامیک تریدر اسم وپاسار میاد ولی نمودار خپارس لود میشه . برای من سوال هست که چرا همه نمادهای مفید تریدر از طریق اندیکاتور dx به نرم افزار داینامیک تریدر اضافه نمیشه ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام
   باید هر چارت را جداگانه باز کنید و اندیکاتور را روی ان فعال کنید.
   در ضمن داینامیک با نامهای فارسی مشکل دارد طبق آموزش مربوط به اندیکاتور نام فینگلیش نماد را وارد تنظیمات اندیکاتور کنید.

 6. مجتبی می گوید

  سلام.
  دیتا بعضی از نمادها save نمی شه در portfolio.بیشتر دیتا نماد گروه ها و شاخص ها این حالت میشه.اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام
   این مشکل به این خاطر است که شما دارید دیتا را با نام فارسی به داینامیک می دهید و داینامیک با نامهای فارسی مشکل دارد.
   برای هر سهم چارت آنرا باز کرده و اندیکاتور را روی آن بیندازید و در فیلد دوم تنظیمات اندیکاتور نام نماد را به انگلیسی واردکنید سپس فیلد اول تنظیمات را روی ON قرار دهید. با این کار دیتای آن چارت با نام انگلیسی ای که شما وارد کرده اید ساخته خواهد شد و داینامیک آن دیتا را به راحتی خواهد پذیرفت.

   1. مجتبی می گوید

    خیلی ممنون بابت راهنمایی و اندیکاتور مفید و کاربردی شما

 7. naghous می گوید

  سلام
  همانطور که اشاره کردید بورس ایران حدود ۴۰۰ نماد میباشد که باید ۴تا پروفایل ساخت ممکنه نحوه ساختن آنرا در متاتریدراشاره بفرمایید من مبتدی با سرچ در اینترنت چیزی پیدا نکردم و فعلا از ۱۰۰ نماد اول استفاده میکنم یک دنیا ممنون

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام
   خواهش می کنم
   سعی می کنیم در ادامه همین پست نحوه ساخت پروفایل هم توضیح بدیم.

 8. naghous می گوید

  یک دنیا ممنون بزرگوار هستید

 9. naghous می گوید

  سلام
  با عرض ادب و احترام همچنان منتظر آموزش نحوه ساخت پروفایل در مفیدتریدر هستیم که مشکل تعداد زیادی از کاربران هست

 10. حسن می گوید

  سلام استاد
  ساخت پروفایل را بی زحمت بگید ممنون میشم

 11. علی می گوید

  سلام
  اندیکاتور تاخیر زمانی دارد.

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام خیر اندیکاتور بارها تست شده و در بهترین حالت ممکن کار می کند. البته اگر به توصیه های مطرح شده گوش کرده باشید.

 12. امین می گوید

  سلام. باتشکر از شما. من نرم افزار مفیدتریدر رو نصب کردم و این اندیکاتور رو هم نصب کردم و میخام اطلاعات مربوط به بورس رو به نرم افرار ال ویو که نرم افزار شمارش امواج الیوت هست انتقال بدم ولی متاسفانه خطا میده. مو به مو تمام موارد رو انجام میدم ولی متاسفانه نمودار ظاهر نمیشه نمیدونم چیکار کنم دیگه. ممنون میشم اگه کمکم بکنید

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام. تظیمات ASCII الویو رو دارید اشتباه انجام میدید. آموزش هایی در زمینه ورود دیتا به الویو در نت موجوده ازاونها استفاده کنید.

 13. ALi می گوید

  من از داینامیک ۶ استفاده میکردم الان که ورژن ۷ رو نصب کردم توی تایم فریمهای کمتر از روزانه چارتم به هم ریخته، کندل های پراکنده و تاریخ اشتباه، این مشکل توی داینامیک ۶ هم بوجود اومد، ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   تنظیمات ASCII رو خیلی دقیق انجام بدید. تمام فیلدها رو چک کنید.

 14. milad می گوید

  سلام. یه سوال داشتم.من میخوام شاخص گروه های مختلف هر صنعت رو در متاتریدر ۴ تحلیل کنم.ولی متاسفانه بروکرها شاخص هر گروه رو فقط در متاتریدر ۵ نمایش میدن.میشه با این اندیکاتور دیتا رو از متاتریدر ۵ به متا ۴ انتقال داد؟
  یا روش دیگه ای که بشه شاخص گروه های مختلف رو در متا ۴ تحلیل کرد.
  مثلا شاخص گروه خودرو یا پالایشی

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام
   برای انتفال از متا ۵ به ۴ باید داده هارو به صورت دستی در متا۵ ذخیره کنید و در متا ۴ بر روی یک چارت که فکر می کنید بدردتان نمی خورد بارگذاری کنید توسط دیتاسنتر متا۴ که در کل کار جالبی نیست. پیشنهاد میشه از همین اندیکاتور دیتا بگیرید و در داینامیک تریدر تحلیل کنید.

   1. امین می گوید

    سلام …اگر ممکنه این روش ( انتقال از متای ۵ به متای ۴)را مقداری بیشتر توضیح بدبد چون من اندیکاتوری دارم که فقط با متای ۴ کار میکنه و میخوام نمودارهای تعدیل شده متای ۵ را در متای ۴ مشاهده کنم …تشکر

    1. علی می گوید

     سلام دوست عزیز ..منم که خیلی دنبال این بحث هستم وبرام یه معضل شده ..اگه به راه حلی رسیدی ممنون میشم کمکم کنی ..منم دنبال پیدا کردن راه هستم ..شماره برای در ارتباط بودن در تلگرام۰۹۳۳۹۲۲۵۹۷۲

 15. امیر می گوید

  خداقوت آقای رحمیمی
  تشکر بابت اندیکاتور فوق العاده تون

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   زنده باشید دوست عزیز

 16. معتمدی می گوید

  سلام خسته نباشید

  باتوجه به عکسی که گذاشتین
  https://iranneowave.com/wp-content/uploads/2016/03/V4.jpg
  بنده خط اول رو ندارم(دانلود دیتا از مفید تریدر)
  آیا همچنان در تنظیم داینامیک تریدر skip را ۱ قرار دهم یا ۰ کنم؟

  پیشاپیش مچکرم از لطفتون

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام
   اگر خط اول رو ندارید ۰ باشه.

 17. بهروز می گوید

  سلام
  من به دیتای واقعی معاملات روزانهرنماد نیاز دارم. البته به صورت دستی از سایت TSETMC قابل کپی هست، ولی برای بازه چند ماهه کپی کردن معاملات روزانه از سایت فوق کاری خسته کننده و طولانی خواهد شد. حالا سوالم اینه که با اندیکاتورهای شما همچنین امکانی وجود دارد؟

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام
   بله باید مفیدتریدر نصب کنید سپس این اندیکاتور را روی هر چارتی که میخواهید دیتا داشته باشید بیندازید.

   1. بهروز می گوید

    داداش من قبلا چند تا از این اکسپرتها رو امتحان کردم ولی تیک ولوم رو میدادند. در صورتی که من حجم و قیمت واقعی معاملات روزانه سهام بورس تهران رو میخام. اگر همچین قابلیتی داره، میتونی بی زحمت یک نمونه از خروجی معاملات یک سهم رو برام ایمیل کنی، قبل خرید مطمئن بشم؟

    1. ارشیا رحیمی می گوید

     اگر همین پست را مطالعه کرده بودید میدید که نوشته شده این اندیکاتور والیوم را برای بورس خروجی میدهد و برای بازار ارز تیک والیوم.
     یعنی خودش تشخیص میدهد که روی چارت بورس ران شده یا بازار ارز و مطابق با آن والیوم یا تیک والیوم رو جایگزین می کند. نسخه ای از اندیکاتور که در همین صفحه هست نسخه رایگان هست. از همون استفاده کنید و در صورتی تمایل برای داشتن امکانات بیشتر اندیکاتور پولی را خریداری کنید.

 18. یاسر می گوید

  سلام روز بخیر من دیتای خروجی و میبرم تو امی بروکر با پسوند csv مشکلی هست اینه که بعضی از نماد هارو دیتا تولید میشه ولی فایل csv رو نمیتونم وارد امی بروکر کنم موقع وارد کردن پیام میده که این فایل موجود نیست در صورتی که دیتا موجود هست و تولید شده البته بعضیا اینجوریه مثلا نمودار تعدیل نشده و شاخص رو نمیتونم وارد کنم ولی تعدیل شه ها اکثرا بدون مشکل وارد میشن

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام
   احتمالا مشکل از حروف فارسی هست.
   در فیلد دوم اندیکاتور نام نمادهایی که اندیکاتور بر روی چارت آنها قرار دارد را به انگلیسی وارد کنید تا دیتا با نام انگلیسی ساخته شود و بعد وارد آمی بروکر کنید.

 19. naghous می گوید

  سلام استاد انشااله سال خوبی داشته باشید در مورد آموزش ساخت پروفایل پارسال قول داده بودید ممنون

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام.
   پروفایل ساختن خیلی راحته. نمیدونم چرا مشکل دارید.
   سعی می کنم این هفته توضیح بدم این موضوع را.
   پوزش بابت تاخیر.

   1. ارشیا رحیمی می گوید

    با سلام
    آموزش ساخت پروفایل در متاتریدر اضافه گردید.
    با احترام

 20. hb995 می گوید

  سلام لطفا روشکار با اندیکاتور را برای فارکسر ۵ هم توضیح دیهد که چگونه دیتا را استخراخ نماییم

 21. مهدی می گوید

  سلام وعرض ادب .لطفا اگر امکان داره پلاگینی طراحی کنید که نرم افزار آمی بروکر بصورت آنلاین قابل استفاده باشه.با تشکر.

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام. اندیکاتور ما بصورت اتوماتیک دیتارو انتقال میده. مشکل خود نرم افزار آمی بروکز هست که قابلیت بروزرسانی پیاپی داده هارو نداره و باید دستی این کار رو کرد. این مورد از دست ما خارج است. اگر به دنبال آپدیت اتوماتیک داده ها در نرم افزار هستید از نرم افزار داینامیک تریدر استفاده کنید.

 22. میعاد می گوید

  برای اپدیت لحضه ای نمودارها در نرم افزار داینامیک تریدر باید. تنظیمات خاصی رو انجام داد… مثلا میشه داینامیک تریدر رو به مفید تریدر لینک کرد که با اپدیت شدن مفید تریدر در ساعات معاملات بازار، داینامیک تریدر هم اپدیت بشه ؟
  خیلی دنبال این مطلب میگردم … ممنون اگه راهنمایی کنین

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   در داینامیک تریدر در گوشه ی سمت چپ و بالای چارت دکمه ای دایره ای و بسیار کوچک به رنگ قرمز وجود داره که باید روی آن کلیک کنید تا به رنگ سبز در آید. در این حالت داینامیک هر ۱۰ ثانیه یک بار داده ها را چک می کند برای بروز رسانی مجدد. در کنار داینامیک باید مفیدتریدر را روی نمادی که میخواهید باز بگذارید و در تنظیمات اندیکاتور فیلد Auto Create File هم باید ON باشد. با این شرایط اندیکاتور هر ۱ دقیقه یک بار دیتارا آپدیت خواهد کرد و از آن طرف داینامیک نیز دیتای آپدیت را می گیرد و نشان می دهد. در این حالت اگر زیاد با اروری در داینامیک مواجه شدید روی همان دکمه ی دایره ای کلیک راست کنید و عدد ۱۰ ثانیه را به عدد بزرگتری تغییر دهید تا تعداد ارور ها در هنگام آپدیت یا کم شود یا کلا از بین برود.

 23. ehsanqwe می گوید

  سلام خسته نباشید آقای رحیم بعد از اینکه اندیکاتور رو دانلود کردم و مراحل انتقال(دقیقا مشابه تنظیمات) رو انجام دادم موقعی که میزنم دینامیک تریدر نمودار رو نشون بده یه همچین پیغام خطایی رو نشون میده واستون ایمیل هم کردم invalid bar requestلطفا راهنمایی کنید متشکرم

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام
   برای رفع این پیغام روی دکمه ی دایره ای و کوچک سمت راست که به زنگ سبز می باشد کلیک راست کنید و عددی که احتمالا ۱۰ هست رو به ۶۰ یا بیشتر تغییر بدید. به این شکل یا پیغام ها کاملا از بین میره. یا خیلی کم میشه.

   1. ehsanqwe می گوید

    نه اینجوری درست نمیشه آقای رحیمی براتون فرستادم جزئیات مشکل رو براتون فرستادم
    الان یه مشکل دیگه دارم اینه که تاریخ رو درست نشون نمیده با کاراکترهای عجیب و غریب نشون میده

    1. ارشیا رحیمی می گوید

     اگر تنظیمات را درست انجام داده باشید هیچ مشکلی ندارد. دقیقا مطابق با تصاویر این پست تنظیمات را انجام دهید. البته توجه داشته باشید که اگر نسخه ۵.۳ این اندیکاتور را خریداری کرده اید باید مطابق با تنظیماتی که در صفحه خرید اندیکاتور آمده اقدام به تنظیم داینامیک خود کنید نه تنظیماتی که در این صفحه موجود است.

 24. میلاد می گوید

  سلام

  خیلی خیلی خیلی ممنونم آقای رحیمی
  با آرزوی رویاهای تمام نشدنی برای شما

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام
   سپاسگذارم. آرزوی سلامتی و ثروت فراوان برای شما.

 25. علی روزبه می گوید

  سلام
  ممنون جناب رحیمی. من چندین سال هست که از این اندیکاتور شما استفاده میکنم و همیشه توصیه کردم به دوستان.
  راستش الان بابت یک پروژه پژوهشی نیاز به دیتای تایم ۱ دقیقه و به تعداد بالا دارم.
  خواستم ببینم امکان سفارش حالت کاستومایز همین اندیکاتور برای اکسپورت کردن تعداد بالای ۱۰۰ هزار کندل وجود داره؟
  هم برای پلتفرم ۵ و هم متاتریدر۴.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام
   خواهش می کنم. بالابردن تعداد کندلهای خروجی سرعت کار اندیکاتور رو کاهش میده با این حال چون برای کار پژوهشی میخواید و تغییری که شما مد نظرتون هست برای بنده وقت زیادی نمیبره این کار رو براتون انجام میدم. در تلگرام به شماره ای که در بخش ارتباط با ما موجود هست پیام بدید تا اندیکاتور رو براتون ارسال کنم.

   1. علی روزبه می گوید

    ممنون از محبتتون جناب رحیمی. در تلگرام پیام دادم خدمتتون.

 26. محمد كريم عليزاده می گوید

  سلام
  بنده برای انتقال دیتا از متای ۵ از اندیکاتور ورژن ۴ شما استفاده می کنم ولی نمی دونم چرا ماهها را به زبان فارسی داینامیک نشون میده چیکار کنم ماهها میلادی نشون داده بشه
  با تشکر

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام. اون مشکل از تنظیمات خود ویندوز شماست به بخش کنترل پنل ویندوز مراجه کنید و در قسمت Region و تب format منوی کشویی زیر format رو بزارید رو English
   اگر درست نشد تنظیمات calendar سیستم رو هم به حالت پیش فرض برگردونید.

 27. alia می گوید

  سلام آقای رحیمی سوالی داشتم
  اندیکاتور های مشابه با تنظیمات مشابه در متا تریدر و داینامیک تریدر با هم تفاوت های زیادی دارند ؟

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام
   اگر پارامترهای تنظمیات اندیکاتور درهر دو نرم افزار یکی باشد هیچ تفاوتی نمی کنه. فرمول این اندیکاتورها یکی هست.

   1. alia می گوید

    بله آقای رحیمی مشکل من اینه که شکل اندیکاتور در دو نرم افزار با هم متفاوت است با وجود اینکه پاربامتر های اندیکاتور یکسان است

    1. ارشیا رحیمی می گوید

     اندیکاتور چی هست؟ اگر اسیلاتور مکدی رو میفرمایید که اون مدلی که در متاتریدر موجود هست در داینامیک به نام moving average oscillator هست نه مکدی. اسیلاتور مکدی داینامیک ورژن کلاسیکش هست.

 28. مریم می گوید

  سلام
  من هر کاری کردم نشد که نشد:-(( قسمت اسکی رو انجام بدم اصلا نمیدونم داده های مفیدم کجاست که انتقالشون بدم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام. از منوی سایت قسمت آموزش بخش آموزش انتقال دیتا از متاتریدر رو مطالعه کنید مشکل کامل حل میشه. بالای همین مطلب هم در یک کادر آبی رنگ لینک مطلبی که عرض می کنم هست.

 29. alirezabayat می گوید

  سلام
  اگه آموزش تصویری با ویدئو از مراحل نصب اندیکاتور تهیه بشه بهتر میشه از این اندیکاتور استفاده کرد

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام
   شیوه صحیح انتقال دیتا را در پست زیر بصورت مجزا توضیح داده ایم:
   https://iranneowave.com/export-data-from-metatrader/

 30. mt3 می گوید

  خیلی متشکرم.

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   خواهش می کنم.

ارسال یک نظر

لطفاً نظر خود را به فارسی تایپ کنید.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.