اندیکاتور انتقال دیتا از متاتریدر ۴ ورژن ۳

نسخه ۵٫۳ این اندیکاتور را می توانید از فروشگاه سایت تهیه فرمایید.

راهنمای انتقال دیتا از متاتریدر به دیگر نرم افزارها را از این لینک بخوانید.

انتقال دیتا از متاتریدر به نرم فزارهای تحلیلی همیشه یکی از دغدغه های فعالان بازارهای مالی مانند بورس بوده است. اندیکاتورهایی در این زمینه وجود داشت که کار انتقال دیتا را به شکلی نه چندان دلچسب انجام می دادند.

این اندیکاتورها مشکلات بسیاری داشتند از جمله:

 • نمایش تاریخ و ساعت غلط در تایم فریم H4 و تایم های پایین تر از آن.
 • ساخته شدن فایل دیتاهای بورسی با نام فارسی که توسط نرم افزارهای تحلیلی به دلیل ناسازگاری با کدینگ فارسی پذیرفته نمیشد.
 • محدودیت در تعداد کندل ها.
 • نشان دادن تیک والیوم به جای والیوم در بورس ایران.
 • عدم استخراج اتوماتیک کندلها و نیاز داشتن به تغییر تایم فریم جهت تولید دیتا.
 • درگیر کردن رم کامپیوتر در بعضی نمونه ها و در نهایت هنگ کردن سیستم.
 • و ….

در این پست قصد معرفی اندیکاتوری را داریم که در آن مشکلات مطرح شده را برطرف کرده ایم و امکانات زیادی نیز به آن افزوده ایم. امکاناتی که در این نسخه از اندیکاتور انتقال دیتا از متاتریدر 4 به شما ارائه خواهیم داد در ادامه آمده است. لازم به ذکر است که اندیکاتور مشابه برای متاتریدر 5 نیز در سایت ارائه شده است که در قسمت پست های پیشنهادی پایین همین صفحه می توانید به آن رجوع کنید.

شرح تنظیمات اندیکاتور استخراج دیتا از متاتریدر 4:

مطابق با تصویر زیر به شرح هر گزینه از اندیکاتور Data Exporter V3 خواهیم پرداخت.

اندیکاتور استخراج دیتا از متاتریدر 4 ورژن 3گزینه Insert Name و Name :

دو گزینه نام برده با هم در ارتباط هستند و امکانِ تغییر نام نماد یا جفت ارز به نام دلخواه را برای شما فراهم می کنند. که برای اینکار باید گزینه اول ( insert name ) را ON کنید سپس در فیلد دوم نام دلخواه را وارد کنید. لازم به ذکر است که اگر گزینه اول را ON کنید و در فیلد دوم چیزی ننویسید اکسپرت نام خود نماد یا جفت ارز را اعمال خواهد کرد. همچنین اگر در فیلد دوم کلمه ای نوشته باشید و فیلد اول را ON نکرده باشید نام دلخواه شما اعمال نخواهد شد.

گزینه سوم (File Extention) :

برای تغییر دادن پسوند فایل ها می باشد که بدین منظور سه پسوند prn , csv , txt را در فیلد مربوطه تعبیه کرده ایم که هر کدام را مایل بودید به راحتی می توانید انتخاب کنید.

این گزینه به این دلیل تعبیه شده است که برای انتقال دیتا به هر نرم افزاری که مایل بودید مشکل نداشته باشید مثلا پسوند csv مخصوص اکسل می باشد، پسوند txt برای هر نرم افزاری کار خواهد کرد و پسوند prn مخصوص نرم افزارهای تحلیل تکنیکال می باشد. البته بسیاری از نرم افزارها هر سه پسوند را می پذیرند.

گزینه بعدی (How Many Bars) :

از شما می پرسد که می خواهید اطلاعات چه تعداد کندل در خروجی قرار گیرد که تعداد کندل ها از سمت راست نمودار به سمت چپ شمارش می شود. این تعداد بین ۱۰۰۰-۱۰۰۰۰ کندل می تواند باشد که با دبل کلیک کردن بر روی فیلد مربوطه اعدادی به این شرح نمایش داده می شود ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ و ۵۰۰۰ و ۶۰۰۰ و ۷۰۰۰ و ۸۰۰۰ و ۹۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ که هر کدام را مایل بودید می توانید انتخاب کنید

اما لازم به ذکر است که هرچه تعداد را عدد بیشتری قرار دهید سرعت تولید فایلها کمی کاهش پیدا خواهد کرد و زمانی که در نرم افزار داینامیک تریدر دکمه آپدیت به رنگ سبز باشد گاهی با پیغام خطایی با مظمون نبود دیتا مواجه می شوید که ممکن است اعصاب خورد کن باشد پس ترجیحا از عدد نرمال ۵۰۰۰ استفاده کنید که هم تعداد مناسبی برای تحلیل می باشد و هم سرعت آپدیت در کسری از ثانیه انجام شود و هم در داینامیک خطایی دریافت نخواهید کرد. ضمن اینکه اکثر چارتها از این تعداد کندل بیشتر هیستوری ندارند.

گزینه بعدی (Auto Create File) :

وقتی این گزینه روی هر نمودار فعال باشد باشد دیتای آن نمودار با هر کندل ۱ دقیقه ای که بسته شود آپدیت می شود. و نیازی به تغییر تایم فریم برای آپدیت نیست. اگر این گزینه غیرفعال باشد برای آپدیت دیتاها باید یکبار تایم فریم را عوض کنید و با این کار همه تایم فریم ها دیتایشان آپدیت می شود و نیاز نیست روی تک تک تایم فریم ها کلیک کنید.

تذکر: اگر این گزینه را برای تعداد زیادی از نمودارها فعال کنید (بیشتر از ۵ نمودار) سرعت متاتریدر کمی کاهش خواهد یافت زیرا دیتای تمام نمودارها برای تمام تایم فریم هایی که فعال کرده اید هر دقیقه ساخته می شود چه درحال مشاهده آن نمودار باشید چه نباشید (این مشکل در ورژن های جدید متا ۴ بوجود آمده که امیدوارم هرچه زودتر رفع شود) پس برای کارایی بهتر همیشه این گزینه را برای نموداری فعال کنید که احتیاج دارید دیتای آن را همزمان با متاتریدر در داینامیک تریدر مشاهده کنید.

لازم به یادآوری است که این گزینه در اکسپرتی که برای متاتریدر ۵ خدمتتان ارائه کردم مشکل ایجاد نمی کند و می توانید برای تمام نمودارها آنرا فعال کنید زیرا در متاتریدر ۵ فقط دیتای نموداری که درحال مشاهده هستید هر دقیقه ساخته می شود و کاری به بقیه نمودارها ندارد.

تعیین تایم فریم های مورد نیاز :

حالا نوبت به این میرسد که مشخص کنید که دیتاهای کدام تایم فریم ها ساخته شود بدین منظور ۹ تایم فریم به صورت M1 , M5 , M15 , M30 , H1 , H4 , D1 , W1 , MN1 تعبیه شده که هرکدام را فعال کنید دیتای آن ساخته می شود همچنین تمام تایم فریم ها با تاریخ و ساعت دقیق می باشند!!!

پیشنهاد:

اگر به دنبال تایم فریم های خاصی هستید که با آنها به تحلیل بپردازید از متاتریدر 5 و اندیکاتوری که مخصوص آن فراهم کرده ایم استفاده کنید زیرا در متاتریدر ۵ می توانید ۲۱ تایم فریم برای تحلیل داشته باشیدبه صورت M1 , M2 , M3 , M4 , M5 , M6 , M10 , M12 , M15 , M20 , M30 , H1 , H2 , H3 , H4 , H6 , H8 , H12 , D1 , W1 , MN1 که به گفته برخی بزرگان تحلیل جفت ارزها در تایم فریم هایی مانند H8 که جزء دامنه فیبوناچی می باشد می تواند نتیجه بهتری داشته باشد.

قابلیت درونی اندیکاتور :

به غیر از گزینه های در دسترس برای تنظیم یک قابلیت جالب اندیکاتور این است که وقتی این اکسپرت را روی جفت ارزها بیاندازید اکسپرت به طور هوشمندانه تیک والیوم (تعداد معاملات) را جزء دیتاهای خروجی می فرستد چون در بازار بازار تبادلات ارزی حجم معاملات مشخص نیست اما اگر اکسپرت را روی نمودارهای بورس قرار دهید والیوم (حجم معاملات) را جزء دیتاهای خروجی قرار می دهد (البته در پلتفرم رسا خود شرکت حجم معاملات را قرار نمی دهد و فقط تیک والیوم در دسترس است) !!!!

راهنمای تنظیم ستونهای ASCII در داینامیک تریدر:

ستونهای داده در دیتاهای تولیدی توسط اندیکاتور به شرح تصویر زیر است:

ستونهای داده تولیدی توسط اندیکاتور انتقال دیتا ورژن 3در هر نرم افزاری باید مطابق با این تصویر ستونهای ASCII را تنظیم کنید. برای مثال تنظیمات داینامیک تریدر مانند تصویر زیر خواهد شد:

تنظیمات ASCII داینامیک تریدر

موفق باشید.

نسخه ۵٫۳ این اندیکاتور را می توانید از فروشگاه سایت تهیه فرمایید.
90%
امتیاز

نقد و بررسی

لطفا با دادن امتیاز ، ما را در بهبود خدمات یاری دهید.

دانلود اندیکاتور انتقال دیتا ورژن 3
اندیکاتور انتقال دیتا ورژن 3 را می توانید از اینجا دانلود کنید.
 • کد نویسی 100%
 • سرعت اجرا 80%
 • امکانات اندیکاتور 90%
 • کاربر پسند 90%
منبع انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
34 نظر
 1. حمید

  سلام عالی بود و کامل ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   خواهش می کنم. موفق باشید

 2. mal1388

  سلام استاد دانلود نمیشه

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   لینک مشکلی نداره. صفحه را رفرش کنید و مجددا امتحان کنید. فایل بسیار کم حجم هست و خیلی سریع دانلود می شود.

 3. محمد جواد

  سلام استاد روز بخیر
  در خصوص استفاده از متاتریدر ۵ چجوری دیتا تمام سهم ها را بگیریم که محدودیت ایجاد نکند
  با تشکر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   شما باید پروفیل در متاتریدر ایجاد کنید و چارت هر سهم را باز کنید و اندیکاتور را روی آن قرار دهید. با هر بار عوض کردن پروفایلها دیتا به روز خواهد شد.

 4. محمد جواد

  سلام استاد من میخوام دیتای تمام سهم ها را در تایم فریم ۴ ساعته و ۱ ساعته وارد برنامه استوک کنم آیا از روش میشه یا راه ساده تری سراغ دارید
  ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   با همین اندیکاتور یا اندیکاتور انتقال دیتا ورژن ۵.۳ ما می توانید این کار را با موفقیت انجام دهید.

 5. MaryMJ

  Hello! My name is MaryMarkova, our compane need to advertise on your website. What is your prices? Thank you. Best regards, Mary.

  1. ارشیا رحیمی

   Hi,
   the Answer to your request will send to your Email soon.
   Best regards.

 6. amir.sh_gh

  سلام بر اساتید عزیز
  یه سوال داشستم ؟؟
  data exporter 3 رو گذاشتم روی متاتریدر ۴ ولی هر کاری میکنم داینامیک تریدر ۷ نمیتونه اطلاعاتو بخونه
  دویتان فکر میکنید ایراد کار کجاست ؟؟؟؟
  ۱-داینامیک تریدر ۶ رو نصب کنم ؟
  ۲- ورژن data exporter 3 قدیمیه و نمیتونه انتقال بده ؟
  ۳- ….

  ایا پیشنهادی دارید ؟؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. اگر طبق آموزش داده شده جلو برید همه چی به شکل صحیح کار خواهد کرد.

 7. HESHMAT

  سلام،اطلاعات در تایم فریم ۴ و ۱ ساعته درست نمایش داده نیمشه.لطفا راهنمایی منید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. مشکل از تنظیمات داینامیکتون هست. تنظیمات داینامیک درست باشه تایم ها درست میشه.

 8. kevin

  With thanks! It is an outstanding internet site.

 9. kevin

  Whoa such a good web site.

 10. esi

  ممنون استاد، مثل بقیه کارهاتون عالی بود

  1. ارشیا رحیمی

   خواهش می کنم دوست عزیز. محبت دارید.

 11. mehdi

  ba salam
  hengam enteghale dadeha da dynamic time frame monthly enteghal dade nemishe
  ba peyghame unable to add chart
  dade mishavad
  mamnon misham rahnamei konin

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   یا دارید چارت رو با نام فارسی منتقل می کنید به داینامیک یا تنظیمات ASCII داینامیک شما مطابق با تصویر موجود در پست نیست.

 12. میلاد

  سلام جناب رحیمی
  میشه اندیکاتوری بنویسید که بشه دیتا رو از متا ۵ به متا ۴ انتقال داد؟ مشکل بزرگیست واقعا.چون رو متا ۴ ما نمودار طلا و اتی رو نداریم که یه شرکت با قیمت گزافی داره روزانه این دیتا رو میفروشه متاسفانه

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   اندیکاتوری که دیتارو از متا ۵ استخراج بکنه در سایت موجود هست. منتهی مشکل ورود دیتا به متا ۴ هست که باید دستی انجامش بدید.

 13. سجاد

  وقت بخیر
  با توجه به اینکه دیتای تولید شده در مفید تریدر و همچنین رسا کیفیت بالایی ندارن
  میشه نرم افزاری قرار داد که دیتای تعدیل شده ی مناسبی که در شرکت های دیگه تولید میشه رو بدون نیاز به متاتریدر و به صورت مستقیم به کش دیتا تبدیل کرد؟؟
  اینطوری خیلی از مشکلات به وجود اومده توسط اندیکاتور از بین میره و مدام هنگ نمیکنه
  یه برنامه ی ویندوزی کاربردی میشه.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   دیتای تعدیل شده شرکت های دیگه هم بی ایراد نیست. در واقع بنده تا الان دیتایی ندیدم که بدون مورد باشه. پس چه فرقی داره که ما دیتارو از کدوم شرکت بگیریم. همه مشکل دارن. دیتای مفیدتریدر خیلی هم مشکل نداره فقط تعداد کمی از چارت های مفید ایرادات کمی دارن. جدیدا سرو سامانی به دیتا داده این شرکت. همچنین مشکلی که با داده شرکت هایی همچون رهاورد داریم اینه که هیستوری دیتا در تایم فریم های مثلا ۱ ساعته یا ۳۰ دقیقه شون بسیار کمه و چون کش دیتای هفتگی بر اساس این دوتا تایم فریم ساخته میشه در نتیجه فقط بخش کمی از دیتای هفتگی رو میتونیم به شکل کش دیتا داشته باشیم. اگر هبستوری این تایم فریم هارو هم حداقل ۱۰ ساله ارائه می کردند میتونسیم نرم افزار تولید کش دیتارو براشون ایجاد کنیم. اما بدین شکل ارزش وقت گذاشتن نداره.
   اندیکاتور کش دیتا هم اصلا هنگی نداره. مگر اینکه شما تنظیماتش رو اشتباه انجام داده باشید. علی الخصوص گزینه Daily Open Time بسیار مهمه و باید طبق PDF راهنمای اندیکاتور تنظیم بشه. برای بورس این گزینه باید روی ساعت ۰۹:۰۰ تنظیم باشه برای ارزها روی ۰۰:۰۰ و برای طلا روی ۰۱:۰۰

 14. تینا

  با سلام منم مراحل رو به ترتیب انجام دادم ولی این مشکل رو دارم:(

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   اگر طبق راهنمای انتقال دیتا به سایر نرم افزارها که در سایت موجود هست پیش برید و همه مراحل را دقیق انجام بدید مشکلی نباید بوجود بیاد.

 15. hosseinrj66

  با سلام خدمت جناب رحیمی عزیز
  من طبق آموزش ها پیش رفتم برای انتقال دیتا به داینامیک تریدر اندیکاتور تو قسمت فایل که میرم همه تایم فریم هارو هم میسازه ,تو قسمت ASCII setup هم زمانی که انتخاب میکنم و save رو میزنم همه تایم فریم هایی که ساخته شدن موجوده اما وقتی که new رو میزنم و میخوام تو portfolio جدید دوباره انتخاب کنم فقط نماد ها میاد بدون تایم فریم مثلا XAUUSD و نمیشه اضافه کرد و همینجا متوقف میشه پروسه کار. اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   ابتدا پرتفولیو بسازید و بعد تنظیمات ascii را انجام دهید سپس برای ادد کردن دیتاها اقدام کنید.

 16. حمیدرضا

  با سلام و تشکر از اطلاعات ناب و مفیدتون
  جناب رحیمی عزیز چطور میشه از چند کندل انتخابی روی چارت فقط اطلاعات خروجی گرفت
  txt هم باشه عالیه برای انتقال ب اکسل میخوام
  و آیا با نسخه فیری این حرکتو میشه انجام داد
  با تشکر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. خواهش می کنم. میتونید فایل دیتای تولیدی توسط اندیکاتور رو باز کنید و خط هایی از دیتارو که نیاز ندارید پاک کنید و بعد دیتارو به اکسل ببرید. راه دیگه ای نداره.

 17. احمد شمس

  سلام جناب رحیمی. بابت زحمات و آموزش های شما تشکر می کنم.نرم افزار شما را در متاتریدر۴ نصب کردم.ولی هر کاری میکنم.در داینامیک تریدر در قسمت ASCII setup نمی تونم save کنم. دائما error می ده.دوم اینکه در قسمت folder در ASCII setup چیدمان فولدرها همانند فایل آموزشی شما نیست. خواهشا کمک کنید . چندین بار امتحان کردم. شاید ۲۰ بار نشد. لطفا راهنمایی بفرمایید. طبق دستورالعمل شما بارها رفتم ولی به همین مشکل می خورم.ممنون.۰۹۱۲۶۸۷۲۴۴۸

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم.
   از آموزش انتقال دیتا از متاتریدر به سایر نرم افزار استفاده کنید. هر چیزی در خصوص انتقال دیتا برای گفتن داشتیم در این آموزش هست:
   https://iranneowave.com/export-data-from-metatrader/

 18. محسن

  سلام
  ممنون از اندیکاتور و آموزش دقیقتون
  ببخشید فایل خروجی کجا ذخیره می شه؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم.
   در متاتریدر از منونی فایل گزینه باز کردن پوشه داده را کلیک کنید سپس در پوشه باز شده پوشه mql5 را باز کنید و به پوشه file بروید. در این پوشه داده های تولیدی را مشاهده خواهید کرد.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.