آموزش انتقال دیتا از متاتریدر به دیگر نرم افزارها

به همراه آموزش ساخت پروفایل در متاتریدر

18 8,167

با نام و یاد خدای بزرگ و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . در این پست در خدمت شما هستیم با آموزش انتقال دیتا از متاتریدر بوسیله‌ی اندیکاتورهایی که خدمتتان ارائه کرده ایم که از منوی سایت، قسمت اندیکاتورها در دسترس شما عزیزان هستند و همچنین برای کامل شدن مبحثِ انتقال دیتا از متاتریدر، روش صحیح ساخت پروفایل در متاتریدر را نیز آموزش خواهیم داد تا با یک نظم بسیار عالی بتوانید به مدیریت چارت‌ها و استخراج دیتا از آنها بپردازید و تعدد چارت‌های بورسی مشکلی در امر انتقال دیتا به شکلی سریع ایجاد نکند.

همانطور که میدانید چند سالی هست که ما اقدام به انتشار اندیکاتورهای انتقال دیتا از متاتریدر در نسخه‌های متعددی کرده ایم و توضیحاتی در رابطه با روش انتقال دیتا بوسیله‌ی این اندیکاتورها ارائه کردیم اما با توجه به سوالات زیادی که همچنان در رابطه با انتقال دیتا از متاتریدر از ما پرسیده می شود مشخص شد که عزیزان بسیاری هستند که آنطور که باید با فرایند انتقال دیتا از متاتریدر آشنا نیستند و توضیحاتی که از طرف ما و دیگران ارائه شده بود نتوانسته نیاز این عزیزان را بطور کامل برآورده کند، لذا بر آن شدیم تا آموزشی جامع و قدم به قدم برای این موضوع تهیه کنیم تا راه گشای این امر باشد. با ما همراه باشید.

آموزش انتقال دیتا از متاتریدر :

در ابتدای آموزش انتقال دیتا از متاتریدر نیاز است تا یکی از اندیکاتورهایی که در لینک های زیر خدمتتان ارائه می شود را با توجه به نیاز خود تهیه کنید. دو نسخه از اندیکاتورهای ارائه شده رایگان می باشند که یکی برای متاتریدر ۴ و دیگری برای متاتریدر ۵ می باشد که از طریق لینک زیر می توانید آنها را تهیه کنید:

اندیکاتورهای رایگان انتقال دیتا

و دو نسخه ی غیر رایگان نیز ارائه شده است که یکی برای انتقال دیتای کندلی از متاتریدر می باشد که هم برای متاتریدر ۴ و هم برای متاتریدر ۵ می باشد و در زمان خرید می توانید نوع متاتریدر را انتخاب کنید و دیگری اندیکاتور تولید کش دیتا می باشد که برای اولین بار در جهان این اندیکاتور ساخته شده است که کار آن تولید کش دیتا (دیتای مخصوص موج شماری به سبک نیلی) در سه فرمت txt، prn و csv می باشد که به عزیزانی که برای آموزش نئوویو در خدمتشان بوده ایم توصیه می کنیم که برای راحتی کار خود حتما از آن بهره ببرند. اندیکاتورهای ذکر شده را می توانید از لینک زیر تهیه کنید.

اندیکاتور انتقال دیتا نسخه تجاری و اندیکاتور تولید کش دیتا

خب با دریافت این اندیکاتورها می بایست آنها را از حالت فشرده خارج کنید و آنرا در فولدر indicator متاتریدر قرار دهید. برای این کار متاتریدر خود را باز کنید و سپس از منوی file گزینه open data folder را بزنید تا فولدر دایرکتوری متاتریدر باز شود. توجه کنید که حتما باید طبق این دستورالعمل پیش روید زیرا دایرکتوری اندیکاتورهای متاتریدر همیشه در محل نصب آن قرار ندارد و در بسیاری از ویندوزها مسیری متفاوت می باشد.

خب در فولدر باز شده به فولدر MQL4 یا MQL5 بروید (بستگی به نسخه متاتریدر شما دارد) سپس وارد فولدر indicator شوید و اندیکاتور را در آنجا کپی کنید. حال متاتریدر خود را یک بار بسته و باز کنید تا اندیکاتور به لیست اندیکاتورهای متاتریدر اضافه گردد.

بارگذاری چارت :

حال هر چارتی را که مایل هستید دیتای آنرا انتقال دهید باز کنید و اجازه دهید تا دیتای چارت از سرور دریافت شود و چارت کاملاً بارگذاری گردد. برای اطمینان از این موضوع که چارت شما کاملاً بارگذاری شده است نیاز است تا دکمه‌ی home کیبورد خود را بفشارید و نگه دارید تا هیستوری چارت کاملاً بارگذاری شود. همچنین برای اطمینان کامل روی تک تک تایم فریم های چارت کلیک کنید و دکمه home را نگه دارید و تا زمانی که کندلهای جدید به کندلهای قبلی اضافه می گردند صبر کنید تا فرایند بارگذاری چارت کامل شود.

مراجعه به پنجره Navigator :

در مرحله بعد از آموزش انتقال دیتا از متاتریدر می بایست پنجره navigator متاتریدر را باز کنید. اگر این پنجره را نمی شناسید کافی است از منوی view گزینه navigator را بزنید تا پنجره مذکور باز شود. در این پنجره یک منوی درختی مشاهده می کنید که اگر بر روی علامت های + کنار آنها کلیک کنید زیر شاخه‌ی هر منو را خواهید دید. پنجره Navigator مانند تصویر زیر است که شاخه‌ی indicator را در آن مشخص کرده ایم:

آموزش انتقال دیتا از متاتریدر - تصویر ۱منوهای اصلی این پنجره شامل Account ، Indicator ، Expert Advisors و Script می شود. که ما در آموزش انتقال دیتا از متاتریدر فقط با منوی Indicator کار داریم. اگر بر روی علامت + کنار indicator کلیک کنید می توانید تمام اندیکاتورهای موجود در متاتریدر خود را به ترتیب حروف الفبا مشاهده کنید. در بین آنها اندیکاتوری که اضافه کرده اید را پیدا کنید و بر روی آن دوبار کلیک کنید تا پنجره تنظیمات آن باز شود. و یا اندیکاتور را بکشید و بر روی چارت رها کنید. در این حالت نیز تنظیمات اندیکاتور باز خواهد شد.

اگر اندیکاتور به چارت اضافه شد بدون اینکه صفحه‌ی تنظیمات آن باز شود کافی است تا روی چارت کلیک راست کرده و گزینه Indicator List را بزنید تا لیستی از تمام اندیکاتورهای موجود بر روی چارت خود را مشاهده کنید. حال بین آنها اندیکاتوری که برای انتقال دیتا مورد استفاده قرار داده اید را می توانید پیدا کنید و با دوبار کلیک بر روی آن به صفحه تنظیمات آن دسترسی پیدا خواهید کرد.

تنظیم اندیکاتور برای تولید دیتا :

حال که صفحه‌ی تنظیمات اندیکاتور باز شده است کافی است تا به سربرگ Inputs مراجعه کنید تا تنظیمات اندیکاتور را به دلخواه خود ویرایش کنید. به دلیل اینکه تنظیمات هر اندیکاتور با دیگری متفاوت است و شرح تمام آنها در آموزش انتقال دیتا از متاتریدر باعث زیاد شدن بیش از حد مطلب میشود باید برای آشنایی با امکانات و نحوه‌ی تنظیمات هر اندیکاتور، توضیحات موجود در صفحه ‌ای که اندیکاتور را از آنجا دانلود کرده اید یا خریده اید مطالعه کنید. بعد از انجام تنظمیات دکمه OK را بزنید تا اندیکاتور بر روی چارت قرار گیرد. سپس با ادامه آموزش انتقال دیتا از متاتریدر همراه ما باشید.

نکته ای که باید در این قسمت از آموزش انتقال دیتا از متاتریدر به آن اشاره کنیم این است که در اندیکاتورهای انتقال دیتای ما گزینه ای تحت عنوان Auto Create Files موجود است که اگر آن را ON کرده باشید به محضی که اندیکاتور را به چارت اضافه کنید دیتای کلیه تایم فریمهای چارت شما ساخته شده و پس از آن اگر کندلی به جمع کندلهای چارت اضافه شود اندیکاتور تشخیص داده و فایل دیتای شما را به روز خواهد کرد. اگر این مورد کار نکرد یکی دو بار تایم فریم چارت را تعویض کنید تا این مورد فعال شود. همچنین توجه داشته باشید که اگر گزینه مذکور غیرفعال باشد نیاز است تا تایم فریم چارت را عوض کنید تا دیتای به روز ساخته شود. همچنین اندیکاتور تولید کش دیتا نیز قابلیت تولید اتوماتیک کش دیتا را ندارد و برای داشتن داده ‌های به روز می بایست روی هر چارت رفته و تایم فریم ها را یکبار سوییچ کنید تا دیتای کش ساخته شود.

برای مشاهده ادامه آموزش به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

توسط انستیتو ایران نئوویو
18 نظر
 1. محسن قمری می گوید

  سلام
  ممنون از زحماتی که برای آموزش این مطالب خوب میگشید
  من میخوام پروفایلهایی که ایجاد میکنم به طور همزمان در چند کامپیوتر دنبال کنم بااینگه همه کامپیوترها از یک اکانت در حال استفاده هستند ولی پروفایلهای آنها باهم مشترک نمیشن .
  مثلا میخوام تمام ALERT هارا با یک کامپیوتر دنبال کنم .برای حل این مشکل میشه راهنمایی بفرمایین…ممنون

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام. خواهش می کنم
   برای این کار باید در متاتریدر از منوی file گزینه open data folder رو بزنید سپس به مسیر mql5 و بعد sprofile و charts برید. هر پروفایلی ساخته باشید در این محل یک پوشه داره. همه رو کپی کنید و در متاتریدری که رو سیستم های دیگر دارید در همین آدرسی که عرض کردم کپی کنید تا اونجا هم پروفایلهاتون رو با تمام تنظیمات داشته باشید. البته قبل از این کار اندیکاتورهاتون هم کپی کنید در دایرکتوری متاتریدرهاتون تا پروفایلها کامل ست بشه.

 2. زهره کارا می گوید

  سلام .
  من میخوام از متا تریدر به امی بروکر انتقال دیتا بدم
  اگه میشه راهنمای دقیق بذارید تا ما هم بصورت صحیح بتونیم استفاده کنیم و سرمایه مون دچار دردسر نشه
  ضمن اینکه کد لاگین منظورتون چیه ؟
  من از مفید بورس با مفید تریدر کار میکنم و کد لاگین یا همون کاربری ۵ رقمی هست اما کد لاگین شما عدد ۱۵ رقمی میخواد

  ممنون و سپاس از زحمات شماعزیزان

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام. برای آمی بروکر هم انشالله فرصت بشه آموزش در سایت قرار میدیم.
   کد لاگین همون کدی هست که زمانی که حساب دمو در متاتریدر میسازید یا کارگزاری ایمیل حساب دمو براتون میفرسته تحت عنوان آیدی نوشته شده.
   اون که میفرمایید سایت ما کد ۱۵ رقمی میخواد اینطور نیست. سقف تعداد ارقام کد لاگین ۱۵ رقم هست شما میتونید. حداقلش هم ۵ رقمه. شما هر عددی با تعداد ارقام ۵ تا ۱۵ وارد کادر کنید سایت میپذیره.

 3. javid می گوید

  با سلام
  از این اندیکاتورها برای انتقال دیتا فارکس هم میشه استفاده کرد ؟ یا بروکری که دیتا موتیو ویو به صورت رایگان ارائه بده میشناسید شما
  تشکر

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام برای موتیوویو از اندیکاتور انتقال دیتا ورژن ۵.۳ باید استفاده کنید. اما برای سایر نرم افزارهای تحلیلی نسخه های رایگان هم جواب میدن. اگر میخواید دیتای آنلاین در موتیوویو داشته باشید از برورکر fxcm استفاده کنید.

   1. javid می گوید

    ممنون از راهنمایتون

 4. مهدی می گوید

  با عرض سلام خدمت استاد عزیز.
  مخواستم بدونم چطور میشه دیتای بورس ایران رو آنلاین روی آمی بروکر داشته باشیم و ایا میتونیم فارکس رو هم آنلاین روی آمی بروکر داشته باشیم ؟
  با تشکر فراوان

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام
   آمی بروکر تا جایی که بنده یادم هست امکان دریافت اطلاعات آفلاین رو بصورت لحظه ای نداشت و چون نرم افزار کرک شده هست امکان اتصال مستقیم آن به سرورهای داده هم نیست.

 5. مری می گوید

  سلام لطفا آموزش انتقال دیتا به متاتریدر۴ هم بگذارید

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام منظور شما رو متوجه نشدیم. خب همین آموزش برای انتقال دیتا از متاتریدر ۴ و ۵ هست.

 6. صادق روزمند می گوید

  با سلام وتشکر بابت مطالب مفیدتون
  من مشکلی که برای انتقال دیتا دارم این هست که زمان استفاده از اندیکاتور برای ذخیره داده ها، اگر اسم سهم رو به صورت دستی و فینگلیش وارد کنم هیچ فایلی ایجاد نمیشه اما اگه اسم سهم رو خالی بذارم، به صورت نام سهم فایل ایجاد میشه و توی دینامیک این فونت فارسی رو نمیشناسه

 7. مبین می گوید

  با سلام و تشکر از سایت فوق العادتون ببخشید بعد از انتقال دیتا به داینامیک چارتا اپدیت نمیشن مشکل از کدوم قسمته؟

 8. وحید می گوید

  سلام . میخام دیتای بور س ایران و بازار فارکس رو به موتیو ویو منتقل کنم میشه راهنمایی بفرمایید. ممنون .

 9. reza می گوید

  سلام جناب رحیمی
  من وقتی اندیکاتور رو متا ۵ با تنظیماتی ک گفتین رو انجام میدهم ولی نمیدونم کجا ذخیره میشه
  تو file نیست نمیدونم کجا save میشه
  ممنون میشم کمک کنید

 10. امیررضا می گوید

  با عرض سلام.من میخواستم از یه حساب در MQL بتونم کپی کنم روی حساب متا تریدر خودم.ولی متاسفانه اون حساب DEMO هست.و من حساب ریل هست.چه طور میتونم این کارو انجام بدم

 11. مهدی می گوید

  با سلام خدمت دوست گرامی .در هنگام انتقال دیتا از متا تریدر به داینامیک بعضی از نمادها اکسپورت نمیشن لطفا راهنمایی کنید ممنون

 12. سهیل می گوید

  با سلام خدمت شما ،چطور میتونم برای استراتژی که ساختم ،یک دوره ۳۰ روزه مشخص کنم،که بعد از ۳۰ روز استراتژی غیر فعال بشه در مفید تریدر،ممنون میشم منو راهنمایی کنید

ارسال یک نظر

لطفاً نظر خود را به فارسی تایپ کنید.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.