آموزش انتقال دیتا از متاتریدر به دیگر نرم افزارها

به همراه آموزش ساخت پروفایل در متاتریدر

با نام و یاد خدای بزرگ و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . در این پست در خدمت شما هستیم با آموزش انتقال دیتا از متاتریدر بوسیله‌ی اندیکاتورهایی که خدمتتان ارائه کرده ایم که از منوی سایت، قسمت اندیکاتورها در دسترس شما عزیزان هستند و همچنین برای کامل شدن مبحثِ انتقال دیتا از متاتریدر، روش صحیح ساخت پروفایل در متاتریدر را نیز آموزش خواهیم داد تا با یک نظم بسیار عالی بتوانید به مدیریت چارت‌ها و استخراج دیتا از آنها بپردازید و تعدد چارت‌های بورسی مشکلی در امر انتقال دیتا به شکلی سریع ایجاد نکند.

همانطور که میدانید چند سالی هست که ما اقدام به انتشار اندیکاتورهای انتقال دیتا از متاتریدر در نسخه‌های متعددی کرده ایم و توضیحاتی در رابطه با روش انتقال دیتا بوسیله‌ی این اندیکاتورها ارائه کردیم اما با توجه به سوالات زیادی که همچنان در رابطه با انتقال دیتا از متاتریدر از ما پرسیده می شود مشخص شد که عزیزان بسیاری هستند که آنطور که باید با فرایند انتقال دیتا از متاتریدر آشنا نیستند و توضیحاتی که از طرف ما و دیگران ارائه شده بود نتوانسته نیاز این عزیزان را بطور کامل برآورده کند، لذا بر آن شدیم تا آموزشی جامع و قدم به قدم برای این موضوع تهیه کنیم تا راه گشای این امر باشد. با ما همراه باشید.

آموزش انتقال دیتا از متاتریدر :

در ابتدای آموزش انتقال دیتا از متاتریدر نیاز است تا یکی از اندیکاتورهایی که در لینک های زیر خدمتتان ارائه می شود را با توجه به نیاز خود تهیه کنید. دو نسخه از اندیکاتورهای ارائه شده رایگان می باشند که یکی برای متاتریدر ۴ و دیگری برای متاتریدر ۵ می باشد که از طریق لینک زیر می توانید آنها را تهیه کنید:

اندیکاتورهای رایگان انتقال دیتا

و دو نسخه ی غیر رایگان نیز ارائه شده است که یکی برای انتقال دیتای کندلی از متاتریدر می باشد که هم برای متاتریدر ۴ و هم برای متاتریدر ۵ می باشد و در زمان خرید می توانید نوع متاتریدر را انتخاب کنید و دیگری اندیکاتور تولید کش دیتا می باشد که برای اولین بار در جهان این اندیکاتور ساخته شده است که کار آن تولید کش دیتا (دیتای مخصوص موج شماری به سبک نیلی) در سه فرمت txt، prn و csv می باشد که به عزیزانی که برای آموزش نئوویو در خدمتشان بوده ایم توصیه می کنیم که برای راحتی کار خود حتما از آن بهره ببرند. اندیکاتورهای ذکر شده را می توانید از لینک زیر تهیه کنید.

اندیکاتور انتقال دیتا نسخه تجاری و اندیکاتور تولید کش دیتا

خب با دریافت این اندیکاتورها می بایست آنها را از حالت فشرده خارج کنید و آنرا در فولدر indicator متاتریدر قرار دهید. برای این کار متاتریدر خود را باز کنید و سپس از منوی file گزینه open data folder را بزنید تا فولدر دایرکتوری متاتریدر باز شود. توجه کنید که حتما باید طبق این دستورالعمل پیش روید زیرا دایرکتوری اندیکاتورهای متاتریدر همیشه در محل نصب آن قرار ندارد و در بسیاری از ویندوزها مسیری متفاوت می باشد.

خب در فولدر باز شده به فولدر MQL4 یا MQL5 بروید (بستگی به نسخه متاتریدر شما دارد) سپس وارد فولدر indicator شوید و اندیکاتور را در آنجا کپی کنید. حال متاتریدر خود را یک بار بسته و باز کنید تا اندیکاتور به لیست اندیکاتورهای متاتریدر اضافه گردد.

بارگذاری چارت :

حال هر چارتی را که مایل هستید دیتای آنرا انتقال دهید باز کنید و اجازه دهید تا دیتای چارت از سرور دریافت شود و چارت کاملاً بارگذاری گردد. برای اطمینان از این موضوع که چارت شما کاملاً بارگذاری شده است نیاز است تا دکمه‌ی home کیبورد خود را بفشارید و نگه دارید تا هیستوری چارت کاملاً بارگذاری شود. همچنین برای اطمینان کامل روی تک تک تایم فریم های چارت کلیک کنید و دکمه home را نگه دارید و تا زمانی که کندلهای جدید به کندلهای قبلی اضافه می گردند صبر کنید تا فرایند بارگذاری چارت کامل شود.

مراجعه به پنجره Navigator :

در مرحله بعد از آموزش انتقال دیتا از متاتریدر می بایست پنجره navigator متاتریدر را باز کنید. اگر این پنجره را نمی شناسید کافی است از منوی view گزینه navigator را بزنید تا پنجره مذکور باز شود. در این پنجره یک منوی درختی مشاهده می کنید که اگر بر روی علامت های + کنار آنها کلیک کنید زیر شاخه‌ی هر منو را خواهید دید. پنجره Navigator مانند تصویر زیر است که شاخه‌ی indicator را در آن مشخص کرده ایم:

آموزش انتقال دیتا از متاتریدر - تصویر ۱منوهای اصلی این پنجره شامل Account ، Indicator ، Expert Advisors و Script می شود. که ما در آموزش انتقال دیتا از متاتریدر فقط با منوی Indicator کار داریم. اگر بر روی علامت + کنار indicator کلیک کنید می توانید تمام اندیکاتورهای موجود در متاتریدر خود را به ترتیب حروف الفبا مشاهده کنید. در بین آنها اندیکاتوری که اضافه کرده اید را پیدا کنید و بر روی آن دوبار کلیک کنید تا پنجره تنظیمات آن باز شود. و یا اندیکاتور را بکشید و بر روی چارت رها کنید. در این حالت نیز تنظیمات اندیکاتور باز خواهد شد.

اگر اندیکاتور به چارت اضافه شد بدون اینکه صفحه‌ی تنظیمات آن باز شود کافی است تا روی چارت کلیک راست کرده و گزینه Indicator List را بزنید تا لیستی از تمام اندیکاتورهای موجود بر روی چارت خود را مشاهده کنید. حال بین آنها اندیکاتوری که برای انتقال دیتا مورد استفاده قرار داده اید را می توانید پیدا کنید و با دوبار کلیک بر روی آن به صفحه تنظیمات آن دسترسی پیدا خواهید کرد.

تنظیم اندیکاتور برای تولید دیتا :

حال که صفحه‌ی تنظیمات اندیکاتور باز شده است کافی است تا به سربرگ Inputs مراجعه کنید تا تنظیمات اندیکاتور را به دلخواه خود ویرایش کنید. به دلیل اینکه تنظیمات هر اندیکاتور با دیگری متفاوت است و شرح تمام آنها در آموزش انتقال دیتا از متاتریدر باعث زیاد شدن بیش از حد مطلب میشود باید برای آشنایی با امکانات و نحوه‌ی تنظیمات هر اندیکاتور، توضیحات موجود در صفحه ‌ای که اندیکاتور را از آنجا دانلود کرده اید یا خریده اید مطالعه کنید. بعد از انجام تنظمیات دکمه OK را بزنید تا اندیکاتور بر روی چارت قرار گیرد. سپس با ادامه آموزش انتقال دیتا از متاتریدر همراه ما باشید.

نکته ای که باید در این قسمت از آموزش انتقال دیتا از متاتریدر به آن اشاره کنیم این است که در اندیکاتورهای انتقال دیتای ما گزینه ای تحت عنوان Auto Create Files موجود است که اگر آن را ON کرده باشید به محضی که اندیکاتور را به چارت اضافه کنید دیتای کلیه تایم فریمهای چارت شما ساخته شده و پس از آن اگر کندلی به جمع کندلهای چارت اضافه شود اندیکاتور تشخیص داده و فایل دیتای شما را به روز خواهد کرد. اگر این مورد کار نکرد یکی دو بار تایم فریم چارت را تعویض کنید تا این مورد فعال شود. همچنین توجه داشته باشید که اگر گزینه مذکور غیرفعال باشد نیاز است تا تایم فریم چارت را عوض کنید تا دیتای به روز ساخته شود. همچنین اندیکاتور تولید کش دیتا نیز قابلیت تولید اتوماتیک کش دیتا را ندارد و برای داشتن داده ‌های به روز می بایست روی هر چارت رفته و تایم فریم ها را یکبار سوییچ کنید تا دیتای کش ساخته شود.

برای مشاهده ادامه آموزش به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
74 نظر
 1. محسن قمری

  سلام
  ممنون از زحماتی که برای آموزش این مطالب خوب میگشید
  من میخوام پروفایلهایی که ایجاد میکنم به طور همزمان در چند کامپیوتر دنبال کنم بااینگه همه کامپیوترها از یک اکانت در حال استفاده هستند ولی پروفایلهای آنها باهم مشترک نمیشن .
  مثلا میخوام تمام ALERT هارا با یک کامپیوتر دنبال کنم .برای حل این مشکل میشه راهنمایی بفرمایین…ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. خواهش می کنم
   برای این کار باید در متاتریدر از منوی file گزینه open data folder رو بزنید سپس به مسیر mql5 و بعد sprofile و charts برید. هر پروفایلی ساخته باشید در این محل یک پوشه داره. همه رو کپی کنید و در متاتریدری که رو سیستم های دیگر دارید در همین آدرسی که عرض کردم کپی کنید تا اونجا هم پروفایلهاتون رو با تمام تنظیمات داشته باشید. البته قبل از این کار اندیکاتورهاتون هم کپی کنید در دایرکتوری متاتریدرهاتون تا پروفایلها کامل ست بشه.

   1. حسین کیانپور

    جناب رحیمی خطای there were failures with the following files برا چی میده؟؟ این پدر منو دراورد…..از ۷ تا تایم فریم فقط یکی شو میاره تو نمودار

    1. ارشیا رحیمی

     ما چنین مشکلی نداشتیم تا الان. مشکل رو باید در سیستم خودتون پیدا کنید. اگر طبق راهنما پیش برید نباید مشکلی باشه.

     1. محمدحسین

      منم همچین مشکلی دارم؟

      1. ارشیا رحیمی

       از خودتون باید بپرسید! همچین مشکلی دارید؟ ما تا حالا نداشتیم چنین مشکلی!

 2. زهره کارا

  سلام .
  من میخوام از متا تریدر به امی بروکر انتقال دیتا بدم
  اگه میشه راهنمای دقیق بذارید تا ما هم بصورت صحیح بتونیم استفاده کنیم و سرمایه مون دچار دردسر نشه
  ضمن اینکه کد لاگین منظورتون چیه ؟
  من از مفید بورس با مفید تریدر کار میکنم و کد لاگین یا همون کاربری ۵ رقمی هست اما کد لاگین شما عدد ۱۵ رقمی میخواد

  ممنون و سپاس از زحمات شماعزیزان

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. برای آمی بروکر هم انشالله فرصت بشه آموزش در سایت قرار میدیم.
   کد لاگین همون کدی هست که زمانی که حساب دمو در متاتریدر میسازید یا کارگزاری ایمیل حساب دمو براتون میفرسته تحت عنوان آیدی نوشته شده.
   اون که میفرمایید سایت ما کد ۱۵ رقمی میخواد اینطور نیست. سقف تعداد ارقام کد لاگین ۱۵ رقم هست شما میتونید. حداقلش هم ۵ رقمه. شما هر عددی با تعداد ارقام ۵ تا ۱۵ وارد کادر کنید سایت میپذیره.

 3. javid

  با سلام
  از این اندیکاتورها برای انتقال دیتا فارکس هم میشه استفاده کرد ؟ یا بروکری که دیتا موتیو ویو به صورت رایگان ارائه بده میشناسید شما
  تشکر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام برای موتیوویو از اندیکاتور انتقال دیتا ورژن ۵.۳ باید استفاده کنید. اما برای سایر نرم افزارهای تحلیلی نسخه های رایگان هم جواب میدن. اگر میخواید دیتای آنلاین در موتیوویو داشته باشید از برورکر fxcm استفاده کنید.

   1. javid

    ممنون از راهنمایتون

 4. مهدی

  با عرض سلام خدمت استاد عزیز.
  مخواستم بدونم چطور میشه دیتای بورس ایران رو آنلاین روی آمی بروکر داشته باشیم و ایا میتونیم فارکس رو هم آنلاین روی آمی بروکر داشته باشیم ؟
  با تشکر فراوان

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   آمی بروکر تا جایی که بنده یادم هست امکان دریافت اطلاعات آفلاین رو بصورت لحظه ای نداشت و چون نرم افزار کرک شده هست امکان اتصال مستقیم آن به سرورهای داده هم نیست.

 5. مری

  سلام لطفا آموزش انتقال دیتا به متاتریدر۴ هم بگذارید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام منظور شما رو متوجه نشدیم. خب همین آموزش برای انتقال دیتا از متاتریدر ۴ و ۵ هست.

 6. صادق روزمند

  با سلام وتشکر بابت مطالب مفیدتون
  من مشکلی که برای انتقال دیتا دارم این هست که زمان استفاده از اندیکاتور برای ذخیره داده ها، اگر اسم سهم رو به صورت دستی و فینگلیش وارد کنم هیچ فایلی ایجاد نمیشه اما اگه اسم سهم رو خالی بذارم، به صورت نام سهم فایل ایجاد میشه و توی دینامیک این فونت فارسی رو نمیشناسه

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. اگر طبق راهنمای اندیکاتور و همینطور این راهنمایی که مشاهده می کنید و زیرش کامنت گذاشتید پیش برید نباید هیچ مشکلی داشته باشید. اگر مشکلی هست از اندیکاتور ورژن ۵.۳ استفاده کنید خودش دیتارو به صورت فینگلیش بهتون بده.

 7. مبین

  با سلام و تشکر از سایت فوق العادتون ببخشید بعد از انتقال دیتا به داینامیک چارتا اپدیت نمیشن مشکل از کدوم قسمته؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. اگر طبق راهنمای اندیکاتور مورد استفاده و همینطور این راهنمایی که زیرش کامنت گذاشتید پیش برید هیچ مشکلی نباید باشه. هر راهنمایی ای که میتونستیم بکنیم در همین در بخش آوردیم.

 8. وحید

  سلام . میخام دیتای بور س ایران و بازار فارکس رو به موتیو ویو منتقل کنم میشه راهنمایی بفرمایید. ممنون .

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. همین راهنمایی که زیرش کامنت گذاشتید رو برای همین نوشتیم برادر. باید از نسخه ۵.۳ اندیکاتور استفاده کنید. بقیه ماجرا رو در همین پست مطالعه کنید.

 9. reza

  سلام جناب رحیمی
  من وقتی اندیکاتور رو متا ۵ با تنظیماتی ک گفتین رو انجام میدهم ولی نمیدونم کجا ذخیره میشه
  تو file نیست نمیدونم کجا save میشه
  ممنون میشم کمک کنید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. والا راهنما نوشتیم که دیگه چنین سوالاتی پیش نیاد. کافی بود راهنما رو با دقت میخوندید. شما باید در خود متاتریدر از منوی فایل گزینه باز کردن پوشه داده هارو بزنید تا فولدر دایرکتوری نرم افزار باز بشه. بعد به فولدر mql4 یا mql5 برید سپس فولدر file برید تا دیتاهای تولیدی رو مشاهده کنید. اگر دیتایی در این فولدر نیست یا اصلا این فولدر ساخته نشده در اندیکاتور شما مشکلی وجود داره. از اندیکاتورهای خودمان استفاده کنید. برای راحتی بیشتر از نسخه تجاری اندیکاتور که ورژن ۵.۳ هست استفاده کنید.

 10. امیررضا

  با عرض سلام.من میخواستم از یه حساب در MQL بتونم کپی کنم روی حساب متا تریدر خودم.ولی متاسفانه اون حساب DEMO هست.و من حساب ریل هست.چه طور میتونم این کارو انجام بدم

  1. ارشیا رحیمی

   سلام اگر منظورتان وصل کردن حساب خودتون به حساب دیگری هست باید راهنمای سایت mql رو بخونید. اگر بوسیله اندیکاتور انتقال دیتا میخواید چنین کاری بکنید که شدنی نیست. و اصلا لزومی هم نداره. هر پلتفرم متاتریدر خودش میتونه دیتا بگیره.

 11. مهدی

  با سلام خدمت دوست گرامی .در هنگام انتقال دیتا از متا تریدر به داینامیک بعضی از نمادها اکسپورت نمیشن لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. راهنمای انتقال دیتا به اندازه کافی مفصل و با شرح جزییات هست. اگر طبق راهنما پیش برید نباید هیچ مشکلی باشه. اگر مشکلی دارید یه جای کار رو دارید اشتباه انجام میدید.

 12. سهیل

  با سلام خدمت شما ،چطور میتونم برای استراتژی که ساختم ،یک دوره ۳۰ روزه مشخص کنم،که بعد از ۳۰ روز استراتژی غیر فعال بشه در مفید تریدر،ممنون میشم منو راهنمایی کنید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. چنین کاری مستلزم شرح و آموزش برنامه نویسی mql هست و خارج از موضوع این پست و سایت هست. با یک برنامه نویس در این زمینه مشورت کنید.

 13. سلام مهندس
  ازت تشکر میکنم بابت این اندیکاتور های عالی ! دست مریزاد .
  مهندس من یه مشکلی دارم :
  من اندیکاتور مخصوص متاتریدر ۴ رو دان کردم بعد از طریقش دیتا گرفتم با فرمت csv حالا مشکلی که دارم اینه که نرم افزار آمی بروکر دیتای اندیکاتور شمارو نمیخونه ولی واسه tseclient رو میخونه مشکل چیه مهندس ؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم محبت دارید. احتمالا فرمت دیتای اندیکاتور ما با دیتای tseclient متفاوت است و شما باید برای دریافت دیتای اندیکاتور تنظیمات ASCII نرم افزار آمی بروکر را تغییر دهید.

   1. ممنون مهندس .
    این کارو چطوری باید انجام بدم ؟

    1. ارشیا رحیمی

     خواهش می کنم. آموزشی در این خصوص در سایت نداریم که شما رو ارجاع بدم بهش. در گوگل سرچ کنید در این خصوص.

 14. محسن

  با سلام و احترام
  یک سوال دارم لطف کنید به صورت کامل پاسخ بدهید چون توی گوگل نتونستم جوابش را پیدا کنم
  چگونه می شود دیتای متاتریدر ۵ را به متاتریدر ۴ انتقال داد به طوری که خودکار این اتفاق بیفتد
  چند زیر شاخه اگر می گویید دیتا ۵ را به صورت اتوماتیک توسط اندیکاتور ها به پوشه ای منتقل کنیم این حرف صحیح
  سپس از پوشه فایل متا ۵ به پوشه فایل متا۴ منتقل شود هم درست
  چطور اولا به متا ۴ سیمبول جدید مثلا می گویم سکه بهار آزادی را اضافه می توان کرد
  و در ثانی چطور اتوماتیک دیتا گرفته شده متا۵ و منتقل شده را متا ۴ خودکار اضافه کند یعنی روی چارت بیندازد
  پس خلاصه شد گرفتن دیتا از مبدا متا ۵ انتقال فایل ایکسل به پوشه متا ۴ سپس انداختن فایل ایکسل به صورت خودکار روی متا ۴
  انگار که مثلا کارگزاری مفید دارد دیتا به متا ۴ می دهد
  لطف کنید دقیق به سوال جواب بدهید و از راه جایگزین مثل دیتا رهاورد نوین و … بپرهیزید من حتی به دستیار که این کلیک ها را خودش بزند هم فکر کردم ولی جواب نگرفتم
  خیلی برام مهمه که پاسخ قطعی بدهید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. چنین چیزی امکان پذیر نیست اصلا دوست گرامی.

 15. محسن

  سلام اصلاح می کنم
  فقط شما لطف کنید اکسپرتی را معرفی کنید که فایل ایکسل قیمت را خودکار لود کند
  خیلی ساده نخواهم دستی فایل های ایکسل را در هر تایم دانه دانه امپورت کنم اکسپرت خودش انجام دهد همین

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. از منوهای سایت منوی اندیکاتور سه گزینه اول چیزی هست که شما نیاز دارید. هر کدوم رو مناسب میدونید میتونید استفاده کنید.

 16. عبادی

  سلام شما درباره نرم افزار تحلیل تکنیکال prorealtime اطلاعات دارین و اینکه چگونه داده های کل سهام ها رو تو این نرم افزار لود کنم؟
  ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. خیر متاسفانه در حال حاضر اطلاعی از این نرم افزار نداریم.

 17. محسن

  سلام
  در پیام قبلی فرموده بودید که
  سلام. از منوهای سایت منوی اندیکاتور سه گزینه اول چیزی هست که شما نیاز دارید. هر کدوم رو مناسب میدونید میتونید استفاده کنید.
  شما Data Exporter را قرار داده اید که بسیار بسیار خوب کار می کند و معرکه است
  من دقیقا Data Importer.ex4 برای MQL4 می خواهم
  راهنمایی فرمایید سپاسگذارم

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. زنده باشید. چنین امکانی در متاتریدر فراهم نیست و اندیکاتوری هم برای آن نداریم.

 18. معین معین

  باسلام
  اندیکاتور وقتی اجرا میشه توانایی استخراج زمان های ۳ . ۵ . ۵ دقیقه رو نداره و فایل استخراجی شبیه نمودار روزانه هست اش و کلا نمی تونه نمودارهای دقیقه رو استخراج کنه . ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. اندیکاتور تست شده و هزاران نفر در حال استفاده از آن هستند. احتمالا تنظیمات نرم افزار تحلیلی شما مشکل دارد. حتما مطابق با هر اندیکاتوری که استفاده می کنید تنظیمات مورد نیاز برای نرم افزار را انجام دهید.

 19. عرفان

  سلام جناب رحیمی
  ممنون از آموزش های خوب و تحلیل های زیبای شما
  استاد ساخت پروفایل برای تمام گروه های بورسی بصورت جداگانه مقداری زمان بر هست
  این پروفایل ها رو برای بورس ایران جایی آماده نیست دانلود کنیم و در متاترید سیستم شخصی کپی کنیم؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. ایجاد پروفایل یک کار سلیقه ایست و هر شخص باید با سلیقه خودش این کار را انجام دهد. ما نیز روش مد نظر خودمان را خدمت شما توضیح دادیم. خیلی کار سختی نیست. یکم زمان بزارید انجام میشه.

   1. عرفان

    ممنون استاد عزیز.
    چشم حتما

 20. بهارلو

  با سلام وتشکر
  از data exporter برای MT5 به منظور انتقال داده ها به داینامیک تریر استفاده میکنم برای custom symbolایجاد شده توسط خودم فایلی ایجاد نمیکند.یا در مسیر Mlq5->file وجود ندارد برای بقیه symbol ها مثل جفت ارزها مشکلی وجود ندارد. لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   تا الان چنین چیزی را تست نکرده ام. احتمالا این موضوع به این خاطر است که چارت هایی که دستی وارد کرده اید در دیتابیس پلتفرم ذخیره نمی شوند لذا اندیکاتور نیز با دستورهای mql توانایی استخراج آنها و تبدیل به فایل دیتا را ندارد.

   1. بهارلو

    سلام
    ممنون از پاسختان، بعرض میرسانم این عمل را با MT4 انجام داده ام جواب هم گرفته ام منتهی چون در MT4 امکان ساخت custom symbol وجود ندارد و یا من اطلاع ندارم به ناچار از symbolهای موجود ( ترجیحا از symbol های مهجور)استفاده میکردم که همین موضوع با اتصال به اینترنت باعث اختلال در نتایج شده و مرتبا بایستی داده هایی راکه از سرور میآید حذف کنم. آیا امکان ساخت custom symbol در Mt4 دارد؟ چگونه؟

    1. ارشیا رحیمی

     خواهش می کنم. خیر در متا ۴ امکان ساخت سیمبل های دلخواه نیست و چون در متا۴ داده هایتان را با داده های سیمبلی که در دیتابیس متاتریدر وجود دارد جایگزین می کنید اندیکاتور هم می تواند آن را استخراج کند. اگر کاستوم سیمبل میبود امکان استخراج دیتای آن توسط اندیکاتور نبود. شما می توانید به جای چنین کار ملال آوری پلتفرم دیگری پیدا کنید که دیتای مورد نیاز شما را داشته باشد.

 21. ادوین

  سلام ببخشید شاید سوال من خیلی عامیانه باشه
  ولی چه نیازی هست که دیتا را با این همه مشکلات به متاتریدر و … انتقال بدیم چرا روی مفید تریدر تحلیل انجام نمیدید
  مشکلش چیه؟؟
  ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   در نرم افزارهایی مانند موتیوویو یا داینامیک تریدر امکانات تحلیل بسیار جامع تر از متاتریدر هستند و برخی از امکانات آنها اصلا در متاتریدر وجود ندارد. مثلا برای موج شماری امکانات متاتریدر اصلا بدرد بخور نیست. همچنین بحث لگاریتمی کردن چارت و تحلیل در این مقیاس هم مطرح است که متاتریدر نمی تواند در این زمینه نیازهای تحلیلگر را رفع کند.

 22. بهارلو

  سلام، انتقال داده از متاتریدر به دینامیک تریدر برای تایم فریم های روزانه به بالا به خوبی جواب میدهد (با تشکر ازشما) ولی برای تایم فریم های پایین تر مانند تایم فریم های ۴ و ۱ ساعت و… نمودار نشان داده شده در دینامیک بعضا در هم ریخته و ناواضح است و علی الخصوص از نظر تاریخ کلا غلط است بطوریکه تاریخ ها خیلی پیشتر از زمان کنونی است بطور مثال تاریخ سال ۲۰۲۲ و.. نمایش داده میشود. علت چیست؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   تنظیمات ASCII نرم افزار داینامیک تریدر شما مطابق با راهنمای هر اندیکاتور نیست. توجه داشته باشید که اگر از اندیکاتور ورژن ۵.۳ ما استفاده می کنید تنظیماتی که بایستی در داینامیک تریدر انجام دهید با تنظیمات این نرم افزار برای اندیکاتور ورژن ۴.۱ ما متفاوت است. پس اگر به این موضوع توجه کنید مشکل رفع می شود.

 23. حاجت زاده

  سلام وقت بخیر
  من یک سیستم و یک لپ تاب دارم و روی هر دو آنها مفید تریدر نصب کردم، الان می خوام تحلیلهایی را که روی یکسری از سهم ها زدم را با همون شرایط بیارم روی لپ تابم و دوباره نخوام تحلیل کنم ، آیا امکان چذیر هست؟
  ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر.
   در سیستمی که تحلیل کرده اید در مفیدتریدر از منوی file گزینه open data folder را بزنید و بعد در پنجره باز شده به فولدر mql5 بروید و فولدر profile را کپی کنید و به سیستم دیگر ببرید و در همان محل کپی کنید. ضمن این که باید اندیکاتورهایتان نیز به سیستم دیگر منتقل کنید. سپس متاتریدر را ببندید و باز کنید. در این حالت به احتمال قوی تحلیل هایتان منتقل می شود. اگر نشود راه دیگری نیست.

 24. مهران نیرومند

  با سلام خدمت استاد گرامی
  جهت انتقال داده از متا تریدر چارت های ما باید در مقیاس حسابی باشد یا لگاریتمی ؟
  چون ما در تحلیل هایمان از مقیاس لگاریتمی استفاده میکنیم
  با تشکر از شما

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم.
   انتقال دیتا از متاتریدر کاری به این ندارد که شما چارت را توسط اندیکاتور لگاریتمی کرده باشید یا نکرده باشید. در هر حالت دیتا به یک شکل تولید می شود. اما وقتی دیتا را به نرم افزار تحلیلی خود منتقل می کنید باید آن را لگاریتمی کنید.

 25. مهران نیرومند

  سپاس گزارم
  موفق باشید

  1. ارشیا رحیمی

   خواهش می کنم. زنده باشید.

 26. امیر

  سلام و خسته نباشید
  من دیتا اکسپرتر رو روی داینامیک ۴ و پنج نصب کردم ولی در تایم فریمهای زیر روزانه چارت به صورت درهم و زمان اخرین کندل هم تاریخ سال ۲۰۲۲ رو نشون میده
  تمام دیتا اکسپرترها رو هم امتحان کردم همین مشکلو داره میشه راهنماییم کنید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   نگفتید از چه نرم افزاری استفاده می کنید. اگر برای ادونس گت با چنین مشکلی رو به رو هستید که این مشکل از خود نرم افزار ادونس گت است چون این نرم افزار تایم فریم زیر روزانه را نمی تواند بخواند. اما اگر برای داینامیک تریدر مشکل دارید که باید تنظیمات ASCII نرم افزار را مطابق با آموزش تنظیم کنید تا درست شود.

 27. کیوان

  سلام خسته نباشید
  ۲۰۱۹.۰۹.۱۳ ۱۷:۱۵:۲۲.۰۱۴ Data Exporter V4.1 By A.R™ (خزامیا,W1) array out of range in ‘Data Exporter V4.1 By A.R™.mq5’ (149,31)
  این مشکل برای من پدیدار میشه

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   این اندیکاتور تابحال چنین مشکلی نداشته. بقیه اندیکاتورهای روی چارت را پاک کنید به احتمال قوی مشکل حل می شود.

   1. رها

    من هم این مشکل را دارم

    1. ارشیا رحیمی

     راهنمایی لازم انجام شده است.

 28. امیر

  سلام وقت بخیر
  ببخشید لطفا در مورد انتقال دیتا به نرم افزار advanced get یه توضیح بفرمایید که تنظیمات خود نرم افزار advanced get باید به چه صورت باشه که دیتا درست انتقال داده بشه

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر
   اگر از اندیکاتورهای انتقال دیتای رایگان ما استفاده می کنید از تصویر زیر برای تنظیمات ادونس گت استفاده کنید:
   https://iranneowave.com/wp-content/uploads/2019/10/Advanced-Get.jpg
   اگر از اندیکاتور انتقال دیتا ورژن ۵.۳ استفاده می کنید از تصویر زیر برای تنظیمات ادونس گت استفاده کنید:
   https://iranneowave.com/wp-content/uploads/2019/10/Advance-get-ASCII-Setup-for-Rahavard.jpg

 29. ناصر

  سلام
  مرسی بخاطر زحماتتون
  من تو قسمتی که میریم پوشه یوزر و آپ دیتا و فایل های پنهان رو باز میکنیم میرم و تمام مراحل رو میرم ولی آدرسی مثل آدرس شما دریافت نمیکنم مشکل از نصب متاتریدر ۴ من هست یا کلا یجای دیگه ایراد داره ویندوز ۷ هست ممنون میشم کمک کنید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم.
   فکر می کنم در ویندوز ۷ مسیر به این شکلی که ما توضیح دادیم نباشه. اما شما راحت می توانید متوجه این موضوع شوید. کافی هست که در متاتریدر از منوی فایل گزینه باز کردن پوشه داده را بزنید تا یک فولدر باز شود. بعد ببینید آدرس آن شبیه آدرسی که ما توضیح دادیم هست یا نه. در هر صورت شما باید از آن آدرس استفاده کنید.

 30. lida

  سلام اقای مهندس
  برای دیتای زنده در ال ویو کمک میخوام. راهنمایی کنیدمرسی

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   بنده راهی برای دریافت دیتای زنده در ال ویو نمی شناسم. چندین سال هم هست که با این نرم افزار کار نکرده ام.

 31. فرهاد کثیری

  سلام جناب آقای ارشیا رحیمی،
  من از Data Exporter Ver. 4.1 برای انتقال دیتا از متاتریدر ۵ (مفید تریدر) به داینامیک تریدر استفاده میکنم که برای اولین بار که داینامیک تریدر را اجرا میکنم بدون مشکل کار میکنه ولی زمانیکه دینامیک تریدر را میبندم و دوباره باز میکنم و سهام یا جفت ارز مورد نظر را لود میکنم با پیام Invalid floating point operation مواجه میشم ممکنه لطف بفرمایید چطور میشه این ایراد را برطرف نمود. باتشکر از شما

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   دیتای سهم مد نظر به درستی تولید نشده و داینامیک خطا می دهد که دیتای شما مشکل دارد. اگر دیتای آن نماد را مجدد تولید کنید و داینامیک را باز و بسته کنید درست می شود. سعی کنید در متاتریدر خود تعداد زیادی چارت باز نداشته باشید تا رم سیستم کم نیاورد و دیتاها به درستی تولید شوند.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.