آموزش انتقال دیتا از متاتریدر به دیگر نرم افزارها

به همراه آموزش ساخت پروفایل در متاتریدر

با نام و یاد خدای بزرگ و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . در این پست در خدمت شما هستیم با آموزش انتقال دیتا از متاتریدر بوسیله‌ی اندیکاتورهایی که خدمتتان ارائه کرده ایم که از منوی سایت، قسمت اندیکاتورها در دسترس شما عزیزان هستند و همچنین برای کامل شدن مبحثِ انتقال دیتا از متاتریدر، روش صحیح ساخت پروفایل در متاتریدر را نیز آموزش خواهیم داد تا با یک نظم بسیار عالی بتوانید به مدیریت چارت‌ها و استخراج دیتا از آنها بپردازید و تعدد چارت‌های بورسی مشکلی در امر انتقال دیتا به شکلی سریع ایجاد نکند.

همانطور که میدانید چند سالی هست که ما اقدام به انتشار اندیکاتورهای انتقال دیتا از متاتریدر در نسخه‌های متعددی کرده ایم و توضیحاتی در رابطه با روش انتقال دیتا بوسیله‌ی این اندیکاتورها ارائه کردیم اما با توجه به سوالات زیادی که همچنان در رابطه با انتقال دیتا از متاتریدر از ما پرسیده می شود مشخص شد که عزیزان بسیاری هستند که آنطور که باید با فرایند انتقال دیتا از متاتریدر آشنا نیستند و توضیحاتی که از طرف ما و دیگران ارائه شده بود نتوانسته نیاز این عزیزان را بطور کامل برآورده کند، لذا بر آن شدیم تا آموزشی جامع و قدم به قدم برای این موضوع تهیه کنیم تا راه گشای این امر باشد. با ما همراه باشید.

آموزش انتقال دیتا از متاتریدر :

در ابتدای آموزش انتقال دیتا از متاتریدر نیاز است تا یکی از اندیکاتورهایی که در لینک های زیر خدمتتان ارائه می شود را با توجه به نیاز خود تهیه کنید. دو نسخه از اندیکاتورهای ارائه شده رایگان می باشند که یکی برای متاتریدر ۴ و دیگری برای متاتریدر ۵ می باشد که از طریق لینک زیر می توانید آنها را تهیه کنید:

اندیکاتورهای رایگان انتقال دیتا

و دو نسخه ی غیر رایگان نیز ارائه شده است که یکی برای انتقال دیتای کندلی از متاتریدر می باشد که هم برای متاتریدر ۴ و هم برای متاتریدر ۵ می باشد و در زمان خرید می توانید نوع متاتریدر را انتخاب کنید و دیگری اندیکاتور تولید کش دیتا می باشد که برای اولین بار در جهان این اندیکاتور ساخته شده است که کار آن تولید کش دیتا (دیتای مخصوص موج شماری به سبک نیلی) در سه فرمت txt، prn و csv می باشد که به عزیزانی که برای آموزش نئوویو در خدمتشان بوده ایم توصیه می کنیم که برای راحتی کار خود حتما از آن بهره ببرند. اندیکاتورهای ذکر شده را می توانید از لینک زیر تهیه کنید.

اندیکاتور انتقال دیتا نسخه تجاری و اندیکاتور تولید کش دیتا

خب با دریافت این اندیکاتورها می بایست آنها را از حالت فشرده خارج کنید و آنرا در فولدر indicator متاتریدر قرار دهید. برای این کار متاتریدر خود را باز کنید و سپس از منوی file گزینه open data folder را بزنید تا فولدر دایرکتوری متاتریدر باز شود. توجه کنید که حتما باید طبق این دستورالعمل پیش روید زیرا دایرکتوری اندیکاتورهای متاتریدر همیشه در محل نصب آن قرار ندارد و در بسیاری از ویندوزها مسیری متفاوت می باشد.

خب در فولدر باز شده به فولدر MQL4 یا MQL5 بروید (بستگی به نسخه متاتریدر شما دارد) سپس وارد فولدر indicator شوید و اندیکاتور را در آنجا کپی کنید. حال متاتریدر خود را یک بار بسته و باز کنید تا اندیکاتور به لیست اندیکاتورهای متاتریدر اضافه گردد.

بارگذاری چارت :

حال هر چارتی را که مایل هستید دیتای آنرا انتقال دهید باز کنید و اجازه دهید تا دیتای چارت از سرور دریافت شود و چارت کاملاً بارگذاری گردد. برای اطمینان از این موضوع که چارت شما کاملاً بارگذاری شده است نیاز است تا دکمه‌ی home کیبورد خود را بفشارید و نگه دارید تا هیستوری چارت کاملاً بارگذاری شود. همچنین برای اطمینان کامل روی تک تک تایم فریم های چارت کلیک کنید و دکمه home را نگه دارید و تا زمانی که کندلهای جدید به کندلهای قبلی اضافه می گردند صبر کنید تا فرایند بارگذاری چارت کامل شود.

مراجعه به پنجره Navigator :

در مرحله بعد از آموزش انتقال دیتا از متاتریدر می بایست پنجره navigator متاتریدر را باز کنید. اگر این پنجره را نمی شناسید کافی است از منوی view گزینه navigator را بزنید تا پنجره مذکور باز شود. در این پنجره یک منوی درختی مشاهده می کنید که اگر بر روی علامت های + کنار آنها کلیک کنید زیر شاخه‌ی هر منو را خواهید دید. پنجره Navigator مانند تصویر زیر است که شاخه‌ی indicator را در آن مشخص کرده ایم:

آموزش انتقال دیتا از متاتریدر - تصویر ۱منوهای اصلی این پنجره شامل Account ، Indicator ، Expert Advisors و Script می شود. که ما در آموزش انتقال دیتا از متاتریدر فقط با منوی Indicator کار داریم. اگر بر روی علامت + کنار indicator کلیک کنید می توانید تمام اندیکاتورهای موجود در متاتریدر خود را به ترتیب حروف الفبا مشاهده کنید. در بین آنها اندیکاتوری که اضافه کرده اید را پیدا کنید و بر روی آن دوبار کلیک کنید تا پنجره تنظیمات آن باز شود. و یا اندیکاتور را بکشید و بر روی چارت رها کنید. در این حالت نیز تنظیمات اندیکاتور باز خواهد شد.

اگر اندیکاتور به چارت اضافه شد بدون اینکه صفحه‌ی تنظیمات آن باز شود کافی است تا روی چارت کلیک راست کرده و گزینه Indicator List را بزنید تا لیستی از تمام اندیکاتورهای موجود بر روی چارت خود را مشاهده کنید. حال بین آنها اندیکاتوری که برای انتقال دیتا مورد استفاده قرار داده اید را می توانید پیدا کنید و با دوبار کلیک بر روی آن به صفحه تنظیمات آن دسترسی پیدا خواهید کرد.

تنظیم اندیکاتور برای تولید دیتا :

حال که صفحه‌ی تنظیمات اندیکاتور باز شده است کافی است تا به سربرگ Inputs مراجعه کنید تا تنظیمات اندیکاتور را به دلخواه خود ویرایش کنید. به دلیل اینکه تنظیمات هر اندیکاتور با دیگری متفاوت است و شرح تمام آنها در آموزش انتقال دیتا از متاتریدر باعث زیاد شدن بیش از حد مطلب میشود باید برای آشنایی با امکانات و نحوه‌ی تنظیمات هر اندیکاتور، توضیحات موجود در صفحه ‌ای که اندیکاتور را از آنجا دانلود کرده اید یا خریده اید مطالعه کنید. بعد از انجام تنظمیات دکمه OK را بزنید تا اندیکاتور بر روی چارت قرار گیرد. سپس با ادامه آموزش انتقال دیتا از متاتریدر همراه ما باشید.

نکته ای که باید در این قسمت از آموزش انتقال دیتا از متاتریدر به آن اشاره کنیم این است که در اندیکاتورهای انتقال دیتای ما گزینه ای تحت عنوان Auto Create Files موجود است که اگر آن را ON کرده باشید به محضی که اندیکاتور را به چارت اضافه کنید دیتای کلیه تایم فریمهای چارت شما ساخته شده و پس از آن اگر کندلی به جمع کندلهای چارت اضافه شود اندیکاتور تشخیص داده و فایل دیتای شما را به روز خواهد کرد. اگر این مورد کار نکرد یکی دو بار تایم فریم چارت را تعویض کنید تا این مورد فعال شود. همچنین توجه داشته باشید که اگر گزینه مذکور غیرفعال باشد نیاز است تا تایم فریم چارت را عوض کنید تا دیتای به روز ساخته شود. همچنین اندیکاتور تولید کش دیتا نیز قابلیت تولید اتوماتیک کش دیتا را ندارد و برای داشتن داده ‌های به روز می بایست روی هر چارت رفته و تایم فریم ها را یکبار سوییچ کنید تا دیتای کش ساخته شود.

برای مشاهده ادامه آموزش به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

5 3 رای
امتیاز کاربران به این پست
توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
اطلاع از
102 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

پوریا سفیدانی
پوریا سفیدانی (@pooryasefidani)
مشترک تالار
27 روز قبل

سلام من برای بورس ایران از مفیدتریدر و کارگزاری ارزهای دیجیتال بایننس و کارگزاری فارکس از آلپاری استفاده میکنم حالا تو این شرایط برای بایننس باید چی کار کنم؟ برای هر کدوم جداگانه این اندیکاتور باید خریداری بشه؟

آرش ابراهیمی
آرش ابراهیمی (@mohamad1364nikzad)
مشترک تالار
3 ماه قبل

سلام جناب رحیمی خسته نباشید من پکیج شما راخریدم الان دنبال اندیکاتور logMovingAverage هستم از کجا میتونم اونا دانلود کنم هر جا دنبالش داخل سایتها جست وجو کردم نبود با تشکر از لطف شما

محسن لواسانی
مشترک
3 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
قصد خرید اندیکاتور تولید کش دیتا رو دارم فقط میخواستم بپرسم دیتای تولید شده به خودی خود قابل اجرا برای موتیوویو نیست؟ حتما باید اندیکاتور انتقال دیتا هم تهیه کنم؟
با تشکر

ارش
ارش (@guest_89135)
بیننده
6 ماه قبل

سلام استاد عزیز
من برنانه نصب رو در درایو c از حالت مخفی در میارم ولی وقتی به فایل مفیدتریدر میرم بازم همون ادرس قبل رو نشون میده .اون ادرسی که برای اپدیت خودکار شما اموزش داده بودید رو نشون نمیده.راهنمایی کنید لطفا

مهدی قربانی
مهدی قربانی (@mahdi11)
مشترک
6 ماه قبل

سلام و عرض ادب
استاد من امروز دیتا نماد اخابر رو از پشتیبانی مبنا (رهاورد 365) گرفتم و در موتیو درون ریزی کردم و با دیتا مفید مقایسه کردم. تو یه تاریخ (اواخر 2013) رهاورد قیمت 220 تومان تقریبی رو نشون میده ولی مفید عدد 260 رو نشون میده. اکثریت نمادها این اختلافات رو دارن مثلا حفاری و … . این اختلافات باعث نمیشن موج شماری اشتباه بشه؟؟؟ راهی وجود داره بفهمیمی کدوم دیتا دقیقتر هست؟؟
ممنونم استاد

محسن صفاری
محسن صفاری (@guest_87725)
بیننده
6 ماه قبل

سلام
واسه ی من پوشه ی فایل خالیه و سهم هام نمیرن تو پوشه
میدونین دلیلش چیه؟

arash
arash (@guest_87637)
بیننده
6 ماه قبل

سلام جناب رحیمی
در نرم افزار dyamic trader چگونه نسبت های فیبوناچی خود را لگاریتمی کنیم؟

نمودار لگاریتمی میباشد ولی ابزار فیبوناچی حسابی

Arash
Arash (@guest_87675)
بیننده
پاسخ به  ارشیا رحیمی
6 ماه قبل

باز هم با این تغییر نسبت های فیبوناچی در داینامیک تریدر اشتباه نمایش داده میشود؟
نرم افزار مورد استفادتون موتیوویو هست؟واستفاده از نرم افزار موتیوویو را پیشنهاد میکنین؟
مرسی از راهنماییاتون.