تحلیل گکوثر شماره ۱ | موج شماری گکوثر به سبک نئوویو

در شرف پایان روند نزولی

1.8k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی. با تحلیل گکوثر شماره ۱ در خدمت شما هستیم از گروه هتل و رستوران که به نظر می آید مدتی در محدوده قیمتی فعلی باقی بماند تا شرایط برای برگشتش به روند صعودی مهیا شود. برای شرح تحلیل گکوثر شماره ۱ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل گکوثر شماره ۱ :

طبق تصویر تحلیل گکوثر شماره ۱ به نظر میرسد که این سهم در حال ایجاد یک ساختار مثلثی از نوع ریورس انقباضی یا خنثی باشد چرا که تا کنون یک روند نزولی با سه شاخه اصلاحی در سهم ایجاد شده که به هیچ عنوان نمی توان آنها را در قالب یک الگوی زیگزاگ لیبل گذاری کرد چرا که شاخه اول و سوم از این روند ساختار شتابدار ندارند.. از طرفی با توجه به کمتر بودن زمان موج (B) نسبت به (A) گزینه های مثلث ریورس انقباضی و مثلث خنثی پر احتمال ترین ساختارها خواهند بود.

حال در این بین اگر شاخه (C) نسبت به موج (A) کوتاهتر بماند که مثلث از نوع ریورس انقباضی خواهد بود و اگر شاخه (C) بلندتر از (A) شود که مثلث از نوع خنثی خواهد بود. در تصویر زیر، ما فرض را بر این گذاشته ایم که الگو همان مثلث ریورس انقباضی باقی بماند و در محدوده فعلی یک مثلث ایجاد کند تا از نظر زمانی و ساختاری شرایط برای برگشت سهم مهیا شود. اگر شاخه (C) مقداری از نظر قیمتی بلندتر شود الگو در قالب مثلث خنثی دسته بندی خواهد شد.

تحلیل گکوثر شماره ۱ | موج شماری گکوثر به سبک نئوویو
Gekosar NEoWave Analysis 01 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو :

با توجه به ساختار کارکشن سهم این انتظار را داریم که سهم پس از درجا زدن در محدوده فعلی وارد مدار صعودی شود. در این صورت اولین محدوده مقاومتی مهمِ پیش روی سهم حوالی سطح 1290 تومان خواهد بود که به عنوان تارگت تحلیل در نظر گرفته شده است. در این محدوده مثلث از نوع افقی خواهد بود. اما اگر سهم در مسیر رشد با همپوشانی های متعدد و ضعف رو به رو باشد احتمال دارد که مثلث شیب نزولی پیدا کند و هدف کوتاه تر شود که در آن صورت باید هوشیار بود.

تارگت سهم با احتساب قیمت های فعلی سهم بر اساس تحلیل گکوثر شماره ۱ حدود ۶۰ درصد خواهد بود و حد ضرر سهم نیز باید پس از شکل گیری مثلث انتهایی تعیین شود. اگر این مثلث همانند تحلیل پیشروی کند حد ضرر کمتر از ۵ درصد خواهد بود. بنابراین با ریوارد به ریسک بسیار مناسبی می توان بر روی این سهم اقدام به پوزیشن گیری کرد.

اطلاع از
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
Milad

سلام استاد رحیمی
میشه لطفا تحلیلتون بابت گکوثر رو آپدیت کنید؟

abolfazl

اقای رحیمی سلام وقت گرامیتون بخیر
اقای رحیمی ببخشید امکانش هست بررسی کنید ادامه تحلیل در مورد گکوثر رو و بگین این اصلاح پیش رو چه جوری هست
ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

مشاهده دیگر مطالب

See other content