تحلیل سمگا شماره ۲ | موج شماری چارت سمگا به سبک نئوویو

بررسی چارت سهم گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی از منظر نئوویو

با نام و یاد خدای مهربان، عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. چنانچه در کانال تلگرامی مان نیز سهم سمگا را برای خرید پیشنهاد داده بودیم، تحلیل آن نیز در این پست تقدیم حضورتان می شود. بر اساس این تحلیل به نظر می رسد که سهم سمگا در ابتدای یک رشد بسیار مناسب قرار دارد که به بررسی آن خواهیم پرداخت. با شرح تحلیل سمگا شماره ۲ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل سمگا شماره ۲ :

بر اساس تحلیل سمگا شماره ۲ که تصویر آن در زیر آمده است، مشخص است که این سهم پس از پایان یک اصلاح نادر از جنس ترکیبی دوگانه افقی که در نیمه اول آن یک مثلث انقباضی محدود و در نیمه دوم آن نیز یک مثلث انقباضی نامحدود قرار دارد وارد یک رالی صعودی قوی شده است. این اصلاح زمانگیر با حروف WXY درون پرانتز به رنگ آبی مشخص شده است و ساختار درونی آن نیز با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است تا شما عزیزان به راحتی بتوانید ساختار آن را مشاهده کنید.

بر اساس مدت زمانی که اصلاح مذکور صرف کرده است پر واضح است که رالی بعد از آن فقط اولین شاخه از روندی است که بعد از چنین اصلاحی می تواند رخ دهد و مشاهده می کنید که پس از این رالی تغییر روند از صعودی به نزولی انجام نشده است بلکه سهم فقط به ایجاد یک محیط رنج پرداخته است که نشان دهنده استراحت سهم و آماده شدن برای یک صعود قوی دیگر است.  قابل ذکر است که این محیط رنج در قالب یک الگوی دیامتریک افقی خود را نمایان کرده است و از شواهد پیداست که در هفته ای که گذشت به احتمال زیاد این ساختار به اتمام رسیده است و سهم در ابتدای رالی بعدی قرار دارد. این ساختار با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است.

تحلیل سمگا شماره ۲ | موج شماری چارت سمگا به سبک نئوویوچشم انداز پیش رو :

رالی ای که قبل از الگوی دیامتریک قرار دارد از جنس کارکشن ترکیبی با X موج کوچک می باشد که ساختار آن در تایم پایین تر بهتر نمایان است و در تصویر تحلیل سمگا شماره ۲ برای جلوگیری از شلوغی تحلیل لیبل های آن درج نشده است، اصلاح پس از آن نیز که همان الگوی دیامتریک است به رتریس 62 درصد رالی قبل خود دست پیدا نکرده است، لذا در چنین شرایطی احتمال قرار داشتن سهم در الگوی فلت خط می خورد و می توان ساختارهای صعودی ای مانند ایزومتریک، دیامتریک و یا سیمتریکال را برای آن متصور بود که بایستی به سهم زمان دهیم تا با پیشروی امواج مشخص شود که دقیقاً در چه ساختاری قرار داریم. اما در حال حاضر در تصویر تحلیل سمگا شماره ۲ ساختار یک الگوی دیامتریک را برای روند صعودی به طور ضمنی رسم کرده ایم تا همراهان بتوانند چیزی که می تواند برای سهم امکان پذیر باشد را بهتر مجسم کنند. 

اما ساختار روند صعودی هرچه که باشد در مقطع کنونی فرق چندانی ندارد، چرا که در هر حالتی سهم بایستی فعلا یک رالی صعودی دیگر را طی کند که تارگت حداقلی آن بین 1045 تومان تا 1294 تومان قرار دارد و در صورت وجود قدرت بیشتر در سهم این تارگت تا حوالی 1700 تومان نیز می تواند گسترش یابد. اما برای ترید بهتر است که تارگت حداقلی مد نظر باشد. پس از آن نیز یک اصلاح قیمتی را انتظار داریم که بایستی تا محدوده الگوی دیامتریک بازگشت کند تا ساختار درجه بالاتر ما هر کدام از حالاتی که عرض شد باشد صحت پیدا کند. پس از اصلاح مورد انتظار نیز مجدداً سهم می تواند رشد کند و اهداف بالاتری را تاچ کند تا موج (E) از روند صعودی را شکل دهد که در تحلیل های بعد سهم بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

حد ضرر فعلی سهم نیز 423 تومان در نظر گرفته شده است که در تصویر تحلیل سمگا شماره ۲ نیز آن را مشاهده می کنید اما اگر حد ضرر قابل اطمینان تری بخواهید بایستی قیمت 392 تومان را مد نظر قرار دهید که در آن صورت میزان حد ضرر مقداری افزایش می یابد، در نتیجه شما بایستی از تعداد سهم هایی که میخرید کم کنید تا در مجموع میزان ریسکی که متوجه سرمایه تان می شود خیلی زیاد نشود. در هر صورت مشخص است که از قیمت های فعلی تا تارگت مشخص شده حدود 150 درصد سود می تواند ایجاد شود که در مقایسه با حد ضرر 15 تا 20 درصدی بیان شده بسیار بزرگتر می باشد و همین موضوع ارزش ترید بر اساس تحلیل سمگا شماره ۲ را بالا می برد.

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
151 نظر
 1. محمد

  درود بر شما خسته نباشید. بسیار عالی و کامل.
  پس الان تکمیل خرید به قیمت تابلو (حوالی ۵۳۰) رو مناسب میدونید؟ یا منتظر اصلاح و پایینتر اومدن قیمت باشیم؟ و اینکه از منظر زمانی دستیابی به هدف حداقلی ۱۰۰۰ تومان در ۳ ماه آینده امکان پذیر است؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید. بله خرید تو این قیمت ها کم ریسک است. احتمال پایین آمدن قیمت را زیاد نمیدونم. از نظر زمانی بله تا سه ماه آینده سهم میتونه به هدف برسه.

 2. روح اله

  مثل همیشه عالی استاد جان

  1. ارشیا رحیمی

   زنده باشید.

 3. حسین

  استاد سلام خسته نباشید
  سوال اینکه چرا نمیشه موج B زیگزاگ ترکیب دوگانه باشه
  به این دلیل میپرسم که
  الان موج B ( لیبل آبی داخل پرانتز ) رو چرا نمیشه B از زیگزاگ لیبل زد که تشکیل شده از یک فلت ناقص دوگانه یک X موج کوچک و یک مثلث خنثی که تموم شده ولی هنوز کانال BD شکسته نشده،
  ممنون از توجه و پاسخگوییتون.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   موج C از فلتی که متصور هستید را اگر ترمینال فرض کنیم پساالگویی آن به درستی ایفا نشده. همچنین موج b از مثلث خنثی ای که میفرمایید شارپ تر از موج a است که مشکل فلسفی برای الگو پیش می آورد.
   الگوی درجه بالاتر هم نمی توان زیگزاگ گرفت چون موج A ساختار شتابدار ندارد.

   1. حسین

    کاملا حق با شماست
    ممنون از پاسخگوییتون استاد

    1. ارشیا رحیمی

     خواهش می کنم. زنده باشید

 4. jamalina

  درود جناب رحیمی بزرگوار.در صورت امکان افزایش قیمت محصولات رو تا ابتدای تیر ماه به تعویق بندازید.شایدبرخی از دوستان که کارمند هستند قصد خرید محصولات رو با قیمت فعلی داشته باشند که میبایست تا زمان دریافت حقوق در انتهای ماه صبر کنند.سپاسگزارم

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   بله افزایش قیمت محصولات به اول ماه آینده موکول شد و همچنین تخفیف عید فطر نیز تا پایان این هفته تمدید گردید.
   با احترام

 5. مهدی محمودی

  سلام اقای رحیمی…میخاستم بپرسم که چرا موج جی داخل الگوی دیامتریک کوتاهه و تا یه حدی اصلاح کرده ولی داخل الگوهای دیامتریک دیگه موج جی از داخل الگو خارج میشه و یه سقف جدید یا کف جدید میزنه..ولی انجا اینطور نیست

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. در الگوهای افقی این موضوع متداول است. موج G همین که به ۳۸ درصد موج F برسد بر اساس قانون سیمیلاریتی به حداقل لازم رسیده است و پس از آن می تواند هر جایی بسته به نوع دیامتریک خاتمه پیدا کند. بایستی در آموزش ما به بخش دیامتریک ها رجوع کنید و در صورت شفاف نشدن مبحث به صورت کامل می توانید در فروم پشتیبانی سوال خود را مطرح کنید تا کامل تر پاسخ داده شود. (البته در صورتی که از خریداران آموزش ما هستید.)

 6. حسین

  استاد سوال دیگه اینکه
  الان انتهای الگوی سمگا دیامتریک افقی با توجه به اینکه موج D از C و E بزرگتره ولی کانال بندی چشم نوازی رو ارائه نداده و فقط موج C و E به شکل آینه ای شبیه همدیگه شدند
  در اینجور مواقع افراد مبتدی مثل من چطور متوجه بشن که با دیامتریکال روبرو هستند
  و اینکه برای موج G اندازه ی حداقل و حداکثر میشه درنظر داشت؟( برای اینکه با زمان دادن به بازار از درست تشخیص دادن الگو مطمئن بشیم میپرسم)

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. موج B و F هم شباهت زمانی و قیمتی مناسبی دارند و همین کفایت می کند. در دیامتریک بایستی به تشابه زمانی و قیمت شاخه ها بر اساس آنچه در آموزش گفته شده دقت بفرمایید. این مورد یکی از اصول مهم شناسایی دیامتریک هاست. کانال بندی الگو هم بد نیست هرچند خیلی هم ایده آل نیست ولی قابل قبول است.
   موج G هم چون شاخه آخر الگوست می تواند دچار کوتاه شدگی بشود که در آن صورت بایستی بر اساس قانون سیمیلاریتی حداقل الزامات را ایفا کند اگر این چنین نبود می تواند بین ۶۲ درصد موج A تا ۱۶۲ درصد آن به صورت متداول باشد.

   1. حسین

    ممنون از پاسخگوییتون اونهم به این شکل کامل و آموزنده

    1. ارشیا رحیمی

     خواهش می کنم زنده باشید.

 7. کامران

  سلام استاد گرامی
  با توجه به عرضه های امروز نظرتون در مورد ادامه روند بازار و شاخص کل چیه؟
  آیا اصلاح زیادی داریم؟؟؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   اگر اصلاحی هم رخ بدهد به نظر بنده کوتاه مدت است و فرصت خرید در بسیاری از سهام خواهد بود.

 8. حکمت

  سلام. من دیروز با سایت و کانال خوب شما شما آشنا شدم. قیمت سهم الان حدود ۷۰۰ تومن هست. روز چهارشنبه هم کندل خوبی نزد. به نظرتون یک اصلاح باید داشته باشه یا این که الان برای ورود مناسبه؟ با تشکر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   با توجه به تارگت اعلام شده بایستی ریوارد به ریسک را بسنجید و برای معامله اقدام کنید. هنوز راه زیادی تا هدف مانده و قیمت های فعلی نیز برای خرید مناسب است. البته بهتر است قبل از معامله خودتان هم بررسی کنید.

   1. حکمت

    تشکر

    1. ارشیا رحیمی

     خواهش می کنم.

 9. مهسا محتشم

  سلام جناب رحیمی آیا شما الگویی به نام سیمتریک پلاس کشف کردید؟ و یا اقای نیلی ارایه داده این الگوی جدید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. خیر چنین الگویی کشف نشده. جایی دیدید همچنین مطلبی را؟ اگر کسی ادعایی در این زمینه دارد غلط است. خود سیمتریکال نادر است چه برسد که بخواهد نوعی دیگر هم داشته باشد!

   1. مهسا محتشم

    بله جناب رحیمی یکی از شاگردان شما ادعا کرده چنین الگویی کشف شده و در کانالش زده

    1. ارشیا رحیمی

     ممنون بررسی می کنیم حتما. ولی چنین الگویی نداریم و صحت هم نداره.

 10. محسن

  سلام استاد وقت بخیر
  ایا امکان داره در ایزومتریک الماسی اندازه موج آ بسیار بزرگتر از تمام امواج دیگه باشه؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر
   سوالات تخصصی را در فروم پشتیبانی مطرح کنید در خدمت هستیم.

 11. مینا

  سلام جناب رحیمی عزیز. من با سیگنال شما و تایید دوستم سمگا و خکاوه خریدم عالیه سیگنالاتون. مرسی که هستین لطفا یه تحلیل از فاراک بذارید ممنون میشم

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم زنده باشید.
   درخواست تحلیل بسیار زیاد است، هر سهمی تحلیل شود ارائه خواهد شد.

 12. مریم تاران

  سلام و وقت بخیر. ممنون از تحیل های خوبتون. تحلیل بساما رو خواهید داشت؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر زنده باشید.
   تحلیل بساما ارائه شد.

 13. مجید

  ممنون استاد اگر ناحیه مقاومتی۶۰۰تا۶۵۰باشه ظاهرا تا امروز که ۶تیرماه هست ۲-۳بار تست شده درسته؟؟ ..اما هنوز نشکسته؟…یا شسکته وداره پولبک میکنه؟؟

 14. مجید

  سلام اگر ممکنه تکمبا راهم تحلیل بفرمایید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   درخواست تحلیل بسیار زیاد است. فرصت شود چشم.

 15. نعیم بارانی

  سلام استاد . سمگا در چه بازه زمانی به ۱۰۰۰ میرسه؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   تارگت تحلیل در حالت نرمال حدود ۱۳۰۰ تومان است که حدود یک الی دو ماه دیگر این سهم می تواند به این تارگت برسد.

 16. مهدی محمودی

  سلام آقای ارشیا رحیمی عزیز
  من سوالی ندارم .فقط خواستم ازتون بخاطر این تواضع .و گرم بودنتون تشکر کنم که هیچ کامنتی رو بی پاسخ نمیذارید..یکی از نشانه های مومن خوش خلق بودن که شما دارید…
  لطفا پیام من رو انتشار بدید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   شما بزرگوار هستید. ممنونم. وظیفه خودمون میدونیم که پاسخگوی همراهان عزیز باشیم.

 17. محمد

  سلام خسته نباشید هفته ی آینده دوشنبه ۲۴ تیر مجمع سالیانه سمگا و خکاوه هست به نظرتون سهامدار این دو سهم بمونیم و در مجمع شرکت کنیم؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   این تصمیم را شما باید بگیرید ولی نظر بنده این است که چون این دو سهم در روند صعودی قرار دارند مجمع شان هم می تواند زمان اعلام خبرهای خوب باشد و موجب بازگشایی سهم ها با گپ مثبت شود انشالله.

 18. ندا

  سلام روز بخير
  جناب رحيمي با توجه به اينكه سهم هاي زيادي رو جديدا معرفي كرديد بساما سمگا خودرو فباهنر سكرما لازما فلوله و…
  الان واقعا نميدونم چطوري سبد تشكيل بدهم كدام ها اولويت دارند و سريعتر به هدف مي رسند
  ميشه منو راهنمايي كنيد
  مرسيي

  1. ارشیا رحیمی

   سلام روز بخیر
   شما می توانید یک سبد شامل ۵ تا ۷ سهم از سهم های معرفی شده ای که هنوز فاصله زیادی از قیمت معرفی شده ندارند تشکیل دهید. همچنین سهم هایی که یک کف قیمتی برای قرار دادن حد ضرر زیر آن نزدیک به قیمت فعلی شان دارند هم می توانند مد نظر قرار بگیرند.

 19. فاطمه نیکومرام

  درود جناب رحیمی
  سپاس از زحماتتون
  میشه لطف کنید حدضرر جدید(ارتقایافته) سمگا رو بفرمایید؟
  و اگه یه تحلیل از شاخص بزارید ممنون میشم
  سپاس بیکران

  1. ارشیا رحیمی

   درود بر شما
   سمگا به احتمال قوی زیر قیمت ۶۲۴ تومان تثبیت نخواهد شد.
   تحلیل از شاخص هم به زودی ارائه می شود.

 20. سینا

  درود بر استاد رحیمی عزیز. اولا سپاس فراوان بخاطر صرف وقتی که بخاطر تحلیلها انجام میدین. و خواهش دارم تحلیل سهم سصوفی را هم در صورت امکان انجام بدین. سهمی هست که نسبت به هم گروههای خودش واقعا رشدی نکرده.

  1. ارشیا رحیمی

   درود
   خواهش می کنم زنده باشید.
   درخواست تحلیل بسیار زیاد است. فرصت شود چشم.

 21. پانیذ حسینی

  سلام استاد رحیمی،سمگا چرا حرکت نمیکنه؟تحلیلتون هنوز پابرجاست یا دچار تغیرات زمانی یا قیمتی شده؟ممنون از شما

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم.
   تحلیل هنوز پابرجاست و اهداف در دسترس هستند. سهم پس از شکست محدوده تراکمی خود آن طور که باید مورد اقبال قرار نگرفت و وارد یک فاز استراحتی کوتاه مدت شد که رو به اتمام است و می تواند وارد فاز صعودی جدیدی شود.

 22. علیرضا

  سلام جناب رحیمی
  خدا قوت و درود بر شما
  جناب رحیمی آیا الان در موج D برای هدف موج E هستیم ؟ یعنی موج قبلی کوتاه بود یا اینکه هنوز در موج B با هدف موج C هستیم ؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   در حال حاضر به احتمال قوی در موج b از C هستیم. موج B بزرگ قبلاً خاتمه یافته است.

 23. saman

  سمگا الانم سهم ارزنده هست؟ممنون میشم توضیح بدید

  1. ارشیا رحیمی

   بله سهم ارزنده ایست و اهداف چارت در دسترس هستند.

 24. saman

  ممنون از پاسخگوییتون استاد اگه ممکنه ساروم هم که خیلی در موردش حرف هست و بنیاد خوبی هم داره تحلیل کنید ممنون میشیم واقعا سپاسگزارم

  1. ارشیا رحیمی

   خواهش می کنم. درخواست تحلیل بسیار زیاد هست. اگر فرصت شود چشم.

 25. محمد

  عرض ادب
  رفتار سمگا کمی نامعقول شده و میگن بازیگردان در حال کنترل شدید قیمتی هست.با توجه به افت اخیر سمگا و پایین رفتن و در جا زدن بیش از حد کماکان توصیه به سهامداری دارید؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   مادامی که سهم بالای ۶۰۰ تا ۶۲۵ تومان است جای نگرانی نیست. ممکن است از نظر زمانی سهم را معطل کنند اما پس از آن سهم باید راه خودش را برود و به هدف برسد.

 26. رضا اکبرزاده

  سلام جناب آقای رحیمی. استاد به نظرتون این درجا زدن زمانی سمگا که واقعا دیگه فرسایشی شده تا کی طول میکشه. با سپاس

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   اواخر راه هستیم. هم در سمگا و هم در بسیاری از سهم هایی که معرفی کردیم. صبور باشید.

 27. محمدرضا

  سلام جناب رحیمی. ببخشید این روند سمگا فوق العاده خسته کننده شده و درجا میزنه به نظرتون این درجا زدن چقدر طول میکشه و چه عاملی داره

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   امروز سهم بسیار عالی کار کرد و کندلی که در چارت ثبت کرد بسیار عالی است و می تواند نشان دهنده شروع حرکت سهم باشد.

 28. رضا اکبرزاده

  سلام استاد وقتتون بخیر. ببخشید این سمگا خیلی داره بدقلقی میکنه تو مسیرش به نظرتون علتش چیه کلا انگار یه چیزی به زور جلوشو گرفته تا درجا بزنه

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر.
   این سهم پس از شکست سقف کارکشن قبلی وارد فاز استراحت شد اما الان به احتمال قوی از این کارکشن کوتاه مدت نیز خارج خواهد شد. نگران نوسانات یکی دو روزه نشوید.

 29. نادیا کیایی

  واقعا خیلییییی داره درجا میزنه،اصلا معلوم نیست چیکار میکنن تو این سهم،خیلی اذیت میکنه

  1. ارشیا رحیمی

   بله متاسفانه خیلی سهم را اذیت می کنند.

 30. علیرضا

  سلام استاد بزرگوار. بنده تعداد ۱۵ هزارتا سمگا بامیانگین ۶۹۹۸ ریال ۳ ماهه که خریدم شما صلاح میدونید با خکاوه تعویض کنم تو این قیمتها . از نظر بازده قیمتی و زمانی؟ ممنون میشم راحنمایی بفرمایید.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم.
   به نظر بنده شما روی سهم هایی که معرفی کرده ایم سبد تشکیل دهید و هیچ زمان روی یک سهم حساب ویژه باز نکنید. اگر فقط سمگا در سبد دارید بخشی از سبد را به سهم های دیگر اختصاص دهید.

 31. f

  سلام استاد موج هایی که با نام w y لیبل گذاری کردید میشه دربارشون توضیح بدید مگه نگفتید در نیو ویو ما از این ها استفاده نمیکنیم؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   سوالات تخصصی را در تالار پشتیبانی مطرح کنید در خدمت هستیم.

 32. فاطمه نیکومرام

  درود جناب رحیمی
  تشکر ویژه بابت تحلیل های عالی و پاسخگویی هاتون واقعا حرف ندارن.

  آیا حرکت اصلاحی اخیر سمگا فلت بوده و تمام شده و الان در حرکت پساالگویی آن هستیم یا امکان داره هنوز اصلاح تمام نشده باشه و تشکیل مثلث یا دیامتریک بده؟

  سپاس

  1. ارشیا رحیمی

   درود بر شما
   خواهش می کنم زنده باشید. با افتی که سمگا امروز داشت به نظر می رسد که الگوی سهم مثلث خنثی شود و الان در موج E این سهم هستیم و به زودی خاتمه خواهد یافت و راهی صعود سهم خواهیم شد انشالله.

   1. هاشمی

    اول تشکر کنم بابت تحلیل های خوبتون

    به نظرتون این موج e چقدر طول میکشه!؟

    1. ارشیا رحیمی

     خواهش می کنم. نهایت سه چهار روز کاری.

 33. حسین

  سلام استاد. خسته نباشید. استاد ایا سمگا همچنان میتونه رشد کنه با توجه به جو این چند روز بازار و اینکه توی بازار گاوی داره درجا میزنه.
  لطفا در کانال تلگرام هم از سهم با کامنتهاتون یاداوری و حمایت کنید. ممنون از لطفتون.
  استاد من دوره رو خریداری کردم منتها هنوز فرصت نشده ویدیوها رو نگاه کنم. ایا از زمان خرید پشتیبانی محاسبه میشه؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   بله چرا نتونه رشد کنه. این سهم در شرف یک حرکت بسیار خوب است ما نیز در کانال تلگرام حمایت کرده ایم و خواهیم کرد.
   پشتیبانی شما محفوظ خواهد تا زمانی که خودتان قصد استفاده از آن را داشته باشید و در پنل کاربری تان یک تیکت برای فعال سازی دسترسی تان به تالار ارسال کنید.

 34. علیرضا

  سلام استاد.لطفن در کانال تلگرامیتون هم این سهم رو بیارید بالا.
  ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. بله امروز در خصوص سمگا هم کامنت زدیم.

 35. میلاد

  سلام استاد رحیمی عزیز خداقوت
  بنظرتون چرا اینقدر رنج منفی میزنن تو سمگا و خکاوه اجازه رشد نمیدن یا از نظر زمانی چقدر مونده اصلاحشون تکمیل بشه ورشدشونو مجدد استارت بزنن ممنونم از صبرو حوصله ای که به خرج میدین برا پاسخگویی

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   به احتمال قوی امروز تا نهایت فردا پایان چنین رفتارهایی در این سهم ها خواهد بود و می توانیم صعود این سهم ها را شاهد باشیم ان شاء الله.

   1. میلاد

    ان شاءالله

 36. فاطیما

  عرض سلام و تشکر بابت راهنمایی های شما
  آقای رحیمی! به نظرشما این همه رنج زنی برای اهداف ۱۰۰۰ تا ۱۷۰۰ تومنی زیاد نیست!؟
  میخواستم بدونم نظر فعلی تون برای روند صعودی چیه!؟ هنوز هم به نظرتون دیامتریکال احتمال بیشتری داره!!؟ اینطوری که بازیگرهاش رنج میزنن احتمال رشد بیشتر وجود نداره؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   بنده برای این سهم جا مانده از رشد بازار اصلاح یا اتلاف زمان بیشتری متصور نیستم و باید رشد شارپ آن را ببینیم دیگر.

 37. نظر

  باعرض سلام و وقت بخیر
  بنظر این سهم داستانی پشت پرده داشته باشه.امروز بعد از اون صف خرید سنگین،ناگهان ۵ در صد رفت پایین.آخه شما تابحال مگه با رشد بازار همراه بودی که با یه منفی سریع میخوای بری پایین؟!!با تشکر.

  1. نظر

   شخصا فکر میکردم این سهم بتای بازار باشه،ولی زهی خیال

   1. ارشیا رحیمی

    سلام وقت بخیر
    بله متاسفانه تا سهم میخواهد جان بگیرد با عرضه های آبشاری کمر سهم را خرد می کنند و باعث ایجاد وقفه در حرکت سهم می شوند. این نیز بگذرد. بالاخره این سهم هم راه خودش را خواهد رفت.

 38. سوال

  سلام
  لطفا بفرمایید چطور میشه به فروش حقوقی در این سهم اعتراض کرد.امروز هم ۲۵ میلیون سهم فروختن.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   باید به ناظر بازار اعتراض کنید و همچنین به سازمان بورس و امور سهام این شرکت که چرا به این شکل عرضه آبشاری می کنند.

 39. میلاد

  سلام استاد خدا قوت
  سمگا استارتشو زد مونده خکاوه و تشتاد که بازیگر داره از این اخبار بازار پایه استفاده میکنه و دنده معکوس کشیده و نمیذاره سهم بره بالا از نظر زمانی تا چقدر دیگه میتونن که به این‌کارشون ادامه بدن و درحالی که چارت و اهداف سهم دستخوش تغییر نشه ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   بله سمگا پتانسیل خوبی دارد و اهدافش در دسترس است اگر بگذارند!
   در مورد تشتاد و خکاوه باید منتظر ماند تا مشخص شود اراده ای برای حمایت از این سهم ها وجود دارد یا خیر. حد ضرر خکاوه را ۲۳۵ قرار دهید و تشتاد را ۱۸۰۰ تومان.

 40. محمو

  سمگا سقف جدید زد و ریخت؛ تحلیلتون چیه؟ تا کجا ریزش داریم

  1. ارشیا رحیمی

   برادر ما موظف به پاسخگویی به شما نیستیم که اینطور دستوری صحبت می کنید!
   حمایت سهم ۷۵۰ تومان است و بعید است که زیر این قیمت تثبیت شود. باید بالای این قیمت تثبیت شود تا برای صعود دچار مشکل نشود.

 41. ParsA

  سلام استاد ، خداقوت ، ممنون از پاسخگویی ، صبوریتون و انتقال آرامش به مخاطبانتون که واقعا جای تحسین داره .
  آیا اصلاح اخیر سمگا را میتوان یک مثلث خنثی جاری در نظر گرفت که موج E آن ظاهرا به اتمام رسیده ؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید خواهش می کنم.
   بله به احتمال قوی همینطور است.

   1. هاشمی

    سلام و عرض احترام
    استاد به نظرتون امکان داره موج e مثلث خودش مثلث خنثی شده باشه که الان ما تو موج e از این مثلثت موج E باشیم!؟

    1. ارشیا رحیمی

     سلام زنده باشید.
     موج E این مثث خنثی احتمالاً مثلث ریورس انقباضی کانتر است.

     1. هاشمی

      سلام

      اول جاداره بازهم بابت پشتیبانی و تحلیل هاتون ازتون تشکر کنم!
      بخصوص برای فلوله! امیدوارم همونطور که باصبر در فلوله از تحلیل هاتون سودبردیم! در این سهم ها هم نتیجه صبر رو بچشیم!
      استاد! ابتدای موج e رو ۹ شهریور درنظر گرفتین!؟ یا ۲۶ مرداد!؟
      به نظرتون این موج e کی تمام میشه!؟ اگر اشتباه نکنم نباید بیشتر از یکی دو روز مونده باشه!!

      1. ارشیا رحیمی

       سلام زنده باشید خواهش می کنم.
       با صبر قطعاً نتیجه خواهید گرفت. ما زمانی سهم معرفی می کنیم که فرصت کافی برای تحلیل همه وجود داشته باشد و با آگاهی خودشان سهم را خریداری کنند. با اندکی صبر سهم ها راهی صعود خوبی می شوند همانطور که تا کنون نیز همینطور بوده است.
       ابتدای موج E را ۹ شهریور در نظر گرفته ام فکر می کنم این موج در هفته دیگر تمام شود و راهی حرکت صعودی شویم انشالله.

 42. mohammad

  سلام ممنون میشم از لحاظ زمانی سقف سمگا رو هم مشخص کنید که برای رسیدن به هدف کمکمون کنه
  تشکر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم.
   سمگا ۱ تا ۲ ماه دیگر باید به هدف برسد.

   1. فاطیما

    استاد به نظرتون امکان داره این موج C بصورت یک ایزومتریک شکل گرفته باشه که ما الان در موج D اون باشیم! و رشدی که از ۱۳ مرداد تا ۶ شهریور انجام شده در واقع موج C از این ایزومتریک باشه

    1. ارشیا رحیمی

     باید دید اصلاح فعلی چقدر زمانگیر میشه. بر اساس این اصلاح میشه گفت که ساختار یک مثلث خنثی بوده یا یک ایزومتریک که در موج D آن هستیم.

 43. نظر

  با درود فراوان و عرض خدا قوت خدمت شما
  در محاسبه زمان رسیدن سهم به اهداف قیمتی مورد نظز ۲ نکته لحاظ بشه فکر کنم خوب باشه:
  ۱.بررسی حقوقی های بفروش در سهم
  ۲-وضعیت شاخص و وابستگی سهم به آن

  1. ارشیا رحیمی

   درود. سلامت باشید.
   فروش حقوقی ها که همیشگی نیست که بتوانیم همسو با تحلیل همواره آن را بررسی کنیم. شاخص نیز صعودی است و این سهم هم صعودی دیده شده پس مشکلی از این جهت هم وجود نداشته است. در گذشته هم این سهم همگرایی های خوبی با شاخص داشته است.

 44. مجتبی

  سلام استاد خسته نباشید
  به نظر شما سمگا کی رالی صعودیش شروع میکنه؟
  میشه گفت حقوقی همه رو خسته و درمانده کرده

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   الان می تواند وارد حرکت صعودی شده باشد اگر بازیگران سهم اجازه دهند و کمتر اذیت کنند.

 45. نظر

  با عرض سلام
  شخصا فکر میکردم حامی گستره شرق دیگه فروشش تموم شده باشه،امروز دوباره ۷۳۵۳۴۰ تا سهم فروخته.ظاهرا این چند تا حقوقی تا صفر نشن ول کن نیستن.سهم بزرگ این داستاناام داره دیگه.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   بله متاسفانه انگار قصد دارند هرچی دارند تو همین ناحیه بفروشند. البته این که با این فروشها سهم ریزشی نشده است نشان دهنده کنترل قیمت سهم است و مسلماً بازی بزرگی در راه خواهد بود.

   1. نظر

    ممنون.طبق تحلیل از اینجا باید تا محدوده۱۳۰۰_۱۷۰۰رشد کنه و بعد از اون ریزش تا زیر ۱۰۰۰ درسته؟!!یا با این همه درجا زدن احتمال داره دیگه از محدوده ۱۳۰۰-۱۷۰۰ ریزش زیادی نداشته باشه و بسمت اهداف بالاتر بره؟

    1. ارشیا رحیمی

     خواهش می کنم. بله درسته. باید دید رشد پیش رو به چه شکل رخ می دهد. اگر شرایط یک شتابدار را داشته باشد می توان در حرکت اول این روند صعودی که با موج (A) مشخص شده است اغماض قائل شد و سناریو را تغییر داد. در آن صورت نیاز به اصلاح معناداری در سهم نخواهد بود.

 46. حمیدرضا

  باسلام. بنظرتون مدت زمان اصلاح موج D چقدر ممکن هست باشد؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   تا موج فعلی سپری شود بعد در مورد موج D هم می توانیم بررسی دقیقی داشته باشیم.

 47. حمیدرضا

  سلام. استاد بنظرتون رسیدن به تارگت موج E از لحاظ زمانی از الان چقدر طول میکشه؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   اگر بگذارند تا یکی دو ماه آینده.

 48. نظر

  با عرض سلام
  بنظرم آفت بزرگی که این سهم بهش دچاره ده درصدی بودنشه.تنها سهم ده درصدی بازار.بخاطر همین حسابی حواسشون بهش هست.شما نگاه کنید موقعی که میخواد حرکت کنه حقوقی چطور میبنده به عرضه.مورد دیگه هم‌اینکه،احتمال داره عده ای تو این روزای رشد بازار پولشون تو سهم های دیگه درگیره و سفارش شده که فعلا جلوی رشد سهم گرفته بشه تا انشالله بعد از کسب سود از اون سهمها وارد این سهم بشن.مثلا باشه برا روزای منفی بازار.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام بله متاسفانه همینطور است. اما از چارت سهم پیداست که اصلاح فعلی نفس های آخرش است و به زودی باید شاهد رشد بسیار مناسبی در این سهم باشیم. شاید از فردا.

   1. نظر

    درایران فکرکنم قبل از چارت ذهن بازیگرای سهم باید بررسی بشه.ظاهرا خیلی وقت پیش باید اصلاح این سهم تموم شده بود.ولی کماکان میبینیم وضعیتش رو…در هر صورت با تشکر.

    1. ارشیا رحیمی

     در هر صورت برایند همه عوامل چارت را می سازند. چنین حرکاتی وقفه ایجاد می کنند و راهی جز صبوری نیست.

     1. هاشمی

      به نظر میاد موج e سیمتریک داره بصورت یک دیامتریک پیش میره!؟
      تایید میفرمایید؟

      1. ارشیا رحیمی

       فعلا ایزومتریک را در نظر خواهیم داشت تا بعد ببینیم به دیامتریک تبدیل می شود یا خیر.

 49. نظر

  با درود فراوان خدمت شما
  این سهم کمتر روانی گذاشته برا سهامداراش بمونه.میخواستم بدونم آیا نکته جدیدی در بررسی سهم شاهده میکنید؟!

  1. ارشیا رحیمی

   درود بر شما.
   خیر به نظر میاد که آخر اصلاح فعلی باشیم. کمی صبوری کنید انشالله حرکت سهم شروع می شود این هفته.

 50. آرمان

  سلام اقا ارشیا
  با توجه به کندلی که سمگا امروز زد، شما چه وضعیتی رو در مورد این سهم پیشبینی میکنید؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   فعلا باید دید فشار فروش کجا فروکش می کند. الان نمی شود نظری داد.

 51. علی

  با عرض سلام و تشکر از زحماتتون. استاد به نظرتون الان موج D تموم نشده و وارد موج E نشدیم؟ چون قیمت تا ۹۰۰ رفت و حداقل تارگت رو به ثبت رسوند و بعد از اون طبق خط صورتی رنگ تا محدوده ی ۵۸۰ تومن اصلاح داشت.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم زنده باشید.
   به نظر میاد که موج D باید در همین حوالی خاتمه پیدا کند چون با افتی که ایجاد شد همپوشانی لازم رخ داده است و احتمالاً‌ با کمی تعلل در قیمت های فعلی می تواند راهی موج E شود.

 52. مجید

  سلام به نظرتون در نمودار تعدیل نشده سهم در تایم فریم زمانی هفتگی سهم تشکیل الگوی فنجان و دسته نداده است؟اینجا نمیشود نمودار را گذاشت. ممنون میشم،بفرمایید.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام بله میتونه این الگو باشه.

 53. نظر

  درود برشما
  سهم ظاهرا محدوده ۶۷۰_۶۸۰ مقاومت داره و فعلا هم قصد عبور نداره.دوبار حمله به این محدوده وعدم عبور یعنی باز هم درجازدن.

  1. ارشیا رحیمی

   درود
   سهم یک نزول شارپ انجام داد و طبیعی هست که برای برگشت نیاز داشته باشه در همین محدوده ها مقداری بازی کنه تا شرایط برای صعودش فراهم بشه و نباید انتظار برگشت یک دفعه ای داشت. الان هم مقداری وضعیتش بهتر شده و میشه بهش امیدوار بود.

 54. نظر

  باعرض سلام و وقت بخیر و خدا قوت
  میخواستم یه نکته ای رو خدمتتون عرض کنم،ای کاش امثال این سهم در برنامه کاری نباشه و مورد بررسی هم قرار نگیره.میدونم حتما میفرمایید چارت خوب و ریوارد به ریسک مناسبی داشته،ولی آخه نگاه کنید؛آدم بزرگی سهم و حقوقی ها و میزان سهمشونو و بازارگردانشو میبینه وحشت میکنه…بنده همین الآن سهم شروع به رشد کنه منتظرم حقوقی ببنده به عرضه.بنظرم انقدری سهم باشه که آدم سمت اینا نره.این سهم حتی از همین حالا هم شروع به رشد کنه باز لطفی نکرده،چرا که روان سهامدارو بهم ریخته…باتشکر از شما

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر زنده باشید.
   ما بعضی وقت ها به درخواست کاربرانمان تحلیل یک سری سهم ها را ارائه می کنیم و به انتخاب خودمان نیست. سمگا نیز درخواست های بسیاری برای تحلیل داشته است و هنوز هم درخواست های زیادی دارد و ما موظف هستیم به چنین درخواست هایی پاسخ دهیم. ضمن این که رفتار سهم سمگا نیز مشابه تحلیل ارائه شده بوده است.

   1. نظر

    بله،فقط اگر تحلیل سهمی درخواستی کاربرانه،خوبه این مورد ذکر بشه.ممنون از پاسخگوییتون.

    1. ارشیا رحیمی

     نیازی به چنین کاری نمی بینیم. تحلیل سمگا هم سودسازی کرد و ضرری نزد که بخواهیم دید بدی روی آن داشته باشیم. فقط از دید ما سهم حداقل باید تا ۱۰۰۰ تومان رشد می کرد که به رشد تا ۹۰۰ تومان بسنده کرد و ادامه نداد. نمی شود انتظار داشت همیشه انتظارات دقیقاً اتفاق بیفتند و اگر اتفاق نیفتاد همه چیز را مقصر دانست.

     1. نظر

      بنده که نگفتم شما مقصر هستید یا تحلیل اشتباهه یاکسی سود نکرده ویا ضرر کرده و از این حرفا…منظور این بود که سهمی اگر درخواستی هست عنوان کنید درخواستی.مثل خکمک که امروز نوشتید درخواستی.سمگا هم طبق فرمایش خودتون بنا به درخواست خیلیها بوده کاش مینوشتید درخواستی.امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.

      1. ارشیا رحیمی

       خب فرقش چیست؟ سمگا طبق تحلیل رشد کرد و حال چه فرقی می کند که تحلیل درخواستی باشد یا نباشد. شما گفتید ای کاش در تحلیل سهم ها سهامداران عمده و بزرگی و کوچکی سهم هم در نظر گرفته شود بنده هم توضیح دادم که نمی شود فقط به تحلیل سهم های کوچک پرداخت و چنین سهم هایی هم درخواست های زیادی برای تحلیل دارند و تا الان هم نتیجه بدی نگرفته ایم. بسیاری از سهم های بزرگ را تحلیل کرده ایم که سودساز بوده اند و سهم های کوچک هم همینطور اما ممکن است پیش بینی ها صد در صد اتفاق نیفتند و برای این موضوع هم نباید کوچک یا بزرگ بودن سهم را عامل آن دانست بلکه این طبیعت بازار است. شما خودتان هم می توانید در عرض یک دقیقه متوجه شوید که یک سهمی که ما تحلیل کرده ایم بزرگ است یا کوچک و یا سهامداران عمده آن کیستند و طبق آن تصمیم گیری کنید.

 55. نظر

  فرقش اینه که کاربران متوجه میشن که سهم درخواست دیگران بوده که شما بررسی کردید،یا اینکه از ابتدا پیشنهاد خود شما بوده.

  1. ارشیا رحیمی

   توضیح کافی دادم خدمت شما.

 56. نظر

  باعرض سلام و خداقوت
  آیا مشخص هست که سهم چه مقدار اصلاح زمانی و قیمتی دیگه داره؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   احتمالاً تا یک ماه دیگر اصلاح سهم کامل می شود. در مرحله اول می تواند تا حدود ۷۰۰ تومان رشد کند و بعد یک اصلاح تا ۶۵۰ تومان کند که آماده رشد در قالب موج E شود.

 57. فرهاد گوزلی

  با سلام وخسته نباشید
  بنظر شما موج D تموم شده و وارد موج E شدیم ؟ در صورت امکان ریز موج های موج E و تارگتهای احتمالی رو هم مشخص فرمائید . سپاس

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   احتمالاً در هفته آینده موج D کامل می شود و راهی موج E خواهیم شد. عبور از مقاومت ۷۴۰ تومان برای سهم مهم خواهد بود. فعلاً برای تعیین ساختار موج E زود است اما انتظار یک موج نسبتاً قوی را برای صعود این سهم داریم.

 58. فرشید

  استاد سلام
  شما تو تحلیل جدیدتون تو کانال تلگرامی، برای تارگت موج عی … استفاده کردید، …..
  میشه یکم توضیح بدید تا این مطلب برا بنده روشن بشه، بیشتر بخاطر یادگیری میپرسم.
  ممنون بابت راهنماییهاتون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام لطفا سوالات تخصصی در مورد تحلیل ها را در تالار پشتیبانی در فروم مربوطه مطرح کنید در خدمتتان هستیم.

 59. میلاد

  سلام من این سهمو خیلی بررسی کردم به نظرم امکان ی رشد شارپی تا محدوده۵۰۰۰ تومانو داره لطفا شما هم در صورت امکان ی بررسی بفرمایید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   تحلیل جدید این سهم در کانال تلگرام ارائه شده است و اهداف مد نظر ما در آن مشخص است.

 60. میلاد

  سلام وقتتون به خیر من دیروز ی نظر گذاشتم که کلا حذف شد!!!!! میشه بپرسم واسه چی؟؟!!

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر. ما هیچ پیامی را به صورت دستی حذف نمی کنیم مگر این که پیام شما به صورت اتوماتیک اسپم شناخته شده و از طرف سیستم حذف گردیده باشد.

 61. امید پاکزاد

  با سلام و احترام و خسته نباشید. میشه اخرین تحلیل از روند سهم رو بفرمایید. در مطالب عنوان شده یک جا دیدم نوشتید تا ۶۵۰ میاد بعد به حرکتش ادامه میده. در حالی که طبق چارت ارسالی در تلگرام روند نزولی سهم تموم شده و سهم در موج e خود قرار دارد. امروز ۲۴/۹/۹۸ قیمت پایانی سهم ۷۳۵ . پیشاپیش از حسن توجه شما سپاسگزارم

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   به احتمال قوی الان در موج E هستیم و با توجه به تحلیل ارائه شده در کانال تلگرام می توانید هدف این موج را رویت کنید.

 62. سیدعلیرضا

  سلام و خسته نباشید به شما آقای رحیمی عزیز
  آقای رحیمی سمگا آپدیت لازم داره

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   از سمگا یک تحلیل در کانال تلگرام درج شد. سهم مشابه همان تحلیل رفتار کرده. فرصت شود مجدد بروزرسانی می کنیم.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.