تحلیل سمگا شماره ۲ | موج شماری چارت سمگا به سبک نئوویو

بررسی الگوی دیامتریک و موقعیت خرید در انتهای این الگو

16.6k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان، عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. چنانچه در کانال تلگرامی مان نیز سهم سمگا را برای خرید پیشنهاد داده بودیم، تحلیل آن نیز در این پست تقدیم حضورتان می شود. بر اساس این تحلیل به نظر می رسد که سهم سمگا در ابتدای یک رشد بسیار مناسب قرار دارد که به بررسی آن خواهیم پرداخت. با شرح تحلیل سمگا شماره ۲ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل سمگا شماره ۲ :

بر اساس تحلیل سمگا شماره ۲ که تصویر آن در زیر آمده است، مشخص است که این سهم پس از پایان یک اصلاح نادر از جنس ترکیبی دوگانه افقی که در نیمه اول آن یک مثلث انقباضی محدود و در نیمه دوم آن نیز یک مثلث انقباضی نامحدود قرار دارد وارد یک رالی صعودی قوی شده است. این اصلاح زمانگیر با حروف WXY درون پرانتز به رنگ آبی مشخص شده است و ساختار درونی آن نیز با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است تا شما عزیزان به راحتی بتوانید ساختار آن را مشاهده کنید.

بر اساس مدت زمانی که اصلاح مذکور صرف کرده است پر واضح است که رالی بعد از آن فقط اولین شاخه از روندی است که بعد از چنین اصلاحی می تواند رخ دهد و مشاهده می کنید که پس از این رالی تغییر روند از صعودی به نزولی انجام نشده است بلکه سهم فقط به ایجاد یک محیط رنج پرداخته است که نشان دهنده استراحت سهم و آماده شدن برای یک صعود قوی دیگر است.  قابل ذکر است که این محیط رنج در قالب یک الگوی دیامتریک افقی خود را نمایان کرده است و از شواهد پیداست که در هفته ای که گذشت به احتمال زیاد این ساختار به اتمام رسیده است و سهم در ابتدای رالی بعدی قرار دارد. این ساختار با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است.

تحلیل سمگا شماره ۲ | موج شماری چارت سمگا به سبک نئوویو
Semega NEoWave Analysis 02 | Weekly Cash Data

چشم انداز پیش رو :

رالی ای که قبل از الگوی دیامتریک قرار دارد از جنس کارکشن ترکیبی با X موج کوچک می باشد که ساختار آن در تایم پایین تر بهتر نمایان است و در تصویر تحلیل سمگا شماره ۲ برای جلوگیری از شلوغی تحلیل لیبل های آن درج نشده است، اصلاح پس از آن نیز که همان الگوی دیامتریک است به رتریس 62 درصد رالی قبل خود دست پیدا نکرده است، لذا در چنین شرایطی احتمال قرار داشتن سهم در الگوی فلت خط می خورد و می توان ساختارهای صعودی ای مانند ایزومتریک، دیامتریک و یا سیمتریکال را برای آن متصور بود که بایستی به سهم زمان دهیم تا با پیشروی امواج مشخص شود که دقیقاً در چه ساختاری قرار داریم. اما در حال حاضر در تصویر تحلیل سمگا شماره ۲ ساختار یک الگوی دیامتریک را برای روند صعودی به طور ضمنی رسم کرده ایم تا همراهان بتوانند چیزی که می تواند برای سهم امکان پذیر باشد را بهتر مجسم کنند. 

اما ساختار روند صعودی هرچه که باشد در مقطع کنونی فرق چندانی ندارد، چرا که در هر حالتی سهم بایستی فعلا یک رالی صعودی دیگر را طی کند که تارگت حداقلی آن بین 1045 تومان تا 1294 تومان قرار دارد و در صورت وجود قدرت بیشتر در سهم این تارگت تا حوالی 1700 تومان نیز می تواند گسترش یابد. اما برای ترید بهتر است که تارگت حداقلی مد نظر باشد. پس از آن نیز یک اصلاح قیمتی را انتظار داریم که بایستی تا محدوده الگوی دیامتریک بازگشت کند تا ساختار درجه بالاتر ما هر کدام از حالاتی که عرض شد باشد صحت پیدا کند. پس از اصلاح مورد انتظار نیز مجدداً سهم می تواند رشد کند و اهداف بالاتری را تاچ کند تا موج (E) از روند صعودی را شکل دهد که در تحلیل های بعد سهم بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

حد ضرر فعلی سهم نیز 423 تومان در نظر گرفته شده است که در تصویر تحلیل سمگا شماره ۲ نیز آن را مشاهده می کنید اما اگر حد ضرر قابل اطمینان تری بخواهید بایستی قیمت 392 تومان را مد نظر قرار دهید که در آن صورت میزان حد ضرر مقداری افزایش می یابد، در نتیجه شما بایستی از تعداد سهم هایی که میخرید کم کنید تا در مجموع میزان ریسکی که متوجه سرمایه تان می شود خیلی زیاد نشود. در هر صورت مشخص است که از قیمت های فعلی تا تارگت مشخص شده حدود 150 درصد سود می تواند ایجاد شود که در مقایسه با حد ضرر 15 تا 20 درصدی بیان شده بسیار بزرگتر می باشد و همین موضوع ارزش ترید بر اساس تحلیل سمگا شماره ۲ را بالا می برد.

اطلاع از
179 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
یزدی زاده

با سلام و احترام خدمت استاد بزرگوار رحیمی
اگر امکان دارد تحلیل “سمگا” را بروز رسانی فرمایید.

امید

سلام وقت بخیر جناب رحیمی
حیف است بقیه سهم ها چندین بروزرسانی شده باشند ولی سمگا فقط دو بار
از اخرین اپدیت سهم بیش از یکسال میگذرد.
از شما عاجزانه خواهشمندم در صورت امکان برزورسانی نمایید.
پیشاپیش از حسن نظرتان کمال تشکر را دارم.

آخرین ویرایش 3 سال قبل توسط امید
صابری

سلام.روزتون بخیر
جناب رحیمی بزرگوار تحلیلی که از سمگا گذاشتید مربوط به قبل از افزایش سرمایه میباشد.محبت میفرمایید تحلیل جدید ارائه دهید؟
ممنونم

حميد

سلام استاد لطفا سمگا رو اپديت بفرماييد خيلي اذيت كرده اين سهم ممنون

حمید

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما… می خواستم بدونم بنظر شما موجX تو سمگا که بهش اشاره فرمودید میتونه اینجا تموم بشه یا امکان اصلاح قیمتی از این نقطه وجود داره؟ ممنون میشم نظرتون رو در مورد این موج تو سهم بفرمایید…

ابراهیم نیکو

سلام استاد
با توجه به تغییر الگوی سمگا و تشکیل موج جدید در صورت امکان چارت را آپدیت بفرمایید

نظر

باعرض سلام
میخواستم بدونم راجع به حق تقدم سمگا نظری دارید؟

مشاهده دیگر مطالب

See other content