تحلیل سمگا شماره ۲ | موج شماری چارت سمگا به سبک نئوویو

بررسی چارت سهم گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی از منظر نئوویو

با نام و یاد خدای مهربان، عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. چنانچه در کانال تلگرامی مان نیز سهم سمگا را برای خرید پیشنهاد داده بودیم، تحلیل آن نیز در این پست تقدیم حضورتان می شود. بر اساس این تحلیل به نظر می رسد که سهم سمگا در ابتدای یک رشد بسیار مناسب قرار دارد که به بررسی آن خواهیم پرداخت. با شرح تحلیل سمگا شماره ۲ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل سمگا شماره ۲ :

بر اساس تحلیل سمگا شماره ۲ که تصویر آن در زیر آمده است، مشخص است که این سهم پس از پایان یک اصلاح نادر از جنس ترکیبی دوگانه افقی که در نیمه اول آن یک مثلث انقباضی محدود و در نیمه دوم آن نیز یک مثلث انقباضی نامحدود قرار دارد وارد یک رالی صعودی قوی شده است. این اصلاح زمانگیر با حروف WXY درون پرانتز به رنگ آبی مشخص شده است و ساختار درونی آن نیز با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است تا شما عزیزان به راحتی بتوانید ساختار آن را مشاهده کنید.

بر اساس مدت زمانی که اصلاح مذکور صرف کرده است پر واضح است که رالی بعد از آن فقط اولین شاخه از روندی است که بعد از چنین اصلاحی می تواند رخ دهد و مشاهده می کنید که پس از این رالی تغییر روند از صعودی به نزولی انجام نشده است بلکه سهم فقط به ایجاد یک محیط رنج پرداخته است که نشان دهنده استراحت سهم و آماده شدن برای یک صعود قوی دیگر است.  قابل ذکر است که این محیط رنج در قالب یک الگوی دیامتریک افقی خود را نمایان کرده است و از شواهد پیداست که در هفته ای که گذشت به احتمال زیاد این ساختار به اتمام رسیده است و سهم در ابتدای رالی بعدی قرار دارد. این ساختار با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است.

تحلیل سمگا شماره ۲ | موج شماری چارت سمگا به سبک نئوویوچشم انداز پیش رو :

رالی ای که قبل از الگوی دیامتریک قرار دارد از جنس کارکشن ترکیبی با X موج کوچک می باشد که ساختار آن در تایم پایین تر بهتر نمایان است و در تصویر تحلیل سمگا شماره ۲ برای جلوگیری از شلوغی تحلیل لیبل های آن درج نشده است، اصلاح پس از آن نیز که همان الگوی دیامتریک است به رتریس 62 درصد رالی قبل خود دست پیدا نکرده است، لذا در چنین شرایطی احتمال قرار داشتن سهم در الگوی فلت خط می خورد و می توان ساختارهای صعودی ای مانند ایزومتریک، دیامتریک و یا سیمتریکال را برای آن متصور بود که بایستی به سهم زمان دهیم تا با پیشروی امواج مشخص شود که دقیقاً در چه ساختاری قرار داریم. اما در حال حاضر در تصویر تحلیل سمگا شماره ۲ ساختار یک الگوی دیامتریک را برای روند صعودی به طور ضمنی رسم کرده ایم تا همراهان بتوانند چیزی که می تواند برای سهم امکان پذیر باشد را بهتر مجسم کنند. 

اما ساختار روند صعودی هرچه که باشد در مقطع کنونی فرق چندانی ندارد، چرا که در هر حالتی سهم بایستی فعلا یک رالی صعودی دیگر را طی کند که تارگت حداقلی آن بین 1045 تومان تا 1294 تومان قرار دارد و در صورت وجود قدرت بیشتر در سهم این تارگت تا حوالی 1700 تومان نیز می تواند گسترش یابد. اما برای ترید بهتر است که تارگت حداقلی مد نظر باشد. پس از آن نیز یک اصلاح قیمتی را انتظار داریم که بایستی تا محدوده الگوی دیامتریک بازگشت کند تا ساختار درجه بالاتر ما هر کدام از حالاتی که عرض شد باشد صحت پیدا کند. پس از اصلاح مورد انتظار نیز مجدداً سهم می تواند رشد کند و اهداف بالاتری را تاچ کند تا موج (E) از روند صعودی را شکل دهد که در تحلیل های بعد سهم بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

حد ضرر فعلی سهم نیز 423 تومان در نظر گرفته شده است که در تصویر تحلیل سمگا شماره ۲ نیز آن را مشاهده می کنید اما اگر حد ضرر قابل اطمینان تری بخواهید بایستی قیمت 392 تومان را مد نظر قرار دهید که در آن صورت میزان حد ضرر مقداری افزایش می یابد، در نتیجه شما بایستی از تعداد سهم هایی که میخرید کم کنید تا در مجموع میزان ریسکی که متوجه سرمایه تان می شود خیلی زیاد نشود. در هر صورت مشخص است که از قیمت های فعلی تا تارگت مشخص شده حدود 150 درصد سود می تواند ایجاد شود که در مقایسه با حد ضرر 15 تا 20 درصدی بیان شده بسیار بزرگتر می باشد و همین موضوع ارزش ترید بر اساس تحلیل سمگا شماره ۲ را بالا می برد.

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
73 نظر
 1. محمد

  درود بر شما خسته نباشید. بسیار عالی و کامل.
  پس الان تکمیل خرید به قیمت تابلو (حوالی ۵۳۰) رو مناسب میدونید؟ یا منتظر اصلاح و پایینتر اومدن قیمت باشیم؟ و اینکه از منظر زمانی دستیابی به هدف حداقلی ۱۰۰۰ تومان در ۳ ماه آینده امکان پذیر است؟

  1. سلام زنده باشید. بله خرید تو این قیمت ها کم ریسک است. احتمال پایین آمدن قیمت را زیاد نمیدونم. از نظر زمانی بله تا سه ماه آینده سهم میتونه به هدف برسه.

 2. روح اله

  مثل همیشه عالی استاد جان

  1. زنده باشید.

 3. حسین

  استاد سلام خسته نباشید
  سوال اینکه چرا نمیشه موج B زیگزاگ ترکیب دوگانه باشه
  به این دلیل میپرسم که
  الان موج B ( لیبل آبی داخل پرانتز ) رو چرا نمیشه B از زیگزاگ لیبل زد که تشکیل شده از یک فلت ناقص دوگانه یک X موج کوچک و یک مثلث خنثی که تموم شده ولی هنوز کانال BD شکسته نشده،
  ممنون از توجه و پاسخگوییتون.

  1. سلام زنده باشید.
   موج C از فلتی که متصور هستید را اگر ترمینال فرض کنیم پساالگویی آن به درستی ایفا نشده. همچنین موج b از مثلث خنثی ای که میفرمایید شارپ تر از موج a است که مشکل فلسفی برای الگو پیش می آورد.
   الگوی درجه بالاتر هم نمی توان زیگزاگ گرفت چون موج A ساختار شتابدار ندارد.

   1. حسین

    کاملا حق با شماست
    ممنون از پاسخگوییتون استاد

    1. خواهش می کنم. زنده باشید

 4. درود جناب رحیمی بزرگوار.در صورت امکان افزایش قیمت محصولات رو تا ابتدای تیر ماه به تعویق بندازید.شایدبرخی از دوستان که کارمند هستند قصد خرید محصولات رو با قیمت فعلی داشته باشند که میبایست تا زمان دریافت حقوق در انتهای ماه صبر کنند.سپاسگزارم

  1. سلام
   بله افزایش قیمت محصولات به اول ماه آینده موکول شد و همچنین تخفیف عید فطر نیز تا پایان این هفته تمدید گردید.
   با احترام

 5. مهدی محمودی

  سلام اقای رحیمی…میخاستم بپرسم که چرا موج جی داخل الگوی دیامتریک کوتاهه و تا یه حدی اصلاح کرده ولی داخل الگوهای دیامتریک دیگه موج جی از داخل الگو خارج میشه و یه سقف جدید یا کف جدید میزنه..ولی انجا اینطور نیست

  1. سلام. در الگوهای افقی این موضوع متداول است. موج G همین که به ۳۸ درصد موج F برسد بر اساس قانون سیمیلاریتی به حداقل لازم رسیده است و پس از آن می تواند هر جایی بسته به نوع دیامتریک خاتمه پیدا کند. بایستی در آموزش ما به بخش دیامتریک ها رجوع کنید و در صورت شفاف نشدن مبحث به صورت کامل می توانید در فروم پشتیبانی سوال خود را مطرح کنید تا کامل تر پاسخ داده شود. (البته در صورتی که از خریداران آموزش ما هستید.)

 6. حسین

  استاد سوال دیگه اینکه
  الان انتهای الگوی سمگا دیامتریک افقی با توجه به اینکه موج D از C و E بزرگتره ولی کانال بندی چشم نوازی رو ارائه نداده و فقط موج C و E به شکل آینه ای شبیه همدیگه شدند
  در اینجور مواقع افراد مبتدی مثل من چطور متوجه بشن که با دیامتریکال روبرو هستند
  و اینکه برای موج G اندازه ی حداقل و حداکثر میشه درنظر داشت؟( برای اینکه با زمان دادن به بازار از درست تشخیص دادن الگو مطمئن بشیم میپرسم)

  1. سلام. موج B و F هم شباهت زمانی و قیمتی مناسبی دارند و همین کفایت می کند. در دیامتریک بایستی به تشابه زمانی و قیمت شاخه ها بر اساس آنچه در آموزش گفته شده دقت بفرمایید. این مورد یکی از اصول مهم شناسایی دیامتریک هاست. کانال بندی الگو هم بد نیست هرچند خیلی هم ایده آل نیست ولی قابل قبول است.
   موج G هم چون شاخه آخر الگوست می تواند دچار کوتاه شدگی بشود که در آن صورت بایستی بر اساس قانون سیمیلاریتی حداقل الزامات را ایفا کند اگر این چنین نبود می تواند بین ۶۲ درصد موج A تا ۱۶۲ درصد آن به صورت متداول باشد.

   1. حسین

    ممنون از پاسخگوییتون اونهم به این شکل کامل و آموزنده

    1. خواهش می کنم زنده باشید.

 7. کامران

  سلام استاد گرامی
  با توجه به عرضه های امروز نظرتون در مورد ادامه روند بازار و شاخص کل چیه؟
  آیا اصلاح زیادی داریم؟؟؟

  1. سلام
   اگر اصلاحی هم رخ بدهد به نظر بنده کوتاه مدت است و فرصت خرید در بسیاری از سهام خواهد بود.

 8. حکمت

  سلام. من دیروز با سایت و کانال خوب شما شما آشنا شدم. قیمت سهم الان حدود ۷۰۰ تومن هست. روز چهارشنبه هم کندل خوبی نزد. به نظرتون یک اصلاح باید داشته باشه یا این که الان برای ورود مناسبه؟ با تشکر

  1. سلام زنده باشید.
   با توجه به تارگت اعلام شده بایستی ریوارد به ریسک را بسنجید و برای معامله اقدام کنید. هنوز راه زیادی تا هدف مانده و قیمت های فعلی نیز برای خرید مناسب است. البته بهتر است قبل از معامله خودتان هم بررسی کنید.

   1. حکمت

    تشکر

    1. خواهش می کنم.

 9. مهسا محتشم

  سلام جناب رحیمی آیا شما الگویی به نام سیمتریک پلاس کشف کردید؟ و یا اقای نیلی ارایه داده این الگوی جدید

  1. سلام. خیر چنین الگویی کشف نشده. جایی دیدید همچنین مطلبی را؟ اگر کسی ادعایی در این زمینه دارد غلط است. خود سیمتریکال نادر است چه برسد که بخواهد نوعی دیگر هم داشته باشد!

   1. مهسا محتشم

    بله جناب رحیمی یکی از شاگردان شما ادعا کرده چنین الگویی کشف شده و در کانالش زده

    1. ممنون بررسی می کنیم حتما. ولی چنین الگویی نداریم و صحت هم نداره.

 10. محسن

  سلام استاد وقت بخیر
  ایا امکان داره در ایزومتریک الماسی اندازه موج آ بسیار بزرگتر از تمام امواج دیگه باشه؟

  1. سلام وقت بخیر
   سوالات تخصصی را در فروم پشتیبانی مطرح کنید در خدمت هستیم.

 11. مینا

  سلام جناب رحیمی عزیز. من با سیگنال شما و تایید دوستم سمگا و خکاوه خریدم عالیه سیگنالاتون. مرسی که هستین لطفا یه تحلیل از فاراک بذارید ممنون میشم

  1. سلام خواهش می کنم زنده باشید.
   درخواست تحلیل بسیار زیاد است، هر سهمی تحلیل شود ارائه خواهد شد.

 12. مریم تاران

  سلام و وقت بخیر. ممنون از تحیل های خوبتون. تحلیل بساما رو خواهید داشت؟

  1. سلام وقت بخیر زنده باشید.
   تحلیل بساما ارائه شد.

 13. مجید

  ممنون استاد اگر ناحیه مقاومتی۶۰۰تا۶۵۰باشه ظاهرا تا امروز که ۶تیرماه هست ۲-۳بار تست شده درسته؟؟ ..اما هنوز نشکسته؟…یا شسکته وداره پولبک میکنه؟؟

 14. مجید

  سلام اگر ممکنه تکمبا راهم تحلیل بفرمایید

  1. سلام
   درخواست تحلیل بسیار زیاد است. فرصت شود چشم.

 15. نعیم بارانی

  سلام استاد . سمگا در چه بازه زمانی به ۱۰۰۰ میرسه؟

  1. سلام
   تارگت تحلیل در حالت نرمال حدود ۱۳۰۰ تومان است که حدود یک الی دو ماه دیگر این سهم می تواند به این تارگت برسد.

 16. مهدی محمودی

  سلام آقای ارشیا رحیمی عزیز
  من سوالی ندارم .فقط خواستم ازتون بخاطر این تواضع .و گرم بودنتون تشکر کنم که هیچ کامنتی رو بی پاسخ نمیذارید..یکی از نشانه های مومن خوش خلق بودن که شما دارید…
  لطفا پیام من رو انتشار بدید

  1. سلام
   شما بزرگوار هستید. ممنونم. وظیفه خودمون میدونیم که پاسخگوی همراهان عزیز باشیم.

 17. محمد

  سلام خسته نباشید هفته ی آینده دوشنبه ۲۴ تیر مجمع سالیانه سمگا و خکاوه هست به نظرتون سهامدار این دو سهم بمونیم و در مجمع شرکت کنیم؟

  1. سلام زنده باشید.
   این تصمیم را شما باید بگیرید ولی نظر بنده این است که چون این دو سهم در روند صعودی قرار دارند مجمع شان هم می تواند زمان اعلام خبرهای خوب باشد و موجب بازگشایی سهم ها با گپ مثبت شود انشالله.

 18. ندا

  سلام روز بخير
  جناب رحيمي با توجه به اينكه سهم هاي زيادي رو جديدا معرفي كرديد بساما سمگا خودرو فباهنر سكرما لازما فلوله و…
  الان واقعا نميدونم چطوري سبد تشكيل بدهم كدام ها اولويت دارند و سريعتر به هدف مي رسند
  ميشه منو راهنمايي كنيد
  مرسيي

  1. سلام روز بخیر
   شما می توانید یک سبد شامل ۵ تا ۷ سهم از سهم های معرفی شده ای که هنوز فاصله زیادی از قیمت معرفی شده ندارند تشکیل دهید. همچنین سهم هایی که یک کف قیمتی برای قرار دادن حد ضرر زیر آن نزدیک به قیمت فعلی شان دارند هم می توانند مد نظر قرار بگیرند.

 19. فاطمه نیکومرام

  درود جناب رحیمی
  سپاس از زحماتتون
  میشه لطف کنید حدضرر جدید(ارتقایافته) سمگا رو بفرمایید؟
  و اگه یه تحلیل از شاخص بزارید ممنون میشم
  سپاس بیکران

  1. درود بر شما
   سمگا به احتمال قوی زیر قیمت ۶۲۴ تومان تثبیت نخواهد شد.
   تحلیل از شاخص هم به زودی ارائه می شود.

 20. سینا

  درود بر استاد رحیمی عزیز. اولا سپاس فراوان بخاطر صرف وقتی که بخاطر تحلیلها انجام میدین. و خواهش دارم تحلیل سهم سصوفی را هم در صورت امکان انجام بدین. سهمی هست که نسبت به هم گروههای خودش واقعا رشدی نکرده.

  1. درود
   خواهش می کنم زنده باشید.
   درخواست تحلیل بسیار زیاد است. فرصت شود چشم.

 21. پانیذ حسینی

  سلام استاد رحیمی،سمگا چرا حرکت نمیکنه؟تحلیلتون هنوز پابرجاست یا دچار تغیرات زمانی یا قیمتی شده؟ممنون از شما

  1. سلام خواهش می کنم.
   تحلیل هنوز پابرجاست و اهداف در دسترس هستند. سهم پس از شکست محدوده تراکمی خود آن طور که باید مورد اقبال قرار نگرفت و وارد یک فاز استراحتی کوتاه مدت شد که رو به اتمام است و می تواند وارد فاز صعودی جدیدی شود.

 22. علیرضا

  سلام جناب رحیمی
  خدا قوت و درود بر شما
  جناب رحیمی آیا الان در موج D برای هدف موج E هستیم ؟ یعنی موج قبلی کوتاه بود یا اینکه هنوز در موج B با هدف موج C هستیم ؟

  1. سلام زنده باشید.
   در حال حاضر به احتمال قوی در موج b از C هستیم. موج B بزرگ قبلاً خاتمه یافته است.

 23. saman

  سمگا الانم سهم ارزنده هست؟ممنون میشم توضیح بدید

  1. بله سهم ارزنده ایست و اهداف چارت در دسترس هستند.

 24. saman

  ممنون از پاسخگوییتون استاد اگه ممکنه ساروم هم که خیلی در موردش حرف هست و بنیاد خوبی هم داره تحلیل کنید ممنون میشیم واقعا سپاسگزارم

  1. خواهش می کنم. درخواست تحلیل بسیار زیاد هست. اگر فرصت شود چشم.

 25. محمد

  عرض ادب
  رفتار سمگا کمی نامعقول شده و میگن بازیگردان در حال کنترل شدید قیمتی هست.با توجه به افت اخیر سمگا و پایین رفتن و در جا زدن بیش از حد کماکان توصیه به سهامداری دارید؟

  1. سلام
   مادامی که سهم بالای ۶۰۰ تا ۶۲۵ تومان است جای نگرانی نیست. ممکن است از نظر زمانی سهم را معطل کنند اما پس از آن سهم باید راه خودش را برود و به هدف برسد.

 26. رضا اکبرزاده

  سلام جناب آقای رحیمی. استاد به نظرتون این درجا زدن زمانی سمگا که واقعا دیگه فرسایشی شده تا کی طول میکشه. با سپاس

  1. سلام
   اواخر راه هستیم. هم در سمگا و هم در بسیاری از سهم هایی که معرفی کردیم. صبور باشید.

 27. محمدرضا

  سلام جناب رحیمی. ببخشید این روند سمگا فوق العاده خسته کننده شده و درجا میزنه به نظرتون این درجا زدن چقدر طول میکشه و چه عاملی داره

  1. سلام
   امروز سهم بسیار عالی کار کرد و کندلی که در چارت ثبت کرد بسیار عالی است و می تواند نشان دهنده شروع حرکت سهم باشد.

 28. رضا اکبرزاده

  سلام استاد وقتتون بخیر. ببخشید این سمگا خیلی داره بدقلقی میکنه تو مسیرش به نظرتون علتش چیه کلا انگار یه چیزی به زور جلوشو گرفته تا درجا بزنه

  1. سلام وقت بخیر.
   این سهم پس از شکست سقف کارکشن قبلی وارد فاز استراحت شد اما الان به احتمال قوی از این کارکشن کوتاه مدت نیز خارج خواهد شد. نگران نوسانات یکی دو روزه نشوید.

 29. نادیا کیایی

  واقعا خیلییییی داره درجا میزنه،اصلا معلوم نیست چیکار میکنن تو این سهم،خیلی اذیت میکنه

  1. بله متاسفانه خیلی سهم را اذیت می کنند.

 30. علیرضا

  سلام استاد بزرگوار. بنده تعداد ۱۵ هزارتا سمگا بامیانگین ۶۹۹۸ ریال ۳ ماهه که خریدم شما صلاح میدونید با خکاوه تعویض کنم تو این قیمتها . از نظر بازده قیمتی و زمانی؟ ممنون میشم راحنمایی بفرمایید.

  1. سلام خواهش می کنم.
   به نظر بنده شما روی سهم هایی که معرفی کرده ایم سبد تشکیل دهید و هیچ زمان روی یک سهم حساب ویژه باز نکنید. اگر فقط سمگا در سبد دارید بخشی از سبد را به سهم های دیگر اختصاص دهید.

 31. f

  سلام استاد موج هایی که با نام w y لیبل گذاری کردید میشه دربارشون توضیح بدید مگه نگفتید در نیو ویو ما از این ها استفاده نمیکنیم؟

  1. سلام
   سوالات تخصصی را در تالار پشتیبانی مطرح کنید در خدمت هستیم.

 32. فاطمه نیکومرام

  درود جناب رحیمی
  تشکر ویژه بابت تحلیل های عالی و پاسخگویی هاتون واقعا حرف ندارن.

  آیا حرکت اصلاحی اخیر سمگا فلت بوده و تمام شده و الان در حرکت پساالگویی آن هستیم یا امکان داره هنوز اصلاح تمام نشده باشه و تشکیل مثلث یا دیامتریک بده؟

  سپاس

  1. درود بر شما
   خواهش می کنم زنده باشید. با افتی که سمگا امروز داشت به نظر می رسد که الگوی سهم مثلث خنثی شود و الان در موج E این سهم هستیم و به زودی خاتمه خواهد یافت و راهی صعود سهم خواهیم شد انشالله.

   1. هاشمی

    اول تشکر کنم بابت تحلیل های خوبتون

    به نظرتون این موج e چقدر طول میکشه!؟

    1. خواهش می کنم. نهایت سه چهار روز کاری.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.