تحلیل سمگا شماره ۲ | موج شماری چارت سمگا به سبک نئوویو

بررسی چارت سهم گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی از منظر نئوویو

با نام و یاد خدای مهربان، عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. چنانچه در کانال تلگرامی مان نیز سهم سمگا را برای خرید پیشنهاد داده بودیم، تحلیل آن نیز در این پست تقدیم حضورتان می شود. بر اساس این تحلیل به نظر می رسد که سهم سمگا در ابتدای یک رشد بسیار مناسب قرار دارد که به بررسی آن خواهیم پرداخت. با شرح تحلیل سمگا شماره ۲ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل سمگا شماره ۲ :

بر اساس تحلیل سمگا شماره ۲ که تصویر آن در زیر آمده است، مشخص است که این سهم پس از پایان یک اصلاح نادر از جنس ترکیبی دوگانه افقی که در نیمه اول آن یک مثلث انقباضی محدود و در نیمه دوم آن نیز یک مثلث انقباضی نامحدود قرار دارد وارد یک رالی صعودی قوی شده است. این اصلاح زمانگیر با حروف WXY درون پرانتز به رنگ آبی مشخص شده است و ساختار درونی آن نیز با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است تا شما عزیزان به راحتی بتوانید ساختار آن را مشاهده کنید.

بر اساس مدت زمانی که اصلاح مذکور صرف کرده است پر واضح است که رالی بعد از آن فقط اولین شاخه از روندی است که بعد از چنین اصلاحی می تواند رخ دهد و مشاهده می کنید که پس از این رالی تغییر روند از صعودی به نزولی انجام نشده است بلکه سهم فقط به ایجاد یک محیط رنج پرداخته است که نشان دهنده استراحت سهم و آماده شدن برای یک صعود قوی دیگر است.  قابل ذکر است که این محیط رنج در قالب یک الگوی دیامتریک افقی خود را نمایان کرده است و از شواهد پیداست که در هفته ای که گذشت به احتمال زیاد این ساختار به اتمام رسیده است و سهم در ابتدای رالی بعدی قرار دارد. این ساختار با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است.

تحلیل سمگا شماره ۲ | موج شماری چارت سمگا به سبک نئوویوچشم انداز پیش رو :

رالی ای که قبل از الگوی دیامتریک قرار دارد از جنس کارکشن ترکیبی با X موج کوچک می باشد که ساختار آن در تایم پایین تر بهتر نمایان است و در تصویر تحلیل سمگا شماره ۲ برای جلوگیری از شلوغی تحلیل لیبل های آن درج نشده است، اصلاح پس از آن نیز که همان الگوی دیامتریک است به رتریس 62 درصد رالی قبل خود دست پیدا نکرده است، لذا در چنین شرایطی احتمال قرار داشتن سهم در الگوی فلت خط می خورد و می توان ساختارهای صعودی ای مانند ایزومتریک، دیامتریک و یا سیمتریکال را برای آن متصور بود که بایستی به سهم زمان دهیم تا با پیشروی امواج مشخص شود که دقیقاً در چه ساختاری قرار داریم. اما در حال حاضر در تصویر تحلیل سمگا شماره ۲ ساختار یک الگوی دیامتریک را برای روند صعودی به طور ضمنی رسم کرده ایم تا همراهان بتوانند چیزی که می تواند برای سهم امکان پذیر باشد را بهتر مجسم کنند. 

اما ساختار روند صعودی هرچه که باشد در مقطع کنونی فرق چندانی ندارد، چرا که در هر حالتی سهم بایستی فعلا یک رالی صعودی دیگر را طی کند که تارگت حداقلی آن بین 1045 تومان تا 1294 تومان قرار دارد و در صورت وجود قدرت بیشتر در سهم این تارگت تا حوالی 1700 تومان نیز می تواند گسترش یابد. اما برای ترید بهتر است که تارگت حداقلی مد نظر باشد. پس از آن نیز یک اصلاح قیمتی را انتظار داریم که بایستی تا محدوده الگوی دیامتریک بازگشت کند تا ساختار درجه بالاتر ما هر کدام از حالاتی که عرض شد باشد صحت پیدا کند. پس از اصلاح مورد انتظار نیز مجدداً سهم می تواند رشد کند و اهداف بالاتری را تاچ کند تا موج (E) از روند صعودی را شکل دهد که در تحلیل های بعد سهم بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

حد ضرر فعلی سهم نیز 423 تومان در نظر گرفته شده است که در تصویر تحلیل سمگا شماره ۲ نیز آن را مشاهده می کنید اما اگر حد ضرر قابل اطمینان تری بخواهید بایستی قیمت 392 تومان را مد نظر قرار دهید که در آن صورت میزان حد ضرر مقداری افزایش می یابد، در نتیجه شما بایستی از تعداد سهم هایی که میخرید کم کنید تا در مجموع میزان ریسکی که متوجه سرمایه تان می شود خیلی زیاد نشود. در هر صورت مشخص است که از قیمت های فعلی تا تارگت مشخص شده حدود 150 درصد سود می تواند ایجاد شود که در مقایسه با حد ضرر 15 تا 20 درصدی بیان شده بسیار بزرگتر می باشد و همین موضوع ارزش ترید بر اساس تحلیل سمگا شماره ۲ را بالا می برد.

توسط انستیتو ایران نئوویو
30 نظر
 1. محمد

  درود بر شما خسته نباشید. بسیار عالی و کامل.
  پس الان تکمیل خرید به قیمت تابلو (حوالی ۵۳۰) رو مناسب میدونید؟ یا منتظر اصلاح و پایینتر اومدن قیمت باشیم؟ و اینکه از منظر زمانی دستیابی به هدف حداقلی ۱۰۰۰ تومان در ۳ ماه آینده امکان پذیر است؟

  1. سلام زنده باشید. بله خرید تو این قیمت ها کم ریسک است. احتمال پایین آمدن قیمت را زیاد نمیدونم. از نظر زمانی بله تا سه ماه آینده سهم میتونه به هدف برسه.

 2. روح اله

  مثل همیشه عالی استاد جان

  1. زنده باشید.

 3. حسین

  استاد سلام خسته نباشید
  سوال اینکه چرا نمیشه موج B زیگزاگ ترکیب دوگانه باشه
  به این دلیل میپرسم که
  الان موج B ( لیبل آبی داخل پرانتز ) رو چرا نمیشه B از زیگزاگ لیبل زد که تشکیل شده از یک فلت ناقص دوگانه یک X موج کوچک و یک مثلث خنثی که تموم شده ولی هنوز کانال BD شکسته نشده،
  ممنون از توجه و پاسخگوییتون.

  1. سلام زنده باشید.
   موج C از فلتی که متصور هستید را اگر ترمینال فرض کنیم پساالگویی آن به درستی ایفا نشده. همچنین موج b از مثلث خنثی ای که میفرمایید شارپ تر از موج a است که مشکل فلسفی برای الگو پیش می آورد.
   الگوی درجه بالاتر هم نمی توان زیگزاگ گرفت چون موج A ساختار شتابدار ندارد.

   1. حسین

    کاملا حق با شماست
    ممنون از پاسخگوییتون استاد

    1. خواهش می کنم. زنده باشید

 4. درود جناب رحیمی بزرگوار.در صورت امکان افزایش قیمت محصولات رو تا ابتدای تیر ماه به تعویق بندازید.شایدبرخی از دوستان که کارمند هستند قصد خرید محصولات رو با قیمت فعلی داشته باشند که میبایست تا زمان دریافت حقوق در انتهای ماه صبر کنند.سپاسگزارم

  1. سلام
   بله افزایش قیمت محصولات به اول ماه آینده موکول شد و همچنین تخفیف عید فطر نیز تا پایان این هفته تمدید گردید.
   با احترام

 5. مهدی محمودی

  سلام اقای رحیمی…میخاستم بپرسم که چرا موج جی داخل الگوی دیامتریک کوتاهه و تا یه حدی اصلاح کرده ولی داخل الگوهای دیامتریک دیگه موج جی از داخل الگو خارج میشه و یه سقف جدید یا کف جدید میزنه..ولی انجا اینطور نیست

  1. سلام. در الگوهای افقی این موضوع متداول است. موج G همین که به ۳۸ درصد موج F برسد بر اساس قانون سیمیلاریتی به حداقل لازم رسیده است و پس از آن می تواند هر جایی بسته به نوع دیامتریک خاتمه پیدا کند. بایستی در آموزش ما به بخش دیامتریک ها رجوع کنید و در صورت شفاف نشدن مبحث به صورت کامل می توانید در فروم پشتیبانی سوال خود را مطرح کنید تا کامل تر پاسخ داده شود. (البته در صورتی که از خریداران آموزش ما هستید.)

 6. حسین

  استاد سوال دیگه اینکه
  الان انتهای الگوی سمگا دیامتریک افقی با توجه به اینکه موج D از C و E بزرگتره ولی کانال بندی چشم نوازی رو ارائه نداده و فقط موج C و E به شکل آینه ای شبیه همدیگه شدند
  در اینجور مواقع افراد مبتدی مثل من چطور متوجه بشن که با دیامتریکال روبرو هستند
  و اینکه برای موج G اندازه ی حداقل و حداکثر میشه درنظر داشت؟( برای اینکه با زمان دادن به بازار از درست تشخیص دادن الگو مطمئن بشیم میپرسم)

  1. سلام. موج B و F هم شباهت زمانی و قیمتی مناسبی دارند و همین کفایت می کند. در دیامتریک بایستی به تشابه زمانی و قیمت شاخه ها بر اساس آنچه در آموزش گفته شده دقت بفرمایید. این مورد یکی از اصول مهم شناسایی دیامتریک هاست. کانال بندی الگو هم بد نیست هرچند خیلی هم ایده آل نیست ولی قابل قبول است.
   موج G هم چون شاخه آخر الگوست می تواند دچار کوتاه شدگی بشود که در آن صورت بایستی بر اساس قانون سیمیلاریتی حداقل الزامات را ایفا کند اگر این چنین نبود می تواند بین ۶۲ درصد موج A تا ۱۶۲ درصد آن به صورت متداول باشد.

   1. حسین

    ممنون از پاسخگوییتون اونهم به این شکل کامل و آموزنده

    1. خواهش می کنم زنده باشید.

 7. کامران

  سلام استاد گرامی
  با توجه به عرضه های امروز نظرتون در مورد ادامه روند بازار و شاخص کل چیه؟
  آیا اصلاح زیادی داریم؟؟؟

  1. سلام
   اگر اصلاحی هم رخ بدهد به نظر بنده کوتاه مدت است و فرصت خرید در بسیاری از سهام خواهد بود.

 8. حکمت

  سلام. من دیروز با سایت و کانال خوب شما شما آشنا شدم. قیمت سهم الان حدود ۷۰۰ تومن هست. روز چهارشنبه هم کندل خوبی نزد. به نظرتون یک اصلاح باید داشته باشه یا این که الان برای ورود مناسبه؟ با تشکر

  1. سلام زنده باشید.
   با توجه به تارگت اعلام شده بایستی ریوارد به ریسک را بسنجید و برای معامله اقدام کنید. هنوز راه زیادی تا هدف مانده و قیمت های فعلی نیز برای خرید مناسب است. البته بهتر است قبل از معامله خودتان هم بررسی کنید.

   1. حکمت

    تشکر

    1. خواهش می کنم.

 9. مهسا محتشم

  سلام جناب رحیمی آیا شما الگویی به نام سیمتریک پلاس کشف کردید؟ و یا اقای نیلی ارایه داده این الگوی جدید

  1. سلام. خیر چنین الگویی کشف نشده. جایی دیدید همچنین مطلبی را؟ اگر کسی ادعایی در این زمینه دارد غلط است. خود سیمتریکال نادر است چه برسد که بخواهد نوعی دیگر هم داشته باشد!

   1. مهسا محتشم

    بله جناب رحیمی یکی از شاگردان شما ادعا کرده چنین الگویی کشف شده و در کانالش زده

    1. ممنون بررسی می کنیم حتما. ولی چنین الگویی نداریم و صحت هم نداره.

 10. محسن

  سلام استاد وقت بخیر
  ایا امکان داره در ایزومتریک الماسی اندازه موج آ بسیار بزرگتر از تمام امواج دیگه باشه؟

  1. سلام وقت بخیر
   سوالات تخصصی را در فروم پشتیبانی مطرح کنید در خدمت هستیم.

 11. مینا

  سلام جناب رحیمی عزیز. من با سیگنال شما و تایید دوستم سمگا و خکاوه خریدم عالیه سیگنالاتون. مرسی که هستین لطفا یه تحلیل از فاراک بذارید ممنون میشم

  1. سلام خواهش می کنم زنده باشید.
   درخواست تحلیل بسیار زیاد است، هر سهمی تحلیل شود ارائه خواهد شد.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.