تحلیل تکنیکال شاخص کل هم وزن شماره 1 به روش نئوویو

بررسی شرایط اصلاح فعلی

2.5k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی. با تحلیل تکنیکال شاخص کل هم وزن شماره 1 به روش نئوویو در خدمت شما هستیم، با ما همراه باشید.

شرح تحلیل تکنیکال شاخص کل هم وزن شماره 1 :

طبق بررسی به عمل آمده به نظر می‌رسد اصلاحی که از تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ در نمودار شاخص کل هم وزن اتفاق افتاده است می‌تواند در قالب یک الگوی زیگزاگ باشد چرا که از یک سو می‌توان موج (A) از این اصلاح را به صورت یک الگوی شتابدار 1 ممتد شمارش کرد و از سوی دیگر موج (B) نیز کمتر از 62 درصد از موج (A) را اصلاح کرده است.

بنابراین ساختار و شرایط قیمتی مورد نیاز برای یک الگوی زیگزاگ فراهم است و بدین ترتیب موج (C) نیز می‌تواند یک الگوی شتابدار روند‌دار یا ترمینال باشد تا پایان دهنده فاز اصلاحی نفس‌گیر بازار شود.

تحلیل تکنیکال شاخص کل هم وزن شماره 1 به روش نئوویو را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده نمایید :

تحلیل تکنیکال شاخص کل هم وزن شماره 1 به روش نئوویو | تایم فریم روزانه
تحلیل تکنیکال شاخص کل هم وزن شماره 1 به روش نئوویو | تایم فریم روزانه

در این تصویر الگوی زیگزاگ با لیبل‌های آبی رنگ مشخص شده است و امواج درونی آن نیز با کانال بندی و لیبل‌های مشکی رنگ مشخص شده‌اند.

شرایط پیش رو :

در صورت صحت تحلیل تکنیکال شاخص کل هم وزن شماره 1 می‌توان انتظار داشت که موج (C) یک الگوی شتابدار روند‌دار یا ترمینال شود اما نظر به این که باید در انتهای الگو کند شدن روند را مشاهده کنیم احتمال ترمینال شدن این موج را بیشتر می‌دانیم. همچنین ساختار اولین شاخه از موج (C) نیز بیشتر به یک الگوی کارکتیو شباهت دارد که از الزامات الگوی ترمینال است.

در این صورت دو حالت می‌تواند برای موج (C) اتفاق بیفتند که برای راحتی شما هر دو حالت را در تصویر تحلیل تکنیکال شاخص کل هم وزن شماره 1 به رنگ قرمز ترسیم کرده‌ایم. هر دو حالت تفاوت اندکی با هم دارند و عمده تفاوت آنها مربوط به سطوحی می‌شوند که انتهای هر شاخه از موج (C) می‌تواند روی آنها شکل بگیرد.

اما به طور کلی می‌توان انتظار داشت که روند نزولی در موج (C) تا حدود مهرماه سال ۱۴۰۳ ادامه پیدا کند و از نظر قیمتی نیز تاچ شدن سطح 616600 تا 581200 واحد به صورت حدودی امکان پذیر است. پس از اتمام اصلاح می‌توان انتظار صعود این شاخص تا سطوح 2500000 و 4700000 واحد را داشت که البته رسیدن به سطح دوم مستلزم وجود مومنتوم کافی در حرکت صعودی خواهد بود، بنابراین بهتر است ابتدا سطح اول در نظر گرفته شود تا پس از آن شرایط صعود بررسی شود.

امیدواریم تحلیل تکنیکال شاخص کل هم وزن شماره 1 به روش نئوویو برای شما همراهان گرامی مفید واقع شود.

اطلاع از
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
طاها نجارپور

سلام ارادت
اینکه موج ۲ از a زیگزاگ بیش از ۳۰۰ درصد موج ۱ زیگزاگ زمان صرف کرده ناقض این الگو نیست؟

محمدرضا رزاق پور

با سلام خدمت استاد گرامی
استاد با توجه به زمان بسیار زیادی که این اصلاح تا این جا صرف کرده و همچنان هم تمام نشده ،آیا بنظر شما کل اصلاح این شاخص از سقف ۹۹ ،یک ترکیبی دوگانه با ایکس بلند نمیباشد؟

آخرین ویرایش 27 روز قبل توسط محمدرضا رزاق پور
مشاهده دیگر مطالب

See other content