تحلیل دلار کد شماره ۳ | موج شماری USDCAD به سبک نئوویو

بررسی ساختار بلند مدت و میان مدت دلار کد

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل دلار کد شماره ۳ از بازار جهانی ارز. این جفت ارز در دو تایم فریم هفتگی و روزانه مورد تحلیل قرار گرفته است که تحلیل هر دو تایم فریم خدمت شما ارائه خواهد شد. با شرح تحلیل دلار کد شماره ۳ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل دلار کد شماره ۳ :

با نگاهی از بالا به پایین ابتدا چارت هفتگی این جفت ارز بررسی شده است. همانطور که در چارت هفتگی از تحلیل دلار کد شماره ۳ مشاهده می کنید در ابتدای چارت یک نزول بزرگ در قالب یک الگوی دیامتریک وجود دارد که با توجه به برگشت نشدن آن در مدت زمانی برابر با شکل گیری آن ما این ساختار را موج a بزرگ لیبل گذاری کرده ایم. 

بعد از این شاخه با توجه به ابعاد و زمان صرف شده توسط امواج به نظر می رسد که درون یک الگوی مثلثی از جنس مثلث های خنثی با تناوب معکوس باشیم چرا که موج (C) از این الگو بلندتر از موج (A) می باشد و از شدت موج (B) می توان حدس زد که این مثلث به احتمال قوی دارای تناوب معکوس خواهد بود. این مثلث در تحلیل دلار کد شماره ۳ با لیبل ها و کانال بندی قرمز مشخص شده است و امواج درونی آن نیز با کانال و لیبل های آبی رنگ مشخص شده اند. 

طبق تحلیل دلار کد شماره ۳ کل این مثلث خنثی را در درجه ای بالاتر موج b بزرگ در نظر گرفته ایم. و بر حسب زمانی که این مثلث صرف کرده است، حدس ما این است که ساختار سوپر سیکل ما یک الگوی فلت بزرگ خواهد بود که چنانچه گفته شد شاخه a از این الگو یک دیامتریک و شاخه b از این الگو یک مثلث خنثی با تناوب معکوس می باشد.

تحلیل دلار کد شماره ۳ تایم فریم هفتگی

تحلیل دلار کد شماره ۳ | موج شماری USDCAD به سبک نئوویو | تایم هفتگیاما طبق تحلیل دلار کد شماره ۳ این مثلث خنثی هنوز به پایان نرسیده است و در حال حاضر درون شاخه (D) از آن قرار داریم. خود شاخه (D) بر حسب شواهدی که از ساختار آن تا کنون در دست می باشد به نظر می رسد یک الگوی سیمتریکال باشد. این الگو محتمل ترین ساختار برای آن می باشد و با احتمال بسیار کمتر می تواند یک الگوی دیامتریک را نیز برای آن در نظر گرفت.

در چارت هفتگی از تحلیل دلار کد شماره ۳ این سیمتریکال با کانال بندی نقطه چین مشخص شده است چرا که در عمل کانال بندی سیمتریکال اینقدر دقیق و زیبا رخ نمی دهد و مقداری اعوجاج نیز در آن رخ می دهد. همچنین ساختار دیگر شاخه ها را نیز مشخص کرده ایم تا شما عزیزان قدرت روش تحلیلی نئوویو را در تفسیر حرکات بازار مشاهده نمایید.

چشم انداز پیش رو :

چنانچه گفته شد طبق تحلیل دلار کد شماره ۳ به نظر می رسد هم اکنون درون شاخه (D) از یک مثلث خنثی با تناوب معکوس قرار داشته باشیم که این شاخه ساختار سیمتریکال دارد. اما در اشلی کوچکتر که در تایم فریم روزانه آن را مشخص کرده ایم مشخص است که در انتهای شاخه (D) از این سیمتریکال قرار داریم. این شاخه خود یک الگوی دیامتریک می باشد.

ساختار این الگوی دیامتریک در تایم فریم روزانه از تحلیل دلار کد شماره ۳ مشخص شده است. چنانچه پیداست موج F از این الگو تکمیل شده و آخرین شاخه از این الگو در حال شکل گیری است که حد و حدود خاتمه این موج می تواند در سطح 1.3399 تا 1.3542 باشد.پس از تکمیل دیامتریک در قالب شاخه (D) از سیمتریکال انتظار یک افت بزرگ در قالب موج (E) را داریم که می تواند تا سطح 1.2200 تا 1.1900 ادامه یابد که حدود 1400 پیپ خواهد بود.

تحلیل دلار کد شماره ۳ تایم فریم روزانه

تحلیل دلار کد شماره ۳ | موج شماری USDCAD به سبک نئوویو | تایم روزانهالگوی سیمتریکال به عنوان حرکت موزون نیز در سبک کلاسیک معرفی شده است و ساختار آن نیز از نظر زمانی و قیمتی و پیچیدگی موید همین عنوان می باشد. پس با توجه به چنین ساختاری انتظار شکل گیری موج (G) ، (F) و (H) و (I) را نیز به شکلی موزون و تقریباً مشابه خطوط رسم شده داریم تا شاخه (D) بزرگ از مثلث خنثی به رنگ قرمز کامل شود و در نهایت شاخه (E) از مثلث خنثی را در اشل سوپر سیکل داشته باشیم که بطور ضمنی حد و حدودی را برای آن تعیین کرده ایم که در تصویر مشخص می باشد.

برای ترید می توان در تایم فریم های کوچک صعود کوتاه باقی مانده از این چارت (انتهای الگوی دیامتریک) را گرفت اما این موج می تواند ریسکی باشد و هر لحظه باید مراقب ترید بود. پس از آن با گرفتن تریگرهایی مانند شکست یک کف در تایم فریم 1 ساعته می توان برای پوزیشن فروش اقدام کرد و تا هدف موج (E) در پوزیشن باقی ماند. البته همواره باید ترید را پایش کرد و در صورت وقوع علائم زمانی و قیمتی اقدام های لازم را انجام داد.

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
12 نظر
 1. مسعود مهین زاد

  سلام خدمت استاد ارشیا رحیمی عزیز. درسته که مسیره کلی سهم رو درست پیش بینی کردین ولی تحلیل نزولی شما استاپ رو فعال کرد.چون دلار/کد یه ۱۰۰ پیپ بالاتر از تحلیل شما پیش رفت

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. کجای تحلیل ما صحبتی از استاپ لاس کردیم برادر؟ وقتی هنوز صعود کامل نشده بود چطور میشد استاپ برای نزول داد؟! اگر دقت کنید نوشته شده که پس از خاتمه صعود در حد و حدود مشخص شده باید با گرفتن تریگر اقدام به پوزیشن گیری برای نزول کرد که تازه اون زمان میشه استاپ لاس مشخص کرد. پس تحلیل ما هیچ موردی نداشته.

 2. مهدی

  سلام استاد رحیمی می خواستم تشکر کنم از تحلیل های زیباتون ایشالا پاینده باشید.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. ممنونم محبت دارید دوست گرامی.

 3. عليرضا

  سلام جناب رحيمي عزيز
  يه سوال خدمتتون داشتم.تايم روزانه با اين شرايط بد كانادا امكان سقف زدن تو همين موقعيت بازار وجود دارد؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. دلار کانادا باید مجدد بررسی شود تا بتوانیم نظر ندهیم. اگر فرصت شود به زودی تحلیل جدیدی از آن ارائه خواهیم کرد.

 4. reza

  جناب رحیمی خسته نباشید واقعا تشکر بابت توضیحات تحلیل و خود چارت.

  یک سوال دارم، همانطور که می دونیم چارت دلارکد که تحلیل کرده اید تایم فریم بالا هستش، از نقطه تحلیل تا زمان تارگت از لحاظ زمانی خیلی طول میکشه مثلا شاید ۲ ماه طول بکشه که ۱۴۰۰ پیپ به تارگت برسه، سوال اینجانب اینه که در این بین در تایم فریم های پایینتر مدام موج ها بالا پایین می شن وحتی ممکنه مثلا تا نصف تارگت برن دوباره برگرده و بعد باز بره به سمت تارگت، می خوام بدونم شما شخصا معتقدید که باید پوزیشن باز باشه یا در بین راه (تا زمان رسیدن به تارگت) باید مدام در این بالا پایین شدن ها ورود و خروج کرد و از امواج درونی آن استفاده کرد ؟؟ یا اصلا به صرفه هست که امواج درونی رو گرفت و ریسک اینکارو کرد و ایا نتیجه این حالت با حالتی که بدون ورود و خروج و باقی ماندن در پوزیشن اولیه تا انتهای تارگت از لحاظ سوددهی تفاوتی داره ؟

  پیشاپیش ممنون بابت پاسخگویی شما

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. زنده باشید خواهش می کنم.
   مسلما وقتی تحلیل بلند مدت هست برای اینه که روند پیش رو در تایم بالا رو بدونیم و معاملات تایم پایین تر رو بر اساس روند تایم بالا مدیریت کنیم و باید همواره ورود و خروج هایی داشت استفاده بهتری از امواج تایم های پایین تر ببریم. اصلا خود تایم های پایین تر هم باید موج شماری کرد و با تحلیل تایم بالاتر تطبیق داد و بر اساس اون تحلیل تایم پایین تر اقدام به معامله کرد که استاپ لاس های کمتری هم بتونیم داشته باشیم.

 5. رضا

  نزديك به ١٥ ميليون سر همين تحليل از بين رفت با مديريت سرمايه متاسفانه تحليلات بلند مدت بزرگترين اشتباه فاركسياست.قانونا هر خط روندي قرار نيست شكست ادامه بده.كد با طلا كرليشن عكس دارن طلا كه فيلد شد كانادا هم فيلد ميشه

  1. ارشیا رحیمی

   عجب!
   دلار کد در قیمت ۱.۳۰۶۷ معرفی شد و صعود برای آن دیده شده است تا منطقه ی مقاومتی که در تصویر مشخص شده و محدوده ۱.۳۳۹۹ و ۱.۳۵۴۲ را نشان می دهد. این صعود دقیقا اتفاق افتاد و حتی تا ۱.۳۳۶۰ هم صعود داشتیم. این یعنی طبق تحلیل این چارت فقط حدود ۶۰۰ پیپ سود در همین صعود اتفاق افتاد. پس از آن نیز نزول پیش بینی شده بود که باز هم چارت مطابق با تحلیل شروع به ریزش کرد و تا حدود ۱.۳۰۷۰ ریزش کرد یعنی حدود ۵۷۰ پیش سود پس از آن هم شاهد اصلاح قیمت و مجدد ریزش بوده ایم. حالا میشه شما بفرمایید چطوری روی این چارت ۱۵ میلیون ضرر کردید؟ بهتر است روی معامله گری خود کار کنید به جای این که تحلیل ما را زیر سوال ببرید. تحلیل فوق حتی اگر به هدف هم نرسد باز سود خوبی ایجاد کرده است.
   تحلیل طلا هم مجدد ارائه شده و در آن صعود دیده شده است و با توجه به کرولیشن آن با دلارکد مشخص است که دلارکد هم می تواند در روند نزولی خود باقی بماند.

 6. عليرضا

  سلام جناب رحيمي
  لطفاً اعلام فرماييد كه در اين جفت ارز در حال حاضر در كدام موج هستيم؟ به نظر در ميانه موج H هستيم درسته؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   این چارت نیاز به بررسی و بازنگری دارد. در اسرع وقت تحلیل دیگری از این چارت خواهیم داشت.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.