تحلیل EURGBP شماره ۱ | موج شماری یورو پوند به سبک نئوویو

بررسی تایم فریم روزانه چارت یورو پوند

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . در خدمت شما هستیم با تحلیل دیگری از بازار بین المللی ارز. این بار چارت EURGBP یا یورو پوند را برای ارائه خدمت شما عزیزان شمارش کرده ایم که تقدیم حضورتان می شود. برای شرح تحلیل EURGBP شماره ۱ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل EURGBP شماره ۱ :

این جفت ارز طبق تصویر تحلیل EURGBP شماره ۱ از سقف 0.9306 یک ریزش شارپ را شروع کرد و وارد یک روند نزولی شد. این روند نزولی به شکلی منظم اما همراه با همپوشانی های متعدد حرکت می کند. چنین محیطی از چارت بلافاصله احتمال دیامتریک (Diametric) بودن یا با احتمال ضعیف تر سیمتریکال بودن الگو را نمایان می کند. با بررسی روابط زمانی، بین الگوهای موجود درون این روند به نظر میرسد که حدس ما درست باشد و البته با کانال بندی این محیط از چارت حدس ما رنگ واقعیت بیشتری به خود می گیرد.

یکی از مشخصه های الگوی دیامتریک تشابه زمانی بین شاخه های الگو می باشد، در زیر چارت مستطیل هایی رسم شده که نمایانگر میزان زمان مصرف شده توسط هر شاخه از الگو می باشد و می توانید همسانی زیاد این زمان ها را به وضوح مشاهده کنید. بنابراین طبق تحلیل EURGBP شماره ۱ با مشخص کردن شاخه های الگوی دیامتریک مشخص می شود که هم اکنون درون شاخه (F) از این الگوی متقارن و زیبا قرار داریم. پس هم اکنون باید تکمیل شدن شاخه (F) و (G) از این الگوی دیامتریک را نظاره گر باشیم.

تحلیل EURGBP شماره ۱ | موج شماری یورو پوند به سبک نئوویوچشم انداز پیش رو :

طبق شرح تحلیل EURGBP شماره ۱ مشخص شد که هم اکنون در شاخه (F) از الگوی دیامتریک هستیم. این شاخه به نوبه خود تا کنون دو شاخه ساخته است که یکی صعود نسبتاً شارپی دارد و شاخه دوم نیز بصورت کاملاً فرسایشی و با همپوشانی های متعدد حرکت کرده است. این شاخه دوم نیز به نظر میرسد ساختار دیامتریک دارد و هم اکنون در شاخه g آن هستیم.

لذا با تکمیل شدن این شاخه و در نتیجه تکمیل شدن شاخه دوم از (F) که با لیبل B سبز رنگ مشخص شده است انتظار صعود در قالب شاخه سوم از (F) را داریم که محدوده ی 0.8832 تا 0.8864 برای اتمام این شاخه بصورت نرمال حد سود ما محسوب می شود. اتمام موج g از B از (F) نیز که در پاراگراف قبل شرح داده شد می تواند در سطح 0.8693 تا 0.8723 صورت گیرد. پس در این محدوده باید مترصد وقوع تریگر باشیم تا اقدام به گرفتن پوزیشن خرید کنیم.

بعد از اتمام شاخه (F) در محدوده ی ذکر شده طبق تحلیل EURGBP شماره ۱ انتظار نزول چارت برای تکمیل کردن شاخه (G) از دیامتریک بزرگ را داریم. شاخه (G) بصورت نرمال تمایل به همسانی با شاخه (A) دارد لذا تا سطح 0.8511 الی 0.8418 می تواند پیشروی کند، اما نباید فراموش کرد که شاخه آخر الگوها همواره می توانند دچار کوتاه شدگی نیز شوند. پس اگر ضعف شدیدی در شاخه (G) وجود داشت اتمام شاخه می تواند در سطح بالاتری شکل گیرد که باید مراقب این موضوع بود.

خلاصه مطلب :

اتمام شاخه g از B از (F) می تواند در سطح 0.8693 تا 0.8723 صورت گیرد که در این ناحیه باید مترصد وقوع تریگر خرید با حد سود محدوده ی 0.8832 تا 0.8864 بود. این ناحیه محل اتمام شاخه (F) خواهد بود. لذا در این محدوده می توان مترصد وقوع تریگر فروش با حد سود سطح 0.8511 الی 0.8418 برای اتمام شاخه (G) بود.

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
1 نظر
  1. r.soroush013

    امکانش هست update کنید تحلیل رو ؟ با فراتر رفتن از تارگت مشخص شده تحلیل faield شده؟ موج شماری اصلاح میتونه بشه و سناریو ای بوده که در نظر گرفته نشده ؟ استاد هدف از سوال فهمیدن نحوه برخورد نیوویو با شرایط جدید است .

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.