تحلیل شیراز شماره ۱ | موج شماری شیراز به سبک نئوویو

بررسی ساختار اصلاحی

1.4k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . در خدمت شما هستیم با تحلیل شیراز شماره ۱ از بازار بورس ایران. پتروشیمی شیراز پس از رشد بزرگی که در گذشته تجربه کرده است فعلا وارد روند فرسایشی و نزولی ای شده است که تکمیل آن هنوز زمان نیاز دارد اما در شاخه ای از این روند نزولی هستیم که می تواند مقداری از نزول گذشته را برگشت کند. برای شرح تحلیل شیراز شماره ۱ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل شیراز شماره ۱ :

سهم شیراز از سقف 500 تومان (بر اساس چارت تعدیل شده فعلی) وارد روند نزولی شده است و این روند نزولی تا کنون ادامه داشته است. این روند نزولی دارای شاخه های متعدد با فرمت اصلاحی است. با بررسی ساختار هر شاخه و مدلی که می توان این شاخه ها را تجمیع کرد می توان بیان کرد که ساختار کلی روند نزولی سهم شیراز طبق تحلیل شیراز شماره ۱ یک مثلث نوترال (Neutral Triangle) یا همان مثلث خنثی می باشد که با کانال بندی و لیبل های آبی رنگ مشخص شده است.

چنانچه تحلیل شیراز شماره ۱ صحیح باشد مشخص است که این سهم هم اکنون درون موج (D) از مثلث نوترال یاد شده قرار دارد و این شاخه تا کنون دو موج صعودی و نزولی را طی کرده است و از آنجایی که رتریس موج دوم برای موج اول بیش از 61.8 درصد بوده است پس ساختار آن نمی تواند زیگزاگ باشد و احتمالاً الگوهای فلت و مثلث بهترین سناریو برای این شاخه خواهند بود. 

تحلیل شیراز شماره ۱ | موج شماری شیراز به سبک نئوویو
Shiraz NEoWave Analysis 01 | Weekly Cash Data

نکته ی دیگری که باید بدان اشاره کنیم خط روند نزولی سهم می باشد که در تصویر تحلیل شیراز شماره ۱ با خط نقطه چین کم رنگ رسم شده است. چنانچه مشاهده می باشد سهم قبلاً یک بار به این خط حمله کرده و پس از شکست خط، مجدداً به زیر خط برگشت کرده است و حالا دوباره سهم با این خط حمله ور شده است. این چنین فضایی در چارت بیانگر کاهش شتاب ریز در سهم می باشد و با تثبیت شدن چارت در فضای بالای خط روند نزولی می بایست شاهد کاهش فشار فروش و افزایش فشار خرید در سهم باشیم. اما با توجه به تکمیل نبودن الگوی کلی نزول نباید این موضوع باعث ایجاد توقعات نابجا نیز شود.

چشم انداز پیش رو :

در تحلیل شیراز شماره ۱ ساختار شاخه (D) را بصورت ضمنی فلت یا تخت معمولی در نظر گرفته ایم، از این رو با تکمیل شاخه دوم از این ساختار که احتمالا یک مثلث کانتر خواهد بود (موج B سبز رنگ از شاخه (D) ) و تثبیت سهم بالای خط روند نزولی (خط نقطه چین) انتظار داریم سهم وارد موج سوم از شاخه (D) شود که می تواند صعودی تا حوالی سقف قبلی سهم که همان موج اول از شاخه (D) می باشد (موج A سبز رنگ) داشته باشد. این سقف با یک لول قرمز رنگ مشخص شده است که محدوده بین 284 تا 303 تومان را نشان می دهد.

پس از ساخته شدن موج C سبز رنگ از شاخه (D) انتظار افت سهم برای تکمیل شاخه آخر از الگوی مثلث نوترال یعنی شاخه (E) را داریم که در حالت عادی این شاخه می تواند افتی تا حوالی 186 تومان داشته باشد. پس از آن باید ببینیم سهم شاهد افزایش چشمگیر تقاضا خواهد شد یا اینکه قصد دارد الگوی زمانگیرتری چون دیامتریک را شکل دهد.

علاوه بر آن یادآور می شود که شاخه آخر الگوها همواره می توانند دچار کوتاه شدگی شوند که این موضوع بیانگر شدت تقاضا برای سهم می باشد لذا موج (E) از مثلث نوترال می تواند در سطح کمتری نیز خاتمه یابد که بیانگر قدرت بیشتر در صعود بعد از آن خواهد بود.

اطلاع از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
مصطفی محمدزاده

جناب آقای رحیمی سلام ضمن تشکر بابت تحلیلتون از سهم شیراز حرکت صعودی پس از تحلیل شما احتمالاً یک ترکیبی دوگانه باشه و تا 780 تومان صعود کرده است و سپس اصلاح بعدی تا 530 تومان رخ داده که یک دیامتریک الماسی به نظر میرسد و دوباره یک صعود به همراه داشته است و سپس یک منطقه رنج را رقم زده به نظر شما این اصلاح فعلیبرای صعود قبل از خود (از 530 تا 860) یک اصلاح جاری (ایزومتریک پاپیونی جاری) را شکل داده و الان به انتهای آن رسیده است و یا اینکه نشان از خستگی سهم و ریزش…  ادامه نوشته »

مشاهده دیگر مطالب

See other content