تحلیل تاپیکو شماره ۸ | موج شماری تاپیکو به سبک نئوویو

در شرف فراهم شدن موقعیت خرید

1.3k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. با تحلیل تاپیکو شماره ۸ در خدمت شما هستیم از صنعت پتروشیمی و محصولات شیمیایی. این سهم در بلند مدت کارکشنی با ساختار زیبای دیامتریک شکل داده است که به نظر میرسد به زودی شاهد خاتمه این الگو خواهیم بود و رشد بزرگی در سهم شکل خواهد گرفت. برای شرح تحلیل تاپیکو شماره ۸ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل تاپیکو شماره ۸ :

همانطور که گفته شد این سهم در بلند مدت کارکشنی با ساختار دیامتریک (Diametric) شکل داده است. همانطور که حتما تا کنون متوجه شده اید دیامتریک یک الگوی ۷ شاخه می باشد که با حروف A تا G لیبل گذاری می شود و جنس تمام شاخه های آن اصلاحی می باشد. در تصویر تحلیل تاپیکو شماره ۸ نیز ساختار تمام شاخه ها را مشخص کرده ایم که همانطور که مستحضر هستید همگی از جنس الگوهای اصلاحی می باشند.

تحلیل تاپیکو شماره ۸ | موج شماری تاپیکو به سبک نئوویو
Tapico NEoWave Analysis 08 | Weekly Cash Data

اما در حال حاضر سهم موج F خود را کامل کرده و درون موج G قرار گرفته است. از آنجا که برای شاخه های دیامتریک، حدود زمانی و قیمتیِ تعریف شده ای داریم واضح است که موج G هنوز کامل نشده است و می بایست کمی پیچ و تاب بخورد تا ساختار آن پیچیده تر و زمانگیرتر شود تا حدود زمانی، قیمتی و پیچیدگی این شاخه ایفا شود. در تصویر تحلیل تاپیکو شماره ۸ نیز به همین دلیل شاخه G را به عنوان نمونه سه موجی تصور کرده ایم تا این مهم براورده شود. بدیهی است که باید صبر کنیم تا موج G شکل بگیرد تا بتوانیم فرمت آنرا به درستی مشخص کنیم و سپس برای ترید روی موج صعودی بعد از آن برنامه ریزی کنیم.

چشم انداز پیش رو :

در حال حاضر باید اجازه داد تا ساختار موج G پیچیده تر شود و پس از آن فرمت این شاخه را مشخص کنیم تا بتوانیم برای ترید روی سهم برنامه ریزی کنیم اما بصورت نرمال این شاخه می تواند بر روی محدوده فیبوناچی مشخص شده در تصویر که بین 139 تا 127 تومان می باشد حدود قیمتی خود را برآورده کند. پس از آن احتمالا شاهد برگشت موج G و ساخت دیگر اجزای آن خواهیم بود تا حدود زمانی و پیچیدگی آن نیز ایفا شود. 

با مشخص شدن فرمت موج G می توانیم در انتهای آن وارد شویم و حد ضرر زیر را نیز کف موج G قرار دهیم. حد سود بلند مدت سهم نیز بر اساس براوردهای ما هرجایی ما بین 215 تا 280 تومان می تواند باشد که با شکل گیری صعود و مشخص شدن حدودی ساختار آن می توانیم این محدوده را بصورت دقیق تری بیان کنیم.

اطلاع از
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
ساطع

با سلام و عرض ادب .اگرامکان دارد تحلیل جدیدی از تاپیکو بفرمایید.

مجید

با سلام وقت بخیر -اگر ممکنه هدف قیمتی و مقاومتهای محکم تاپیکو رو جاهای که میتونه سهم رو نگه داره و اهداف کوتاه مدتی اون رو در کانال تلگرامی بذارید ممنون میشم.

مشاهده دیگر مطالب

See other content