آنالیز یورو دلار تایم روزانه شماره ۱۹ (EURUSD Daily)

در تحلیل قبل انتظار داشتیم یورو دلار نزولی کوتاه مدت بسازد که آنرا موج E لحاظ کرده بودیم که دقیقا به همان شکل پیش رفت. بعد از آن انتظار داشتیم یورو دلار وارد فاز صعودی شود اما صعودی که رخ داد ضعف زیادی از خود نشان داد که همین مساله سناریوی مثلث انقباضی ای (Contracting Triangle) که بیش از یکسال است آنرا برای یورو دلار در نظر گرفته بودیم زیر سوال میبرد. در حال حاضر به نظر میرسد چارت در حال شکل دهی یک مثلث ریورس انقباضی (Contracting Triangle Reverse Alternation) به جای یک مثلث انقباضی (Contracting Triangle) (با توجه به ضعف پیش آمده در موجی که ذکر شد) است.

البته با توجه به اینکه فرمت امواج هر دو نوع مثلث ماهیت یکسانی دارند (اصلاحی هستند) پیش بینی های یکسال اخیر به دفعات زیادی صحیح پیش رفت. اما در حاضر حاضر با توجه به اطلاعات بیشتری که روی چارت در اختیارمان قرار گرفته تحلیل را به روز کرده ایم و در تصویر خدمتتان ارائه می شود.

با توجه به مسائل ذکر شده به نظر میرسد یورو دلار هم اکنون در موج d از مثلث خنثی ای قرار دارد که خود موج b از C از مثلث ریورسِ فوق الذکر است و با توجه به این جایگاه روند چارت نزولی شده است. این روند به زعم ما تا حوالی عدد ۰٫۹۸ ادامه خواهد داشت تا موج C مثلث ریورسِ ذکر شده را کامل کند. در ضمن در عدد ۱٫۰۶۸ نیز احتمالا موج d از b کامل خواهد شد و بعد از آن شاهد یک اصلاح قیمتی خواهیم بود. دو باکس قرمر رنگ برای اهداف موج d درونی و موج C اصلی روی چارت مشخص شده اند.

سطح بی اعتباری تحلیل شکست سقف ۱٫۱۳۶۶ به بالا می باشد.

eurusd-0019

0 0 رای
امتیاز کاربران به این پست
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات