تحلیل نئوویو یورودلار (EURUSD) شماره ۲۰

شرح تحلیل قبل چارت یورودلار (EURUSD)

در تحلیل قبل انتظار یک ریزش تا حوالی کف محدوده رنج یورودلار را داشتیم سپس یک صعود موقت و بعد ریزش مناسب دیگری را انتظار داشتیم.

یورودلار دو مرحله  اول را به درستی مطابق با تحلیل پیش رفت اما بعد از صعود موقت ریزش پرشتابی شکل نگرفت لذا نشان داد که همچنان خریداران سعی در حفظ کف منطقه رنج یورو دارند.

اما از شواهد امر پیداست که خریداران چندان که باید قدرت زیادی ندارند تا این کف را برای مدت طولانی حفظ کنند زیرا رشد صورت گرفته فرسایشی می باشد.

از این رو اعتقاد ما به ریزش یورو همچنان مانند تحلیل قبل پابرجاست اما در این تحلیل تجدید نظرهایی کرده ایم که در تصویر ملاحظه می کنید.

این بار با فراهم شدن کش دیتا ساختار را با دقت بیشتری بررسی کرده ایم تا مسیر امواج یورودلار را صحیح تر تشخیص دهیم. 

اگر تحلیل قبل EURUSD را ملاحظه نکرده اید می توانید با کلیک بر اینجا آنرا مشاهده کنید.

شرح ساختار فعلی امواج چارت یورودلار بر اساس قوانین  NEoWave

با بدست آمدن شواهد بیشتر در چارت، این بار همانطور که از تصویر پیداست کل ریزش یورو را از نقطه شروع شمارش یک دیامتریک در نظر گرفته ایم که هم اکنون در موج F این دیامتریک قرار داریم. این موج F احتمالا یک فلت خواهد بود که موج A آن رو به اتمام است و به زودی راهی موج B خواهد شد و سپس موج C. پس از موج C این فلت انتظار شروغ دوباره ریزش یورو را داریم.

سطح مورد انتظار برای ریزش و اتمام موج G در تصویر مشخص شده است.

نحوه حرکت امواج به شکلی که مورد انتظار است با فلش های صورتی مشخص شده است. با فراهم شدن نشانه های فروش و خرید در تایم پایین تر می توان نسبت به گرفتن این امواج اقدام کرد، با علم به اینکه در چه موجی قرار داریم و حد و حدود آن چقدر است.

نکات مهم:

فراموش نشود که موج شماری به سبک نئوویو کاملا داینامیک می باشد و هر کجا که عوامل سه گانه قیمت، زمان و الگو مطابق با انتظار ما نباشد موج شماری دچار تغییراتی خواهد شد.

حال بسته به اطلاعاتی که در اختیار ما قرار می گیرد این تغییرات می تواند کوچک یا بزرگ باشد.این موضوعی است که در نئوویو قوانین منطق نامگذاری شده است.

خوبی این سبک این است که اکثر موارد در جهت پیش بینی شده حرکتی از طرف مارکت خواهیم داشت و پوزیشن ها وارد سود می شوند، سپس بر اساس پارامترهای قیمتی، زمانی و الگویی تصمیم می گیریم که مارکت در جهت منافع ما و تحلیل ما حرکت می کند یا اینکه احتیاج به تغییراتی در شمارش داریم. سپس برای حفظ سرمایه و سود بدست آمده اقدامات لازم را انجام می دهیم.

البته قوانین بی شمار نئوویو همواره شمارش هایی ناب به شما ارائه خواهد داد که با گذشت زمان بر روی چارت قفل خواهد ماند.

تحلیل نئوویو یورودلار (EURUSD) شماره 20 توسط انستیتو نئوویو ایران

5 1 رای
امتیاز کاربران به این پست
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
اطلاع از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

reza
reza (@reza)
مشترک
1 سال قبل

سلام
مگر در دیامتریک نباید از لحاظ زمان هم اندازه باشند موج ها
در اینجا ما موج c خیلی تفاوت زمانی داریم این مشکلی پیش نمیاره ؟