آموزش موتیو ویو بخش ۱ | ورود دیتا بصورت دستی و اتوماتیک

آموزش گام به گام ورود دیتا به موتیوویو

با نام و یاد خدا و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . در این پست با آموزش موتیو ویو بخش ۱ در خدمت شما هستیم. نرم افزار قدرتمند و گرافیکی ویژه‌ی تحلیل تکنیکی به نام موتیو ویو که چندی پیش آخرین نسخه‌ی آن را به همراه روش نصبش در سایت قرار داریم. اگر این نرم افزار را هنوز دانلود نکرده اید از لینک نرم افزار موتیو ویو اقدام به دانلود و نصب آن طبق آموزش آورده شده در سایت کنید تا با این سری آموزشی همراه ما باشید و با امکانات بیشتری به آموزش بپردازید. در این مجموعه آموزش موتیو ویو سعی خواهیم کرد تا امکانات بی نظیر این نرم افزار تحلیلی را بر شماریم و با جزییات آنها را شرح دهیم. در حال حاضر برای آموزش موتیو ویو بخش ۱ نحوه‌ی ورود دیتا به این نر م افزار را شرح خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

آموزش موتیو ویو بخش ۱ :

اگر طبق پست نرم افزار موتیو ویو اقدام به نصب نرم افزار کرده باشید و نرم افزار را باز کرده باشید با تعدادی پنجره خالی مواجه خواهید شد که علت آن قطع شدن سرورهای ارائه دهنده‌ی دیتای تحلیلی بازار ارز و سهام توسط گوگل می باشد. در واقع شرکت گوگل قصد ندارد به ارائه این داده‌ها به صورت رایگان ادامه ندهد. اما راهکار دیگری که در آموزش نصب موتیوویو خدمتتان ارائه شد این بود که در یکی از بروکرهایی که در لیست مورد پشتیبانی موتیو ویو قرار دارد اقدام به ایجاد حساب کنید و نام کاربری و رمز عبور خود را در جای خود در موتیو ویو وارد کنید تا این نرم افزار، داده های بازار ارز و بازار سهام آمریکا را از طریق آن بروکر (در صورت ارائه توسط بروکر) برای شما دریافت کند.

اما راه حل گفته شده در پاراگراف قبل فقط مناسب افرادی است که تنها حوزه فعالیت آنها بازار بین المللی ارز و یا سهام آمریکا می باشد و نمی توان دیتای بازار بورس ایران را بصورت اتوماتیک دریافت کرد زیرا تا کنون در ایران سروری جهت ارائه دیتای تعدیل شده و صحیح بصورت آنلاین ارائه نشده که بتوانیم موتیو ویو را به آن کانکت کنیم. البته اگر سروری هم موجود بود موتیوویو آنرا پشتیبانی نمیکرد!

بنابراین آخرین راه و بهترین راه برای وارد کردن داده های تحلیل تکنیکی بورس استفاده از روش ورود دیتا بصورت دستی می باشد. در این روش داده های تحلیل تکنیکی خود را به راحتی می توانید با چند کلیک به نرم افزار وارد کنید که شرح آن در پاراگراف بعدی از آموزش موتیو ویو بخش ۱ تقدیم حضورتان می شود.

آموزش ورود دیتا به موتیو ویو :

نرم افزار موتیو ویو نیاز به تنظیمات بخش ASCII همانند سایر نرم افزارهای تحلیلی برای دریافت داده های تحلیل تکنیکی ندارد و بصورت اتوماتیک فرمت داده ها را تشخیص می دهد. اما برای درون ریزی دیتا به این نرم افزار چند مرحله وجود دارد که به توضیح آن می‌پردازیم.

برای ورود دیتا به نرم افزار موتیو ویو کافی است تا به مسیر داده های خود رفته و آنها را درون ریزی کنید. بدین منظور کافی است همانند تصویر زیر از منوی File به گزینه‌ی Chart رفته و سپس گزینه‌ی Import Data را کلیک کنید.آموزش موتیو ویو بخش ۱ | ورود دیتا بصورت دستی و اتوماتیک | تصویر ۱

تعیین مسیر و فرمت داده‌ها :

اگر طبق آموزش موتیو ویو بخش ۱ بر روی گزینه‌ی Import Data کلیک کرده باشید پنجره درون ریزی داده‌ها همانند تصویر زیر باز می شود:

آموزش موتیو ویو بخش ۱ | ورود دیتا بصورت دستی و اتوماتیک | تصویر ۲

مطابق با تصویر عددها را دنبال کنید :

 • ابتدا طبق عدد 1 گزینه Add را بزنید تا پنجره انتخاب دیتا باز شود.
 • در پنجره باز شده مطابق با عدد 2 چک کنید که گزینه CSV/ASCII Data Files فعال باشد. لازم به ذکر است که اگر قصد دارید داده‌های متااستوک (MetaStock) را به موتیوویو وارد کنید می بایست گزینه شماره 2 را روی یکی از حالتهای دیگر که مخصوص متااستوک تعبیه شده است قرار دهید. که دو حالت دریافت بصورت فایل فشرده زیپ یا دریافت از مسیر داده های متااستوک برای آن تعریف شده است.
 • طبق شماره 3 از منوی کشویی و پنجره زیر آن، به محل ذخیره داده های خود بروید. (بهتر است تمام داده‌های تحلیلی خود را در فولدری خارج از درایو C ویندوز خود قرار دهید تا هم دسترسی به آن راحت باشد و هم اگر احتیاج به تغییر ویندوز داشتید نیاز به تغییر محل داده‌ها نداشته باشید.)
 • حال دیتای مد نظر خود را کلیک کرده و open را بزنید (شماره 4). البته در این مرحله می توانید چند دیتا را همزمان نیز انتخاب کنید که در این صورت مراحل بعدی ای که توضیح خواهیم داد برای هر دیتا توسط نرم افزار تکرار خواهد شد و باید برای هر دیتا یکبار تنظیمات را انجام دهید. البته این تنظیمات برای هر دیتا فقط یکبار انجام خواهد شد. 

تنظیمات کلی چارت‌های انتخاب شده :

اگر طبق آموزش موتیو ویو بخش ۱ داده‌های مورد نیازتان را  انتخاب کرده باشید حال به پنجره‌ی زیرین بر می‌گردید و مشاهده می کنید که دیتایی که انتخاب کردید درون پنجره موجود می باشد. همانند تصویر زیر :

آموزش موتیو ویو بخش ۱ | ورود دیتا بصورت دستی و اتوماتیک | تصویر ۳

پنجره باز شده قسمت‌های مختلفی را شامل می شود که به ترتیب به شرح آنها میپردازیم:

 • در محل شماره 1 داده‌هایی که قصد درون ریزی آنها را دارید و از قسمت قبل انتخاب کرده‌اید مشاهده می کنید. اگر در بین این داده‌ها بعضی را اشتباه انتخاب کرده بودید به راحتی بر روی آن کلیک کنید و از دکمه Remove که در سمت راست پنجره زیر دکمه Add قرار دارد استفاده کنید تا حذف شود. همچنین اگر میخواهید داده‌ی دیگری را هم اضافه کنید می‌توانید مجدداً دکمه Add را بزنید و مراحل قبلی را تکرار کنید.
 • در قسمت شماره 2 می بایست ناحیه زمانی چارت هایتان را انتخاب کنید. اگر همانند ما داده‌های بورسی را انتخاب کرده‌اید ناحیه زمانی را بر روی Asia/tehran قرار دهید. این مورد زمانی اهمیت خواهد یافت که قصد داشته باشید از ابزارهای آسترولوژی بر روی چارت استفاده کنید که ناحیه زمانی در دقت آنها نقش مهمی دارد. برای دیگر بازارها ناحیه زمانی مناسب با آنها را انتخاب کنید.
 • در قسمت شماره 3 گزینه هایی را مشاهده می کنید که باید همانند تصویر آورده شده تنظیم شوند. گفتنی است که گزینه آخر این تنظیمات یعنی Monitor Input File for Change بدین منظور است که اگر داده‌های درون ریزی شده تغییری کردند نرم افزار بصورت اتوماتیک متوجه آن شود و دیتا را بروز رسانی کند که البته به نظر میرسد بخاطر کرک شدن نرم افزار این مورد کار نمی کند. (این گزینه در داینامیک تریدر نیز وجود دارد و از ویژگی های منحصر به فرد هردو نرم افزار بشمار می رود.)
 • در نهایت طبق شماره 4 بر روی Import کلیک کنید.

تنظیمات قسمت درون ریزی :

با کلیک بر روی Import همانند تصویر زیر وارد مرحله تاییدیه درون ریزی می شوید.

آموزش موتیو ویو بخش ۱ | ورود دیتا بصورت دستی و اتوماتیک | تصویر ۴

این پنجره نیز شامل قسمت های مختلفی می شود که شرح آن در زیر آورده شده است:

 • گزینه 1 نام دیتا را نمایش می دهد که برای اطمینان کاربر از ورود دیتای صحیح می‌باشد.
 • گزینه 2 تایم فریم چارت وارد شده که توسط نرم افزار تشخیص داده شده است را نشان می دهد. اگر این تایم فریم مطابق با چارت شماست که به آن دست نزنید اما اگر احیاناً تایم فریم غلط تشخیص داده شده بود شما آنرا تصحیح کنید.
 • گزینه 3 نحوه نمایش چارت بر اساس قیمت Bid یا Ask یا قیمت میانی آنها را نشان می‌دهد که نیازی نیست آنرا تغییر دهید.
 • گزینه 4 می بایست تیک خورده باشد اگر تیک ندارد آنرا تیک بزنید.
 • در نهایت طبق شماره 5 بر روی OK کلیک کنید.

نکته‌ی مهم :

در نرم افزار موتیو ویو نمی توانید داده ‌های شرکت رهاورد و نوآوران امین و یا سایر دیتاهای موجود را در تایم فریم های مختلفی به نرم افزار موتیو ویو درون ریزی کنید و فقط مجاز به ورود یک تایم فریم هستید. علت این مشکل وجود اشکالات ساختاری در فرمت دیتای این شرکت‌ها می باشد. اگر اقدام به ورود دیتای یک سهم در تایم فریم های مختلفی کنید خواهید دید که این نرم افزار نمی توانید تمایزی میان آنها قائل شود. البته این نرم افزار بصورت اتوماتیک می توانید تایم فریم های بالاتر از تایم فریمی که درون ریزی کرده اید را بسازد که به دلیل تفاوت روزهای کاری در ایران با سایر کشورها و برنامه ریزی نشدن نرم افزارها برای روزهای کاری در ایران، این تبدیل تایم فریم به شکل درستی انجام نمی شود و دیتای تبدیل شده دقیقا مطابق با دیتای اصلی نمی باشد.

ما برای حل این مشکل داده‌های اندیکاتور انتقال دیتا ورژن 5.3 را به گونه‌ای تغییر داده‌ایم تا توسط موتیو ویو و سایر نرم افزارها به راحتی قابل پذیرش باشد و بتوانید در تمام تایم فریم ها دیتای مورد نیاز خود را درون ریزی کنید. اگر تابحال این اندیکاتور را تهیه نکرده اید می توانید با کلیک بر روی اندیکاتور انتقال دیتا ورژن 5.3 نسبت به تهیه آن اقدام کنید. افرادی که قبلاً اقدام به خرید این اندیکاتور کرده اند نیز می توانند توسط بخش ارتباط با ما برای دریافت نسخه آپدیت بصورت رایگان اقدام کنند.

برای ادامه مطلب به صفحه‌ی بعد مراجعه فرمایید.

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
63 نظر
 1. محمد حسین

  سلام
  بهتر بود نخست می گفتید چه ویژگی هایی دارد این نرم افزار؟ برتری ای دارد؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   در پست دیگری هم نرم افزار برای دانلود قرار گرفته و هم ویژگی های آنرا برشمردیم و هم روش نصب توضیح داده شد است. آدرس پست در ابتدای آموزش بود کافی بود چند خط اول را مطالعه میکردید.

 2. Kianoush

  سلام
  ممنونم استاد

  1. ارشیا رحیمی

   سلام.
   خواهش می کنم کیانوش جان

 3. shervinbabaei

  با سلام و خسته نباشید
  بنده نسبت به خرید اندیکاتور دیتا کش اقدام نمودم. زمانی که دیتا را وارد نرم افزار موتیو ویو می کنم برای بنده جای سوال شده است: (( مگر اندیکاتور یاد شده مثلا در تایم روزانه (برای بازار بورس و با استفاده از دیتای ۳۰ دقیقه ای) نبایستی دو نقطه High و low برای آن روز تولید کند؟ ابتکار این اندیکاتور در این است که این دو نقطه را بر حسب زمان وقوع آنها و تقدم و تاخر تولید می کند و سپس خطی میان آنها رسم می کند. با این حال بنده در هر چارتی که در نرم افزار باز می کنم به این نکته برمی خورم که در بسیاری از نقاط روزانه، نمودار خطی، نه در high و نه در low بسته شده بلکه در open یا close تایم روزانه بسته شده.
  در این راستا خواهشمندم در صورت وجود ایراد در کار بنده، موارد اصلاحی را توضیح دهید. همچنین مقایسه دیتا معمولی و کش دیتا در نرم افزار داینامیک تریدر مقایسه شده که اگر امکانش هست برای نرم افزار موتیو ویو هم این مقایسه صورت گیرد.
  سوالی که برای من پیش آمده این است که آیا برای تحلیل روزانه باید در نرم افزار موتیو ویو در تایم ۳۰ دقیقه ای کار کنم؟
  با سپاس

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   اندیکاتور دو نقطه های و لو ایجاد می کند که به ترتیب وقوع آنها را ایجاد می کند. برای هر کندل روزانه بایستی دو نقطه وجود داشته باشد. توجه شود که تنظیمات اندیکاتور باید به همان صورت دیفالت باشد و مقابل گزینه ی Daily open ZTime عدد ۰۹:۰۰ درج شده باشد. در این صورت اگر کش دیتای روزانه ای که بر حسب چارت ۳۰ دقیقه ای ایجاد شده است را استفاده کنید همه چیز باید درست باشد. هنگامی که دیتارو به موتیوویو درون ریزی کردید هم نیازی نیست دست به تایم فریم موتیویو بزنید.
   اگر مشکلی وجود دارد با شماره ای که در بخش ارتباط با ما موجود هست در تلگرام ارتباط بگیرید تا به شکل راحت تری بتوانیم مشکل را بر طرف کنیم و اگر تصویری نیاز هست برای شما ارسال کنیم.
   با احترام

 4. shervinbabaei

  با سپاس، از طریق تلگرام با شما در ارتباط خواهم بود

 5. dario

  باسلام ۲ سوال از خدمت شما داشتم مزیت موتیوویو نسبت به متاتریدر که امکان دریافت اطلاعات بورس تهران بصورت آلاین را دارد و علاوه بر آن کد نویسی دارد یا دینامیک تریدر چیست؟ ثانیا نرم افزار کلاینت خود شرکت بورس که اطلاعات نمادها را با فرمت های مختلف رایگان ارایه میدهد چه لزومی در استفاده از نرم افزارهای انتقال دیتا هست؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   فرق موتیوویو با متاتریدر زمین تا آسمان هست. موتیوویو ابزارهای موج شماری، فیبوناچی زمانی و فیبوناچی قیمتی رو بطور کامل دارد. مدیریت تحلیل ها بصورت بسیار حرفه ای در این نرم افزار قابل انجام است و استراتژی های معروف زیادی بصورت کامل در آن تعریف شده است که می توان بر روی چارت پیاده سازی کرد. نرم افزار گرافیک بسار عالی ای دارد و کار تحلیل را لذت بخش تر می کند و ده ها برتری دیگر دارد. صفحه نرم افزار را بخوانید با بخشی از امکانات آن آشنا خواهیدشد.
   نرم افزار کلاینت هم دیتا را به شما می دهد اما تعدیلی که در دیتای آن استفاده شده گاه اشتباه است و گاهی بخش هایی از دیتا اصلا تعدیل نشده. اندیکاتورهای انتقال دیتا امکان دریافت دیتا از متاتریدر را فراهم می کنند که هم می توان برای بازار ارز استفاده کرد هم بورس.

 6. میلاد

  سلام جناب رحیمی;وقت شما بخیر.
  من این نرم افزار رو که باز میکنم;ایکون هاش به شدت ریز هستن;به قدری که نمیتونم اصلا ایکون ها رو با چشم از هم تفکیک کنم;راهی هست که تنظیمش کنم با توجه به مانیتور لپتاپ ام؟
  ممنون از راهنمایی شما.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. وقت بخیر
   شاید ماتیتور لپ تاپ شما اولترا اچ دی یا در اصلاح ۴K هست. در هر صورت فکر می کنم شما از تنظمیات ویندوز اندازه آیکون ها و فونت رو میتونید تغییر بدید تا آیکون های نرم افزار هم بزرگتر بشه.

 7. babak

  سلام ممنون میشم من و راهنمایی کنید . من می خوام قیمت های بازار ارز و بصورت دستی وارد کنم و نمودارش و تهیه کنم . اما با خوندن توضیحات بالا اصلا متوجه نشدم که چطور میتونم این کار و بکنم . اگر لطف کنید و زودتر جواب من و بدید خیلی خیلی از شما ممنون میشم دوست عزیز .

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   شیوه صحیح گرفتن دیتا را در پست زیر بصورت مجزا توضیح داده ایم:
   https://iranneowave.com/export-data-from-metatrader/
   بعد از خواندن این مطلب به همین مطلبی که الان هستید برگردید و دوباره مطالعه کنید تا کلیت کار را متوجه شوید.

 8. faty

  با سلام.
  ممنون بابت آموزش های خوبتون
  من فایل اکسل رو به موتیو ویو انتقال دادم و نمودار کش دیتا در نرم افزار رسم شد ولی هیچ کدوم از دستورات ترسیمی کار نمی کنن!
  علت چی میتونه باشه استاد؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم. منظورتان از دستورات ترسیمی چی هست؟

   1. faty

    ابزارهای تحلیل شامل رسم خط، فیبوناچی و سایر ابزارهای همگروه. هنگام انتخاب این ابزارها، آیکون تغییر می کند ولی روی صفحه نمایش اثری نمی گذارد!

    1. ارشیا رحیمی

     اگر منظورتان ابزارهایی که در پنل سمت چپ هست می باشد این ابزارها کشیدنی و رها کردنی هستند. یعنی باید آنها را بگیرید و روی چارت رها کنید. با کلیک کار نمی کنند. فقط ابزارهای بالای صفحه کلیکی هستند.

     1. faty

      خیر. ابزارهای بالای صفحه. مثلا خط نمی کشد.

      1. ارشیا رحیمی

       روی ابزارهای بالا وقتی کلیک کنید انتخاب می شود و بعد روی چارت می توانید از آن استفاده کنید. اگر کار نمی کند نرم افزار مشکل دارد. پاک کنید و مجدا نصب کنید.

 9. arminaryan

  سلام
  بعد از انتقال دیتا با اندیکاتور کش دیتا به موتیو ویو متاسفانه چارت اپدیت نمیشه! میشه راهنمایی بفرمایید
  ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   کش دیتا مانند دیتای کندلی نیست که بروز رسانی شود. پس برای آپدیت کردن چارت می بایست دیتای مورد نیاز سهمی که می خواهید تحلیل کنید را با اندیکاتور استخراج کنید و در موتیوویو ایمپورت کنید. چارت شما بروز رسانی می شود و تحلیل هم پابرجا می ماند.

   1. مجتبی

    نمیشه برادر بایستی دباره اینپورت کنیم

    1. ارشیا رحیمی

     بنده هم گفتم باید ایمپورت کنید!

 10. ب

  سلام ی سوال داشتم دوره آموزش neowave برای افراد مبتدی ک تازه میخان شروع کنم مناسب هست؟؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   اگر به تحلیل تکنیکال کلاسیک مسلط باشید و با ابزارهای فیبوناچی هم آشنایی داشته باشید می توانید از این آموزش استفاده کنید.

 11. بهرنگ

  ايا امكان انلاين ديدن قيمت در موتيويو وجود دارد

  1. ارشیا رحیمی

   برای بازار فارکس می توانید از بروکرهایی که در لیست بروکرهای تحت پوشش موتیوویو هستند استفاده کنید و به وسیله ی شناسه کاربری و پسوردتان در موتیوویو به اکانت بروکر متصل شوید تا دیتا را آنلاین دریافت کنید. برای بازار بورس امکان گرفتن دیتا به صورت آنلاین میسر نیست.

   1. naghizadeh

    با درود و تشکر فراوان خدمت آقای رحیمی
    یک سوال داشتم..بعد از نصب نرم افزار چطوری و کجا می تونیم شماره حساب خودمون رو تو بروکر مربوطه وارد نرم افزار موتیو ویو کنیم؟ ظاهرا این کار باید در هنگام نصب صورت می گرفت حالا که نصب انجام شد باید چیکار کنیم؟ با سپاس مجدد

    1. ارشیا رحیمی

     درود بر شما زنده باشید.
     قسمت سوم آموزش را که به صورت ویدیویی ارائه شده است مشاهده کنید در آن توضیح داده شده است.

 12. پوریا

  سلام و خسته نباشید بخاطر تمام مطالب خوبتون،اگه مثلا من بخوام نمودار نماد مثلا ونفت رو توی این نرم افزار بررسی کنم باید چیکار کنم؟ممنون بابت پاسخگویی

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   باید از مفیدتریدر توسط اندیکاتور انتقال دیتا دیتای چارت را دریافت کنید و به موتیوویو درون ریزی کنید و آن را لگاریتمی کنید و به تحلیل بپردازید.

 13. محسن

  سلام استاد
  موتیو ویو روی ویندوز ۱۰ نصب نمیشه نمیدونم مشکلش چیه
  هر جا هم بردم نتونستن نصب کنن

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   شما باید حساسیت امنیتی ویندوز را کم کنید سپس جاوایی که ر همین پست قرار داده شده را نصب کنید و بعد طبق راهنما نرم افزار را نصب کنید. خود ما نیز این نرم افزار را روی ویندوز ۱۰ و ۸.۱ و ۷ تست کرده ایم و بدون مشکل نصب می شود.

   1. محسن

    حساسیتش به پایین ترین سطح رسوندم و نرم افزارها و از سایت شما دانلود مردم ولی نمیشه نصب کرد اردر عجیبی میده

    1. ارشیا رحیمی

     در کامنت بعدی شما پاسخ داده شد.

 14. محسن شهیب زاده

  استاد هیچ گونه فیلتر شکنی ندارم، عکس ارورش رو توی اینستاگرام واستون فرستادم و اینکه از سایت شما جاوا رو دانلود و نصب کردم

  1. ارشیا رحیمی

   فایلی که دانلود کرده اید را ابتدا اکسترکت کنید بعد اقدام به نصب کنید. فایلهای زیپ دارای پسورد هستند.

 15. alinooryan

  استاد رحیمی سلام.من یک مشکلی که با این امواج دارم اینه که امواج اصلاحی فقط دو حالت ۵موجه یا ۹ موجه داره و حالت ۷موجه نداره.میخواستم بدونم این امکان هست که فقط ۷موج یعنی تا G نشون داده بشه یا کلا فقط ۵و ۹موج موجوده و شما هم با همین مشکل دست به گریبان هستید؟!!!

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   شما می توانید از حالت ۹ موج استفاده کنید و دو لیبل آخر را از فضای چارت خارج کنید تا دیده نشود یا این که از حالت ۵ موجه استفاده کنید و دو لیبل دیگر ساختار را توسط ابزارهای کامنت گذاری روی چارت ایجاد کنید و بکگراند کامنت را اگر همرنگ بکگراند چارت قرار دهید دقیقا شبیه لیبل خواهد شد.

 16. مهدی نوری

  سلام

  جناب رحیمی فرض کنیم که بنده قبلا چارت نماد فرابورس رو بارگذاری کرده ام و دیگر نیازی به آن ندارم چگونه میتوان آنرا کامل از موتیو ویو پاک کرد به صورتی که دیگر در منوی کشویی که نام نماد ها هست وجود نداشته باشد.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   از منوی configure به بخش manages instruments بروید و چارت مد نظر را پاک کنید.

 17. Mojtaba

  با سلام
  از چه طریقی می توانم به داده های بورس ایران دسترسی پیدا کنم تا در قسمت import data از آنها استفاده کنم. با تشکر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   داده های بورس ایران را می توانید از مفیدتریدر با اندیکاتورهای انتقال دیتای خودمان دریافت کنید. در منوهای سایت به بخش اندیکاتورها بروید و طبق نیاز خود یکی از اندیکاتورها را استفاده کنید. پلتفرم مفید تریدر را هم می توانید در سایت خودشان پیدا کنید و نصب کنید.

 18. میلاد

  سلام قسمتی که باید بگی دیتا رو از کجا برداره من منبعی واسه تامین دیتا ندارم باید چی کار کنم؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   از بخش سوم آموزش که به صورت ویدیو هست استفاده کنید. البته در همین بخش از آموزش موتیوویو هم توضیحات کامل هست.

 19. محمد

  سلام خسته نباشید
  جناب رحیمی میشه بفرمائید چطور میشه کاری کرد که دیتای همان روز یه سهم که بصورت لحظه ای آپدیت میشه نمودارش در موتیو ویو هم آپدیت گردد و نیاز نباشد نمودار را ببندیم و دوباره باز کنیم تا دیتای آن آپدیت گردد؟ در داینامیک تریدر حالتی وجود دارد که اینکار انجام میگردد یعنی با آپدیت لحظه ای دیتا ، نمودار نیز آپدیت میگردد.
  ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   شما می توانید یک بار تایم فریم را در موتیوویو عوض کنید و بعد به حالت قبل برگردانید. در اکثر مواقع با این کار دیتا به روز می شود. اگر نشد راهی نیست جز این که مجدد دیتا را ایمپورت کنید تا به روز شود.

 20. میلاد

  سلام در قسمت تعیین مسیر و فرمت داده ها نمیتونم پوشه نئوویوی رو که گفتینو پیدا کنم

  1. ارشیا رحیمی

   سلام.
   این پوشه در محل داده های متاتریدر شما وجود دارد البته اگر از اندیکاتور کش دیتا استفاده کنید. در غیر این صورت چنین فولدری نخواهید داشت. اگر اندیکاتور کش دیتا را تهیه کرده اید فایل راهنمای آن را مطالعه کنید.

 21. دماوندی

  سلام، من تازه یه هفته هست که موتیو ویو رو نصب کردم، داده های بورس ایران رو هم ایمپورت کردم اما متوجه شدم هیچ کدوم از چارت هام آپدیت نشدن. رفتم قسمت تنظیمات و در بخش اوتو آپدیت، گزینه (آپدیت با هربار ورود ) رو فعال کردم ولی فایده ای نداشت، راه دیگه ای هست؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   برای آپدیت چارت ها باید چارت مد نظر را دوباره ایمپورت کنید تا چارت بروزرسانی شود. در این حالت تحلیل ها هم پاک نمی شود.

 22. دماوندی

  یعنی هر روز ایمپورت کنم!!!! این که خیلی زمان بر هستش . راه دیگه ای نیست؟؟ اصلا چرا خودکار آپدیت نمیشه؟

  1. ارشیا رحیمی

   مگه شما هر روز می خواهید کل بازار را تحلیل کنید؟! روزی یکی دو سهم می توانید تحلیل کنید که ایمپورت کردن آن هم چند ثانیه زمان می برد. در خصوص خودکار آپدیت نشدنش باید با سازنده نرم افزار صحبت کنید!

   1. دماوندی

    حداقل شما که میتونید تو بخش معرفی نرم افزار این مشکل رو بیان کنید…

    1. ارشیا رحیمی

     این موضوع مشکل محسوب نمی شود. قسمت درون ریزی دیتای نرم افزار موتیوویو بسیار قوی است و فرمت دیتا را اتوماتیک تشخیص می دهد. فقط چون دیتا آفلاین است و مانند داینامیک تریدر به روز رسانی دیتا ندارد نمی شود گفت که این یک مشکل است.

 23. جواد آزادی

  سلام جناب رحیمی عزیز وقت بخیر
  بنده یه سری دیتا در تاریخ های مختلف دارم که مربوط به قیمت یک محصول هستش و فقط هم قیمت بسته شدن رو دارم
  خواستم راهنمایی بفرمایید که من چطور میتونم این دیتا رو به موتیوویو انتقال بدم و تحلیل کنم؟
  با فرمت CSV و اینکه فایل فقط یک شیت داشته باشه رو رعایت میکنم اما باز هم ارور دارم

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر
   فایل شما باید شامل ستون تاریخ، زمان، پریود چارت، و ۴ قیمت اصلی یک کندل باشد. شما می توانید در هر ۴ قیمت همان قیمت کلوز را وارد کنید تا فرمت دیتا استاندارد شود و موتیوویو بتواند آن را بخواند.

 24. Mike

  سلام جناب رحیمی
  پیش از هر چیز تشکر بابت زحماتتان. سوال من این است که آیا میشود یک بازار خاص را در این نرم افزار باز کرد(مثلا btcusd در بازار Bitmex). پیشاپیش عذرخواهی میکنم اگر سوال بچگانه ای پرسیده باشم. به هر حال من تازه کار هستم و شما استاد باحوصله. ممنونم

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم.
   باید جستجو کنید که کارکزار مد نظر شما پلتفرم متاتریدر دارند یا خیر. اگر دارند نصب کنید و چارت مد نظرتان را در آن پیدا کنید و با اندیکاتورهای انتقال دیتای خودمان می توانید دیتای چارت مد نظر را دریافت کرده و به موتیوویو انتقال دهید.

 25. میلاد

  سلام خسته نباشید
  ببخشید یه سوال داشتم وقتی به صورت دستی دیتا وارد موتیو میکنیم بعد که به یه تایم پایین تر همان جفت ارز میرویم هر چیزی که رسم کردیم به خصوص شمارش امواج از بین میرود.
  برای حل این مشکل باید چکار کنیم
  ممنونم از سایت خوبتون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید
   بله وقتی دیتا به صورت آفلاین وارد شود هر تایم فریم چارت مانند یک چارت مجزا می باشد. این موضوع هم خوبی هایی دارد هم بدی ها. شما می توانید بین تایم فریم ها یک تایم فریم که می شود چند درجه از امواج را بدون شلوغی چارت تحلیل کرد را انتخاب کنید و روی آن به تحلیل بپردازید. گاهی هم باید یک شمارش از درجه بالای چارت روی چارت تایم بالاتر انجام داد بعد شاخه آخر همان تحلیل را در تایم پایین تر که درجه ای پایین تر دارد تحلیل کرد و در تایم پایین تر نیاز نیست کل چارت را تحلیل کنید. فقط شاخه آخر از چارت را تحلیل کنید که بتوانید مسیر را تشخیص دهید.

   1. میلاد

    واسه اینکه دیتا به صورت آنلاین باشه چکار کنیم؟یعنی چطوری به وسیله ی یک بروکر دیتا آنلاین به دست بیاریم؟

    1. ارشیا رحیمی

     بخش سوم آموزش نرم افزار موتیوویو رو مشاهده کنید.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.