تحلیل خودرو شماره ۱۲ | موج شماری نئوویو چارت ایران خودرو

تداوم روند صعودی

7.9k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل خودرو شماره ۱۲ که درخواست های بسیاری برای تحلیل آن دریافت کرده بودیم. این سهم پس از یک رشد قیمتی مناسب وارد فاز استراحت شده است و پس از این استراحت می تواند حرکت صعودی دیگری را به نمایش بگذارد که در ادامه به شرح مفصل آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل خودرو شماره ۱۲ :

چنانچه از تصویر تحلیل خودرو شماره ۱۲ پیداست این سهم پس از یک کارکشن طولانی مدت در قالب یک مثلث خنثی با روند نزولی، وارد یک رالی صعودی شد که به نظر می رسد از جنس شتابدار ۳ ممتد باشد. این شتابدار الزامات پسا الگویی مثلث خنثی را ایفا کرد و مثلث خنثی تایید شد. مثلث مذکور در تصویر با کانال بندی و لیبل های آبی رنگ داخل پرانتز مشخص شده است که کل این مثلث خنثی شاخه F از الگوی دیامتریکی را شکل می دهد که در تحلیل های قبل ایران خودرو در موج شماری بلندمدت این سهم مشخص کرده بودیم. اگر این تحلیل را مشاهده نکرده اید می توانید با کلیک بر روی این لینک آن را مشاهده کنید.

اما پس از شتابداری که بعد از مثلث خنثی رخ داد یک اصلاح عمیق و غیر نرمال شکل گرفت که با کمی اغماض می توان آن را یک الگوی ایزومتریک در نظر گرفت. انتهای این الگو بر روی سطحی کمتر از 62 درصد شتابدار قبل از خود به اتمام رسیده است، لذا از این بابت مشکلی متوجه شمارش نیست. پس از این الگو یک حرکت شتابدار دیگر که ساختار ۱ ممتد دارد شکل گرفته است که بر این اساس این سه شاخه را می توان یک الگوی زیگزاگ قلمداد کرد. در حال حاضر نیز سهم در فاز استراحت قرار دارد که بدین شکل فقط می توان این استراحت را یک (X) موج در نظر گرفت. لذا پس از پایان این استراحت می توان انتظار ادامه روند صعودی را داشت.

تحلیل خودرو شماره ۱۲ | موج شماری نئوویو چارت ایران خودرو
Khodro NEoWave Analysis 12 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو:

(X) موجی که در تصویر تحلیل خودرو شماره ۱۲ با لیبل آبی رنگ مشخص شده است بایستی الزاماتی را از نظر قیمتی و زمانی پاس کند تا بتوان آن را صحیح را دانست. این شاخه از نظر قیمتی مقدار لازم را ایفا کرده است و همچنین در تصویر تحلیل خودرو شماره ۱۲ میزان زمانی که این موج بایستی برای صحت خود طی کند را توسط یک ناحیه همگرای زمانی مشخص کرده ایم. این ناحیه از یک سیکل زمانی تشکیل شده است که در تصویر آن را ملاحظه می کنید که با اندازه 62 درصد موج (B) از الگوی زیگزاگ همگرایی خوبی ایجاد کرده است و بسیار محتمل است که (X) موج مشخص شده فشرده شود و تا این محدوده ادامه پیدا کند تا به الزامات مناسبی دست پیدا کند.

پس از این (X) موج طبق تصویر تحلیل خودرو شماره ۱۲ انتظار حرکت صعودی دیگری در سهم داریم که می تواند بر روی سطح 62 تا 78 درصد اکسپنشن الگوی زیگزاگ خاتمه پیدا کند و در صورت وقوع ضعف نسبی در حرکت صعودی سطح 50 درصد اکسپنشن نیز سطح مناسب دیگری برای خاتمه رالی صعودی خواهد بود که هر سه سطح در تصویر با ابزار فیبوناچی مشخص شده اند. پس از رالی پیش رو مسلماً بایستی انتظار اصلاح دیگری را در سهم داشته باشیم که عمق اصلاح و ساختار آن تعیین خواهد کرد که در نیمه دوم از الگوی ترکیبی ما چه ساختاری می تواند رخ دهد. در حال حاضر در تصویر یک ABC آبی رنگ به صورت ضمنی قرار داده شده است تا بعداً بتوانیم به طور دقیق تر در خصوص آن اظهار نظر کنیم.

قابل ذکر است که برای تعیین حد ضرر در این تحلیل بایستی منتظر شکل گیری الگوی (X) موج ماند تا پس از آن بتوان حدود الگو را تعیین کرده و حد ضرری برای آن مشخص کرد.

اطلاع از
66 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
مستانه

ارشیا سلام چطوری خوبی اقا فکر کنم کرونا بگیریم بمیریم بعدش شما تازه بیای تحلیل خودرو رو بزاری
خوب برادر زمان زیادی که ازت نمیگیره بزار دیگه یه تحلیل ازش

ستایش شریفی

سلام اقای رحیمی
من هم سهم خودرو رو خریدم و هم کرمان
کرمان رو که تازه چارتش رو گذاشتید خیالم راحته ولی واسه خودرو دو به شکم اصلا نمیدونمم هدفش چقدره ریزشیه یا صعودیه اگه میشه تحلیل جدید بذارید که بدونم سهم رو داشته باشم یا بفروشم الانم حدود ۵ درصد منفی هستم

مستانه

سلام اگر ممکنه تحلیل جدیدی قرار بدید خیلی از زملن این تحلیل گذشته..ممنون

امین جوادی

ارشیا جان سلام
عزیز خودرو رو بروز رسانی کن

Saman

سلام خسته نباشید
مرسی از تحلیل های خوبتون ،میخواستم بدونم تحلیل جدید خودرو رو کی میزارین ؟

محمدرضا اسکندری

باعرض سلام و خداوقت فراوان خدمت جناب رحيمی استاد عزیز و پر حوصله

ابتدان باید عرض کنم که قدر دان زحمات و تحلیل های عام المنفعه شما هستم و به شخصه استفاده می کنم از نظرات فوق کارشناسی شما

بنده نظرات بالا را خواندم و متوجه شدم که خیلی مشغول هستید ولی با توجه به ثبت شدن افزایش سرمایه شرکت و منفی های چند روز اخیر مجبورم مجددا به نمایندگی از خودم و دوستان از شما در خواست کنم تجدید نظر بفرمایید و تحلیل جدیدی از احتمالات پیش روی خودرو را قرار دهید
با سپاس

محمد

سلام با توجه به اینکه نقطه b حوالی ۶۰۰ تومن هست به نظر شما خودرو تا ۶۰۰ امکان ریزش داره؟
یا زمان زیادی نیاز به کف سازی روی محدوده ۱۰۰۰ تومن داره؟

مشاهده دیگر مطالب

See other content