تحلیل وبملت شماره ۵ | موج شماری بانک ملت به سبک نئوویو

پایان ریزش قیمتی

1.6k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . در خدمت شما هستیم با تحلیل وبملت شماره ۵ ، سهمی از گروه فراموش شده بانکی. پس از ریزش سهمگینی که برای گروه بانکی رقم خورد گویا تحلیل گران برجسته‌ی  بورسی این گروه را فراموش کرده اند و تحلیلی از سهم های این گروه ارائه نمی دهند اما با توجه به بررسی های ما به نظر میرسد کم کم این گروه نیز حرفهایی برای گفتن خواهد داشت، لذا امروز اولین تحلیل از این گروه را پس از مدت ها خدمت شما ارائه می کنیم. برای شرح تحلیل وبملت شماره ۵ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل وبملت شماره ۵ :

چنانچه از تصویر پیداست سهم بانک ملت پس از یک رشد شارپ تا سقف ۱۷۷ تومان در قالب یک الگوی زیگزاگ کشیده (Elongated ZigZag) وارد یک محدوده رنج بسیار وسیع شد که ما ساختار آنرا یک مثلث خنثی (Neutral Triangle) تشخیص داده ایم که با یک X موج به زیگزاگ کشیده متصل شده است و پس از آن شاهد شکست این محوطه رنج به سمت پایین هستیم که دلیل آن ملزم شدن بانک ها پس از برجام به استاندارد سازی صورت های مالی طبق استانداردهای بین المللی بود که موجب شناسایی زیان در صورت های مالی برخی بانک های بورسی شد. این موضوع گرچه در میان مدت باعث ایجاد یک شوک منفی در سهم های این گروه شد اما در بلند مدت قطعاً به نفع این صنعت خواهد بود و اثرات مثبت آن به زودی بر روی صورت های مالی این سهم ها نمایان خواهد شد. 

اما از نظر تکنیکی و بر اساس قوائد زمانی نئوویو ریزشی که با گپ همراه بوده است (گپ در کش دیتا قابل رویت نیست و باید به دیتای کندلی رجوع شود) شروع یک موج A از ساختاری بزرگتر می باشد که در ادامه با ریز موج های دیگر که ماهها با طول انجامید شکل کامل تری به خود گرفت و هم اینک به نظر میرسد که یک ساختار مثلث ریورس انقباضی کانتر (Counter Contracting Triangle Reverse Alternation) شکل گرفته باشد. این ساختار در تحلیل وبملت شماره ۵ با لیبل های آبی داخل پرانتز در آخر چارت مشخص شده است. 

پس از این مثلث سهم با شکست خط روند نزولی صعود کوچکی شکل داده است که می تواند نشانگر پایان روند نزولی باشد و سهم می تواند با کمی نفس گیری به صعودی مناسب تا سطح مقاومت مشخص شده دست یابد.

تصویر وبملت شماره ۵
Vabemellat NEoWave Analysis 05 | Weekly Cash Data

چشم انداز پیش رو :

با توجه به شتاب و مدت زمان ریزش اخیر در قالب  مثلث کانتر واضح است که این مثلث به تنهایی نمی تواند کامل کننده یک فاز اصلاحی در بلند مدت باشد و فقط می تواند بخش اولیه از کارکشنی درجه بالاتر باشد بنابراین ما آنرا در تحلیل وبملت شماره ۵ با لیبل A بزرگ مشخص کرده ایم و انتظار داریم در ادامه شاهد شکل گیری یک موج B باشیم که می بایست مدت زمانی بیش از موج A نزولی صرف کند. در تصویر ما این رشد را با خطوط صورتی رنگ مشخص کرده ایم که صرفاً یک تمثال از حرکتی است که انتظار میرود و برای مشخص کردن ساختار آن باید حداقل ۷۰ درصد امواج این صعود شکل بگیرد تا فرمت صعود را بتوانیم دقیق مشخص کنیم. اما آنچه در حال حاضر مهم است این است که به نظر میرسد یک ساختار نزولی کامل شده باشد و انتظار صعود تا اولین مقاومت مهم پیش روی سهم را داریم که در تصویر مشخص شده است.

این مقاومت محدوده‌ی ۱۳۷ تا ۱۴۷ تومان می باشد و اولین تارگت این تحلیل محسوب می شود. پس از آن باید منتظر ماند تا تکلیف سهم با این مقاومت روشن شود و سپس برای ترید دوباره برنامه ریزی کرد.

محدوده‌ی خرید مناسب با توجه به موقعیت کنونی، درون تصویر مشخص شده است که حوالی قیمت ۹۶ تومان خواهد بود. حد ضرر تحلیل نیز چنانچه گفته شد شکست قیمت ۸۰ تومان می باشد.

اطلاع از
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
علی فاضلی

سلام استاد خسته نباشید اگر امکان داره تحلیل سهم وبملت رو بروز رسانی کنید خیلی ممنون

هاشمی

سلام و عرض احترام ممنون از اینکه موج شماری ها سهم ها رو بدون هیچ چشم داشتی در اختیار دیگران قرار میدهید! اما سئوال بنده اینه که مثلا در اندک مواقعی که احتمالاتی که درنظر میگیرید یک مقدار اشتباه درمیاد باید چی کار کرد! مثلا در مورد همین وبملت اگرچه اگر حد ضرر شما فعال نشد و اگر کسی میموند تو سهم سود واقعا خوبی بدست میاورد ولی باید مدتی رو صبر میکرد! سئوالم اینه که ما ار کجا باید متوجه بشیم باید بیشتر صبر کنیم یا بنا رو بر این بگذاریم که احتمالات دیگری در پیشه و باید از…  ادامه نوشته »

مشاهده دیگر مطالب

See other content