تحلیل تکنیکال وتجارت شماره 4 به روش نئوویو

بررسی شرایط سهم بانک تجارت از منظر موج شماری نئوویو

6.9k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان عزیز ایران نئوویو، پیرو کامنتی که چند روز گذشته در خصوص سهم وتجارت در کانال تلگرام درج شد، هم‌اکنون در این پست تحلیل تکنیکال وتجارت شماره 4 ارائه شده است تا شرایط نموداری این سهم نیز با شما به اشتراک گذاشته شده باشد. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل تکنیکال وتجارت شماره 4 :

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید سهم بانک تجارت از سال ۱۳۹۹ وارد یک اصلاح بلندمدت شد که تا همین چند وقت پیش ادامه داشته است. بر اساس تحلیل تکنیکال وتجارت شماره 4 به روش نئوویو به نظر می‌رسد که این اصلاح در قالب یک ساختار ترکیبی دوگانه از جنس دیامتریک و مثلث ریورس انقباضی غیرعادی توسعه پیدا کرده است و هم‌اکنون این ساختار به پایان رسیده است و چیزی نمانده که حرکت پساالگویی نیز این ساختار را تایید کند.

در تصویر زیر می‌توانید این ساختار ترکیبی را با کانال بندی و لیبل‌های سیاه رنگ مشاهده کنید و همانطور که مشاهده می‌کنید قیمت توانسته بالای مقاومت 220 تومان تثبیت شود و در حال پولبک به این مقاومت است تا مجدداً به صعود خود ادامه دهد و در این شرایط به احتمال قوی حرکت پساالگویی نیز به طور کامل الگو را تایید خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال وتجارت شماره 4 به روش نئوویو | دیتای ۲ روزه
تحلیل تکنیکال وتجارت شماره 4 به روش نئوویو | دیتای ۲ روزه

همچنین در بلندمدت نیز طبق تحلیل تکنیکال وتجارت شماره 4 این اصلاح می‌تواند موج (B) از یک ساختار حداقل 5 موجی مانند مثلث یا ایزومتریک باشد و قبل از آن نیز می‌توانید در تحلیل تکنیکال وتجارت شماره 4 موج (A) را مشاهده کنید که به نظر می‌رسد به صورت یک دیامتریک توسعه پیدا کرده است.

چشم انداز پیش روی سهم وتجارت :

پس از اتمام موج (B) انتظار می‌رود که وارد یک شاخه صعودی بلندمدت در حد و اندازه موج (A) شده باشیم و یا حداقل این شاخه باید به حدود 62 درصد از موج (A) دست پیدا کند تا بتوان یکی از انواع الگوهای نئوویوی را برای این روند صعودی در نظر گرفت.

این حد 62 درصدی را به عنوان تارگت دوم از تحلیل در نظر گرفته‌ایم و قیمت معادل آن حدود 700 تومان می‌باشد. البته فعلاً یک مقاومت مهم سر راه قیمت وجود دارد که آن هم سقف سال ۱۳۹۹ می‌باشد و این سقف نیز در حدود 440 تومان می‌باشد. بنابراین ابتدا باید به تارگت اول که 440 تومان می‌باشد بسنده کرد تا با رسیدن قیمت به این سطح شرایط نمودار مجدداً ارزیابی شود و مشخص شود که قیمت توان عبور از این سقف و رسیدن به تارگت دوم را دارد یا خیر.

از نظر زمانی نیز انتظار داریم که طبق سیکل‌های زمانی مشخص شده در تحلیل تکنیکال وتجارت شماره 4 این موج صعودی در حدود 84 روز کاری حداقل به حدود 440 تومان برسد که از این مدت زمان تاکنون 38 روز کاری آن سپری شده است.

شرایط نقض تحلیل :

در صورتی که قیمت نتواند بالای حمایت 220 تومان باقی بماند و با یک ریزش شارپ به سمت کف موج E از مثلث حرکت کند در این حالت احتمال رسیدن قیمت به تارگتهای این تحلیل در مقطع زمانی فعلی کمرنگ می‌شود و باید بازنگری در شمارش انجام شود.

اطلاع از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

سلام استاد عیدتون مبارک
به نظرتون یکم توی این اوضاع شاخص که ریسک داره این هدف برای سهم یکم رویایی نیست؟
یعنی به نظر شما شاخص بالاتر از 2600 میتونه بره؟

مشاهده دیگر مطالب

See other content