تحلیل غبشهر شماره ۱ | موج شماری غبشهر به سبک NEoWave

فرصت خرید کوتاه مدتی

1.4k
بازدید

با نام و یاد خدای بزرگ و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان عزیز انستیتو ایران نئوویو . امروز تحلیل غبشهر شماره ۱ را برای شما عزیزان آماده کرده ایم، سهمی از گروه مواد غذایی که یکی از محبوب ترین های این گروه به شمار می آيد و درخواست های زیادی برای تحلیل آن دریافت کرده بودیم. امیدواریم این تحلیل بتواند با سود دهی مناسب رضایت خاطر شما عزیزان را فراهم آورد. برای شرح تحلیل غبشهر شماره ۱ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل غبشهر شماره ۱ :

چارت غبشهر از جمله چارت های زیبایی است که پیچیدگی های زیادی در ساختار خود دارد و اگر به ریز موجها توجه ویژه ای نشود به راحتی می تواند یک تحلیل گر نئوویو را به اشتباه بیندازد. به عنوان مثال شاخه اول نزولی که با لیبل مشکی A بزرگ مشخص شده است در نگاه اول یک زیگزاگ به نظر میرسد اما توجه دقیق به ساختار درونی مشخص می کند که چنین الگویی نمی تواند صحت داشته باشد چرا که موج a و c از زیگزاگ فرضی را نمی توان شتابدار در نظر گرفت.

حتی موج B از زیگزاگ فرضی مذکور دارای مشکل درجه در ساختار خودش خواهد بود، همچنین در آخر حرکت تاییدیه پسا الگویی را نخواهیم داشت چرا که در آخر حرکت یک حرکت ساید را داریم که چیزی جز یک مثلث نمی تواند باشد. بنابراین با توجه دقیق به قوانین نئوویو ساختاری را برای این شاخه یافتیم که هیچ قانونی را نقض نمی کند و همه المان ها رعایت شده است. این ساختار یک ترکیب زیگزاگ+فلت+مثلث ریورس انقباضی (ZigZag+Flat+Contracting Triangle Reverse Alternation) می باشد.

در مرحله بعد سهم وارد یک روند صعودی با شیب ۴۵ درجه شده است که تمام لگ های حرکتی آن دارای همپوشانی است. به میزان زمان و قیمت صرف شده توسط شاخه ها که توجه شود واضح است که چنین حرکاتی با ساختار تبیین شده برای دیامتریک ها (Diametric) منطبق می باشد. لذا ساختار دیامتریک را برای آن برگزیدیم که چنانچه در تصویر تحلیل غبشهر شماره ۱ هم پیداست کانال بندیِ بسیار زیبا و شکیلی دارد. ساختار درونی این الگوی زیبا را با لیبل های سبز رنگ مشخص کرده ایم و خود الگو نیز با لیبل های آبی رنگ مشخص شده است.

تحلیل غبشهر شماره ۱ | موج شماری غبشهر به سبک NEoWave
GheBeshahr NEoWave Analysis 01 | Weekly Cash Data

تا اینجای کار ۶ شاخه از الگوی ۷ شاخه دیامتریک شکل گرفته است بنابراین یک شاخه دیگر از الگو که صعودی خواهد بود باقی مانده است که می توانیم از آن کسب سود کنیم. اما در اشلی کلی‌تر نیز با توجه به موج نزولی که اول صحبت شرح داده شد و همچنین این دیامتریکی که هم اکنون در آن هستیم و توجه به میزان زمان و تناوبی که با یکدیگر دارند بسیار محتمل خواهد بود که ساختار کارکشن اصلی یک الگوی تخت معمولی (Flat) یا سی ناقص (C-Failure) باشد و ما نیز در تصویر ساختار یک فلت سی ناقص را با خطوط صورتی رنگ مشخص کرده ایم.

چشم انداز پیش رو :

اما اگر طبق تحلیل غبشهر شماره ۱ بخواهیم چشم اندازی را برای سهم مشخص کنیم واضح است که در مرحله کنونی که در پایان موج F از دیامتریک شرح داده شده هستیم می توانیم برای صعودی که در قالب موج G از دیامتریک رخ خواهد داد اقدام به پوزیشن گیری کنیم چرا که این موج یک حرکت صعودی خواهد بود که تا سقف ماژور سهم که با نقطه صفر مشخص شده است می تواند پیش برود. بعد از آن اگر سناریوی الگوی تخت برای بلند مدت صحت داشته باشد سهم وارد فاز نزولی خواهد شد تا موج C از این الگو را شکل دهد.

بنابراین قیمت خرید سهم حوالی قیمت های فعلی است یعنی ۲۳۰ تا ۲۱۴ تومان و قیمت خروج از پوزیشن نیز حوالی سقف ماژور سهم یعنی حدود ۳۴۷ تومان خواهد بود. حد ضرر تحلیل غبشهر شماره ۱ نیز شکست عدد ۲۱۰ تومان می باشد. واضح است که ریوارد به ریسک این تحلیل بسیار قابل تامل می باشد و ارزش ریسک را دارد.

اطلاع از
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
Moradi

سلام علیکم استاد
اگر امکان داره تحلیل غبشهر را آپدیت بفرمایید.

محسن

سلام استاد

جناب رحیمی با پایان یافتن موج بی الان در موج سی هستیم که با توجه به اینکه زمان موج سی از موج آ کمتره هنوز به پایان نرسیده از طرفی اولین موج نزولی بیش از100درصد بازگشت شده پس نمیتونه موج 1 از پنج موجی باشه و ظاهرا موج سی یک موج اصلاحی هست.و در کل الگو احتمالا نوعی از مثلث ها باشه لطف میکنید راهنمایی بفرمایید.سپاسگزارم

مشاهده دیگر مطالب

See other content