تحلیل وپست شماره ۱ | موج شماری چارت وپست به سبک نئوویو

بررسی الگوی اصلاحی جهت مشخص شدن موقعیت خرید

3.1k
بازدید

با نام و یاد خدای بزرگ و عرض سلام و درود بر شما همراهان گرامی. در خدمت شما هستیم با تحلیل وپست شماره ۱ که به نظر میرسد به زودی موقعیت خوبی برای خرید ایجاد خواهد کرد. کل دیتایی که از روند معاملاتی پست بانک ایران در دست بوده است موج شماری شده است که شما وضعیت بلند مدتی این سهم را مشاهده کنید. با شرح تحلیل این سهم همراه ما باشید.

شرح تحلیل وپست شماره ۱ :

چنانچه از تصویر تحلیل وپست شماره ۱ پیداست، این سهم در یک روند صعودی با شیب تقریباً ۴۵ درجه قرار دارد و به شکلی موزون حرکت کرده است. این روند صعودی دارای سه فاز صعودی و سه فاز اصلاحی است که هم اکنون در فاز سوم اصلاحی قرار داریم. اگر به فازهای صعودی و اصلاحی نگاهی دقیق بیندازید، مشخص است که فازهای صعودی با یکدیگر رابطه زمانی دارند و فازهای اصلاحی نیز تا کنون تشابه زمانی خوبی با یکدیگر برقرار کرده اند.

از طرفی هر فاز اصلاحی درست بر روی سطح فیبوناچی 61.8 تا 78.6 درصد از فاز صعودی قبل از خود به پایان رسیده است، لذا انتظار داریم تا فاز سوم اصلاحی نیز که هم اکنون در آن هستیم در سطحی مشابه یعنی سطح 61.8 تا 78.6 درصد به پایان برسد و از طرفی این فاز زمانی مشابه دو فاز دیگر نیز داشته باشد. از این رو می توان حدس زد که فاز سوم اصلاحی هنوز به پایان نرسیده است و مقداری گسترده تر می شود.

از نظر ساختاری نیز با توجه به موجهایی که در فاز سوم اصلاحی رخ داده است احتمال فلت (الگوی تخت) بودن این فاز ملتفی می باشد و حداقل انتظار تشکیل یک مثلث را در این فاز داریم که انتهای آن به سطح فیبوناچی 61.8 درصد برسد. با تشکیل مثلث، از نظر زمانی نیز تشابه مورد اشاره در پاراگراف قبل برآورده می شود چرا که برای مثلث شدن ساختار هم چنان باید زمان سپری شود. بر این اساس در تحلیل وپست شماره ۱ نیز این فاز را یک مثلث متصور شده ایم.

برای مشاهده تصویر در سایز بزرگتر روی آن کلیک کنید.

تحلیل وپست شماره ۱ | موج شماری چارت وپست به سبک نئوویو
Vapost NEoWave Analysis 01 | Weekly Cash Data

ساختار کلی چارت نیز از نظر موج شناسی می تواند یک الگوی فلت دوگانه یا ترکیب فلت + مثلث باشد. برای فلت دوگانه شدن ساختار انتهای موج (B) از ساختار دوم چنانچه که گفته شد باید به سطح 61.8 فیبوناچی برسد. اما اگر این مهم ایجاد نشد احتمالاً ساختار چارت فلت + مثلث خنثی یا فلت + مثلث ریورس انقباضی خواهد شد که با توجه به موزون حرکت کردن این چارت احتمال فلت دوگانه شدن ساختار بیشتر می باشد.

چشم انداز پیش رو :

با توجه به شرایط مطرح شده در شرح تحلیل وپست شماره ۱ انتظار داریم که این سهم در چند روز آینده مقداری فرسایشی شود تا لگ D و E از مثلث انتهای چارت را شکل دهد. همچنین چنانچه گفته شد اگر قرار باشد که ساختار این چارت فلت دوگانه باشد احتمالا موج E از مثلث مذکور به حوالی قیمت 140 تومان خواهد رسید.

به هر حال با تشکیل موج E از مثلث انتهای چارت، طبق تحلیل وپست شماره ۱ موقعیت خرید بسیار مناسبی فراهم خواهد شد. حد ضرر این تحلیل پس از تشکیل مثلث زیر موج E یا زیر موج C از مثلث خواهد بود و با هدف مشخص شده در چارت که حوالی 293 تا 357 تومان می باشد می توان اقدام به پوزیشن گیری کرد. البته در صورت قوی بودن حرکت پیش رو اهداف دیگری نیز می توان مطرح کرد، از جمله قیمت 459 تومان که پروجکش 127 درصد شاخه (A) از الگوی دوم می باشد.

با توجه به توضیحات داده شده مشخص است که ریوارد به ریسک این تحلیل بسیار مناسب می باشد و در صورت فراهم شدن شرایط گفته شده یک موقعیت معاملاتی بسیار عالی فراهم خواهد شد.

اطلاع از
8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
سجاد راستی

سلام جناب رحیمی، استاد در مورد تحلیل #وپست ک گذاشتین….سهم در حال حاضر روی قیمت۲۲۲ تومان در صف خرید هست بنظرتون ایا همچنان امکان رسیدن سهم ب قیمت موردنظر شما برای خرید هست؟؟ممنون

جواد کیانی

سلام.سهم وپست الان در جهت تحلیل داره حرکت میکنه یا تحلیل fale شده؟سهم هنوز وارد لگ e نشده سقف قبلی شکونده و داره صعود میکنه.الان من سردرگم شدم که سهم بخرم یا اینکه دوباره میره تو اصلاح

سودای عشق

سلام.اقای رحیمی لطفا از سهم کمنگنز هم تحلیل قرار بدین.چندین بار درخواست دادم اما هر سهمی رو تحلیل کردید غیر از این سهم…ممنون از شما و سایت خوبتون

علی رهنما

سلام آقای رحیمی.چارتی که این شمارش روش انجام شده توی چه تایم فریمی هست؟

مشاهده دیگر مطالب

See other content