تحلیل تکنیکال برکت شماره 2 به روش نئوویو

بررسی وضعیت اصلاح بلندمدت و کوتاه مدت

4.5k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. با تحلیل تکنیکال برکت شماره 2 به روش نئوویو در خدمت شما هستیم تا شرایط جدید این سهم را از منظر روش نئوویو مورد بررسی قرار دهیم اما قبل از آن مروری بر تحلیل قبلی و نتیجه آن خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل قبلی سهم برکت :

همانطور که مستحضرید در تحلیل تکنیکال برکت شماره 1 انتظار داشتیم که سهم برکت پس از پایان یک روند نزولی میان مدت با ساختار الگوی ترمینال، وارد فاز صعودی شود و کل الگوی ترمینال را بازگشت کند و در همان تحلیل ذکر شد که در صورت عدم بازگشت کامل این الگوی ترمینال در 50 درصد زمان شکل گیری الگوی ترمینال، مشخص خواهد شد که الگوی ترمینال صحیح نیست و باید آن را یک مثلث در نظر گرفت که در این شرایط ساختار الگوی درجه بالاتر نیز فلت نخواهد بود و حداقل یک مثلث یا ایزومتریک در این اشل تشکیل خواهد شد.

نتیجه این که با گذر زمان، موج صعودی جدید پدیدار شد و حدود 80 درصد از الگوی ترمینال را بازگشت کرد و با توجه به نقطه ورودی که در تحلیل قبل اعلام شد یک سود حدوداً 80 درصدی ایجاد شد و در نهایت در تاریخ 17 اردیبهشت، یعنی درست در روز شروع اصلاح میان مدت بازار بورس ایران، خروج از بازار برای افرادی که دارای دید کوتاه مدت هستند در کانال تلگرام ایران نئوویو با آیدی IranNEoWave اعلام شد. اما با توجه به این که الگوی ترمینال به طور کامل بازگشت نشده است نیاز به ارزیابی مجدد وضعیت سهم برکت بوده است که در تحلیل تکنیکال برکت شماره 2 به آن پرداخته‌ایم.

شرح تحلیل تکنیکال برکت شماره 2 :

این موضوع که هم اکنون به حدود 50 درصد زمان شکل‌گیری الگوی ترمینال فرضی در تحلیل قبل رسیده‌ایم (کمی کمتر) اما همچنان برگشت کامل الگوی ترمینال اتفاق نیفتاده است مشخص می‌کند که به احتمال قوی الگوی ترمینالی که در تحلیل قبل در نظر گرفته‌ایم درست نبوده است و همانطور که ذکر شد باید آن را یک مثلث انقباضی در نظر گرفت.

پس در این شرایط الگوی درجه بالاتر که یک فلت در نظر گرفته شده بود نیز معتبر نخواهد بود و باید برای آن هم حداقل یک مثلث یا ایزومتریک در نظر گرفت که می‌توانید آن را با لیبل‌های آبی رنگ در تصویر زیر مشاهده کنید :

تحلیل تکنیکال برکت شماره 2 به روش نئوویو | تایم فریم 2 روزه
تحلیل تکنیکال برکت شماره 2 به روش نئوویو | تایم فریم 2 روزه

قابل ذکر است که با توجه به بلندتر بودن موج (A) از این اصلاح نسبت به موج (C) می‌توان گفت که اگر ناحیه اصلاحی به شکل مثلث توسعه پیدا کند این مثلث از نوع انقباضی خواهد بود و در این حالت موج (E) که در آینده شکل خواهد گرفت باید از موج (C) کوتاهتر باشد، همچنین احتمال شکل‌گیری ایزومتریک نیز در حالت بدبینانه فراهم است که در این حالت باید طول موج (E) نسبت به (C) بیشتر شود.

شرایط احتمالی پیش رو :

با توجه به توضیحات ذکر شده مشخص است که در هر صورت هم اکنون درون موج (D) از اصلاح بلندمدت هستیم. در این موج نیز تاکنون دو موج شکل گرفته است که با لیبل A و B مشکی رنگ در تصویر تحلیل تکنیکال برکت شماره 2 به روش نئوویو مشخص شده‌اند و هم اکنون می‌توان دو وضعیت را برای موج B متصور شد که به شرح زیر است :

  1. موج B می‌تواند یک مثلث خنثی باشد که در این صورت موج صعودی فعلی در آخر چارت آغاز موج C مشکی رنگ خواهد بود و باید در زمانی برابر با شکل‌گیری موج E از این مثلث خنثی یا در زمانی کمتر از آن، کل این موج را بازگشت کند و فراتر برود.
  2. موج B می‌تواند یک دیامتریک باشد که در این صورت موج صعودی فعلی موج f از دیامتریک خواهد بود و باید به صورت کند و زمانبر شکل بگیرد. در این شرایط این موج توان عبور از انتهای موج d از B را نخواهد داشت. پس از آن موج g از دیامتریک شروع خواهد شد که محتمل است در حدود حمایت پیش رو در قیمت 600 تا 550 تومان به پایان برسد.

هر کدام از این شرایط شکل بگیرد طبق خطوط ترسیم شده در تصویر تحلیل تکنیکال برکت شماره 2 می‌توان انتظار داشت که با پایان اصلاح موج B، یک موج صعود جدید در جایگاه موج C آغاز شود که احتمالاً قادر خواهد بود تا مقاومت مهم پیش رو یعنی در حدود 1170 تا 1280 تومان صعود کند. البته باید نحوه صعود را نیز رصد کرد و در صورت بروز ضعف در موج صعودی پیش رو قبل از رسیدن به هدف ذکر شده، احتیاط لازم را به خرج داد.

شرایط نقض تحلیل :

در صورت که قیمت دچار ریزش شود و از کف موج E‌ از (C) پایین‌تر برود تحلیل تکنیکال برکت شماره 2 بی اعتبار خواهد شد و باید وضعیت این سهم را مجدداً ارزیابی کرد.

امیدواریم تحلیل تکنیکال برکت شماره 2 به روش نئوویو برای همراهان گرامی مفید واقع شود.

اطلاع از
8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
mehrzad

درود ظاهرا رباتی که در حال معامله روی این سهم هست اهدافی پایین تر رو در نظر داره. بی ارزش ترین پول زیال بی ارزش تر از اون ارزش سهم

mehrzad

با درود به نظر سطح 500 ت اخر این اصلاح باشه و بدون شک بالای 1000 ت خواهد رفت به نظرتون امسال حرکتی خواهد داشت؟

پیمان اسلامی

سلام استاد، برکت کاملا مطابق تحلیل عمل کرده، یه پولی دستم هستش، میانگین من بالای ۶۰۰ هست، به نظرتون چه محدوده ای خرید کنم ؟

S.hasan.javid

سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد بزرگوارم – بازم مثل همیشه عالی و درجه 1

مشاهده دیگر مطالب

See other content