تحلیل دکوثر شماره ۴ | موج شماری دکوثر به سبک نئوویو

بررسی شرایط خرید سهم دکوثر

2.7k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل دکوثر شماره ۴ از گروه دارویی. این سهم را مدت ها پیش مورد تحلیل قرار دادیم و خدمت شما عزیزان ارائه کردیم و سهم روندی مشابه مسیری که در تحلیل ترسیم کرده بودیم را در پیش گرفت که در این تحلیل در بررسی آن خواهیم پرداخت و چشم انداز پیش روی این سهم از منظر نئوویو را تشریح خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل شماره ۳ دکوثر :

اگر به تحلیل شماره ۳ دکوثر نگاهی بیندازید خواهید دید که در آن تحلیل عرض کردیم که این سهم درون موج (F) از یک الگوی دیامتریک قرار دارد و با اتمام این شاخه موج صعودی (G) از دیامتریک را خواهد ساخت که کل این دیامتریک به کارکشن موج (B) بزرگ از یک الگوی فلت یا تخت خاتمه خواهد داد و طبیعتاً پس از آن موج (C) بزرگ را خواهیم داشت.

اگر به چارت تحلیل دکوثر شماره ۴ که بروزرسانی تحلیل قبل می باشد دقت کنید مشاهده می کنید که این سهم تقریباً به همان شکل مد نظر حرکت کرده است با این تفاوت که میزان رشدی که برای شاخه (G) از دیامتریک انتظار داشتیم کمتر شد و در واقع این موج دچار ضعف شد که این فرایند در شاخه آخر الگوها طبیعی است. ضعف در موج (G) با شدت در موج بعد همراهی خواهد شد، در نتیجه شاخه (C) بزرگ مقداری از قیمت هایی که ما پیش بینی می کردیم پایین تر رفت. البته اگر تحلیل قبل را مطالعه کرده باشید نسبت به این موضوع که شاخه (G) می تواند دچار ضعف شود و باید از پوزیشن خارج شد نیز هشدار لازم را داده بودیم.

شرح تحلیل دکوثر شماره ۴ :

پس از کامل شدن الگوی تخت بزرگ که در تصویر تحلیل دکوثر شماره ۴ با لیبل های آبی رنگ مشخص شده است، مطابق با تحلیل قبل رشد شارپی که بعد از این الگو انتظار داشتیم نیز رخ داد. این رشد حدود ۱۲۰ درصد می باشد. پس از آن با هیجانات منفی ای که به صورت دستوری در بازار شکل گرفت این سهم حدود ۴۴ درصد از رشد انجام شده را بازگشت کرد.این دو حرکت مجموعاً شاخه A و B را شکل داده اند که در تصویر نیز با لیبل های سبز رنگ مشخص شده اند.

تحلیل دکوثر شماره ۴ | موج شماری دکوثر به سبک نئوویو
Dekosar NEoWave Analysis 04 | Weekly Cash Data

طبیعی است که پس از موج B شاخه C را که یک موج صعودی می باشد خواهیم داشت که ظاهراً استارت آن نیز خورده است. در واقع رشد اخیر سهم از حدود 142 تومان تا 206 تومان می تواند شروع این موج باشد. پس از این موج یک اصلاح کوچک اتفاق افتاده است که می تواند حکم موج 2 از C یا موج B از C را داشته باشد. به هر شکل با تمام این اصلاح کوچک انتظار داریم که سهم مطابق با تحلیل دکوثر شماره ۴ به مدار صعودی در قالب موج C بازگردد و رشد چشمگیری را به نمایش بگذارد.

چشم انداز پیش رو :

اگر به تصویر تحلیل دکوثر شماره ۴ دقت کنید قبل از الگوی فلت بزرگ یک حرکت صعودی شارپ را مشاهده می کنید که آن را با باکس مشخص کرده ایم. پس از الگوی فلت نیز ساختار امواج شباهت زیادی به همان باکس دارد، بنابراین این محدوده را نیز با باکس دیگری با طول و عرضی مشابه همان باکس اول مشخص کرده ایم تا بیانگر این موضوع باشد که همان ساختار می تواند در این باکس نیز تکرار شود و موج C در انتهای چارت می تواند به سقف این باکس دست پیدا کند. سقف این باکس قیمت 670 تومان را نشان می دهد.

از طرفی در تحلیل دکوثر شماره ۴ با ابزار فیبوناچی نیز پروجکشن ۱۲۷ درصد تا ۱۳۸ درصد حرکت A سبز رنگ در انتهای چارت را از انتهای موج B رسم کرده ایم که به عنوان تارگتی کوچکتر برای موج C مدنظر قرار گیرد.این محدوده قیمتی بین 409 تا 448 تومان را نشان می دهد که حدود ۱۵۰ درصد از قیمت های فعلی سهم فاصله دارد.

در آخر با احتساب حد ضرر 141 تا 140 تومانی که حدود ۱۵ درصد با قیمت های فعلی سهم فاصله دارد و مقایسه آن با تارگت های تعیین شده مشخص می شود که این سهم ریوارد به ریسک بسیار عالی ای دارد و ترید بر اساس تحلیل دکوثر شماره ۴ بسیار به صرفه خواهد بود.

اطلاع از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
محمد

با سلام … ممنون از تحلیلها نابتون

به نظرتون خرید دکوثر روی 200 تومان میتونه همچنان جذاب باشه ؟

مشاهده دیگر مطالب

See other content