تحلیل تکنیکال برکت شماره 1 به روش نئوویو

فراهم شدن شرایط صعود قیمت

9.7k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان عزیز، با تحلیل تکنیکال برکت شماره 1 در خدمت شما هستیم تا فرصت خرید مناسبی که به نظر می‌رسد در این سهم بوجود آمده است را با شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشد.

شرح تحلیل تکنیکال برکت شماره 1 :

چنانچه از تصویر تحلیل تکنیکال برکت شماره 1 که در زیر ارائه شده است پیداست، این سهم یک کارکشن بلندمدت در قالب یک الگوی فلت ایجاد کرده است که با سه لیبل آبی رنگ (A) تا (C) مشخص شده است و امواج داخلی موج (B) نیز تشکیل یک الگوی دیامتریک را داده‌اند که یک الگوی 7 موجی است و با لیبلهای A تا G مشخص شده است.

همچنین امواج داخلی موج (C) نیز یک الگوی ترمینال 1 ممتد را ایجاد کرده‌اند که در تصویر تحلیل تکنیکال برکت شماره 1 با اعداد 1 تا 5 مشخص شده است. الگوی ترمینال یک الگوی 5 موجی شتابدارِ پایان دهنده ساختار است و همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید این الگو با کندی بسیار زیاد و زمان زیادی که صرف کرده است مؤید ضعف فروشنده‌ها و به اتمام رسیدن کارکشن می‌باشد.

از طرف دیگر بریده شدن موج 5 این الگو و ناتوانی آن در عبور از انتهای موج 3 نیز نشانه دیگری مبنی بر ضعف فروشنده‌ها بوده است که باید به آن توجه ویژه‌ای کرد.

تحلیل تکنیکال برکت شماره 1 به روش نئوویو | کش دیتای هفتگی
تحلیل تکنیکال برکت شماره 1 به روش نئوویو | کش دیتای هفتگی

چشم انداز سهم برکت در مقطع کنونی :

از الزامات یک الگوی ترمینال این است که این الگو در 50 درصدِ زمانِ صرف شده توسط الگوی ترمینال یا کمتر از آن، به طور کامل توسط حرکت پس از آن بازگشت شود، پس رسیدنِ قیمت به ناحیه عرضه کارکشن، اولین هدف پیش رو می‌باشد.

اما با توجه به این که موج (C) احتمالاً یک الگوی ترمینال است که پایان دهنده کارکشن می‌باشد، انتظار داریم که قیمت پس از بازگشت کامل الگوی کارکشن، از آن فراتر رود و حداقل هدف 7000 تومانی را تاچ کند. همچنین اگر بخواهیم به شکل کلاسیک برای این سهم تارگت‌یابی کنیم، می‌توانیم ارتفاع الگوی فلت را اندازه بگیریم و از ناحیه شکست الگو امتداد دهیم که در این صورت هدف 14000 تومانی بدست خواهد آمد.

از طرف دیگر اگر واقعا طبق تحلیل تکنیکال برکت شماره 1 به روش نئوویو کارکشن سهم به پایان رسیده باشد، منطقی است که حرکت پیش رو حداقل 50 تا 60 درصد از اندازه حرکت قبل از اصلاح را که با یک باکس آبی رنگ مشخص شده است به خود اختصاص دهد. پس دستیابی به تارگت 7000 و 14000 تومانی کاملاً در دسترس خواهد بود و هر دو هدف می‌تواند در مدت زمانی کمتر از باکس ترسیم شده دیده شود.

شرایط نقض تحلیل :

اگر به هر دلیلی، الگوی ترمینال در مدت زمان 50 درصد از شکل‌گیری خودش به طور کامل توسط حرکت پیش رو بازگشت نشود و سطح عرضه ناحیه کارکشن تاچ نشود، در آنصورت مشخص می‌شود که قرار است ناحیه اصلاحی بزرگتر شود و یک الگوی پیچیده‌تر در آن شکل بگیرد که در آن صورت، رسیدن به اهداف ذکر شده در تحلیل تکنیکال برکت شماره 1 به تاخیر خواهد افتاد.

اطلاع از
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
امیرحسین مظاهری

با سلام و سپاس از تحلیلتان، سوالم این هست که در پرسش و پاسخ های آقای گلن نیلی، این مطلب هست که در الگو های تخت و زیزاگ زمان موج c نباید فراتر از مجموع زمان موج a و b باشد، که در تحلیل بالا، این زمان فراتر رفته، با این وجود آیا باز میتوان الگوی فلت را در نظر گرفت؟

araz

سلام استاد. وقت بخیر. ممنون از تحلیل . با توجه به شرایط شاخص کل که در منطقه مقاومتی هست و چشم انداز صعود بزرگ فعلا وجود ندارد، آیا سهم برکت راهش را با بقیه سهم ها جدا می کند یا احتمالا همچنان ممکن است در یک کارکشن نوسان کند تا شرایط صعود شاخص کل فراهم شود؟
با تشکر

مشاهده دیگر مطالب

See other content