عید سعید قربان و غدیر مبارک باد

۲۰ درصد تخفیف به مناسبت عید قربان تا غدیر برای کلیه محصولات فروشگاه با کد تخفیف : GH1403

تحلیل تکنیکال بترانس شماره 1 به سبک نئوویو

بررسی شرایط اصلاح بلندمدت و آغاز روند صعودی

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما عزیزان و همراهان انستیتو ایران نئوویو. با تحلیل تکنیکال بترانس شماره 1 به سبک نئوویو در خدمت شما هستیم تا پیرو اعلام نام این سهم در کانال تلگرام به عنوان یک سهم ارزنده جهت سرمایه‌گذاری، شرایط نموداری این سهم را نیز با شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل تکنیکال بترانس شماره 1 :

با توجه به چارت سهم ایران ترانسفو با نماد بورسی بترانس که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید مشخص است که این سهم در سال ۱۳۹۹ وارد یک اصلاح بلندمدت شده که تا اواخر سال ۱۴۰۱ نیز ادامه پیدا کرده است.

بر اساس بررسی‌های تکنیکال انجام شده به روش نئوویو به نظر می‌آید که این اصلاح در قالب یک ساختار ترکیبی دوگانه کانتر از جنس دیامتریک الماسی و مثلث ریورس انقباضی توسعه پیدا کرده است و به پایان رسیده است.

همچنین همانطور که در تصویر تحلیل تکنیکال بترانس شماره 1 مشاهده می‌کنید، پس از پایان اصلاح مذکور یک موج صعودی قوی از جنس کارکتیو در سهم اتفاق افتاده است که شرایط پس ساختی منطق ترکیب ذکر شده را ایفا کرده است و با توجه به شکست مقاومت 256 تومان نشان داده است که یک روند صعودی جدید در این سهم آغاز شده است.

از این رو این موج را با توجه به ساختار کارکتیو آن موج A در نظر گرفته‌ایم و با توجه به این که الان سهم وارد یک اصلاح شده است، این اصلاح را موج B در نظر گرفته‌ایم. لذا با اتمام اصلاح فعلی انتظار می‌رود که موج صعودی بعدی در جایگاه موج C شروع شود.

تحلیل تکنیکال بترانس شماره 1 به سبک نئوویو | تایم فریم دو روزه | دیتای کندلی
تحلیل تکنیکال بترانس شماره 1 به سبک نئوویو | تایم فریم دو روزه | دیتای کندلی

چشم انداز سهم بترانس :

همانطور که گفته شد در حال حاضر سهم بترانس درون یک اصلاح در جایگاه موج B قرار دارد که محتمل است به اندازه موج A زمان صرف کند لذا فعلاً پیشفرض ما این است که این اصلاح ادامه پیدا خواهد کرد تا ظرف زمانی این موج پر شود.

از نظر ساختاری نیز این موج می‌تواند یک مثلث ریورس انقباضی باشد که موج C آن می‌تواند در محدوده حمایتی 290 یا 256 تومان به پایان برسد، به عبارت دیگر کمترین قیمتی که در این اصلاح ایجاد خواهد شد در حدود حمایت‌های ذکر شده خواهد بود.

همچنین احتمال دیگر برای این موج این است که ساختار فلت به خود بگیرد که در این صورت کمترین قیمتی که در این اصلاح ایجاد می‌شود در حدود 290 تومان خواهد بود و پس از آن بخش‌های انتهایی اصلاح در سطوح بالاتری ایجاد خواهد شد.

هر دو سناریو ذکر شده در تصویر تحلیل تکنیکال بترانس شماره 1 با خطوط صورتی رنگ ترسیم شده است.

پس از پایان یافتن موج B نیز باید یک موج صعودی دیگر در سهم بترانس رخ دهد که به احتمال قوی هدف آن سقف تاریخی سهم یا در حدود آن خواهد بود. ما به صورت میانگین قیمت 670 تومان را برای هدف موج C در نظر گرفته‌ایم که در حدود همان سقف تاریخی (مقداری پایین‌تر) می‌باشد.

از نظر زمانی نیز موج C می‌تواند در حدود موج A یا مقداری بیشتر از آن (حدود 10 تا 60 درصد بیشتر) زمان صرف کند.

قابل ذکر است که با توجه به ساختار کارکتیو موج A و B و میزان بازگشت موج B انتظار می‌رود که روند درجه بالاتر به شکل ایزومتریک یا دیامتریک توسعه پیدا کند لذا پس از خاتمه موج C در حدود هدف ذکر شده باید انتظار یک اصلاح دیگر در جایگاه موج D را داشت و پس از آن نیز ادامه موج صعودی با ایجاد موج E که می‌تواند منجر به شکسته شده است سقف ماژور سهم بترانس شود.

شرایط نقض تحلیل :

در صورتی که اصلاح فعلی تبدیل به یک روند نزولی شده و قیمت زیر 220 تومان تثبیت شود تحلیل تکنیکال بترانس شماره 1 به سبک نئوویو بی‌اعتبار خواهد شد.

اطلاع از
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
حمید عدیلی

سلام وقت بخیر. من یه سوال راجع به این تحلیل دارم. در ترکیب دیامتریک + مثلث که در نظر گرفتید با یک دیامتریک جهت دار مواجه هستیم و x بعد اون قاعدتا باید x کوچک باشه و روند سهم رو هم مخدوش نکنه در حالی که اینجا موج G رو کامل برگشته و این با شماتیک هایی که تو دوره جدید ارایه کردید یه خورده متفاوته درسته؟ ممنون

حمید عدیلی

سلام ببخشید اینجا X موج پسای الگوی اول رو پاس نکرده؟

مشاهده دیگر مطالب

See other content