تحلیل تکنیکال اخابر شماره 1 به روش نئوویو

انتظار پیشروی قیمت در قالب روند صعودی

6.4k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان عزیز، پیرو کامنت درج شده در کانال تلگرام ایران نئوویو در رابطه با ارزندگی سهم اخابر و حمایت پیش روی آن در قیمت 1170 تومان، با تحلیل تکنیکال اخابر شماره 1 به روش نئوویو در خدمت شما هستیم تا شرایط این سهم از منظر نئوویو و علت معرفی این سهم به عنوان یک سهم ارزنده را با شما به اشتراک بگذازیم. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل تکنیکال اخابر شماره 1 به روش نئوویو :

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید سهم مخابرات ایران پس از طی کردن یک روند صعودی در قالب الگوی دیامتریک وارد یک اصلاح بلندمدت شد که بر اساس بررسی‌های به عمل آمده می‌توان گفت این اصلاح در قالب یک ساختار ترکیبی دوگانه از جنس دیامتریک و مثلث ریورس خنثی به پایان رسیده است.

پس از این اصلاح نیز استارت یک روند صعودی جدید در سهم خورده است و طبق تصویر تحلیل تکنیکال اخابر شماره 1 اولین موج صعودی از این روند نیز رخ داده و در حال حاضر وارد اولین اصلاح از این روند شده‌ایم.

این موج صعودی الزامات پس ساختی منطق برای ترکیب دوگانه را ایفا کرده است و همین موضوع نیز تایید نهایی بر پایان اصلاح سهم اخابر می‌باشد و بر اساس آن می‌توان ورود قیمت به یک روند صعودی دیگر را تایید کرد.

تحلیل تکنیکال اخابر شماره 1 به روش نئوویو | کش دیتای هفتگی
تحلیل تکنیکال اخابر شماره 1 به روش نئوویو | کش دیتای هفتگی

نکته حائز اهمیت در این روند صعودی این است که قیمت بالای سطح استاتیک 1100 تا 1200 تومان تثبیت شده است و در برگشت فعلی نیز مجدداً به این سطح واکنش نشان داده است، به عبارت دیگر این سطح مانع از ریزش بیشتر قیمت شده است. بنابراین انتظار می‌رود که مشابه آنچه در تصویر تحلیل تکنیکال اخابر شماره 1 به روش نئوویو ترسیم شده است، قیمت بالای این سطح به ایجاد اصلاح خود بپردازد و پس از آن وارد صعود دیگری شود.

چشم انداز قیمت سهم اخابر :

همانطور که گفته شد بر اساس تحلیل تکنیکال اخابر شماره 1، ورود سهم اخابر به یک روند صعودی تایید شده است اما در حال حاضر قیمت این سهم اولین موج صعودی را در جایگاه موج (A) ایجاد کرده است و پس از آن وارد یک اصلاح در جایگاه موج (B) شده است و انتظار می‌رود که این اصلاح به صورت ساید ایجاد شود و زمانی در حدود موج (A) که قبل از آن قرار دارد به خود بگیرد.

پس از اتمام این اصلاح انتظار شروع موج صعودی بعدی را داریم که حداقل تارگت این موج در جایگاه موج (C) را می‌توان سقف ماژور سهم در قیمت 3000 تومان در نظر گرفت. پس از آن یا قیمت در برخورد با قیمت حدوداً 3000 تومان دچار اصلاح می‌شود تا موج (D) را ایجاد کند و یا این که از این سطح عبور خواهد کرد و موج (D) را در قالب یک پولبک به سقف شکسته شده ایجاد خواهد کرد.

البته یک احتمال ضعیف نیز وجود دارد که سهم یکسره تا تارگت بعدی یعنی در حدود 5800 تومان صعود کند که در تصویر تحلیل تکنیکال اخابر شماره 1 نیز این موضوع با خطوط نقطه چین ترسیم شده است اما حالت محتمل‌تر این است که قیمت در حدود 3000 تومان وارد اصلاح شود و بعد به سمت تارگت بعدی حرکت کند که در این خصوص می‌توان به صورت دقیق‌تر در زمان رسیدن قیمت به محدوده سقف ماژور اظهار نظر کرد.

از نظر زمانی نیز انتظار می‌رود که موج (C) پیش‌رو در حدود موج (A) یا مقداری بیشتر زمان صرف کند.

شرایط نقض تحلیل :

در صورتی که قیمت سطح حمایتی 1200 تا 1100 تومان را بشکند و زیر آن تثبیت شود، بازبینی تحلیل تکنیکال اخابر شماره 1 و تارگتهای پیش‌رو الزامی می‌شود.

اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
مشاهده دیگر مطالب

See other content