تحلیل نیرو سرمایه شماره ۱ | موج شماری نیرو به سبک نئوویو

تداوم روند نزولی

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان همیشگی انستیتو ایران نئوویو . یکی از سهم هایی که درخواست زیادی برای تحلیل آن دریافت کرده ایم سهم نیرو سرمایه از بازار پایه می باشد که امروز تحلیل آنرا آماده کرده ایم تا خدمت شما بزرگواران ارائه دهیم. برای شرح تحلیل نیرو سرمایه شماره ۱ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل نیرو سرمایه شماره ۱ :

نیرو سرمایه از تاریخ ۲۲ آوریل ۲۰۱۷ وارد یک ساختار کارکشن بسیار فرسایشی شده است که هر موج این ساختار را مورد بررسی قرار می دهیم نمی تواند شرایط یک الگوی شتابدار را پاس کند بنابر همین اصل ساده متوجه می شویم که این سهم در حال ساخت یک الگوی مثلثی می باشد. و با توجه به طول امواج این ساختار و همچنین مدل کانال بندی ای که در حال حاضر می توان برای آن متصور بود به نظر میرسد که ساختار مثلث از نوع ریورس انقباضی (Contracting Triangle Reverse Alternation) باشد. 

شناسایی این ساختار در تحلیل نیرو سرمایه شماره ۱ بر اساس اطلاعات موجود می باشد. در آینده اگر در محلی که پایان مثلث و برگشت سهم به فاز صعودی را انتظار داریم برگشتی انجام نشود یا شرایط پسا الگویی مثلث ایفا نشود و سهم فقط درجا بزند مشخص می شود که الگو یک مثلث نیست و سهم در حال شکل دهی ساختاری طویل تر از جمله دیامتریک خواهد بود. البته برای دیامتریک شدن الگو شرایط زمانی خاصی را انتظار داریم که تا کنون سهم به شکل ایده آلی این شرایط را پاس نکرده است لذا احتمال شکل گیری مثلث را برای کارکشن این سهم بیشتر میدانیم. این مثلث را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

تصویر تحلیل نیرو سرمایه شماره ۱
Niroo NEoWave Analysis 01 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو :

چنانچه در تحلیل نیرو سرمایه شماره ۱ مشاهده می کنید سهم هم اکنون در انتهای موج D از مثلث شرح داده شده قرار دارد و احتمال اینکه نزولی کوتاهی را برای شکل دهی موج E انجام دهد زیاد می باشد. موج D ساختار مثلث خنثی (Neutral Triangle) دارد. سطح پایانی موج E به شکل نرمال و استاندارد حدود ۴۲۱ تومان می باشد که چون موج E آخرین موج الگو می باشد می تواند دچار کوتاه شدگی نیز بشود و یا اگر سهم دچار ضعف زیادی باشد موج E می تواند کمی فراتر از سطح بیان شده نیز برود. ما در تصویر به رسم حالت نرمال مثلث اکتفا کرده ایم و سطح فیبوناچی را رسم کرده ایم که حالت های مختلف برای خاتمه موج E را پوشش دهد.

طبق تحلیل نیرو سرمایه شماره ۱ باید دید که در سطح ۴۲۱ تومان خریدارها دست بکار می شوند و می توانند شرایط پسا الگویی مثلث را ایقا کنند و یا احتمال دومی که برای سهم بیان کردیم به وقوع می پیوندد. این احتمال شکل گیری الگوی طویل تری همانند دیامتریک بود.

اگر شرایط تایید فراهم شود سهم می تواند رشدی معادل رشد قبل از کارکشن داشته باشد. البته برای این رشد احتمالی نیز محدوده ای را با سطوح فیبوناچی مشخص کرده ایم که احتمالات مختلف را پوشش دهد.

سطح بی اعتباری تحلیل ۳۴۴ تومان می باشد. اگر سهم در محدوده خرید، ورود خریدارهای قوی را نشان داد باید استاپ را در زیر آخرین کفی که ساخته خواهد شد قرار داد و آن محل حد ضرر اصلی برای ترید خواهد بود.

اطلاع از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
تریدر

به نظر میرسه این نیرو سرمایه هم بازی انرژی 3 رو تکرار کنه شاید قشنگ تر. چون شناور کوچیکی داره و حدود 1000درصد تجدید ارزیابی داره. جالبه که شرکت های ارزشمندی در بخش غیر بورسیش داره که از چشم بازار دور موندن. درباره تحلیل هم میشه گفت موج اصلاحی اخیر می تونه کوتاه شدگی درش رخ بده و رشد شروع بشه (توی اموزش ها اینو دیدم که سطوح اولیه بازگشتی معمولا در اینجور سهما منجر به بازگشت قیمت میشند). احتمالا بازیگر های زیادی هم روی سهم فعال بشند چون هدف قیمتی بالایی داره و سهم خوبیه. من یکمی تحقیق کردم…  ادامه نوشته »

مشاهده دیگر مطالب

See other content