تحلیل سکرما شماره ۱ | موج شماری سکرما به سبک NEoWave

بررسی چارت سهم سیمان کرمان از منظر سبک موج شماری نئوویو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل سکرما شماره ۱ که در خصوص ارزشمندی قیمت های فعلی آن در هفته گذشته در کانال تلگرام به آن اشاره کردیم و امروز تحلیل آن آماده ارائه به شما عزیزان شده است. برای شرح تحلیل سکرما شماره ۱ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل سکرما شماره ۱ :

چنانچه از چارت سهم سیمان کرمان پیداست این سهم در یک روند صعودی قرار دارد و اخیراً یک الگوی اصلاحی از جنس مثلث ریورس انقباضی را به پایان رسانده است و وارد فاز صعودی بعد از آن شده است. از آنجایی که حرکت قبل از مثلث را نمی توان به عنوان یک الگوی شتابدار در نظر گرفت و همچنین رتریس شاخه بعد یا همان مثلث به حدود 62 درصد شاخه قبل از خود نرسیده است پس به احتمال قوی روندی که در آن هستیم یک مثلث یا ایزومتریک یا دیامتریک خواهد بود. البته با احتمال کمتر باید الگوی سیمتریکال را هم در نظر گرفت که چون جزو الگوهای کمتر متداول است ابتدا بنا را بر سه الگوی اول می گذاریم.

ساختار روند صعودی میان مدت این سهم را در تصویر تحلیل سکرما شماره ۱ با کانال بندی و لیبل های آبی رنگ مشاهده می کنید و ساختار اصلاح میانی که مثلث ریورس انقباضی می باشد را نیز با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص کردیم تا به خوبی بتوانید درجات مختلف شمارش را از هم تفکیک کنید و خود به بررسی بپردازید.

تحلیل سکرما شماره ۱ | موج شماری سکرما به سبک NEoWave
Cekerma Daily Cash Data | NEoWave Analysis

چشم انداز پیش رو :

هر الگویی که در میان مدت برای این سهم در حال شکل گیری باشد در هر صورت فعلاً باید یک شاخه صعودی را در این سهم ببینیم که به صورت نرمال می تواند تا حدود 850 تا 1075 تومان رشد کند که این محدوده با سطوح فیبوناچی به رنگ سبز در تصویر مشخص شده است. این محدوده با قیمت های معرفی سهم (حوالی 450 تومان) حدود 88 تا 138 درصد فاصله دارد که تارگت بسیار خوبی محسوب می شود.

همچنین بر اساس تحلیل زمانی، یک محدود مناسب برای پایان حرکت پیش رو در نظر گرفته شده است که از همگرایی یک سیکل زمانی با تراز ۱۰۰ درصد فیبوناچی پروجکشنِ زمانیِ رشد قبل از مثلث ریورس انقباضی تشکیل شده است و یک ناحیه باریک را شکل داده است که می تواند به عنوان یک منطقه زمانی مستعد برای تشکیل سقف حرکت پیش رو مد نظر قرار گیرد.

همچنین حد ضرر تحلیل سکرما شماره ۱ نیز در قیمت 393 تومان قرار داده شده است که با قیمت معرفی سهم فقط 13 درصد فاصله دارد و اگر این فاصله را با تارگت پیش روی سهم مقایسه کنید مشخص است که ریوارد به ریسک بالایی در این تحلیل به چشم می خورد که سرمایه گذاری روی این سهم بر اساس این تحلیل را توجیه پذیر می کند.

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
43 نظر
 1. حسین

  جناب رحیمی خسته نباشید
  سوالم اینه که
  چرا انتهای موج B رو برای تعیین قیمت تارگت توی کف دوم قرار دادید( کفی بعد از جایی که برای انتهای E لیبل زدید)
  اما برا ی تعیین زمان تارگت انتهای B رو توی کف اول قرار دادید؟( جایی که لیبل EB خورده)
  و اینکه
  انتهای موج E که میشه پایان B میتونه توی کف دوم باشه که بعدش
  هم حرکت شارپی داریم
  هم موج E به مثلث خنثی تبدیل بشه؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   اون کفی که ازش برای اندازه گیری قیمتی استفاده کردیم تفاوت چندانی با کف قبلش از نظر قیمتی نداره. اما خب درستش همینه که روی کف قبلی قرارش میدادم که تو بازنگری ای که روی تحلیل داشتم این قسمت رو فراموش کردم اصلاح کنم که خداروشکر چون کف ها خیلی نزدیک به هم هستند تفاوتی ایجاد نمی کنه.
   روی کفی هم که ما قرار دادیم موج E مثلث خنثی شده و چون حرکت بعدش پسا رو پاس کرده اولویت با همین کفی هست که لیبل گذاری کردیم.

   1. حسین

    ممنون بابت پاسخگوییتون
    به لحاظ انتخاب درست انتها و ابتدای الگو برای خودم پرسیدم جناب رحیمی
    که با توضیحاتتون متوجه شدم
    ممنون

    1. ارشیا رحیمی

     زنده باشید. خواهش می کنم.

 2. محمد

  نیما ازادی نوشته فلوله هرچه بالاتر حبابه؟؟؟

  1. ارشیا رحیمی

   در کانال در این خصوص کامنت زدیم. تحلیل صورت مالی تحلیل گذشته سهم است نه آینده و ما در بازارهای مالی آینده را خرید و فروش می کنیم. انشالله وقتی به تارگت های اعلام شده رسیدیم خواهیم دید که سهم حباب داشته است یا خیر.

   1. محمد

    ممنون فقط از کانال شما خرید و فروش میکنم والسلام

    1. ارشیا رحیمی

     خواهش می کنم. زنده باشید.

 3. مصطفی محمدزاده

  سلام آقای رحیمی
  ضمن تشکر بابت تحلیل زیباتون
  اگر اشتباه نکرده باشم شروع مثلث فوق الاشاره در چارت سکرما از محدوده قیمتی ۴۲۰ تومان تا ۳۰۰ تومان می باشد و موج A شکل گرفته است و از شاخه C بزرگتر می باشد که یک مثلث ریورس انقباضی به نظر می رسد
  لذا ممنون میشوم دلیل نامگذاری این مثلث به مثلث خنثی را بیان بفرمائید
  اگر محبتی نمائید ساختار الگو از درجه بزرگتر را نیز اشاره ای به آن بفرمائید لطف بزرگی در حق ما نموده اید
  با تشکر

  1. مصطفی محمدزاده

   سلام
   منظورم بیان ساختار الگوی اصلاحی قبل از شکل گیری این مثلث (B) می باشد

   1. ارشیا رحیمی

    سلام زنده باشید.
    بله حق با شماست این مثلث ریورس انقباضی ست و بنده از روی عجله ای که هنگام درج تحلیل داشتم نام آن را مثلث خنثی ذکر کرده ام. این نکته اصلاح می شود. تشکر از شما بابت دقت نظرتان. ساختار الگوی درجه بالاتر نیز می تواند یکی از انواع مثلث ها یا ایزومتریک یا دیامتریک باشد که در متن تحلیل نیز توضیح داده شده است. فعلاً باید به سهم زمان بدهیم تا تکلیف روشن شود.

    قسمت قبل از مثلث را باید با کمی اغماض یک الگوی ترکیبی در نظر گرفت.

    1. مصطفی محمدزاده

     زنده و پاینده باشید استاد
     ما بی ادبی کردیم و داریم و به قول معروف داریم درس پس می دهیم
     با توجه به اینکه متن اصلاح شده پیام قبلی بنده رو پاک بفرمائید
     با تشکر

     1. ارشیا رحیمی

      سلامت باشید.
      اختیار دارید دقت نظر شما رو میرسونه و ممنون که بیان کردید تا متن تصحیح شود و دیگران به اشتباه نیفتند. بعضی دوستان متن ها را پرینت می گیرند و بهتر است کامنت شما باقی بماند که دلیلی باشد بر ویزایش متن پست که خدای نکرده فکر نکنند تعمدی در کار بوده است.

 4. مصطفی محمدزاده

  سلام مجدد و
  باز هم سوال
  اگر محبت نمائید توجیه تحلیلی در نظر گرفتن حد ضرر در محدوده قیمتی ۳۹۰ تومان را بیان بفرمائید ممنون میشوم
  با تشکر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   در روند صعودی اخیر آخرین کف تثبیت شده در سهم حدود همان نقطه ی انتهایی مثلث ریورس می شود که با قیمت فاصله زیادی دارد پس نمی توان از آن استفاده کرد. اما در مسیر صعود اخیر یک سقف قیمتی نیز وجود دارد که زیر ناحیه تبدیل سطوح ۴۰۸ تومان قرار دارد. ما حد ضرر را زیر این سقف و این سطح تبدیل شده قرار داده ایم تا احتمال نفوذ قیمت به آن کم باشد.

 5. علی رهنما

  سلام استاد
  تارگت موج C چه جوری بدست اومده؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   در تحلیل توضیح داده شده است. هدف حداقل حرکتی است که سهم میتواند نسبت به حرکت قبل از مثلث انجام دهد.

 6. مریم تاران

  سلام و وقت بخیر
  ممنون از تحلیل های فوق العادتون، واقعا استفاده کرده ام به شخصه.
  یه سوال بی ربط به صفحه داشتم: “معرف در فارکس به چه معنی است و چگونه سبب افزایش اسپرد و هزینه معاملاتی مان میشود؟ و چگونه می توان جلوگیری کرد؟”
  ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر
   خواهش می کنم زنده باشید.
   فکر می کنم منظور شما از معرف همون IB هست. آی بی یا نماینده بروکر که با IB نشون داده می شود مخفف Introducer Broker یا معرف کارگزار هست. IB به شخص حقیقی یا حقوقی گفته میشه که تونسته نمایندگی کارگزاری یا همون بروکر رو اخذ کنه. اما این موضوع ربطی به افزایش اسپرد و … نداره. در واقع حسابی که شما توسط IB باز کنید یا مستقیم در بروکر باز کنید هیچ تفاوتی با هم ندارند. فقط وقتی شما از طریق IB حساب باز کنید می توانید از خدمات احتمالی ای که IB ممکنه به شما بده استفاده کنید.

 7. شادي

  سلام
  براي تولد حضرت رضا (ع) براي خريد پكيج تخفيف نداريد ؟
  ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   تخفیف اعلام شده است. در قسمت بالایی سایت و همچنین در پیشخوان اکانت کاربری تان در سایت می توانید کد تخفیف را مشاهده کنید. همچنین اگر دنبال کننده شبکه های اجتماعی انستیتو باشید نیز می توانید بنر تخفیف را مشاهده کنید.

 8. کامکار

  سلام استاد ارشیای عزیز
  تحلیل پارسال شما از ثمسکن محقق شد میشه لطف کنید یه آپدیت از تحلیل برای اهداف جدید داشته باشید
  ممنونم از زحمات بیدریغ شما

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم.
   والا درخواست تحلیل بسیار زیاد است. هر سهمی تحلیل کنیم ارائه میدیم خدمتتون.

 9. بهمن موسوی

  سلام جناب رحیمی
  وقت بخیر
  بنده بسته صفر تا صد رو تهیه کردم و برنامه ریزی کردم که ابتدا سه چهار بار ببینم و بعد پشتیبانی فروم رو فعال کنم آیا این روش درسته؟ بعد با وقتی که دارم میذارم فک میکنم حداقل هفت، هشت ماه طول میکشه که بررسی هام تموم بشه. سوال اینکه آیا پشتیبانی محدودیت زمانی برای استفاده که نداره؟
  ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر
   بله روش مناسبی برای استفاده بهینه از زمان و پشتیبانی تان می باشد.
   با تهیه پکیج صفر تا ۱۰۰ آموزش نئوویو ۴ ماه پشتیبانی بر روی تالار پشتیبانی به شما تعلق می گیرد. شما از زمانی که درخواست فعال سازی دسترسی تان را به فروم پشتیبانی می دهید ۴ ماه دسترسی کامل به شما داده می شود تا بتوانید سوالات خود را مطرح کنید و یا تحلیل هایتان را ارسال کنید. پس از آن دسترسی شما به حالت بیننده تغییر خواهد کرد و فقط می توانید نظاره گر فروم باشید. اگر بخواهید پس از ۴ ماه نیز سوالات بیشتری مطرح کنید یا تحلیل بیشتری ارسال کنید که بررسی شود بایستی از طریق لینک زیر دسترسی بیشتری برای ارسال مطلب در فروم تهیه کنید:
   https://iranneowave.com/product/more-support-for-tutorial-packages

 10. هما

  سلام استاد عزيز
  چند روزي هست منتظر تحليل تشتاد هستيم اما روي سايت قرار نگرفته
  با توجه به تارگت خوبه اين سهم مشتاقانه منتظر هستيم تا ريسك به ريوارد سهم رو ببينيم
  سپاس فراوان

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   متاسفانه بخاطر مشغله موفق نشدم تحلیل رو درج کنم در سایت. امروز سعی می کنم تحلیل رو ارائه کنم خدمتتون. ممنون بابت صبوری تان.

 11. عطا

  سلام
  هدف این سهم در چه مدت زمانی قابل دستیابی هست؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام.
   سهم تا دو ماه آینده می تواند به هدف برسد.

 12. بهنام نظری

  سلام اقای رحیمی…
  این سهم با توجه به اینکه یه ماه از تحلیل میگیره و به حالت رنج درومده واسه خرید مناسبه با قیمت ۴۲۹۸ ریال یا خیر…
  با تشکر فراوان از شما

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم.
   بله با توجه به این که سهم بالای حمایت قیمتی تثبیت شده است خرید آن کم ریسک است.

 13. alireza

  سلم اقا ارشیا ببخشین با این حساب تقریبا ۱۵ روز مونده تا تارگت ببخشین درصد اطمینانتون به این تحلیل چقدره اقا ارشیا اگه لطف کنین بگین

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   سهم مدت بیشتری نسبت به انتظار ما در اصلاح ماند و وقت تلفت کرد. در نتیجه زمان رسیدن به تارگت نیز بیشتر شد. اما در مورد اطمینان به تحلیل که بنده تا از تحلیلی اطمینان نداشته باشم ارائه نمی کنم.

   1. هاشمی

    استاد!
    این سهم خیلی مسخره شده!
    این سهم جامونده ترین سهم بازاره!
    این سهم اصلا رشدی نداشته نسبت به بقیه سهم ها
    در حالیکه بدرد نخور ترین سهم ها! و سهم هایی که فقط یه تیکه زمین بودن از ۹۷ تا الان بیشتر از ۴-۵ برابر شدن! وقتی ارزش پول یک سوم میشه طبیعیه که هر سهمی حداقل باید ۳ برابر بشه!
    ولی سکرمان تنها سهمیه که حتی ۳ برابر هم نشده :((
    متوجه نمیشم چرا این سهم رو مثل طلا رو سروشون نمیذارن و حلوا حلواش نمیکنند

    1. ارشیا رحیمی

     سلام
     این سهم به احتمال قوی از فردا شرایط بهتری را تجربه می کند. صبور باشید.

 14. فاطیما

  سلام
  با توجه به اینکه سهم در ۴ روز گذشته ۱۴ درصد ریزش داشته و ریزشش نسبتا تند و تیز بوده ، به نظرتون این نشونه پایان رونده!!؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. فکر می کنم از فردا معاملات بهتری را در این سهم شاهد باشیم. اگر چنین شود ریزش اخیر فقط شاخه اول از یک اصلاح در دل روند صعودی خواهد بود.

 15. Vahid

  سلام و وقت بخیر

  استاد ، ببخشید این سهم ۳۰ تومن دیگر به حدضرری که فرمودید میرسد و با توجه به ریزش شدید این سهم در مدت کوتاه آیا همچنان به این سهم می توان خوشبین بود ؟

  با تشکر از زحمات شما

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر. خواهش می کنم.
   با رسیدن سهم به ۴۰۰ تومان می تواند از همین حوالی حمایت شود و مجدد وارد فاز صعودی شود.

 16. حسین کوه پیما

  سلام و عرض ادب و احترام دارم خدمتتون استاد گل جناب رحیمی عزیز
  ببخشید بنظرتون رشد این سهم از چه موقع میتونه شروع شه؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   تحلیل جدیدی از سکرما در کانال تلگرام ارائه شد. آن را مشاهده بفرمایید.

 17. محمد

  سلام استاد متشکرم از تحلیل های درستتون
  استاد تارگت سکرما بنظرتون همینی هست که فرمودید
  یا بالا تر رفته
  با تشکر
  بنظرتون الان کدوم سهم از گروه سیمانی مناسب وروده؟
  با تشکر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم.
   از سهم سکرما یک تحلیل بعد از این تحلیل در کانال تلگرام ارائه شد که هدف ۱۱۸۰ تومان و ۱۵۰۰ تومان را نشان می دهد که باید نسبت به آن توجه بفرمایید.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.