تحلیل سجام شماره ۱ | موج شماری سجام به سبک نئوویو

در انتهای الگوی مثلث ریورس انقباضی

2.9k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل سجام شماره ۱ از صنعت سیمان که در بازار پایه ب فرابورس قرار دارد و به نظر می رسد در موقعیتی مناسب برای رشد قرار گرفته باشد. برای شرح تحلیل سجام شماره ۱ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل سجام شماره ۱ :

در تایم فریم روزانه مطابق با تصویر تحلیل سجام شماره ۱ به نظر می رسد این سهم در روند نزولی خود یک ساختار مثلثی از نوع ریورس انقباضی را ایجاد کرده باشد که هم اکنون در موج E این ساختار قرار گرفته ایم و با تکمیل این شاخه، سهم سجام می تواند راهی صعود خوبی شود.

تحلیل سجام شماره ۱ | موج شماری سجام به سبک نئوویو
Sejam NEoWave Analysis 01 | Daily Cash Data

اگر به خوبی به تصویر تحلیل سجام شماره ۱ دقت شود مشخص است که موج E از مثلث مذکور شتاب بسیار زیادی نسبت به موج D کم کرده است که نشانه خوبی برای این سهم می باشد و به همین دلیل می توان نسبت به رشد پیش رو در این سهم خوشبین بود. قابل ذکر است که مثلث یاد شده با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ در تصویر مشخص شده است و ساختار داخلی هر شاخه نیز با کانال بندی و لیبل های سیاه رنگ مشخص شده اند.

چشم انداز پیش رو :

به نظر می رسد که موج E از مثلث ریورس انقباضی مشخص شده در تصویر تحلیل سجام شماره ۱ خود یک مثلث خنثی باشد که چیزی به پایان آن نمانده است و با یک نزول کوتاه مدت می تواند به کار خود پایان دهد. با پایان این مثلث در موج E مثلث درجه بالاتر نیز خاتمه پیدا می کنه و سهم می تواند راهی هدف 250 تا 287 تومانی خود شود. اگر تحلیل ما صحیح باشد و سهم وارد روند صعودی شود بسیار مهم است که کیفیت رشد سهم رصد شود چرا که سهم در صورتی می تواند به هدف مشخص شده دست یابد که با قدرت خوبی مسیر صعودی را طی کند.

محدوده‌ی خرید سهم بایستی پس از تکمیل ساختار مشخص شود اما به صورت ضمنی در تصویر تحلیل سجام شماره ۱ قیمت 110 تا 117 مشخص شده است چرا که این محدوده می تواند محل بسیار مناسبی برای خاتمه الگو باشد. حد ضرر تحلیل نیز بر اساس محدوده خرید در قیمت 97 تومان قرار گرفته است که کف موج C از مثلث می باشد و در حالت عادی سهم نباید آن را بشکند. با این حساب مشخص است که این تحلیل از ریوارد به ریسک بسیار مناسبی برخوردار است و کسانی که می توانند ریسک بازار پایه را بپذیرند می توانند از این موقعیت در زمان اتمام الگو استفاده کنند.

اطلاع از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
کاوه

تحلیل بسیار درستی هست و در زمان بسیار مناسب ارائه شده. ممنون از شما. فقط میمونه مبحث تارگت که یا 170 هست یا 250 انشالا

مشاهده دیگر مطالب

See other content