تحلیل وپترو شماره ۱ | موج شماری وپترو به سبک نئوویو

در حال ساخت دیامتریک

با نام و یاد خدا و سلام و عرض ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل وپترو شماره ۱ از گروه محصولات شیمیایی. امیدواریم که این تحلیل مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. با شرح تحلیل وپترو شماره ۱ همراه ما باشید.

شرح تحلیل وپترو شماره ۱ :

در حال حاضر به نظر میرسد در چارت وپترو با یک الگوی دیامتریک (Diametric) رو به رو باشیم که خود دیامتریک موج D از یک مثلث انبساطی (Expanding Triangle) یا مثلث خنثی (Neutral Triangle) بزرگتر است. در اشلی بزرگتر احتمالاً این مثلث خود موج B از یک فلت (Flat) می باشد که در تصویر با لیبل های مشکلی درون دایره مشخص شده است.

نظر به اینکه دیامتریک یک الگوی ۷ شاخه می باشد و طبق تحلیل ما این سهم در موج پنجم این الگو یعنی موج E می باشد باید صبر کنیم تا ۲ شاخه دیگر این الگو نیز شکل بگیرد و در صورت صحت سناربو نسبت به گرفتن رشد موج E مثلث انبساطی که معمولاً رشد شارپی نیز خواهد بود اقدام کنیم.

تحلیل وپترو شماره ۱ | موج شماری وپترو به سبک NEoWave

حالت دوم در تحلیل وپترو شماره ۱ این است که در میان مدت به جای یک الگوی مثلث انبساطی با یک الگوی مثلث خنثی (Neutral Triangle) رو به رو باشیم که در آن صورت فقط هدف رشد کاهش پیدا خواهد کرد. بر روی تصویر هر دو سناریو مشخص شده است. در حال حاضر منتظر تکمیل موج D این مثلث می شویم. اگر برآورد ما درست از آب در آمد، رشدی که برای موج E شکل خواهد گرفت خود پایان رشد را اعلام می کند و به راحتی می توانیم متوجه شویم که با کدوم نوع از مثلث های ذکر شده طرفیم.

نکات مهم در تحلیل وپترو:

برای اینکه طبق تحلیل وپترو شماره ۱ الگوی مثلث تایید شود همپوشانی میان موج B و D الزامی است. لذا حتما باید بخشی از امواج با موج B مثلث همپوشان شود. در غیر این صورت الگو چیز دیگری می باشد. قیمت ورود و حد ضرر و دیگر نکات مورد نیاز برای ترید در این سهم بعد از اتمام الگو در تحلیلی دیگر از این سهم ذکر خواهد شد.

توسط انستیتو ایران نئوویو
4 نظر
 1. سلام …. در مورد وپترو آیا شاخه E وF از دیامتریک کامل شدن یا خیر؟

  1. سلام
   نیاز به بررسی دقیق تر داره. در اسرع وقت آپدیت ارائه خواهد شد.

 2. علی

  سلام .. وپترو رو اپدیت نمیکنید؟؟

  1. سلام فرصت بشه حتما

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.