تحلیل فلات شماره ۱ | موج شماری فلات به سبک نئوویو

فراهم شدن شرایط خرید در سطح حمایتی

3.2k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان عزیز انستیتو ایران نئوویو . با تحلیل فلات شماره ۱ در خدمت شما هستیم از گروه سرمایه گذاری که به نظر میرسد می تواند موقعیت سود دهی خوبی را برای سرمایه گذاران فراهم کند. برای شرح تحلیل فلات شماره ۱ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل فلات شماره ۱ :

چنانچه در تصویر تحلیل فلات شماره ۱ پیداست این سهم پس از ایجاد یک کارکشن (احتمالا فلت)، وارد صعودی از جنس شتابدار ۵ ممتد شده که تا سقف 444 تومان پیشروی کرده است. بعد از آن یک اصلاح تند و تیز را شاهد هستیم که مسلماً نمی تواند به عنوان شاخه ای هم درجه با ۵ موجی شمارش شود. چرا که این نزول زمان کمتری نسبت به ۵ موجی دارد و اگر الگوی درجه بالاتر بخواهد یک زیگزاگ یا یک شتابدار باشد در هر دو حالت موج (2) یا موج (B) بایسیتی زمانی حداقل برابر با این ۵ موجی صرف کند. بنابراین این موج نزولی را موج اول از شاخه (2) یا (B) در نظر می گیریم. ضمن این که این موج نزولی از لحاظ سطح پیچیدگی قابل تجمیع با ۵ موجی نیست.

از طرف دیگر از آنجایی که نزول اخیر به سطح فیبوناچی ۶۲ درصد ۵ موجی رسیده است، انتظار برگشت بازار به مدار صعودی را در قالب موج B داریم که می تواند موج B از یک الگوی فلت باشد. با این شرایط سهم مجدداً به بالای سطح حمایتی خود برمیگردد و می تواند بالای این سطح ریکاوری شود و پس از ایجاد موج C یک صعود خوب را طی کند.

انتهای این موج C نباید فراتر از سطح 62 درصد موج پنجم از شتابدار بسته شود چرا که در یک الگوی ۵ موجی از جنس ۵ ممتد حرکت پسا الگویی نباید فراتر از ۶۲ درصد موج ۵ حرکت کند اما چون این سهم، سهم کوچکی می باشد و شناوری بالایی ندارد در تحلیل فلات شماره ۱ ، حرکت شاخه اول از اصلاح را که فراتر از ۶۲ درصد رفته است نادیده گرفته ایم.

تحلیل فلات شماره ۱ | موج شماری به سبک نئوویو
Falat NEoWave Analysis 01 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو :

طبق تحلیل فلات شماره ۱ با شکل گیری موج (2) یا (B) در قالب یک الگوی فلت یا ایزومتریک و به احتمال کمتر مثلث انقباضی انتظار صعود این سهم را تا سطح نرمال ۱۰۰ الی ۱۲۷ درصد از ۵ موجی را داریم. که حدود ۳۰۰ درصد با قیمت های فعلی سهم فاصله دارد.

اگر این سهم در موج ۳ ممتد یا C کشیده از یک زیگزاگ قرار بگیرد می تواند تا سطح ۱۶۲ درصد فیبوناچی نیز پیشروی کند و حتی فراتر رود که در آن صورت در آپدیت بعد این سهم در مورد آن صحبت خواهیم کرد. همچنین اگر سهم دچار ضعف باشد می تواند حداقل تا سطح ۶۲ درصد الی ۷۸ درصد از ۵ موجی حرکت کند که آن نیز در صورت وقوع ضعف در سهم باید مد نظر قرار گیرد. 

حد ضرر سهم نیز در تصویر تحلیل فلات شماره ۱ مشخص شده است که می بایست بعد از تثبیت کف موج A سبز رنگ به زیر این کف منتقل شود. بنابراین واضح است که با توجه به میزان حد ضرر و میزان حد سود، این سهم ریوارد به ریسک بالایی برای ترید دارد و می تواند مد نظر قرار گیرد.

اطلاع از
5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
سيدمحمد

سلام استاد ممنون ميشم موج شکاري وآوا روانجام بدين چون من سنگين خريدم ؟ونظرتون نسبت به اين سهم چيه؟

پژمان

با توجه به اینکه در موج صعودی مشخص شده خیلی در جا زده همچنان نظر به رشد دارین ؟
تا چه هدفی؟

ناصر قربانی

سلام خسته نباشید ی

مشاهده دیگر مطالب

See other content