تحلیل فلوله شماره ۲ | موج شماری فلوله به سبک نئوویو

بررسی ساختار موجی چارت لوله و ماشین سازی ایران

به نام خدا، عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو، در خدمت شما هستیم با تحلیلی از سهم لوله و ماشین سازی ایران با نماد فلوله که اعتقاد داریم می تواند امسال شگفتی ساز شود و رشد چشمگیری را تجربه کند. این سهم از لحاظ بنیادی و تکنیکی دارای پتانسیل های زیادی است و امیدواریم پس از عقب افتادگی ای که در رشد و روند صعودی نسبت به کلیه بازار پیدا کرده است بتواند به مدار صعودی بلند مدت وارد شود و به اهدافی که برای آن دیده ایم دست یابد. با شرح تحلیل فلوله شماره ۲ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل فلوله شماره ۲ :

چنانچه از تصویر تحلیل فلوله شماره ۲ پیداست این سهم پس از ساخت یک شتابدار ۳ ممتد که با لیبل های آبی رنگ داخل پرانتز مشخص شده است وارد فاز اصلاحی ای از جنس فلت شده است که این فلت نیز با لیبل های آبی رنگ داخل پرانتز نمایان است. شتابداری که به آن اشاره کردیم رشدی در حدود ۳۷۰ درصد را رقم زده است که پس از آن توسط کارکشن فلت حدود ۵۰ درصد آن اصلاح شده است و قیمت سهم را به قیمت هایی بسیار جذاب برای سرمایه گذاری رسانده است.

ساختارهای درونی الگوی شتابدار و الگوی فلت با لیبل های سبز رنگ مشخص شده اند و چیزی که در بین این ساختارها خودنمایی می کند الگوی ایزومتریک می باشد که هم در الگوی شتابدار به ایفای نقش پرداخته است و هم در الگوی فلت. در الگوی شتابدار یک ایزومتریک الماسی را در نقض موج ۲ شاهد هستیم و در الگوی فلت نیز یک ایزومتریک پاپیونی را مشاهده می کنید که در نقش موج B ظاهر شده است.

اما در بلند مدت با توجه به این که داده های کاملی از گذشته سهم در دست نیست می توان شتابداری که در تصویر مشخص شده است را موج A یا موج 1 دانست که بسته به انتخاب هر کدام باید لیبل مناسبی را از بین دو گزینه موج B یا 2 انتخاب کرد که بر اساس هر کدام از این وضعیت ها تارگت بلند مدت سهم نیز متفاوت خواهد بود که در قسمت چشم انداز پیش رو به آن خواهیم پرداخت.

تحلیل فلوله شماره ۲ | موج شماری فلوله به سبک نئوویوچشم انداز پیش رو :

اگر به ساختار الگوی فلت مشخص شده در تصویر تحلیل فلوله شماره ۲ دقت کنید مشخص است که موج C از الگوی مذکور از جنس ترمینال می باشد که کاهش زیاد قدرت فروشنده ها را متذکر می شود، همچنین بر اساس قوانین نئوویو پس از یک الگوی ترمینال باید یک حرکت شارپ شکل بگیرد که این الگوی ترمینال را به طور کامل بازگشت کند و از آن عبور کند. پس برای اولین تارگت این تحلیل می توان قیمتی در حدود 800 تا 900 تومان را مد نظر قرار دارد.

قیمت خرید این سهم نیز مشخص است که در حوالی قیمت های فعلی یعنی 500 تومان می باشد که با توجه به حد ضرر مشخص شده در تصویر تحلیل فلوله شماره ۲ یعنی 390 تومان پرواضح است که حتی تارگت کوتاه مدت این سهم نیز از ریوارد به ریسک بالایی برخوردار است. اما اجازه دهید که در مورد تارگت بلند مدت سهم صحبت کنیم.

طبق تصویر تحلیل فلوله شماره ۲ در بلند مدت بسته به این که موج پیش رو موج C و یا یک موج 3 غیر ممتد باشد یا یک موج 3 ممتد می توان تارگت های متفاوتی برای این سهم در نظر گرفت، در حالت اول محدوده ی مناسب برای پایان رشد سهم می تواند بین 2300 تومان تا 2800 تومان باشد و در صورت وجود قدرت مضاعف در خریداران می تواند به تارگت 3400 تومانی نیز دست یابد، همچنین اگر با یک موج ۳ ممتد رو به رو باشیم تارگت سهم حداقل 4900 تومان خواهد بود که با قیمت های فعلی سهم حدود 900 درصد فاصله دارد و اینجاست که سهم می تواند شگفتی ساز امسال باشد. حتی در صورت دستیابی سهم به محدوده اول تارگت نیز سودی بیش از 400 درصد ایجاد خواهد شد که بسیار قابل توجه می باشد.

در هر صورت چه یک معامله گر کوتاه مدت باشید چه بلند مدت بر اساس ساختاری که در این چارت شکل گرفته است مشخص است که ریوارد به ریسک مناسبی برای معامله بر روی این سهم چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت وجود دارد که معامله با هر نوع دیدگاه معامله گری ای را توجیه می کند.

توسط انستیتو ایران نئوویو
55 نظر
 1. علی

  سلام لطفا تحلیل کسرام رو هم در صورت امکان آپدیت کنید. سپاس

  1. سلام. سهم برای تحلیل روی دستمان زیاد هست. فرصت بشه چشم

   1. علی

    سپاسگزارم. ان شاالله فرصت کنید.

  2. مهدی

   سلام و خسته نباشید

   حد ضرر فلوله رو روی چند قرار بدیم . متاسفانه با فروشهای سنگین حقوقی در روزهای قبل یکم روند سهم خراب شده اگه نظرتون رو بدید ممنون میشم.

   1. سلام زنده باشید
    سهم یکسره از ۴۰۰ تومان تا ۱۰۵۰ تومان رشد کرده و طبیعی است که نیاز به استراحت هم داشته باشد. به نظر بنده این سهم در حال پول بک به مقاومت ۹۰۰ تومان است که به تازگی آن را شکسته است.

 2. حسین

  سلام اقای رحیمی واقعا باید قدر انسانهایی مثل شما رو دانست که بدون هیچ منتی تحلیلهاتون رو ور اختیار عموم به صورت رایگان قرار می دهید و خود تحلیلها کلاس اموزشی هستن. الان دارم روش شمارو از پکیج خودتون یاد می گیرم واقعا عالی توضیح دادین انشاالله که بتونم یاد بگیرم. سلامت باشین

  1. سلام. شما بزرگوارید. ممنونم بابت محبت شما. خداروشکر که از آموزش ما راضی هستید.

 3. ناصر

  سلام . منظور نقطه E هست . بازگشت ترمینالها برگشت پر شتاب واز نقطه شروع ترمینال عبور کند ؟

  ممکنه یک راهنمایی بفرمایید . اهداف قیمتی که فرمودید .در کدام درس میتونم ببینم . اینجوری با درس از تحلیل های جنابعالی بعنوان اموزش استعفاده کنم .

  ممنون .

  1. سلام. بله منظور انتهای موج (B) هست که میشه شروع میشه (C). شما باید بخش شتابدارهای ترمینال رو مطالعه کنید. اون قسمتی که در خصوص حرکت پسا الگویی شتابدارهای ترمینال صحبت میشه.

 4. ناصر

  سلام . بازگشت ترمینالها برگشت پر شتاب واز نقطه شروع ترمینال عبور کند ؟

  ممکنه یک راهنمایی بفرمایید . اهداف قیمتی که فرمودید .در کدام درس میتونم ببینم . اینجوری با درس از تحلیل های جنابعالی بعنوان اموزش استعفاده کنم .
  ایا شروع اصلاح با یک زیگزاک دو گانه موج A وایزومتریک الماسی Bو ایزومتریک پاپیونی هم موجC در نظر بگیرم اشتباه هست ؟

  از لطف شما سپاسگزارم .

  1. موضوع اول رو که در پیام قبلی عرض کردم. ساختار کارکشن چارت هم یک الگوی فلت هست که موج A زیگزاگ دوگانه و موج B ایزومتریک پاپیونی و موج C هم که ترمینال هست. اگر ساختار دیگری میشد براش انتخاب کرد حتما در توضیحات تحلیل درج میشد.

 5. Mostafa

  سلام و عرض ادب
  جناب رحیمی عزیز ممنون بابت تحلیل مخصوصا توضیحات پرواضح که راه روشنی هست برای سرمایه گذاری…
  فلوله در ادامه بازار بعد اردیبهشت و مشکلات اقتصادی و ده ها عامل دیگر، از دید بنیادی چطوری بررسی شده از سمت شما ؟؟؟
  سپاس

  1. سلام. زنده باشید تحلیلی که ارائه کردیم تحلیل تکنیکی هست و بنده به عوامل بنیادی خیلی هم بها نمیدم چون اعتقاد دارم که تحلیل چارت زودتر از تحلیل بنیادی حرکت سهم ها را نشان می دهد. اما دو سه مورد رو خدمتتون عرض می کنم برای نمونه :
   شرکت چدن با ظرفیت ۱۰ هزار تن تولید هم اکنون ارزش بازارش ۵۳۵ میلیارد تومان است اما فلوله با ۱۰۰ هزار تن ظرفیت تولید لوله های چدنی با قیمت امروز ۲۸۸ میلیارد تومان ارزش بازارش است!!
   همچنین با توجه به نیازهای منطقه برای آب رسانی و انحصاری بودن تولید لوله چدن تا سایز ۲۰۰۰ میلیمتر توسط شرکت فلوله که بهترین گزینه برای انتقال آب است مشخص است که به زودی تاثیر بسزایی بر این شرکت خواهد داشت.
   تغییر مدیریت و عوامل این چنینی هم حتما در این شرکت تغییرات اساسی ایجاد خواهد کرد.

   1. حامد

    سلام جناب رحیمی عزیز
    عرض وقت بخیر و قبولی طاعات و عبادات
    طی دو روز اخیر شاهد فروش حجم زیادی از سهام توسط حقوقی هستیم در نماد فلوله.که حتی در روز شنبه دو نفر حقوقی میزان ده درصد از سهام خود را فروختند که البته خلاف مقررات بوده و احتمال باطل شدن معاملات دراین سهم برای روز شنبه میباشد.بنظر شما این موضوع قابل تعمق نیست؟

    1. سلام
     چنین عرضه ای هماهنگ شده است و به نوعی دست به دست کردن سهم می باشد.

 6. با سلام الان قیمت فلوله ۶۰۰ تمن است به نظرتون برای ورود مناسبه یا صبر کنیم بریزه

  1. سلام اگر دیدگاهتون میان مدتی باشه و نوسانات کوتاه مدت اذیتتون نکنه میتونید وارد شید. اگر هم میخواید کم ریسک تری داشته باشید که باید صبر کنید اصلاحی انجام بشه و در انتهای اصلاح وارد بشید اما مساله اینه که نمیشه پیش بینی کرد این اصلاح کجا رخ خواهد داد.

 7. محمدرضا

  سلام. جناب رحیمی . ممنون از زحماتتون و تحلیل سهم ها. بنظرتون با این قدرتی که فلوله داره با این سهم میان مدت باشیم و تا اخر صعود شاخص که حوالی ۳۰۰ هزار است باشیم و سهمی فروش نزنیم خوبه؟ امروز بالاخره بعد از چند روز صف خرید و تقریبا بدون ارزه این سهم تو ۷۳۶ تومن، زمانی که شاخص برای لحظاتی اصلاح زد دوباره اضافه کردیم.

  1. سلام زنده باشید. مسلماً کار درست اینه که در هر سهمی وقتی پتانسیل سود ۴۰۰ درصدی به بالا رو داره به کمتر راضی نشویم و تا هدف سهم نگهداری کنیم. البته باید در اصلاحات سهم هم باید صبور بود.

 8. رضا

  سلام استاد عزیز
  موج ۳ با رنگ آبی حدود ۸۰ کندل هست ولی موج ۴ آبی حدود ۴۰ کندل
  آیا قانون زمانی نیلی نقض نشده؟

  1. سلام. خیر این نوع از شتابدار دارای تناوب معکوس هست که ما در آموزشمان به طور کامل به آن پرداخته ایم.

 9. علی رهنما

  سلام استاد
  این موج ۳ ممتدی که با لیبل های آبی داخل پرانتز مشخص کردین کانال بندی موج ۳ ممتد رو نداره و زمان موج ۴ هم کمتر از موج ۲ هست.میشه توضیح بدین چرا اینجوری؟

  1. سلام. این الگو از مدلهای تناوب معکوس هست که در آموزش بهش پرداختیم. در بخش های انتهایی آموزش هست قبل از مثالهای عملی.

 10. شاهین

  سلام استاد رحیمی عزیز ممنون بابت تحلیل فلوله من استفاده کردم ولی در قیمت ۹۰۰ تومن در صف خرید طمع کردم و فروختم تا پایینتر بردارم به نظرتون فرصت ورود دوباره میده؟

  1. سلام
   والا قدرت خرید بسیار خوبی در سهم در جریان هست. خدا میدونه که بازیگزان سهم کی اجازه استراحت به سهم خواهند داد. اما در کل به صرف رسیدن یک سهم به مقاومت نباید اقدام به فروش کرد و باید منتظر نشانه های لازم ماند.

 11. علی

  سلام استاد رحیمی دست مریزاد .استاد ای کاش سهم های بیشتری مثل فلوله تحلیل کنید و سیگنالش ارائه بدید.الان خیلی وقته تو کانال و نه تو سایت سهم جدیدی رو معرفی نکردید.

  1. سلام. زنده باشید. سهم خکاوه و های وب خیلی وقت نیست معرفی شده اند و هنوز حرکت خاصی نکرده اند.

 12. عليرضا

  سلام جناب رحيمي
  با توجه به فروش سنگين حقوقي در فلوله، نظرتون رو در خصوص امكان فرارسيدن زمان استراحت اين سهم و حداكثر افت متصور از قيمت ۱۰۰۰ كنوني ميخواستم بدونم
  ممنون

  1. سلام
   فروش حقوقی مشخص بود که هماهنگ شده است و دست به دست کردن سهم بود. اما در کل ۱۰۰۰ تومان مقاومت پیش روی سهم است که احتمالا چند روز با آن درگیر باشد.

 13. جواد

  سلام استاد من به تحیل های شما ایمان دارم به نظر شما فلوله تا چند اصلاح داره باتشکر

  1. سلام لطف دارید
   به نظر بنده فلوله در حال پول بک به مقاومت ۹۰۰ تومنی که شکسته هست.

 14. علی

  سلام . روز بخیر .
  استاد های وب را هم رو ۶۲۰ سیگنال داده بودید .
  ولی هنوز تحلیلشو تو کانال نگداشتید .
  مرسی که هستید .

  1. سلام روز بخیر
   هم در انستیتو در حال انجام تغییراتی بوده ایم و هم بنده مسافرت بودم و نتوانستم تحلیل های وب را ارائه کنم. انشالله امروز یا فردا تحلیل این سهم ارائه خواهد شد.

 15. حسین

  سلام استاد
  در مورد سهم فلوله مطالبی رو میبینم که یا خیلی نسبت به این سهم بدبینن یا باهاش مشکل دارن که صحبت از دستهای پشت پرده میکنن یا خیلی خوشبین صحبت میکنن که حتی صحبت از تارگت۵۰هزار تومنی رو بیان میکنن این صحبتها یه مقدار ترس تو وجود سهامدارا میندازه خوشحال میشم نظرتونو بدونم خیلی ممنونم

  1. سلام
   در مورد هر سهمی چنین صحبت هایی میشه. چیزی که مهمه ساختار موجی سهمه که تعیین می کنه که تمایل جمعی رو به کدوم سمته.

 16. مجید

  با سلام و خسته نباشید،
  بنظر شما فلوله کی دوباره فرصت خرید به ما میدهد؟

  1. سلام زنده باشید
   فلوله در کانال تلگرام هم اعلام کردیم که قیمت های فعلی پول بک به مقاومت شکسته شده در ۹۰۰ تومان است و می تواند فرصت سرمایه گذاری باشد.

 17. جناب رحیمی زمان تقریبی رسیدن به این تارگت ها چقدره؟

  1. رسیدن به تارگت ها حداقل دو تا چهار ماه زمان خواهد برد.

 18. ساسان

  سلام ارشیا جان
  خسته نباشیی
  اون ۵ موجی موج ۳ ممتد از درجه بزرگتر که با لیبل آبی مشخص کردی ، موج ۴ باید زمانگیرتر از موج ۲ باشه
  بعد کانال بندیشم شبیه موج ۳ ممتد ها نمیشه
  ممنون

  1. سلام زنده باشید
   بله این نوع شتابدار گونه ی دیگری از شتابدار ۳ ممتد می باشد که در آموزش نئوویو به آن پرداخته ایم. با شتابدار ۳ ممتدی که در کتاب جناب نیلی به آن پرداخته شده متفاوت است.

   1. ساسان

    سپاس فراوان

    1. خواهش می کنم.

 19. sajjad

  سلام و احترام
  الان که قیمت سهم ۹۰۰ تومن هست خرید چطور میبینید ؟
  و حد ضرر چقدر باید قرار داد ( با توجه به فاصله گرفتن قیمت از ۳۹۰ تومان که در تحلیل فرمودید )
  سپاسگزارم

 20. با سلام و تشکر از تحلیلهای عالیتون
  ایا میتونیم رشد شارپ بعد از موج (c) تا حدود ۱۰۵۰ رو موج ۱ از ۳ در نظر بگیریم و اگه اینطوره براي موج ۲ اصلاحي حتي ۲۸ درصد حدود۸۴۴ تومان و ۳۸ درصد حدود۷۳۴ تومان ميشه،در حاليكه در كامنتهاي بالاتر فرموديد به نظر اصلاح تا ۹۰۰ و پولبك به مقاومت شكسته شده است

 21. حسین

  با سلام خدمت شما جناب آقای رحیمی
  سوالی که داشتم اینه که با توجه به توقف نماد فلوله به علت برگزاری مجمع و به دنبال آن عدم تشکیل مجمع به علت به حدنصاب نرسیدن سهامداران
  به نظرتون بازشدن نماد بعد از برگزاری مجمع با افزایش قیمت سهم خواهد بود و آیا میتونه عقب ماندگیه شارپ رو برای رسیدن به تارگتهایی که حضرتعالی هم متصور شدید مثل سهم خلنت جبران کنه؟

  1. سلام
   این سهم هیچ عقب ماندگی ای نداره. از ۴۰۰ تومان که سهم را معرفی کردیم تا ۱۰۰۰ و خورده ای یکسره رشد کرد و طبیعی است که کمی هم استراحت کند. به نظر بنده این سهم زیر ۹۰۰ تومان تثبیت نخواهد شد و با کمی استراحت بیشتر به سمت اهداف تحلیل حرکت خواهد کرد.

 22. عيلرضا

  سلام جناب رحيمي
  آيا الان مشخص هست كه با يك موج C مواجه هستيم يا ۳ ممتد ؟ و اينكه از لحاظ زماني چه مدت طول ميكشه تا حركت سهم ( يا C يا ۳ ممتد) شروع بشه؟

  1. سلام. خیر هنوز برای مشخص شدن این موضوع زود است. از نظر زمانی وقتی اصلاح فعلی به اندازه ۱۰۰ درصد صعود قبل خود زمان تلف کند می تواند وارد مدار صعودی شود. البته قرار نیست در این مدت فقط ریزش کند. به نظر بنده بخش نزولی اصلاحی تمام شده و از فردا احتمالا فاز صعودی اصلاح شروع می شود و تا سقف قبلی مجدد پیش خواهیم رفت و احتمال فراتر رفتن نیز وجود دارد.

 23. حمیدرضا

  سلام.خوبید؟ بنظرتون فلوله تا کجا اصلاح میکنه؟ چون پولبک به سقف شکسته شده زده.ممنون

  1. سلام
   از نظر ما فلوله زیر ۹۰۰ تومان نخواهد رفت و با تثبیت بالای این قیمت می تواند راهی اهداف تحلیل شود.

 24. سلام و عرض ادب استاد
  سپاس فراوان بابت تحلیلهای خوبتون
  با توجه به شرایط امروز فلوله و صف فروش فکر میکنید وارد شدن صحیح هست و با ورود در این قیمت حد ضرر رو رو چه قیمتی باید قرار داد اگر مقداری راجع به شرایط فعلی سهم توضیح بدید ممنون میشم

  1. سلام زنده باشید.
   در خصوص فلوله به قدر کافی در کانال تلگرام کامنت دادیم. این سهم بعیده زیر ۹۰۰ تومان بره و خریدش در کانال ۹۰۰ تا ۱۰۰ به هدف ۲۵۰۰ تومان جذابه.

 25. سلام جناب رحیمی
  از مجمع فلوله اخبار متفاوتی به گوش می رسه
  ظاهرا اقای مهرپور لایقی وارد سهم شدن (قشرین)
  نظرتون چی هست استاد عزیز؟

  1. سلام
   ورود و خروج افراد برای بنده اهمیتی نداره. ما فقط بر اساس ساختار امواج تصمیم گیری می کنیم و تحلیل ارائه می دهیم.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.