تحلیل شاوان شماره ۴ | موج شماری نئوویو چارت شاوان

بررسی ساختار موجی چارت پالایش نفت لاوان

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو، در خدمت شما هستیم با تحلیل دیگری از گروه فراورده‌های نفتی. این بار تحلیل شاوان شماره ۴ را برای شما عزیزان آماده کرده ایم که به استحضارتان خواهد رسید اما قبل از آن اجازه دهید مروری داشته باشیم بر تحلیل قبل این سهم تا ببینیم نتیجه آن تحلیل چه شد. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل شماره ۳ شاوان :

در ابتدا اگر تحلیل قبل این سهم را مشاهده نکرده اید با کلیک بر روی “تحلیل شاوان شماره ۳” به صفحه مرتبط با آن تحلیل هدایت خواهید شد و می توانید مروری بر تحلیل داشته باشید. اما چنانچه از تحلیل قبل این سهم پیداست حوالی قیمت 1400 تومان (1250 تومان فعلی با احتساب تعدیل مجدد سهم) انتظار حرکت سهم تا حدود 3100 تومان (تقریباً 3000 تومان فعلی با احتساب تعدیل) را داشتیم که دقیقاً این امر رخ داد و سودی در حدود 160 درصد را برای سهامداران ایجاد کرد و تحلیل ما نیز کاملاً به حقیقت پیوست. 

همچنین پس از هدف صعودی داده شده نیز انتظار ریزش سهم برای ساخت موج C بزرگ را داشتیم که ریزش مد نظر نیز رخ داده است اما از نظر ماهیت موجی و همچنین از آنجایی که حدود زمانی و قیمتی این ریزش برای جایگاه موج C از فلت مطابقت کافی ندارد تغییراتی در تحلیل جدید این سهم یعنی تحلیل شاوان شماره ۴ اعمال کرده ایم که شرح آن به استحضار شما عزیزان خواهد رسید.

شرح تحلیل شاوان شماره ۴ :

همانطور که از تصویر تحلیل شاوان شماره ۴ پیداست این تحلیل نیز کاملاً به تحلیل قبل شباهت دارد فقط تغییراتی در بخش انتهایی اعمال شده تا بر اساس داده های جدیدی که در چارت شاوان بدست آمده است به ساختار دقیق تری دست پیدا کرده باشیم. بدین صورت که ریزشی که پس از رسیدن به هدف تحلیل قبل انتظار داشته ایم را به جای این که موج C از فلت بزرگ تلقی کنیم موج (F) از الگوی دیامتریک در نظر گرفته ایم که این دیامتریک ساختار موج B بزرگ را شکل می دهد.

تحلیل شاوان شماره ۴ | موج شماری نئوویو چارت شاوانبا تکمیل شدن موج (F) مطابق با ساختاری که در تحلیل شاوان شماره ۴ رسم شده است یک صعود عالی دیگر در این سهم انتظار داریم که می تواند تا حدود سقف ماژورِ قبلی این سهم حرکت کند. اما ساختار موج (F) را نیز چنان که پیداست یک الگوی فلت در نظر گرفته ایم که هم اکنون در موج B آن قرار داریم. این الگو با حروف ABC سبز رنگ مشخص شده است. همچنین ساختار درجه بالاتر آن که الگوی دیامتریک است نیز با حروف آبی داخل پرانتز مشخص شده است. و در نهایت ساختار فلت بزرگ نیز با حروف مشکلی رنگ داخل دایره مشخص شده است تا همه چیز کاملاً واضح باشد.

چشم انداز پیش رو :

بر اساس تحلیل شاوان شماره ۴ فعلا باید شاهد ادامه صعود این سهم تا حدود 2347 تا 3048 تومان باشیم چرا که این محدوده از نظر قوانین موج شماری محل صحیحی برای خاتمه موج B از یک الگوی فلت می باشد که در تصویر نیز این محدوده بوسیله ی ابزار فیبوناچی مشخص شده است. پس از آن انتظار ریزش سهم برای شکل گیری موج C سبز رنگ از الگوی فلت را داریم که با اتمام آن موج (F) نیز به پایان خواهد رسید.

برای خاتمه موج (F) رسیدن قیمت به محدوده ی آبی رنگی که توسط ابزار فیبوناچی مشخص شده است و در حدود 1477 تومان تا 1211 تومان می باشد الزامی است چرا که در این محدوده همپوشانی لازم برای الگوی دیامتریک اتفاق خواهد افتاد. پس از آن نیز انتظار رشد سهم را برای شکل گیری موج (G) داریم که به صورت نرمال می تواند تا حدود سقف قبلی سهم یعنی حوالی 3200 تومان رشد کند.

با این رشد با توجه به زمان صرف شده توسط موج B بزرگ انتظار خاتمه یافتن موج B بزرگ را داریم و باید مدتی از سهم خارج شد تا موج C بزرگ که یک موج نزولی میان مدت خواهد بود شکل بگیرد. قابل ذکر است که پس از کامل شدن این الگوی فلت بزرگ دورنمای بسیار عالی ای از سهم داریم که انشالله از آن استفاده خواهیم کرد.

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
12 نظر
 1. محسن

  سلام اقای رحیمی
  با عرض پوزش سوالی داشتم که به این تحلیل ربط نداره ممنونم اگر جواب بدید
  در یک تسلسل سه موجی شبیه زیگزاگ ایا هر دو موج آ و سی باید بخشیزه باشه؟یعنی اگر سه تک موج شبیه زیگزاک داشته باشیم که بخشیزه نباشه نمیتونیم زیگزاک به حساب بیاریمش؟همچنین موج سی فلت

  1. سلام خواهش می کنم.
   اگر الگوی زیگزاگ در اشل تک موج ها باشه میتونه هر سه شاخه این الگو یک تک موج باشه. در اشل بسا موج، موج بی این ساختار میتونه بخشیزه بشه و در اشل فراموج موج سی بخشیزه خواهد بود و موج عا باید تک موج باشه. همچنین در اشل ابرموج به بالا هم اگر هم عا بخشیزه باشه هم سی، همواره سطح پیچیدگی موج سی باید برابر یا در حالت استانداردتر بیشتر از موج عا باشد. اگر سطح پیچیدگی آن کمتر از عا باشد الگو مشکل دارد. برای الگوی فلت هم به همین شکل هست.

 2. مجید

  سلام
  از زحمات شما تشکر میکنم و تحلیل های زیبای شما
  درباره تحلیل سهم شاوان خدمت شما عرض کنم که:
  – در تحلیل شماره ۳ محل لیبل گذاری موج (D) ابی رنگ زیر فلیپ سبز رنگ و قبل از مثلث همگرا هست ونشانه شروع موج (E) در نظر گرفتین و در توضیحات ابتدایی تحلیل شماره ۴ فرمودین که چارت دقیقا بر اساس تحلیل شماره ۳ مسیر را طی کرده، در صورتی که نحوه شمارش شما در تحلیل ۴ فرق کرده و موج (D) (نسبت به اخرین کندل تحلیل قبلی) خاتمه نیافته و ادامه داشته.
  – میزان سود کسب شده از چارت حداکثر ۱۴۰ درصد در حالت تعدیل شده و حدود ۱۰۰ درصد در حالت قدیم بیشتر نمیشه
  – من خیلی مشتاقم که از پکیج اموزشی شما استفاده بکنم ولی مردد هستم ایا این روش یک روش بی نقص هست یا مانند بقیه روشهای موج شماری و بعنوان نمونه همین تحلیل دارای خطای تحلیل هستیم?

  1. سلام زنده باشید.
   ما نگفتیم چارت دقیقا مسیر تحلیل را طی کرده است! عرض کردیم که انتظار داشتیم که این سهم از ۱۴۰۰ تا ۳۱۰۰ حرکت کند که همینطور هم شد.
   – بله ظاهرا غلط املایی رخ داده و سود مد نظر ۱۴۰ درصد بوده.
   – وقتی سهم حد ضرر را تاچ نکرده و به سمت هدف حرکت کرده و سود مد نظر حاصل شده چطور میشه ارزش این روش رو زیر سوال برد؟ خطای انسانی در هر روش تحلیلی وجود داره ولی مهم اینه که در چه روشی خطا کمتر باشه ولی این که فکر کنید خطا اصلا وجود نداره اشتباه است. این روش به هیچ وجه قابل قیاس با سایر روش ها نیست و مانند این است که مدرک دکترای فوق تخصص را با مدرک دیپلم به پایین مقایسه کنید. اگر خودتان وارد این سبک تحلیل شوید بهتر این موضوع را درک خواهید کرد.

 3. وحید

  با سلام خدمت شما
  الان در کجای الگو هستیم ؟ آیا موج B مربوط به موج F تکمیل شده؟
  ممنون

  1. سلام خواهش می کنم.
   هنوز در موج B از F هستیم

 4. سلام
  با توجه به تارگتی که دادین و ۳ روز پیش هم تارگت رو زده به نظرتون موج c شروع شده!؟
  هنوز نظرتون همونه یا بازهم میشه بهش امیدوار بود!؟
  ممنون از تحلیل های زیبایی که به رایگان در اختیار میگذارید! واقعا نئوویو حرف نداره فقط یه کم سخته!

  1. سلام خواهش می کنم زنده باشید
   باید زمان داد به سهم. یه مقدار مبهم شده.

 5. سلام
  به نظرتو هنوز تو موج b از f هستیم!؟
  به نظر میرسه حتی بالاتر هم میخواهد بره! در اون صورت با موج a دیامتریک مشکل درجه پیدا نمی کنیم؟

  1. سلام
   ظاهرا انتظار کاهش قیمت در این سهم را نباید داشته باشیم و ساختار موج B را باید ایزومتریکی تصور کنیم که بعد از آن X موج آمده است و الان هم در حرکت بعد از X هستیم.

   1. یعنی دیامتریک درجه بالاتر هنوز پابرجا هست؟

    1. عرض کردم به جای دیامتریک باید ایزومتریک در نظر بگیریم. و بخش اول موج F دیامتریک را X موجی در نظر بگیریم که در ادامه ایزومتریک آمده است.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.