تحلیل فروی شماره 3 | موج شماری نئوویو چارت سهم فروی

ایجاد موقعیت معامله در انتهای مثلث خنثی

8.6k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در این پست تحلیل فروی شماره 3 را با شما عزیزان به اشتراک خواهیم گذاشت تا بررسی دیگری بر سهم فروی داشته باشیم و وضعیت جدید آن را از منظر نئوویو شرح دهیم. قبل از آن نیز مرور کوتاهی بر تحلیل قبل این سهم و نتیجه آن خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل قبل سهم فروی :

به طور خلاصه در تحلیل شماره 2 سهم فروی در قیمت 5400 تومان روند سهم صعودی ارزیابی شد و پس از پایان اصلاح سهم به شکل مثلث خنثی انتظار صعود سهم تا دو تارگت 9400 الی 10000 تومان و 14000 الی 16000 تومان را داشتیم. اگر الان به چارت این سهم یا به تصویر تحلیل فروی شماره 3 که در ادامه ارائه شده است دقت نمایید مشخص است که سهم فروی تا محدوده تارگت اول صعود کرده است و بعد از آن وارد یک فاز اصلاحی شده است که در تحلیل امروز به آن می پردازیم. بنابراین نتیجه تحلیل قبل این سهم حدود 75 درصد بازدهی می باشد.

شرح تحلیل فروی شماره 3 :

چنانچه از تصویر زیر پیداست روند صعودی قبلی سهم فروی در قالب یک ساختار ترکیبی دوگانه مثلث انقباضی + مثلث خنثی به پایان رسیده است که این ساختار با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است. البته در تحلیل قبل این سهم ساختار روند صعودی یک ایزومتریک پیش بینی شده بود که الان در ظاهر نیز می توان روند صعودی را به همان شکل کانال بندی کرد اما دو موضوع باعث شد که این ساختار مردود شود که یکی عبور زمان موج E ایزومتریک از حد مجاز بود و دیگری شکست خط BD توسط بخش هایی از موج E . بنابراین دو نقض قانون در آن ساختار باعث بازنگری بر روی شمارش قبلی در تحلیل فروی شماره 3 شد تا هم در ظاهر الگوی صحیحی داشته باشیم هم در باطن!

پس از ساختار ترکیبی مذکور نیز ۴ شاخه پشت سر هم با ساختار کارکتیو شکل گرفته است که از طول امواج و نوع تناوب امواج پیداست که به احتمال قوی این ساختار یک مثلث خنثی می باشد و بنابر شواهد موجود از جمله ساختار موج D این مثلث بسیار محتمل است که هم اکنون در پایان موج D قرار داشته باشیم و باید کمی صبر کنیم تا موج E این مثلث نیز بالاتر از محدوده ی حمایتی 6400 تا 6850 تومان که در تصویر تحلیل فروی شماره 3 مشخص شده است و توسط موج D شکسته شد است شکل بگیرد و در نهایت فاز صعودی دیگری پس از موج E مثلث آغاز شود.

قابل ذکر است که مثلث مذکور نیز با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است و موج E مثلث و روند آتی نیز با فلش صورتی رنگ ترسیم شده است.

تحلیل فروی شماره 3 | موج شماری نئوویو چارت سهم فروی
FeRooy NEoWave Analysis 03 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو :

مطابق با شرح تحلیل فروی شماره 3 به نظر می رسد که هم اکنون باید منتظر تشکیل موج E مثلث خنثی بالای محدوده ی حمایتی 6400 تا 6850 تومان بود. این موج می تواند هر ساختاری به خود بگیرد اما محتمل است که یک نوع ساختار افقی در این ناحیه شکل بگیرد که از جمله این ساختارها می توان از فلت یا مثلث انقباضی یا مثلث خنثی و … نام برد. با اندکی صبر به طور دقیق می توان گفت ساختار این موج چه خواهد بود و بر اساس آن می توان تریگر ورود به پوزیشن برای افرادی که هنوز وارد سهم نشده اند تعریف کرد.

پس از پایان موج E مثلث انتظار می رود که فاز صعودی دیگری در سهم شکل بگیرد که می تواند دو هدف 13500 و 20000 تومان را تاچ کند و یا فراتر برود. تاچ شدن هر کدام از این تارگت ها بستگی به قدرت موج صعودی و نحوه گسترش آن نیز دارد، بنابراین در ادامه باید وضعیت سهم را رصد کرد تا نسبت به تاچ شدن هر تارگت و یا فراتر رفتن قیمت اطمینان حاصل کرد. 

امیدواریم این تحلیل مفید بوده و مورد استفاده همراهان گرامی قرار گیرد.

اطلاع از
30 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
mohammads

سلام استاد عزیزم وققتون بخیر
میشه لطفا خیلی مختصر نظرتون رو راجب بنیاد این سهم بدید
و به نظرتون این سهم در ابتدای موج f هستش؟

mohammads

سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیزم
حد ضرر در نماد فروی رو در چه محدوده ایی قرار بدیم؟
آیا همچنان این سناریو پا برجاست؟

mohammad

با سلام و احترام
با توجه به وضعیت موجود سهم هنوز تارگت ها میتوانند تاچ شوند ؟
اگر نظرتونو در مورد روی جهانی بفرمایید ممنون میشم .
اگرصلاح میدونید تحلیل ها رو به روز کنیدهرچه زودتر ، روزی چندبار سایت رو چک میکنم با کانال تلگرام رو !
با تشکر

امیر وحدت

با سلام خدمت استاد ارجمند
با توجه به طولانی شدن موج e از E آیا سناریوی مثلت ریورس انقباضی بودن این موج هنوز برقرار است و پیش بینی شما برای شروع حرکت پسا الگویی تا چند روز آینده است؟
با سپاس

امیر وحدت

با سلام و عرض ادب خدمت استاد ارجمند
با توجه به تغییرات اخیر دامنه نوسان در بورس ایران آیا این تغییرات تاثیری بر قوانین نئوویو دارد؟ مثلا آیا این امکان وجود دارد که حرکات عادی درون موجها با حرکات پساالگویی که میبایست شارپ باشند اشتباه گرفته شوند؟
با سپاس فراوان

آخرین ویرایش 3 سال قبل توسط امیر وحدت
امیر وحدت

با سلام و احترام
چنانچه این عدم تقارن دامنه نوسان توسط سازمان بورس در آینده نزدیک اصلاح نگردد، آیا میبایست قوانین نئو ویو در مورد بورس ایران مورد بازنگری قرار گیرد؟ و آیا جنابعالی در این خصوص رهنمونی ارائه خواهین نمود؟
با سپاس

امیر وحدت

با سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیز
با توجه به صف های فروش سنگین این روزها در نماد فروی و حرکت کند موج e آیا این امکان وجود دارد که موج E بجای یک مثلث ریورس انقباضی یک دیامتریک پاپیونی باشد؟

آخرین ویرایش 3 سال قبل توسط امیر وحدت
حمید محمدزاده

با سلام و عرض ادب خدمت استاد گرامی
جناب رحیمی نمودار سهم وآوا بسیار شبیه به فروی هستش که سود خوبی هم شناسایی کرده اگه ممکنه سهم وآوا را هم تحلیل کنید. با تشکر

مشاهده دیگر مطالب

See other content