تحلیل تکنیکال چارت فروی شماره 4 به سبک نئوویو

ارائه دو سناریوی محتمل از منظر سبک نئوویو

7.6k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل تکنیکال چارت فروی شماره 4 به سبک نئوویو، تا وضعیت این سهم را با پیشروی امواج بررسی دیگری کنیم و احتمالات پیش رو را از دیدگاه نئوویو با شما به اشتراک بگذاریم. در این تحلیل دو سناریو برای این چارت بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

سناریو اول تحلیل تکنیکال چارت فروی شماره 4 :

طبق تصویر زیر مشاهده می کنید که در تحلیل جدید سهم فروی امواج این سهم را به دو موج (A) و (B) بزرگ تقسیم کرده ایم که موج اول صعودی و موج دوم یک روند رنج می باشد. موج (A) طبق شمارشی که در تحلیل تکنیکال چارت فروی شماره 4 مشاهده می کنید یک ترکیب دوگانه از جنس مثلث کانتر انقباضی و مثلث خنثی می باشد که با یک X موج کوچک به هم وصل شده اند. این ساختار را می توانید در تصویر با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ در روند صعودی مشاهده کنید.

همچنین موج (B) نیز طبق سناریوی اول به نظر می رسد که یک مثلث ریورس خنثی باشد که هم اکنون در موج D آن قرار داریم. ساختار مثلث ریورس خنثی را نیز می توانید در تصویر سناریوی اول از تحلیل تکنیکال چارت فروی شماره 4 با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشاهده کنید.

تحلیل تکنیکال چارت فروی شماره 4 به سبک نئوویو | سناریو اول
تحلیل تکنیکال چارت فروی شماره 4 به سبک نئوویو | سناریو اول

چشم انداز پیش رو :

اگر طبق فرضیات ما سهم فروی هم اکنون در موج D از یک مثلث ریورس خنثی باشد به احتمال قوی این موج بسیار کند و فرسایشی پیش خواهد رفت تا بیشترین تناوب را با موج B مثلث ایجاد کند. این حرکت می تواند مشابه آنچه که در تصویر تحلیل تکنیکال چارت فروی شماره 4 با فلش های صورتی رنگ رسم کرده ایم باشد. پس از به پایان رسیدن موج D نیز باید منتظر شکل گیری موج E مثلث بود تا این مثلث به پایان برسد و سهم آماده رشد پایدار بعدی شود که می تواند در گام اول به قیمت هایی در حدود 7 الی 8 هزار تومان دست پیدا کند.

از نظر زمانی نیز مثلث ریورس خنثی که در جایگاه موج (B) در نظر گرفته شده است می تواند در تراز 162 درصد موج (A) به پایان برسد که در تصویر سناریوی اول از تحلیل تکنیکال چارت فروی شماره 4 این تراز را می توانید مشاهده کنید. قابل ذکر است که موج (A) در 162 روز کاری شکل گرفته است در نتیجه کل زمان موج (B) در تراز 162 درصد موج (A) برابر با 260 روز کاری خواهد بود که از این مدت زمان حدود 178 روز آن سپری شده است.

سناریو دوم :

سناریوی دیگری که برای چارت فروی می توان در نظر گرفت این است که الگوی موج (B) به جای یک مثلث ریورس خنثی یک فلت باشد که موج C این فلت ترمینال باشد و هم اکنون در موج 4 از این ترمینال قرار داشته باشیم. این سناریو را نیز می توانید در تصویر زیر از تحلیل تکنیکال چارت فروی شماره 4 مشاهده کنید.

تحلیل تکنیکال چارت فروی شماره 4 به سبک نئوویو | سناریو دوم
تحلیل تکنیکال چارت فروی شماره 4 به سبک نئوویو | سناریو دوم

چشم انداز پیش روی سناریو دوم :

در این سناریو قیمت باید بعد از اندکی صعود وارد فاز ریزشی شود و تا حدود کف قبلی سهم و حتی اندکی فراتر پیشروی کند. همچنین با به پایان رسیدن الگوی ترمینال باید شاهد وقوع یک صعود شارپ در سهم باشیم تا الگوی ترمینال و به طور کلی سناریوی دوم تأیید شود در غیر این صورت باید گفت که همچنان سناریو اول معتبر است با این تفاوت که باید در شمارش امواج کوتاه مدت فعلی اندکی تجدیدنظر کرد.

از نظر زمانی نیز طبق سناریوی دوم، موج (B) می تواند در حدود 123 درصد از زمان موج (A) به پایان برسد.

استراتژی ترید :

در حال حاضر با توجه به وضعیت نوسانی سهم به نظر می رسد که بهترین کار صبر کردن تا زمان به پایان رسیدن مثلث ریورس خنثی یا الگوی فلت، طبق تحلیل تکنیکال چارت فروی شماره 4 باشد. هر کدام از این سناریوها در جریان باشد با کمی پیشروی امواج تکلیف روشن می شود.

اگر سناریو مثلث باشد پس از به پایان رسیدن این مثلث با بروز نشانه های کافی می توان برای حرکت صعودی پرقدرت بعد از مثلث اقدام به خرید کرد و اگر سناریو دوم شکل گرفت می توان در کف قیمتی سهم با تریگر خرید قوی اقدام به ورود کرد.

اطلاع از
25 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
یزدی زاده

با سلام و احترام خدمت استاد گرامی
اگر ممکن است تحلیل “فروی” را بروز رسانی فرمایید.

Sina.M

با سلام خدمت استاد محترم.
با توجه به کفی که درحال شکل گیری است. همچنان سناریو فوق امکان پذیر است؟ و اینکه تحلیل نیاز به باز بینی ندارد؟

Pedram.manesh

سلام و ارادت استاد
آیا میشه حرکت اخیر فروی رو دیامتریک پاپیونی افقی درنظر بگیریم؟ که الان احتمالا اوایل موج f هستیم

Pedram.manesh

سلام و ارادت استاد
به گمانم موج E دیامتریک خودش تبدیل به یک دیامتریک الماسی شده که از 30000 شروع شده و الان تقریبا انتهای موج f هستیم و احتمالا موج g تا 20% دیگه هم پایین بیاد.
سوال دیگم اینه که با فرض درست بودن دیامتریک بزرگ با لیبل گذاری 3موج اول مشابه مثلث سناریو اول، آیا این دیامتریک میتونه در دسته افقی قرار بگیره با توجه به اندازه موج E ؟ به نظرم تنها احتمال افقی بودن اینست که موج F بتونه تا حوالی 39000 بالا بیاد که کمی بعیده!
ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید

Pedram.manesh

سلام و ارادت استاد به نظرتون سناریو دیامتریک همچنان برای فروی معتبره؟ از نظر خودم موج E احتمالا همون دیامتریک الماسیه که از حدود 30000 شروع شده و موج g اون بریده شده اما این همه ضعف در موج F برام قابل درک نیست و بعید به نظر میرسه بتونه خودشو به موج D برسونه از طرفی سناریو دیگه میتونه این باشه که حرکت کلی ایزومتریک باشه و موج F در حقیقت X موج بوده باشه که به نظرم منطقی نمیاد چون هم توی کانتر بودن ایزومتریک شکه هم ساختار موجهی برای موج A ایزومتریک پیدا نکردم و هم منطقی…  ادامه نوشته »

Sina.M

با سلام. با توجه به شکسته شدن محدوده مشخص شده برای پایان روند اصلاحی و تشکیل صف فروش در سناریو بدبینانه. آیا تحلیل دارای اعتبار است؟

Pedram.manesh

سلام و ارادت استاد
درکل با توجه به موج b قوی در فلت و سپس بازگشت کاملش به نظر سناریوی فلت منتفی است و فکر میکنم بهترین سناریو همون ریورس خنثی باشه که احتمالا موج c هم اندازه موج a بشه و تا حوالی 2200 بیاد درسته؟

Pedram.manesh

در کامنت قبل منظورم این بود موج e مثلث اندازه موج a بشه اشتباها نوشتم موج c

سهیل سمیعی

درود وقت بخیر

زمان موج C نسبت به مجموع موج A و B از مثلث بیشتر شده
این مشکل ساز نیست؟

آخرین ویرایش 2 سال قبل توسط سهیل سمیعی
mohammads

سلام وقتتون بخیر
به نظر شما همچنان سناریو اول پابرجاست و این قیمت ها ارزنده برای خرید میدانید؟
و اینکه الان در موج dیا eهستیم؟
ممنون میشم توضیح بدید

علیرضا موذن

استاد رحیمی عزیز سلام و وقت به خیر …
در مقایسه هر دو سناریو و حرکت چارت به اتفاقی جالب تقریبا برخورد کردم و آن اینکه سهم تقریبا حرکتی مشترک از دو سناریو را از خود نشان داده، یعنی در زمان برخورد با حمایت داینامیک کف، نه اندازه سناریو یک گسترده شده و نه به اندازه سناریو دو فشرده!

آیا این برداشت در وهله اول صحیح است؟ و در صورت صحت آیا تاثیر خاصی بر هدف قیمتی و مدت زمان دستیابی سهم خواهد داشت؟ خرید در لول فعلی رو چه طور می بینید ؟
سپاس از راهنمایی …

مشاهده دیگر مطالب

See other content