تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 به سبک نئوویو

شرح الگوی ترکیبی در تایم فریم روزانه و ارائه چشم انداز پیش رو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی. با تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 در خدمت شما هستیم تا بررسی جدیدی بر وضعیت چارت انس داشته باشیم. قبل از آن نیز مروری بر تحلیل قبل این چارت خواهیم داشت و نتیجه آن تحلیل را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل شماره 20 انس :

اگر تحلیل قبلی چارت انس را مشاهده نکرده اید می توانید این تحلیل را در پایین همین نوشتار در بخش مطالب مرتبط بیابید. چنانچه در آن تحلیل مشخص است در حوالی قیمت 1500 دلار انتظار داشتیم که قیمت مدتی رنج شود و یک اصلاح را بسازد سپس به سمت هدف 1800 دلاری حرکت کند. اگر الان چارت انس را مشاهده کنید مشخص است که طبق انتظار این چارت وارد اصلاح شد سپس به سمت هدف مذکور حرکت کرد و حتی از آن هدف نیز فراتر رفت و سقف قیمتی 2074 دلار را نیز به ثبت رساند.

از نظر موج شماری نیز در آن تحلیل قیمت را درون موج (C) از B از یک الگوی فلت در نظر گرفتیم که هنوز نیز این فرض پابرجاست و در تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 ساختار موج (C) مذکور را که هم اکنون به نظر می رسد مشخص شده است بررسی خواهیم کرد.

شرح تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 :

همانطور که مستحضر هستید یک الگو را زمانی می توان شناسایی کرد که حداقل سه یا چهار شاخه از آن شکل گرفته باشد، بنابراین در تحلیل قبل چارت انس یک فرضیه را برای ساختار موج (C) از B ارائه دادیم. اما الان با پیشروی امواج به شکل بهتری می توان ساختار موج (C) را مشخص کرد.

چنانچه در تصویر تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 مشاهده می کنید به نظر می رسد که موج (C) به شکل یک ترکیب دوگانه پیشروی کرده است که الگوی اول ترکیب یک دیامتریک و الگوی دوم این ترکیب نیز احتمالاً یک مثلث ریورس خنثی خواهد بود که الان در موج D این الگو قرار داریم. این دو الگو با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ در تصویر تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 مشخص شده اند.

همچنین X موج نیز که یک موج رابط محسوب می شود ساختار ایزومتریک دارد که از یافته های خودمان است و ساختار آن را در آموزش صفر تا ۱۰۰ نئوویو تشریح کرده ایم. البته کانال بندی و لیبل های این الگو را در چارت مشخص نکرده ایم تا از شلوغی شمارش جلوگیری شود.

تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 به سبک نئوویو | کش دیتای روزانه
تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 به سبک نئوویو | کش دیتای روزانه

چشم انداز پیش رو :

همانطور که در شرح تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 گفته شد به نظر می رسد که هم اکنون قیمت درون موج D از یک ساختار مثلث ریورس خنثی قرار دارد. اگر بخواهیم ریزتر شویم به نظر می رسد که قیمت درون موج b از D قرار دارد و این موج که به صورت فرسایشی در حال پیشروی است نهایتاً می تواند در سطحی در حدود قیمت 1850 دلار به پایان برسد.

پس از آن باید انتظار ریزش قیمت تا محدوده 1750 الی 1700 دلار را داشت. اگر ساختار ریزش مورد انتظار شتابدار باشد می توان انتظار داشت که موج D در حدود سطح بیان شده به پایان برسد. اما اگر این موج به شکل شتابدار رخ نداد باید انتظار پیچیده تر شدن موج D را داشت. البته بر اساس شرایط موجود احتمال شتابدار شدن موج ریزشی پیش رو بیشتر می باشد.

در هر صورت با اتمام موج D از مثلث باید انتظار ایجاد موج E را به شکلی احتمالاً فرسایشی داشت تا با اتمام مثلث، الگوی ترکیبی دوگانه نیز به پایان برسد و ریزش خوبی برای شکل گیری موج (D) از درجه بالاتر شروع شود. این ریزش می تواند در گام اول تا سطح حمایتی 1500 الی 1450 دلار پیشروی کند.

استراتژی ترید بر اساس تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 :

هم اکنون قیمت در یک اصلاح به سر می برد و همانطور که گفته شد محتمل است که این سطح تا حدود 1850 دلار پیشروی کند. در حدود همین سطح می توان مترصد وقوع یک تریگر قوی برای ریزش ماند. این تریگر می تواند یک الگوی کندلی به همراه واگرایی قیمت در تایم فریم پایین تر باشد و یا شکست یک کف یا خط روند در ساختار محدوده اصلاحی و …

پس از ورود به معامله فروش می توان بالاترین سقف شکل گرفته در اصلاح را به عنوان حد ضرر قرار داد. حد سود نیز محدوده ای است که برای پایان موج D از مثلث در تصویر تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 ترسیم کرده ایم یعنی سطح 1750 دلار تا 1700 دلار.

بدیهی است که اگر قیمت طبق سناریوی مورد انتظار پیش برود می توان پس از شکل گیری موج E مثلث باز هم منتظر وقوع تریگر فروش شد تا از ریزشی که بعد از مثلث رخ خواهد داد استفاده کرد.

مدیریت معامله :

پس از وقوع تریگر و ورود به معامله باید حرکت قیمت را بررسی کرد. قیمت پس از اتمام اصلاح فعلی که احتمالاً ساختار یک الگوی ایزومتریک یا دیامتریک را خواهد داشت باید به سرعت کل الگوی اصلاحی را برگشت کند و یک کف جدید ثبت کند. در صورت وقوع چنین شرایطی می توان برای محافظت از سود حرکت قیمت را با کف هایی که ایجاد می کند تریل کرد.

همچنین اگر چنین شرایطی رخ نداد می توان معامله را بریک ایون کرد تا در صورت برگشت قیمت بسته شود و یا به صورت دستی معامله را بست. برای کم کردن ریسک، استفاده از پوزیشن دو قسمتی نیز پیشنهاد می شود.

امیدواریم تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 مفید بوده و مورد استفاده همراهان عزیز قرار گیرد.

اطلاع از
24 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

profile avatar
مشترک تالار
9 روز قبل

سلام استاد خسته نباشید
گسترش وساختار موج e مثلث ریورس خنثی رو چطور پیش بینی میکنید حداکثر تا چه قیمتی صعود خواهد کرد؟ آیا سقف قبلی رو میشکند وبه خط کانال بندی مثلث میرسد؟
تریگر فروش برای شکار موج D بزرگ از چه قیمت هایی و چه حدود زمانی به نظرتون فعال میشه؟ و حدضرر رو کجا بزاریم بهتره؟
باتشکر

profile avatar
مشترک تالار
27 روز قبل

سلام جناب رحیمی،
با فرض اینکه درون موج d از D هستیم، به نظرتان موج d تا چند درصد از موج c از D پیشروی خواهد کرد. الان به نظر تا حدود ۱۰۰ درصد آن پیشروی کرده است. از سقف موج c از D بخورد میتوان گفت که این صعود همان موج E است.

profile avatar
مشترک تالار
پاسخ به  ارشیا رحیمی
13 روز قبل

سلام جناب رحیمی. به نظر موج e از D شکل گرفته. تارگت نزولی این موج به نظرتون بالاتر از موج قبلیش( d از D ) خواهد بود یا کف d رو ممکنه بزنه؟ ممنون میشم حوالی تارگت موج e فعلی رو بفرمایید.

profile avatar
مشترک
28 روز قبل

جناب رحیمی عزیزسلام
باتوجه به صعود قیمت به بالای 1800 . به نظر شما همچنان در موجD هستیم ؟ یا الان واردموج E شدیم و دوم اینکه احتمال دارد موج E به بالای 1850 هم صعود کند ؟

profile avatar
مشترک تالار
1 ماه قبل

سلام جناب رحیمی
موج صعودی فعلی طلا رو همچنان ادامه موج D میدانید؟ به نظر در موج E هستیم یا شایدم هم تحلیل فیل شده باشد. ممنون میشم نظرتان را بفرمایید. ایا در این قیمتها فروش رو به صلاح میدانید ؟

profile avatar
مشترک
1 ماه قبل

سلام جناب رحیمی. وقت بخیر! بنظر شما موج صعودی اخیر میتواند E باشد؟
اگر جواب مثبت است حداکثر تا کجا بالا میرود؟ و اگر جواب منفی است وضعیت آینده را چگونه پیش بینی میکنید؟

profile avatar
مشترک
1 ماه قبل

با سلام، جناب رحیمی انس در حال حاضر در موج‌ E از مثلث هست؟ و هنوز هم ریزش رو تا حوالی ۱۵۰۰ در دسترس میدونید؟ با تشکر ویژه.

profile avatar
مشترک تالار
1 ماه قبل

با سلام
در مثلث سمت راست نمودار موج C به وضوح بزرگتر از موج A و موج فرض شده E است ، چرا کانال بندی مثلث خنثی رسم نشده و کانال بندی مثلث انقباضی رسم شده است؟
با سپاس

مشاهده دیگر مطالب

See other content