تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 به سبک نئوویو

شرح الگوی ترکیبی در تایم فریم روزانه و ارائه چشم انداز پیش رو

8.3k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی. با تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 در خدمت شما هستیم تا بررسی جدیدی بر وضعیت چارت انس داشته باشیم. قبل از آن نیز مروری بر تحلیل قبل این چارت خواهیم داشت و نتیجه آن تحلیل را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل شماره 20 انس :

اگر تحلیل قبلی چارت انس را مشاهده نکرده اید می توانید این تحلیل را در پایین همین نوشتار در بخش مطالب مرتبط بیابید. چنانچه در آن تحلیل مشخص است در حوالی قیمت 1500 دلار انتظار داشتیم که قیمت مدتی رنج شود و یک اصلاح را بسازد سپس به سمت هدف 1800 دلاری حرکت کند. اگر الان چارت انس را مشاهده کنید مشخص است که طبق انتظار این چارت وارد اصلاح شد سپس به سمت هدف مذکور حرکت کرد و حتی از آن هدف نیز فراتر رفت و سقف قیمتی 2074 دلار را نیز به ثبت رساند.

از نظر موج شماری نیز در آن تحلیل قیمت را درون موج (C) از B از یک الگوی فلت در نظر گرفتیم که هنوز نیز این فرض پابرجاست و در تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 ساختار موج (C) مذکور را که هم اکنون به نظر می رسد مشخص شده است بررسی خواهیم کرد.

شرح تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 :

همانطور که مستحضر هستید یک الگو را زمانی می توان شناسایی کرد که حداقل سه یا چهار شاخه از آن شکل گرفته باشد، بنابراین در تحلیل قبل چارت انس یک فرضیه را برای ساختار موج (C) از B ارائه دادیم. اما الان با پیشروی امواج به شکل بهتری می توان ساختار موج (C) را مشخص کرد.

چنانچه در تصویر تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 مشاهده می کنید به نظر می رسد که موج (C) به شکل یک ترکیب دوگانه پیشروی کرده است که الگوی اول ترکیب یک دیامتریک و الگوی دوم این ترکیب نیز احتمالاً یک مثلث ریورس خنثی خواهد بود که الان در موج D این الگو قرار داریم. این دو الگو با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ در تصویر تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 مشخص شده اند.

همچنین X موج نیز که یک موج رابط محسوب می شود ساختار ایزومتریک دارد که از یافته های خودمان است و ساختار آن را در آموزش صفر تا ۱۰۰ نئوویو تشریح کرده ایم. البته کانال بندی و لیبل های این الگو را در چارت مشخص نکرده ایم تا از شلوغی شمارش جلوگیری شود.

تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 به سبک نئوویو | کش دیتای روزانه
تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 به سبک نئوویو | کش دیتای روزانه

چشم انداز پیش رو :

همانطور که در شرح تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 گفته شد به نظر می رسد که هم اکنون قیمت درون موج D از یک ساختار مثلث ریورس خنثی قرار دارد. اگر بخواهیم ریزتر شویم به نظر می رسد که قیمت درون موج b از D قرار دارد و این موج که به صورت فرسایشی در حال پیشروی است نهایتاً می تواند در سطحی در حدود قیمت 1850 دلار به پایان برسد.

پس از آن باید انتظار ریزش قیمت تا محدوده 1750 الی 1700 دلار را داشت. اگر ساختار ریزش مورد انتظار شتابدار باشد می توان انتظار داشت که موج D در حدود سطح بیان شده به پایان برسد. اما اگر این موج به شکل شتابدار رخ نداد باید انتظار پیچیده تر شدن موج D را داشت. البته بر اساس شرایط موجود احتمال شتابدار شدن موج ریزشی پیش رو بیشتر می باشد.

در هر صورت با اتمام موج D از مثلث باید انتظار ایجاد موج E را به شکلی احتمالاً فرسایشی داشت تا با اتمام مثلث، الگوی ترکیبی دوگانه نیز به پایان برسد و ریزش خوبی برای شکل گیری موج (D) از درجه بالاتر شروع شود. این ریزش می تواند در گام اول تا سطح حمایتی 1500 الی 1450 دلار پیشروی کند.

استراتژی ترید بر اساس تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 :

هم اکنون قیمت در یک اصلاح به سر می برد و همانطور که گفته شد محتمل است که این سطح تا حدود 1850 دلار پیشروی کند. در حدود همین سطح می توان مترصد وقوع یک تریگر قوی برای ریزش ماند. این تریگر می تواند یک الگوی کندلی به همراه واگرایی قیمت در تایم فریم پایین تر باشد و یا شکست یک کف یا خط روند در ساختار محدوده اصلاحی و …

پس از ورود به معامله فروش می توان بالاترین سقف شکل گرفته در اصلاح را به عنوان حد ضرر قرار داد. حد سود نیز محدوده ای است که برای پایان موج D از مثلث در تصویر تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 ترسیم کرده ایم یعنی سطح 1750 دلار تا 1700 دلار.

بدیهی است که اگر قیمت طبق سناریوی مورد انتظار پیش برود می توان پس از شکل گیری موج E مثلث باز هم منتظر وقوع تریگر فروش شد تا از ریزشی که بعد از مثلث رخ خواهد داد استفاده کرد.

مدیریت معامله :

پس از وقوع تریگر و ورود به معامله باید حرکت قیمت را بررسی کرد. قیمت پس از اتمام اصلاح فعلی که احتمالاً ساختار یک الگوی ایزومتریک یا دیامتریک را خواهد داشت باید به سرعت کل الگوی اصلاحی را برگشت کند و یک کف جدید ثبت کند. در صورت وقوع چنین شرایطی می توان برای محافظت از سود حرکت قیمت را با کف هایی که ایجاد می کند تریل کرد.

همچنین اگر چنین شرایطی رخ نداد می توان معامله را بریک ایون کرد تا در صورت برگشت قیمت بسته شود و یا به صورت دستی معامله را بست. برای کم کردن ریسک، استفاده از پوزیشن دو قسمتی نیز پیشنهاد می شود.

امیدواریم تحلیل تکنیکال چارت انس شماره 21 مفید بوده و مورد استفاده همراهان عزیز قرار گیرد.

اطلاع از
72 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
محمد رسول منصوریان

با سلام
استاد آیا هنوز داخل موج سی هستیم ؟ .. اهداف این موج چه اعدادی میتونه باشه ؟

امیر ایرانپور

سلام خدمت استاد عزیز. وقت شما به خیر. این تحلیل مدتهاست که آپدیت نشده. ولی به نظر می رسه از لحاظ الگوی الیوت کلاسیک یک الگوی فلت ABC در حال تکمیل هست. ممنون می شم اگر این تحلیل رو آپدیت کنید.
tvc_51f189731e09676545e82658427f5860.png (1853×963) (investing.com)

محمد رسول منصوریان

تحليل به زیبایی جواب داد استاد … البته فکر میکنم به جای مثلث انقباضی در موج آخر شاهد مثلث خنثی با موج سی کشیده بودیم … اکنون در حال ساخت موج دی هستیم که باید همان اهداف که معین کردید را منتظرش باشیم . درست میگم ؟
اگه اینچنین باشه بعد از اهداف حوالی ۱۴۰۰ دلار باید یک صعود دیگر در قالب موج عی و سپس ریزش دوباره تا حوالی ۱۰۰۰ یا پایینتر باشیم
لطفا نظرتون را بفرمایید ممنون

محمد رسول منصوریان

سلام
استاد من این تحليل را با دقت زیر نظر داشتم .. به نظرم خیلی دقیق پیش می رفت که یکهو قضایای جنگ پیش اومد و نمودار هم همانطور که در آموزشهاتون گفتید داینامیک هست و قرار نیست در هر وضعیت ناگهانی رفتار طبیعی بروز بده
در هر حال فعلا به نظر میاد این تحليل فيلد شده باشه … به نظرتون هنوز نزول محتمل هست یا دیگه روند صعودی قویتر باید منتظر باشيم
ممنون از راهنمایی هاتون

سلام استاد سال نو وقرن نو برشما وخانواده محترمتون مبارک باشه. ان شاء الله سال پرخیر وبرکتی داشته باشید حدود دوسال هست از روش شما استفاده میکنم و حدود یک سال هست به تسلط نسبی روی محتوای روش تحلیلی شما رسیدم .خیلی هم نتیجه گرفتم اما نه نتیجه مطلوب ذهن خودم. تحلیل به روش شما رو میتونم انجام بدم اما ترید مناسب در حد وقواره ی این روش تقریبا نه. میخواستم بپرسم استراتژی شما برای ورود به معاملات (کوتاه مدت و میان مدت) در بازار فارکس چیه؟ میشه درمورد چک لیستتون در بازار فارکس به روش نئوویو توضیح بدید؟ چون…  ادامه نوشته »

استاد برای ما که توی دوره های قدیمی نئوویو از تدریس شما استفاده کردیم چطور میتونیم از آموزش های جدید استفاده کنیم؟(به خصوص این بخش تریدینگ که می فرمایید ویژه مطرح کردید؟)
آیا نیازی هم هست که دوره تحلیل کلاسیک هم شرکت کنیم؟

Mohebi

سلام استاد عزیز.تحلیل ریزشی طلا هنوز معتبره.با توجه ب اینکه مثلث از بالا شکسته شده؟

حسن زاده

درود بر شما. من با مطالعه شماره بیستم تحلیل اونس ک بزرگوار و با دیدن مثلث خنثی انتهای تحلیلتون چیزی ک به ذهنم رسید و میتونه این صعود اخیرو (جسارتا)توجیه کنه اینه ک انتخاب مثلث خنثی توسط شما در شماره بیستم کاملا درست هست اگر و تنها اگر شاخه صعودی قبل از خودش ک از سال ۲۰۰۵ استارت خورده موج زیگزاگ یک دیامتریک زیگزاگ الماسی در نظر گرفته شه و موج D این دیامتریک تا محدوده ۱۱۰۰ریزش و بعد از اون موجE صعودی که این صعود اخیر تاکنون ادامه داره وتقریبا اواخر موج e مثلث از موج Eدیامتریک مذکور ک…  ادامه نوشته »

سلام استاد خسته نباشید
باتوجه به وضعیت اخبار و حوادث جهانی وقیمت نفت و وضعیت دلار نظرتون در مورد ادامه راه انس تغییری نکرده؟
اگر ممکنه نظرتون رو درمورد ادامه روند بفرمایید.
ساختار موج e از مثلث خنثی در موج e مثلث تحلیل شما رو چی در نظر گرفتید؟
استاد اگر موج برگشتی شروع بشود در موج اول تا محدوده 1500 میاد؟؟

آخرین ویرایش 2 سال قبل توسط به یاد رفیق شهیدم ایمان خزائی نژاد
مشاهده دیگر مطالب

See other content