تحلیل تکنیکال چارت مرقام شماره 5 به سبک نئوویو

ارائه چشم انداز پیش رو بر اساس موج شماری نئوویو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در این پست تحلیل تکنیکال چارت مرقام شماره 5 به سبک نئوویو تقدیم شما می شود تا با پیشروی امواج و بهتر مشخص شدن وضعیت امواج این چارت مجدداً فرصت های سرمایه گذاری در این چارت را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل تکنیکال چارت مرقام شماره 5 :

چنانچه در تصویر زیر پیداست با پیشروی امواج به نظر می رسد که در روند نزولی سهم مرقام یک الگوی دیامتریک الماسی شکل گرفته است که هم اکنون در موج G از این الگو قرار داریم. در تصویر تحلیل تکنیکال چارت مرقام شماره 5 این الگوی دیامتریک با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است.

از نظر قیمتی این روند نزولی حدود 60 درصد از روند صعودی قبلی که شاخه (E) از یک مثلث می باشد را بازگشت کرده است که اصلاح زیادی محسوب می شود و قیمت های فعلی این سهم را برای سرمایه گذاری مجدد جذاب کرده است. همچنین از نظر زمانی نیز این موج نزولی به حدود 162 درصد از موج صعودی قبل از خود رسیده است.

اگر دقت کنید هم از نظر زمانی و هم از نظر قیمتی چارت به اعداد فیبوناچی مهمی رسیده است که می توانند موجب برگشت قیمت از همین حدود شوند. از طرفی در همین محدوده یک ناحیه حمایتی نیز قرار دارد که به اهمیت محدوده فعلی می افزاید و انتظار برگشت قیمت از حدود همین محدوده یعنی حد فاصل بین 1500 تا 1250 تومان را افزایش می دهد. ناحیه حمایتی و لول فیبوناچی را می توانید در تصویر تحلیل تکنیکال چارت مرقام شماره 5 مشاهده کنید.

از نظر قوانین نئوویو نیز این روند نزولی را می توان در قالب یک (X) موج برای ساختار قبلی در نظر گرفت و از این منظر نیز انتظار بازگشت به روند صعودی را در این سهم خواهیم داشت.

تحلیل تکنیکال چارت مرقام شماره 5 به سبک نئوویو | کش دیتای روزانه
تحلیل تکنیکال چارت مرقام شماره 5 به سبک نئوویو | کش دیتای روزانه

چشم انداز پیش رو :

با توجه به کند شدن روند نزولی و افزایش حجم معاملات انتظار می رود که موج G دیامتریک در محدوده ذکر شده یعنی 1500 تا 1250 تومان به پایان برسد و سهم طبق تصویر تحلیل تکنیکال چارت مرقام شماره 5 وارد مدار صعودی جدیدی شود و موج (A) از الگوی پیش رو را شکل دهد.

این موج صعودی می تواند در گام اول تا محدوده 3700 الی 5000 تومان رشد کند. پس از آن باید روند صعودی سهم بررسی شود تا ببینیم توان ادامه تا محدوده تارگت بعدی یعنی حدود 11000 تا 15000 تومان را دارد یا خیر.

استراتژی ترید بر اساس تحلیل تکنیکال چارت مرقام شماره 5 :

در حال حاضر باید به سهم اجازه داد تا تکلیف موج G دیامتریک را روشن کند. به نظر می رسد که یک موج نزولی کوچک برای پایان موج G نیاز باشد. در هر صورت معامله گران می توانند با شکست معتبر آخرین سقف از روند نزولی ای که در موج G دیامتریک وجود دارد به معامله خرید ورود کنند و پس از آن پایین ترین نقطه موج G را به عنوان حد ضرر انتخاب کنند. حد سود معامله نیز محدوده مشخص شده در تصویر یعنی 3700 الی 5000 تومان خواهد بود.

مدیریت معامله :

پس از فراهم شدن موقعیت ورود و تنظیم حد ضرر و حد سود، معامله گران می توانند با کف های قیمتی ای که در روند صعودی شکل خواهد گرفت حد ضرر خود را ارتقاء دهند تا از سود ایجاد شده (در صورت وقوع) محافظت شود. همچنین در محدوده تارگت ارائه شده در تحلیل تکنیکال چارت مرقام شماره 5 نیز باید روند صعودی ایجاد شده بررسی شود و در صورت وجود قدرت کافی در خریداران به سهم اجازه رشد بیشتر داده شود. از طرفی جهت اطمینان می توان در همان محدوده تارگت اول نیمی از پوزیشن را بست تا در صورت حصول اطمینان از ادامه صعود قیمت، مجدداُ به حجم خرید افزود.

امیدواریم این تحلیل مفید بوده و مورد استفاده همراهان گرامی قرار گیرد.

اطلاع از
10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

profile avatar
مشترک
21 روز قبل

با سلام
استاد تا چه حد احتمال بازگشت دوباره قیمت رو به منطقه اف تی سی پیوت (حدود 1500 تومان) را با توجه به پولبک به سطح استاتیک و شکسته شده میدهید؟
با تشکر

profile avatar
مشترک تالار
24 روز قبل

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت استاد ارشیا رحیمی
استاد پولبک که گفته بودین امروز زده شد به نظرتون و اینکه هدف اولیه سهم چه عددی در نظر گرفتید ؟

profile avatar
مشترک تالار
26 روز قبل

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت استاد ارشیا رحیمی استاد ان‌شالله حالتون عالی باش اول میخواستم تشکر کنم بابت معرفی سهم و ان شالله هرجی از خدا میخواهید بهتون بده
استاد یه سوال داشتم با توجه به روند بازار و امروز سهم به نظرتون ممکنه سهم از کف قبل پایین تر بیاد یا اینکه موجg تموم شده فرض کنیم ؟

profile avatar
مشترک
30 روز قبل

سلام خدمت استاد خوب وتوانا جناب رحیمی
باعرض پوزش میخواستم ببینم به نظر شما تارگت اعلامی برای سهام مرقام تا چه زمانی طول میکشه مچکر

profile avatar
مشترک
1 ماه قبل

سلام خدمت استاد محترم،وقتتون بخیر باشه
استاد به نظرتون موج G خاتمه یافته و وارد فاز صعودی شدیم یا هنوز موج G همچنان تکمیل نشده ؟

مشاهده دیگر مطالب

See other content