میلاد امام زمان (عج) مبارک باد. تخفیف ۲۰ درصدی برای کلیه محصولات فروشگاه ایران نئوویو به مدت سه روز

کد تخفیف : E1402

تحلیل قاسم ایران شماره ۲ | موج شماری به سبک neowave

فراهم شدن موقعیت خرید پس از الگوی ترمینال

1.7k
بازدید

عرض سلام و ادب خدمت دوستان و همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در این پست در خدمت شما هستیم با تحلیل قاسم ایران شماره ۲ که به نظر می‌رسد به زودی موقعیت خوبی برای خرید ایجاد نماید. با شرح تحلیل همراهمان باشید.

شرح تحلیل قاسم ایران شماره ۲ :

سهم قاسم ایران پس از یک ریزش سهمگین 79 درصدی بالاخره به نزول خود پایان داد و وارد یک فاز صعودی مناسب شد که حدود نیمی از ریزش قبل را بازگشت کرد و بعد از آن وارد یک فاز اصلاحی خنثی شده است.

تا این جای کار بر اساس تحلیل قاسم ایران شماره ۲ که در این انستیتو صورت گرفته است، سهم قاسم ایران نشان داده است که ریزش سهمگینی که طی کرده بود نمی توانسته به تنهایی یک اصلاح را کامل کرده باشد، بلکه خود آن ریزش بخش اول از یک کارکشن بزرگتر می باشد. بنابراین اگر ریزش سهمگین این سهم را، موج A بگیریم در نتیجه در حال حاضر سهم قاسم ایران در حال طی کردن قسمت هایی از موج B از B می باشد که در تصویر نیز به وضوح مشخص شده است.

ساختار صعودی که سهم قاسم از 242 تومان تا 600 تومان داشته است را بر اساس قوانین نئوویو نمی توان یک حرکت ایمپالس در نظر گرفت لذا در تحلیل قاسم ایران شماره ۲ برچسب های اصلاحی بر آن زده شده است. ساختار این شاخه یک مثلث کانتر از نوع ریورس انقباضی (Contracting Triangle Reverse Alternation) می باشد. کل این ساختار لیبل A (به رنگ آبی) از B (به رنگ مشکی) خورده است.

در مرحله بعد که سهم وارد فاز خنثی شده است به نظر می رسد سهم در حال ساخت یک الگوی فلت (Flat) باشد که هم اکنون در موج 4 از C این فلت یا 5 از C هستیم و باید منتظر اتمام موج C و شروع حرکت قوی ای برای این سهم باشیم زیرا موج C از فلت مذکور یک ساختار ترمینال یا همان دیاگونال را دارد. کل این فلت لیبل B (به رنگ آبی) از B (به رنگ مشکی) خورده است.

تحلیل قاسم ایران شماره ۲ | موج شماری به سبک نئو ویو neowave
تحلیل قاسم ایران شماره ۲ | کش دیتای هفتگی

نکات تریدری:

سطح معتبر برای اتمام موج C از فلت مذکور در تصویر مشخص شده است و پیداست که سهم قاسم ایران این سطح را تاچ کرده است و البته می تواند تا حد پایین ترِ این سطح نیز پیش رود. اما استاپ لاس را کجا قرار دهیم؟

اگر فلت یاد شده صحیح باشد و چارت به شکل پیش بینی شده پیش رود و مشخص باشد که موج C از فلت مذکور یک الگوی ترمینال می باشد، پس با توجه به اندازه دو موج 1 و 3 از این ترمینال می توان نتیجه گرفت که موج 5 از C نباید بلندتر از موج 3 باشد، لذا در زیر سطحی که موج 5 از نسبت 100 درصدِ موج 3 عبور می کند می توان استاپ لاس قرار داد زیرا در این ناحیه تحلیل بی اعتبار خواهد شد.

ریوارد به ریسک :

استاپ لاس این تحلیل حدود 10 درصد و تارگت اولیه آن 145 درصد می باشد که به وضوح مشخص است که این ترید می تواند یک موقعیت بسیار عالی محسوب شود زیرا ریوارد به ریسک بسیار مناسبی دارد.

اطلاع از
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
قاسمی

لطفا تحلیل را آپدیت می کنید خیلی تو ضررم ممنون

Rushed

با سلام اینجانب از تحلیل قاسم شما استفاده کردم و بنظرم تحلیل درستی از سهم داشتین. خود من نیز هم بنیادی سهم را مدنظر قرار میدهم و هم تکنیکال آن را باتوجه به روشهای مختلف مدنظر میگیرم.سپاس از زحماتتان.

مشاهده دیگر مطالب

See other content