تحلیل کاذر شماره ۴ | موج شماری امواج سهم کاذر به سبک نئوویو

بررسی ساختار اصلاح

با نام و یا خدا و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . در خدمت شما هستیم با تحلیل کاذر شماره ۴ از گروه محصولات کانی غیر فلزی. از این گروه تحلیل دو سهم کرازی و کفپارس نیز مدتی پیش تقدیم حضورتان شده که از باکس مطالب مرتبط پایین همین صفحه می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. با بررسی های انجام شده پیداست که این گروه دارای پتانسیل مناسبی برای ایجاد یک رشد عالی می باشد و باید سهم های این گروه را مد نظر قرار داد. این انستیتو نیز تا جای ممکن سهم های پر پتانسیل را به شما پیشنهاد خواهد داد. برای شرح تحلیل کاذر شماره ۴ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل کاذر شماره ۴ :

اگر به چارت تعدیل شده‌ کاذر نگاهی بیندازید خواهید دید که این سهم پس از یک رشد شارپ تا حوالی ۴۶۰ تومان با ایجاد یک گپ منفی وارد یک کارکشن طویل شده است (گپ‌ها در کش دیتا مشخص نیستند). این کارکشن با ایجاد سه شاخه در قالب یک روند نزولی تا حوالی ۱۱۱ تومان اصلاح کرده است و بعد وارد مدار صعودی شده است. نکته ای که در مورد این سه شاخه نزولی بسیار مهم است این است که هر سه شاخه نزولی از جنس اصلاح می باشد. این موضوع باعث می شود که الگوهای زیگزاگ و تخت از دایره‌ی سناریوها خط بخورد و به سراغ الگوهایی برویم که تمام شاخه های آنها اصلاحی می باشد. 

طبق تصویر تحلیل کاذر شماره ۴ شاخه اول که گپ می باشد با بازگشت بیش از ۶۱.۸ درصدی رو به رو شده است که یکی از نشانه های اصلاحی بودن می باشد. شاخه دوم نیز به وضوح بیانگر یک مثلث خنثیِ کانتر (Conter Neutral Triangle) است و نیاز به توضیح بیشتری ندارد و شاخه سوم نیز اگر ریز موج هایش شمارش شود پیداست که الگوی شتابداری در کار نیست و بر اساس قوانین نئوویو مشخص است که ساختار آن یک مثلث ریورس انقباضی (Contracting Triangle Reverse Alternation) می باشد. 

بعد از اینکه الگوهای زیگزاگ و تخت از سناریوها خط خورد با توجه به حد و حدود قیمتی و زمانی امواج طبق قوانین سبک نئوویو و همینطور کانال بندی الگو مشخص است که این سهم درون یک مثلث خنثی (Neutral Triangle) قرار دارد که هم اکنون در موج D از این الگو که یک موج صعودی می باشد قرار داریم. در تحلیل کاذر شماره ۴ این مثلث خنثی با لیبل های بزرگ آبی رنگ مشخص شده است. نکته مهم دیگر این است که طبق اصل درجه و مبحث پیچیدگی پر واضح است که موج D هنوز به پایان نرسیده است. 

تصویر تحلیل کاذر شماره ۴
KeAzar NEoWave Analysis 04 | Weekly Cash Data

چشم انداز پیش رو :

برای اینکه بتوانیم چشم انداز درستی از آینده سهم داشته باشیم نیاز است تا در ابتدا ساختار موج D را مشخص کنیم. تا اینجای کار مطابق با تصویر تحلیل کاذر شماره ۴ شاهد این موضوع هستیم که در موج D یک رشد شارپ داشته ایم و سپس یک ناحیه متراکم و همپوشان از امواج را داریم. با توجه به اینکه موج D می بایست ساختار اصلاحی داشته باشد رشد شارپ اولیه را می توانیم موج A در نظر بگیریم و ناحیه متراکم را موج B ، اما برای اینکه زمان دقیق و قیمت دقیق حرکت سهم را بدانیم باید وارد جزئیات شویم و ساختار این موج A و B از D را دقیق تر مشخص کنیم

در اینجا باز هم بر حسب قوانین نئوویو ساختار رشد شارپ را یک مثلث کانتر انقباضی (Counter Contracting Triangle) و ساختار ناحیه متراکم را یک الگوی تخت (Flat) در نظر گرفته ایم که هم اکنون در موج 4 از C از این الگوی تخت قرار داریم. امواج درونی این دو الگو با لیبل های قرمز رنگ مشخص شده اند. بنابراین تا اینجای کار مشخص است که برای موج D‌ بزرگ الگوی زیگراگ نخواهیم داشت و احتمالاً یک الگوی تخت کشیده یا یکی از انواج مثلث های کانتر در این موج خواهیم دید، که باید ساختار ادامه موج D بزرگ را نظاره گر باشیم تا بطور دقیق بتوانیم بگوییم الگوی موج D چه خواهد بود. در مقطع کنونی همین که میدانیم رشد موج D ادامه دارد کفایت می کند و با مشخص کردن انتهای شاخه دوم از موج D می توانیم کسب سود کنیم.

ذکر این نکته نیز الزامی است که با توجه به همپوشان بودن موج 1 و 4 از C از الگوی تخت مشخص است که موج C یک الگوی ترمینال می باشد. لذا پس از تکمیل آن باید شاهد رشد شارپی برای تکمیل موج D از مثلث خنثیِ بلند مدت باشیم. از طرفی تا اینجای کار که موج C از الگوی تخت به زیر موج A نرفته است ساختار الگوی تخت B قوی (Strong B) می باشد که باز هم بیانگر قدرتی است که در موج بعد از الگوی تخت می تواند وجود داشته باشد.

ترید بر اساس تحلیل کاذر شماره ۴ :

با توجه به مباحث شرح داده شده در ابتدا نیاز می باشد که صبر کنیم تا الگوی ترمینال که موج C از الگوی تخت می باشد تکمیل شود و در انتهای این الگو منتظر وقوع تریگر باشیم. با توجه به اندازه امواج درونی الگوی تخت و همینطور اندازه امواج درونی موج C از الگوی تخت ما یک سطح فیبوناچی را در چارت مشخص کرده ایم که می تواند محل خوبی برای پایان ناحیه تراکمی و شروع یک رشد مناسب باشد.

حد ضرر تحلیل کاذر شماره ۴ قیمت ۱۷۰ تومان می باشد که حدود ۱۲ درصد با قیمت خرید مشخص شده فاصله دارد. حد سود نیز توسط یک ناحیه فیبوناچی که بر روی یک ناحیه مقاومتی نیز قرار دارد مشخص شده است که حوالی قیمت ۳۲۱ تا ۳۸۶ تومان است و عدد نرمال برای خاتمه موج D نیز ۳۶۶ تومان است. اگر موج D بر روی تارگت نرمال خود به پایان برسد حدود ۹۰ درصد سود در این ترید ایجاد خواهد شد. این میزان سود در مقابل ریسکی که متحمل خواهیم شد بسیار ارزنده است.

اطلاع از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
کیانوش

با سلام. استاد نظرتون راجع به وضعیت فعلی این سهم چیه؟ میشه تحلیل و پیش بینی خودتون رو از این سهم بزارین. مطلب فعلی مال حدود یک سال و نیم پیش می باشد.

مشاهده دیگر مطالب

See other content