تحلیل کفپارس شماره ۱ | موج شماری به سبک گلن نیلی

بررسی ساختار اصلاح

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و همراهان گرامیِ انستیتو ایران نئوویو. برای امروز تحلیل کفپارس شماره ۱ را آماده کرده‌ایم که در این پست خدمتتان ارائه دهیم. این سهم در موقعیتی بسیار مناسب برای خرید قرار دارد پس برای شرح تحلیل با ما همراه باشید.

شرح تحلیل کفپارس شماره ۱ :

سهم کفپارس پس از یک رشد شارپ ، از نقطه‌ای که در تصویر با عدد 0 بزرگِ سیاه رنگ مشخص شده است وارد یک ریزش سهمگین با ساختار زیگزاگ دوگانه (Double-Zigzag) شد. این ساختار و این شدتِ ریزش در همان زمان نشان داد که اگر سهم در آینده رشدی هم داشته باشد نمی‌تواند یک رشد شتابدار یا ایمپالس باشد. بعد از اتمام این زیگزاگ دوگانه که ما آنرا شاخه A بزرگ با رنگ مشکلی نامگذاری کرده‌ایم ، سهم وارد مدار صعودیِ زمانگیر خود شده است که این بار این رشد ، ساختار ترکیبی از نوع فلت دوگانه (Double-Flat) دارد. این ساختار را با B بزرگِ مشکی رنگ مشخص کرده‌ایم. موج C را نیز چنانچه از تصویر پیداست یک الگوی مثلث انقباضیِ کانتر (Counter Contracting Triangle) لیبل زده‌ایم که هم اکنو در شاخه E از این مثلث که شاخه‌ی انتهایی آن می باشد قرار داریم!

اما چرا موج C را یک الگوی شتابدارِ ترمینال (دیاگونال) (Terminal) لیبل نزده‌ایم تا الگوی مرتبه بالاتر نیز یک فلت باشد؟!

نکته‌ای که باید دراین خصوص عرض کنیم این است که فلت ابتدایی از ترکیب دوگانه‌ی موج B‌ یک فلت عادی نیست. بلکه فلتی کشیده (Elongated Flat) می باشد که همین موضوع اولین سرنخ را به ما می‌دهد که الگوی درجه بالاتر به احتمال زیاد یک مثلث است نه فلت! این نکته‌ی بسیار مهم راهنمای خوبی است که بتوانیم ساختار موج C را بهتر مشخص کنیم. چه بسا اگر به این نکته توجه نشود الگوی موج C یک الگوی ترمینال در نظر گرفته خواهد شد و تحلیل‌گر را به اشتباه خواهد انداخت که الگوی درجه بالاتر فلت است! البته ساختار یک ترمینال نیز با مثلث‌های کانتر تفاوت‌هایی نانوشته دارد، به علاوه نکات ریزتری نیز در این خصوص وجود دارد که آنها را در پکیج آموزش نئوویو شرح داده ایم و بازگو کردن آنها در این مجال نمی گنجد.

تحلیل کفپارس شماره ۱ | کش دیتای روزانه
تحلیل کفپارس شماره ۱ | کش دیتای روزانه

چشم انداز پیش رو :

با توجه به شرحی که خدمتتان ارائه شد، بر اساس تحلیل کفپارس شماره ۱ هم اکنون ما در موج E از C بزرگ قرار داریم و با تکمیل این موج می‌توانیم از سودی که در موج D مثلث حاصل می شود بهره‌مند شویم. لذا منطقه‌ای را با فیبوناچی مشخص کرده‌ایم که مکان کاملاً مناسبی برای تکمیل موج E از C می باشد. همچنین برای دقیق‌تر کردن محل برگشت قیمت خط روندی نیز رسم شده است که می تواند به عنوان مکمل عمل کند. هرچه قیمت به این خط و انتهای زون فیبوناچیِ رسم شده نزدیک‌تر شود ریسک خرید این سهم کاهش خواهد یافت. بهترین محدوده برای خرید حوالی ۴۰۰ الی ۳۴۰ تومان می باشد که باید دید در کدام قیمت از این محدوده نشانه های برگشتی یا همان تریگر ظهور می کند.

نکات تریدری :

قیمت خرید سهم طبق تحلیل کفپارس شماره ۱ در پاراگراف قبل مشخص شد اما حد ضرر این سهم نیز عدد ۳۰۰ تومان می‌باشد که با تثبیت قیمت زیر آن تحلیل بی اعتبار خواهد شد. تارگت اولیه‌ی سهم نیز در تصویر مشخص شده است که عدد ۶۹۱ تومان را نشان می‌دهد. بر این اساس حد ضرر تحلیل کفپارس شماره ۱ حدود ۱۲ درصد و حد سود اولیه حدود ۱۰۰ درصد می باشد که چنین ریوارد به ریسکی پیشنهاد دهنده‌ی یک ترید با موقعیت عالی است.

نشانه ای برای تغییر لیبل گذاری :

اگر در آینده سهم مطابق با شرح آورده شده حرکت خود را آغاز کرد اما بدون هیچ استراحتی به تارگت داده شده اکتفا نکرد و هدف‌هایی بالاتر از ۸۱۴ تومان را هدف گرفت نشان خواهد داد که لیبل گذاری انجام شده دارای اشکال بوده است و باید تغییر کند. اما اگر به تارگت داده شده اکتفا کند و وارد یک فاز استراحتی دیگر شود آنگاه تحلیل بطور کامل تایید خواهد شد.

اطلاع از
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
aminaran

سلام …اگر ممکنه از این گروه کفرا را بررسی بفرمایید ….تشکر

مشاهده دیگر مطالب

See other content