تحلیل مفاخر شماره ۷ | موج شماری به سبک NEoWave

ارائه چشم انداز پیش رو

1k
بازدید

سلام خدمت دوستان و همراهان گرامیِ انستیتو ایران نئوویو. در این مطلب ، تحلیل مفاخر شماره ۷ را برای شما آماده کرده ایم که به استحضارتان خواهد رسید. پیش از آن اجازه دهید تحلیل گذشته این سهم که در سایت درج شده است را مورد بررسی قرار دهیم و نتیجه ی آنرا مشاهده کنیم. اگر تحلیل قبلی این سهم را مشاهده نکرده اید می توانید با کلیک بر روی این لینک آنرا مطالعه کنید.

نتیجه تحلیل قبلی سهم مفاخر :

مطابق با تحلیل قبل و همینطور تحلیل های قبل تر این سهم ، بارها اشاره کردیم که این سهم درون یک مثلث انقباضی نامحدود (Unlimited Contracting Triangle) قرار دارد که به زودی به پایان خواهد رسید و رشد چشمگیری را به نمایش خواهد گذاشت. در حال حاضر اگر به چارت این سهم نگاهی بیاندازید مشاهده می کنید که سناریوی مذکور کاملاٌ درست بود و سهم مطابق با آنچه پیش بینی شده بود حرکت خوبی را با شکست ناحیه تراکمی مثلث به نمایش گذاشت. تارگت اولیه ای که برای رشد سهم مشخص کرده بودیم حوالی ۵۵۰ تومان بود که سهم موفق شد تا ۵۲۲ تومان رشد کند که در آن نواحی با تشکیل یک الگوی سروشانه کلاسیک سیگنال خروج از پوزیشن را صادر کرد. حاصل این ترید حدود ۴۰ درصد سود بود. همچنین در آن تحلیل با فلش صورتی رنگ مشخص کرده بودیم که اصلاح سهم بعد ز رشد باید زمانگیر باشد که دلایل خاص خود را داشت که از حوصله این مطلب خارج است. اصلاح سهم نیز مطابق با پیش بینی یک اصلاح زمانگیر شد.

شرح تحلیل مفاخر شماره ۷ :

حال اجازه دهید به شرح تحلیل مفاخر شماره ۷ بپردازیم. همانطور که گفته شد سهم در حوالی قیمت های ۵۲۲ تومان با تشکیل الگوی سروشانه سیگنال نزول را صادر کرد و وارد مدار نزولی شد. از آن زمان تا کنون تحلیلی از این سهم ارائه نکردیم تا ساختار این نزول مشخص شود که در حال حاضر به نظر می رسد این امر اتفاق افتاده باشد. نزول این سهم به نظر می رسد که آرایش یک مثلث کانتر انقباضی (Counter Contracting Triangle) را به خود گرفته باشد که احتمالا موج D آن تکمیل شده یا به زودی تکمیل خواهد شد و وارد موج E خواهیم شد. این مثلث با کانال بندی قرمز در تصویر مشخص شده است.

تحلیل مفاخر شماره ۷ | کش دیتای هفتگی
تحلیل مفاخر شماره ۷ | کش دیتای هفتگی

چشم انداز پیش رو :

به توجه به توضیحات فوق در رابطه با تحلیل مفاخر شماره ۷ ، سهم مفاخر هم اکنون یا درون موج E‌ از مثلث یاد شده قرار دارد یا به زودی وارد آن خواهد شد. موج E‌ از این مثلث می تواند تا حوالی سطح ۳۶۵ تومان پیش رود یا اینکه دچار کوتاه شدگی شود و در سطح بالاتری به کار خود خاتمه دهد. هرچه باشد محل خاتمه موج درون محدوده فیبوناچی رسم شده در تحلیل می باشد که مابین قیمت های ۳۹۴ تا ۳۶۵ تومان می باشد. در این قیمت ها سهم باید به دقت رصد شود تا با تریگر مناسب خرید خود را انجام دهیم. تریگر می تواند شکست یک سقف مینور ، شکست خط روند نزولی این مثلث ، یک الگوی کندلی مناسب یا هر آنچه خود راحت هستید باشد.

ساختار رشد پیش رو از نظر تعیین ساختار دسته ی امواج پیش رو بسیار حائز اهمیت می باشد و آن زمان است که می توان با دقت تخمین زد که دسته ی امواج پیش رو چه ساختاری دارد اما در حال حاضر بر اساس فاکتور تناوب ، حدس ما این است که ساختاری که درون آن هستیم یک مثلث یا ایزومتریک و در نهایت یک دیامتریک می تواند باشد که با ظهور نشانه های بیشتر ما نیز حدس دقیق تری میتوانیم ارائه دهیم.

نکات مهم تریدری :

قیمت مناسب برای خرید سهم در پاراگراف قبل شرح داده شد. اما با توجه به تصویر مشاهده می کنید که استاپ لاس تحلیل قیمت ۳۳۲ تومان می باشد که کف موج E از مثلث تکمیل شده قبلی می باشد که اگر تحلیل ما صحیح باشد سهم مجاز نیست به زیر این سطح نفوذ کند. اولین تارگت برای رشد مجدد این سهم نیز حوالی ۶۲۰ تا ۶۵۶ تومان می باشد و تارگت بلند مدت تر حوالی ۸۰۰ تومان.

بنابراین استاپ لاس تحلیل حدود ۱۲ درصد و اولین تارگت سهم ۷۰ درصد می باشد که ریوارد به ریسک بسیار مناسبی را نشان می دهد که این امر خرید این سهم را توجیح پذیر می کند.

اطلاع از
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
احمد کسروی

استاپ

مشاهده دیگر مطالب

See other content