آموزش نرم افزار موتیوویو بخش ۴ | بررسی پنجره تنظیمات چارت

آموزش ویدیویی تنظیمات چارت در نرم افزار موتیوویو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با آموزش نرم افزار موتیوویو بخش ۴ که به بررسی پنجره تنظیمات چارت خواهیم پرداخت. این پنجره با دبل کلیک بر روی چارت در دسترس قرار می گیرد و شامل سربرگ ها و گزینه های متعدد می باشد که قصد داریم در این آموزش به بررسی تمام گزینه ها بپردازیم و بدین منظور آموزشی ویدیویی تهیه شده است که در این پست تقدیم حضورتان خواهد شد. با ما همراه باشید.

بررسی تنظیمات چارت در موتیوویو :

همانطور که مستحضرید قبلاً سه بخش از آموزش نرم افزار موتیوویو به صورت تخصصی در سایت ارائه شده است که در بخش مطالب مرتبط می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. در آموزش نرم افزار موتیوویو بخش ۴ به شرح پنجره تنظیمات چارت یا Chart Settings خواهیم پرداخت. اگر در نرم افزار موتیوویو روی یک چارت دبل کلیک نمایید می توانید این پنجره را مشاهده کنید، همچنین می توانید تصویر این پنجره را در زیرمشاهده کنید:

آموزش نرم افزار موتیوویو بخش ۴ | بررسی پنجره تنظیمات چارت
Chart Setting in Motivewave software

همانطور که مشخص است این پنجره از سربرگ ها و گزینه های متعددی برخوردار است که توسط آنها می توان پارامترهای زیادی را کنترل کرد و به حالت دلخواه در آورد، از جمله گزینه های مرتبط با امکانات موس، گزینه هایی مرتیط با چارت و قابلیت های آن، اندیکاتورها، امکانات نمایشی، تم ها و … .

آشنایی با این امکانات و قابلیت هایی که در این پنجره تعبیه شده است کمک می کند تا بتوانید به شکلی کاملاً حرفه ای و کامل از نرم افزار بی نظیر موتیوویو بهره ببرید و از آنها برای شخصی سازی چارت و ابزارها و … استفاده کنید. در بخش بعد ویدیوی آموزش نرم افزار موتیوویو بخش ۴ را مشاهده خواهید کرد که در آن به شرح تمام گزینه های پنجره Chart Setting پرداخته شده است.

ویدیوی آموزش نرم افزار موتیوویو بخش ۴ : 

در ویدیوی آموزش نرم افزار موتیوویو بخش ۴ به طور کلی به شرح تنظیمات پنجره چارت ستینگ (chart setting) پرداخته شده که گزینه های زیر را شامل می شود:

  • تنظمیمات سربرگ عمومی یا General که شامل گزینه هایی در خصوص mouse tool یا ابزار کراس و همچنین تنظیمات مربوط به اندیکاتورها و …. می شود.
  • تنظیمات سربرگ اسکیل یا scale که در آن می توان اسکیل چارت را به همراه فواصل بالا و پایین چارت کنترل کرد.
  • تنظیمات سربرگ مرتبط با تنظیمات کندلها یا Bar Setting که تنظیمات مربوط به نحوه نمایش کندلها و رنگ بندی آنها، نوع نمایش دیتای چارت، ضخامت سایه کندلها و … را کنترل می کند.
  • تنظیمات سربرگ قالب یا Theme که می توان توسط آن تم چارت و کندلها را کنترل کرد و آنها را به رنگ دلخواه در آورد.
  • تنظیمات سربرگ نمایش یا Display که توسط گزینه های آن می توان برخی پنجره ها یا آپشن های چارت مانند گرید چارت و … را فعال یا غیرفعال کرد.
  • تنظیمات سربرگ لیبل ها یا Lables که توسط آن می توان گزینه هایی را به چارت اضافه یا کم کرد مانند آپشن مربوط به نمایش اسپرد یا ATR و …
  • تنظیمات سربرگ واترمارک یا Watermark.
  • تنظیمات سربرگ ترید یا Trade که گزینه های مرتبط با تریدها را شامل می شود.
  • تنظیمات سربرگ امواج الیوت یا Elliot Wave که در آن می توان برخی گزینه های موج شماری را تغییر داد.

امیدواریم ویدیو آموزش نرم افزار موتیوویو بخش ۴ مفید واقع شود و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد.

5 3 رای
امتیاز کاربران به این پست
توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
اطلاع از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

اسماعیل
اسماعیل (@esi)
12 روز قبل

سلام و عرض ادب خدمت استاد رحیمی عزیز
بسیار ممنونم بابت زحماتی که می کشید… آموزش کامل و بسیار مفیدی بود، منتظر ادامه آموزش هستیم …