تحلیل نفت جهانی شماره ۵ | Oil NEoWave Analysis

در انتظار صعودی دیگر

1.5k
بازدید

عرض سلام و ادب خدمت دوستان و همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در این پست با تحلیل نفت جهانی شماره ۵ در خدمت شما هستیم. همانطور که مستحضر هستید روند نفت بر روی کل اقتصاد ایران بخصوص صنایع پالایشی اثرگذار خواهد بود بنابراین دانستن روند نفت جهانی بسیار با اهمیت می باشد. پس برای شرح تحلیل قبل نفت جهانی و تحلیل جدید آن با ما همراه باشید.

شرح تحلیل قبل نفت جهانی :

در موج شماری چارت نفت که قبلاً ارائه شده بود عرض شد که چارت نفت بر اساس قوانین نئوویو درون یک مثلث ریورس انقباضی قرار دارد که موج C آن مثلث خود یک مثلث خنثی می باشد و ساختار آن کامل شده و راهی موج D خواهیم شد که اگر به چارت نفت جهانی نگاهی بیاندازید مشخص است که تحلیل قبل درست بوده است و چارت نفت طبق انتظار به صعود خود ادامه داد. حال که امواج پیشروی کرده اند و ساختار موج D مثلث ریورس انقباضی بهتر نمایان شده است به سراغ تحلیل جدید نفت خواهیم رفت.

اگر تحلیل قبل نفت را ملاحظه نکرده اید می توانید با کلیک بر اینجا آنرا مشاهده کنید.

شرح تحلیل نفت جهانی شماره ۵ :

در تحلیل قبل عرض شد که چارت نفت درون یک مثلث ریورس انقباضی می باشد. هم اکنون با تعیین نقطه دقیق شروع ریزش موج A از این مثلث به نظر میرسد که مثلث مذکور از نوع خنثی می باشد نه ریورس انقباضی که البته در ماهیت تحلیل تغییری ایجاد نمی کند. صرفا نام مثلث تغییر کرده است.

تحلیل نفت جهانی شماره ۵ | Oil NEoWave Analysis
تحلیل نفت جهانی شماره ۵ | کش دیتای هفتگی

مطابق با تحلیل قبل عرض شده بود که بر اساس قوانین نئوویو ساختار موج C از مثلث مذکور یک مثلث خنثی از درجه کوچکتر است که رو به پایان است و باید راهی موج D از مثلث بزرگتر شویم که همینطور هم شد. اما طبق تحلیل نفت جهانی شماره ۵ ساختار موج D از مثلث بزرگتر تا اینجای کار شواهدی دال بر ساختار مثلث انبساطی دارد که احتمالا اواخر موج d از آن هستیم و با اتمام این موج راهی موج E از این مثلث خواهیم شد. تارگت این رشد حوالی ۶۰ الی ۶۵ دلار ارزیابی می شود.

بعد از آنکه موج E مثلث انبساطی یاد شده که خود موج D از مثلث درجه بزرگتری می باشد کامل شود حرکت بعد از آن یک حرکت کف و فرسایشی خواهد بود زیرا ماهیت مثلث های انبساطی افقی می طلبد که حرکت پسا الگویی آن کند باشد. در نتیجه موج E از مثلث ریورس بلندمدت ما طبق تحلیل نفت جهانی شماره ۵ باید حرکتی کند و فرسایشی باشد تا مقدمات صعودی بزرگتر را فراهم نماید که تارگت آن بعد از اتمام مثلث ارزیابی خواهد شد.

اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
مشاهده دیگر مطالب

See other content