تحلیل سدور شماره ۲ | موج شماری به سبک neowave

شرایط خرید در انتهای موج 2

1.6k
بازدید

سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در این پست قصد داریم تحلیل سدور شماره ۲ را تقدیم حضورتان کنیم. پس با ما همراه باشید.

شرح تحلیل سدور شماره ۲ :

در چارت سهم سدور، پس از یک ریزش سنگین ۷۰ درصدی و رفتن سهم به زیر ارزش ذاتی، شاهد تیک آف صعودی سهم در قالب یک گپ بودیم. سپس روند سهم سدور کاملا فرسایشی شده و گپ ایجاد شده پر گردید. در انتهای این ریزش فرسایشی شاهد شکل گیری یک کف دوقلو در چارت سیمان درود هستیم که ضعف روند ریزشی را نشان می دهد. با شکسته شدن خط گردن این الگو شاهد افزایش تقاضای معالمه گران کلاسیک خواهیم بود.

اما طبق تحلیل سدور شماره ۲ و به دید موج شماری به سبک نئو ویو (neowave) ریزش ۷۰ درصدی سهم را با تعیین نقطه شروع الگوی ریزشی از منظر نئوویو یک ترکیب دوگانه از جنس زیگزاگ+مثلث میدانیم. در مرحله بعد گپ ایجاد شده را بر مبنای درصد بازگشت، موج A از یک فلت در نظر گرفته ایم و ریزش فرسایشی که منجر به پر شدن گپ شد را موج B از فلت احتمالی. بدیهی است که با مشخص شدن فرمت موج C مشخص خواهد شد که آیا الگو به راستی یک فلت می باشد یا خیر. هرچه هست در این مقطع بر حسب شواهد موجود در تحلیل سدور شماره ۲ انتظار یک موج صعودی را از سهم داریم.

تحلیل سدور شماره ۲ | گپ ایجاد شده در این سهم
گپ موجود در چارت سدور

با دیدی کلی تر نسبت به تحلیل سدور شماره ۲ ، از منظر نئو ویو، فلت شرح داده شده را موج B از الگویی بزرگتر در نظر گرفته ایم و ریزش ۷۰ درصدی را موج A .فعلا برای الگوی درجه بزرگتر نیز یک فلت را در نظر می گیریم تا با گذر زمان صحت آنرا بسنجیم. اما طبق آنچه شرح داده شد این انستیتو برای میان مدت یک الگوی فلت را متصور می دانیم. و در آخر تحلیل مشخص است که موج ۱ از C این فلت تکمیل شده و هم اکنون در موج ۲ هستیم.

تحلیل سدور شماره ۲ | کش دیتای هفتگی
تحلیل سدور شماره ۲ | کش دیتای هفتگی

منطقه نرمال برای اتمام این موج ۲ با سطوح فیبوناچی مشخص شده است. در این ناحیه انتظار اتمام اصلاح کوتاه مدتی و ورود سهم به موج ۳ از C را داریم که می تواند سود خوبی را به ارمغان بیاورد. تارگت موج ۳ و ۵ از C احتمالی و همچنین استاپ لاس نیز در تصویر مشخص است.

نکات مهم:

ترید مناسب مستلزم رعایت سه پارامتر حد ضرر، نقطه ورود مناسب و پیگیری سهم تا رسیدن به تارگت های مشخص شده بر اساس تحلیل می باشد. بدیهی است عدم رعایت این موارد معامله گر را در ریسک بیشتر قرار خواهد داد. حد ضرر تحلیل ۱۵ درصد و حد سود موج ۳ حدود ۱۱۳ درصد و حد سود موج ۵ حدود ۱۴۰ درصد می باشد. این مقادیر، این ترید را به یک ترید ارزنده تبدیل می کند.

اطلاع از
6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
حافظی

سلام جناب رحیمی لطفا تحلیل مربوط ب سیمان درود را اپدیت کنید سپاسگذارم

علیرضا

سلام جناب رحیمی
ممنون میشیم تحلیل جدیدی از این سهم سدور ارائه فرمایید.
با تشکر

aminaran

سلام …ممنون از تحلیل خوبتون

ارشیا رحیمی

سلام
خواهش می کنم دوست عزیز

مشاهده دیگر مطالب

See other content