تحلیل شتوکا شماره ۲ | موج شماری شتوکا به سبک نئوویو

موج صعودی کوتاه مدت پیش رو

812
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان عزیز و وفادار انستیتو ایران نئوویو. بعد از وقفه ای چند روزه به دلیل تعطیلات عید نوروز با تحلیل شتوکا شماره ۲ در خدمتتان هستیم. در تحلیل شماره ۱ این سهم انتظار یک رشد حداقل ۵۰ درصدی را از سهم داشتیم. اما این انتظار بر آورده نشد و سهم پس از یک رشد ۲۳ درصدی وارد فاز بسیار فرسایشی شد که این شرایط همچنان نیز گریبان گیر سهم می باشد. در تحلیل شتوکا شماره ۲ سعی کرده ایم ساختار این محیط فرسایشی از چارت را بررسی کنیم لذا برای شرح این تحلیل با ما همراه باشید.

شرح تحلیل شتوکا شماره ۲ :

اگر به تحلیل قبل سهم شتوکا نگاهی بیاندازید بعد از یک محیط مثلثی کوچک انتظار رشدی حداقل ۵۰ درصدی از سهم داشتیم اما این انتظار برآورده نشد و سهمی پس از رشدی ۲۳ درصدی به صعود خود پایان داد. این رشد کوچک شرایط یک موج C از الگوی زیگزاگ را ایفا نکرد و حتی نمی توان آنرا زیگزاگ بریده نیز در نظر گرفت چرا که آن رشد کوچک نه به لحاظ قیمتی حداقل انتظارات برای موج سی از زیگزاگ بودن را برآورده کرد نه به لحاظ زمانی. لذا کل ساختار زیگزاگی که در تحلیل قبل در نظر گرفته بودیم را یک دیامتریک زیگزاگی در نظر گرفتیم تا مشکل این ناحیه از چارت رفع شود.

بعد از این ساختار محیط بسیار فرسایشی سهم آغاز شد که با گذر زمان، در حال حاضر طبق تحلیل شتوکا شماره ۲ می توان گفت که الگو به احتمال قوی یک ساختار مثلثی از جنس مثلث ریورس خنثی (Neutral Triangle Reverse Alternation) می باشد که شیب نزولی بسیار کمی دارد. سه موج A و B و C از این ساختار مثلثی شکل گرفته و هم اکنون در موج D این الگو هستیم. ساختار سه موج اول را می توانید در تصویر ملاحظه فرمایید.

اما ساختار موج D از آنجا که می بایست با موج B از مثلث تناوب خوبی ایجاد کند احتمالا یک الگوی افقی خواهد بود که در حال حاضر طبق تصویر تحلیل شتوکا شماره ۲ حدس ما برای این شاخه از الگوی مثلثی یک الگوی فلت (Flat) است که موج a و b از این الگو کامل شده و باید به زودی شاهد یک رشد در قالب موج c از فلت باشیم تا الگوی فلت و همینطور موج D‌ از مثلث اصلی کامل شود. پس از آن انتظار شکل گیری موج E از مثلث اصلی را داریم.

تحلیل شتوکا شماره ۲ | موج شماری شتوکا به سبک نئوویو
Shetooka NEoWave Analysis 02 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو :

اگر طبق توضیحات قبل موج b از فلت مطرح شده کامل شده باشد باید شاهد یک رشد در قالب موج c از این فلت باشیم. این رشد می تواند تا سطح مقاومتی ۵۸۶ تا ۶۲۸ تومان ادامه یابد که در این صورت ظاهر خوبی هم برای مثلث اصلی ایجاد خواهد شد. تریگر مناسب برای خرید نیز می تواند یک الگوی کندلی مناسب یا شکست یک سقف مینور از موج b از فلت باشد که این سقف در سطح ۵۰۹ تومان جای دارد. پس از وقوع تریگر حد ضرر پوزیشن زیر کف موج b از فلت خواهد بود.

اما پس از تکمیل موج c از فلت طبق تحلیل شتوکا شماره ۲ انتظار شکل گیری شاخه E نزولی برای مثلث اصلی را داریم که می تواند هرجایی درون سطوح فیبوناچی رسم شده خاتمه یاید. چرا که این موج شاخه آخر از الگوی مثلثی می باشد و می تواند دچار کوتاه شدگی نیز بشود و یا نشود. پس باید همه احتمالات را در نظر گرفت. پس از شکل گیری موج E باید با وقوع تریگر برای خرید اقدام کرد و حد ضرر را زیر آخرین کف از موج E قرار داد. 

سطوح فیبوناچی که در تحلیل شتوکا شماره ۲ برای خاتمه موج E رسم کرده ایم محدوده ی ۵۲۱ تا ۴۳۵ تومان را شامل می شود. همچنین دو تارگت برای حرکت بعد از مثلث رسم شده است که اولین تارگت محدوده ی ۷۱۱ تا ۷۵۱ تومان می باشد که سقف ماژور سهم در حال حاضر می باشد و دومین تارگت نیز محدوده ی ۱۰۲۲ تا ۱۲۶۷ تومان می باشد که پروجکشن ۱۰۰ تا ۱۲۷ درصد رشد قبل از مثلث را به نمایش گذاشته است. اگر همه چیز طبق انتظار پیش رود باید در هر دو تارگت رسم شده و یا حتی مابین این دو تارگت مترصد وقوع علائم ضعف برای سهم بود تا با اطمینان خاطر و به موقع برای خروج از سهم اقدام شود.

اطلاع از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
tohid

جناب رحیمی با تشکر از تحلیل های خوبتون اگه امکانش باشه سهم شکلر رو هم یه تحلیل بفرمایید ؟ با تشکر

مشاهده دیگر مطالب

See other content