عید سعید قربان و غدیر مبارک باد

۲۰ درصد تخفیف به مناسبت عید قربان تا غدیر برای کلیه محصولات فروشگاه با کد تخفیف : GH1403

تحلیل تکنیکال چارت سهم تاپیکو شماره 9 به سبک نئوویو

موج شماری چارت تاپیکو و بررسی شرایط احتمالی پیش رو

5k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان عزیز ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل تکنیکال چارت سهم تاپیکو شماره 9 به سبک نئوویو که درخواست زیادی برای تحلیل آن داشتیم و با بررسی انجام شده مشخص است که می تواند سود خوبی را در آینده ای نزدیک نصیب خریدارانش کند. با شرح تحلیل این سهم همراه ما باشید.

شرح تحلیل تکنیکال چارت سهم تاپیکو شماره 9 :

همانطور که در تصویر زیر پیداست سهم تاپیکو پس از سقف ماژوری که در قیمت 2244 تومان ساخت وارد یک فاز نزولی شد که ساختار آن یک الگوی دیامتریک نزولی است. این دیامتریک در تصویر تحلیل تکنیکال چارت سهم تاپیکو شماره 9 با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است.

پس از این الگوی دیامتریک نیز روند سهم صعودی شده و تائیدیه الگوی دیامتریک نیز ایفا شده است. اما این روند صعودی که فعلاً در شاخه دوم آن هستیم از نظر زمانی تا کنون حدود 85 درصد از زمان الگوی دیامتریک را به خود اختصاص داده است و واضح است که اگر حتی این روند صعودی سه شاخه هم شود، تا زمان تکمیل شاخه سوم، زمان روند صعودی از 100 درصد زمان الگوی دیامتریک تجاوز خواهد کرد. بنابراین پرواضح است که برای شمارش چارت سهم تاپیکو باید الگوی دیامتریک نزولی را موج (A) در نظر بگیریم و روند صعودی بعدی را موج (B).

تحلیل تکنیکال چارت سهم تاپیکو شماره 9 به سبک نئوویو | کش دیتای روزانه
تحلیل تکنیکال چارت سهم تاپیکو شماره 9 به سبک نئوویو | کش دیتای روزانه

همچنین اگر بخواهیم ساختار موج (B) را بررسی کنیم، طبق موج شماری انجام شده شاخه اول از این موج یعنی موج A یک ساختار کارکتیو از جنس ترکیب دوگانه است. شاخه B از (B) هم که یک روند ساید را ایجاد کرده است و می تواند ساختار یکی از الگوهای افقی یا جاری مانند مثلث انقباضی، ایزومتریک و … را به خود بگیرد. همچنین این موج تا کنون فقط 25 درصد از شاخه A را رتریس کرده است. بنابراین انتظار می رود که ساختار شاخه (B) بزرگ حداقل یک الگوی 5 شاخه ای مانند مثلث باشد که فعلاً در موج B آن هستیم.

شرایط احتمالی پیش رو :

در حال حاضر باید صبر کرد تا مشخص شود که الگوی موج B از (B) مثلث خواهد بود یا ایزومتریک و یا حتی دیامتریک. اما با توجه به این که این موج تا کنون به شکل ساید حرکت کرده است، انتظار می رود که تا اتمام الگوی این بخش باز هم شاهد ساید ماندن روند قیمت باشیم. این روند ساید میان دو باند حمایت و مقاومت که در تصویر تحلیل تکنیکال چارت سهم تاپیکو شماره 9 می توانید آنها را مشاهده کنید حرکت می کند که باند حمایتی در حدود قیمت 1330 تا 1280 تومان است و باند مقاومتی در حدود 1490 تا 1570 تومان.

پس از آن با اتمام الگوی این بخش انتظار می رود که سهم روند ساید را بشکند و حداقل تا مقاومت بعدی که در حدود 1880 تا 2020 تومان خواهد بود حرکت کند تا موج C از (B) شکل بگیرد. در تصویر تحلیل تکنیکال چارت سهم تاپیکو شماره 9 دو مسیر احتمالی برای شکست روند ساید و رسیدن به تارگت اولیه رسم شده است که هرکدام می تواند به وقوع بپیوندد.

پس از رسیدن قیمت به تارگت اولیه با توجه به ساختار موج (B) که در بخش قبل توضیح داده شد ممکن است همچنان شاهد صعود بیشتر موج C از (B) تا تارگت دوم که در حدود 2500 تومان است باشیم و یا این که ممکن است قیمت از حدود تارگت اولیه وارد موج D شود و بعد با ورود به موج E شاهد وقوع نشانه های ضعف در روند صعودی باشیم که نشان دهد امکان دست یابی به تارگت دوم وجود ندارد. بهترین راه حل این است که کندلهای پیش رو بررسی شوند تا بر اساس آنها بتوان وقوع هر کدام از این حالات را تخمین زد.

با روشن شدن وضعیت موج (B) بزرگ نیز باید انتظار ورود به موج (C) را داشت که یک موج نزولی است و قبلاً در تحلیل شاخص کل و شاخص قیمت هم وزن هم اشاره ای به آن کرده ایم و این تحلیل نیز تائید کنند همان سناریو خواهد بود.

امیدواریم این تحلیل مفید باشد و مورد استفاده همراهان عزیز قرار گیرد.

update

بروزرسانی تحلیل

بروزرسانی تحیل تکنیکال سهم تاپیکو به روش نئوویو در تاریخ 14-05-2022

بروزرسانی تحلیل تکنیکال سهم تاپیکو :

طبق انتظاری که در تحلیل قبل (تحلیل فوق) سهم تاپیکو داشتیم، این سهم وارد فاز نزولی شد و از نظر زمانی دقیقاً در محدوده مورد نظر و از نظر قیمتی با اندکی اختلاف نسبت به آنچه انتظار می‌رفت (کمی پایین‌تر از سطح حمایتی) به ریزش خود خاتمه داد و طبق انتظار وارد فاز صعودی شد. مسیر حرکت سهم نسبت به خطوط صورتی رنگِ رسم شده را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید :

بروزرسانی تحلیل تکنیکال چارت سهم تاپیکو شماره 9 به روش نئوویو | کش دیتای روزانه
بروزرسانی تحلیل تکنیکال چارت سهم تاپیکو شماره 9 به روش نئوویو | کش دیتای روزانه

در حال حاضر سهم تاپیکو به اولین هدف تحلیل نزدیک شده است که محدوده 1880 تا 2020 تومان می‌باشد، لذا الزامی است که خریدارانِ این سهم در این حدود با دقت سهم را رصد کنند تا مشخص شود که با رسیدن به این هدف، سهم تاپیکو وارد اصلاح دیگری می‌شود یا توانایی عبور از این هدف و رسیدن به اهداف بعدی که در تصویر تحلیل تکنیکال چارت تاپیکو شماره 9 مشخص شده است را دارد. اهداف بعدی به ترتیب 2200 و 2500 تومان خواهد بود.

قابل ذکر است که موج صعودی فعلی، موج C از (B) می‌باشد و از آنجا که تاکنون هر سه شاخه از موج (B) ساختار کارکتیو دارند، پس موج (B) نمی‌تواند یک الگوی زیگزاگ باشد بلکه به احتمال قوی یک الگوی مثلث یا ایزومتریک خواهد شد. بر این اساس با اتمام موج C از (B) انتظار داریم که سهم تاپیکو وارد یک فاز اصلاحی دیگر در قالب موج D از (B) شود و پس از آن مجدداً شاهد یک موج صعودی دیگر باشیم که در صورت وجود قدرت کافی می‌تواند اهداف بالاتری را برای سهم تاپیکو نسبت به انتهای موج C رقم بزند. البته اگر قدرت کافی در سهم رویت نشود امکان ثبت نشدن سقف بالاتر نیز ممکن است. در هر صورت قدم به قدم با سهم پیش خواهیم رفت تا وضعیت روشن شود.

اطلاع از
6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
sorush l

با عرض سلام و احترام جناب رحیمی آموزه ای داریم با عنوان در صورتی که حرکت پس از دیامتریک از تمامی موج های هم جهت و غیر هم جهت سریع تر و بلندتر بود آنگاه دیامتریک یک الگو از درجه بالاتر رو تمام کرده است. در اکثریت موارد تحلیلی جنابعالی از جمله همین سهم تاپیکو دیامتریک رو موج a نام گذاری کردید. در صورتی که بایستی خودش یک الگو از درجه بالاتر بوده(اگر بپذیریم دیامتریک تنها راه شمارش اون بخش هست) خواستم در صورت امکان اگر لطف بفرمایید و نطرتون رو در این خصوص اعلام بفرمایید. لینک پرسش و پاسخ…  ادامه نوشته »

sorush l

با درود و سپاس از حضرت عالی
متشکرم بابت راهنمایی ارزنده…

S.hasan.javid

با عرض سلام و احترام خدمت استاد بزرگوارم
امیدوارم شاد و سلامت باشید
استاد با توجه به اینکه محدوده حمایت مشخص شده شکسته شده آیا نظرتون در مورد روند آتی تغییر کرده ؟

مشاهده دیگر مطالب

See other content