تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ | موج شماری نئوویو شاخص کل

بررسی ساختار کارکشن موج ۴

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . در خدمت شما هستیم با تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ که در آن به بررسی ساختار صعودی شاخص و همچنین ساختار کارکشن اخیر پرداخته ایم. بر اساس این تحلیل به نظر می رسد بازار بورس آخرین فشارهای نزولی خود را طی می کند و باید به زودی شاهد فروکش کردن این فشارها و برگشت بازار به فاز صعودی باشیم. برای شرح تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ :

چنانچه از تصویر تحلیل شاخص شماره ۳۰ پیداست، پس از موج (3) که در قالب یک شتابدار موج ۵ ممتد رخ داده است کارکشن موج (4) تا کنون سه شاخه ساخته است که به نظر می رسد شاخه اول و سوم از این کارکشن شرایط موج شتابدار را نداشته باشند، بنابراین واضح است که ساختار این کارکشن را نمی توان زیگزاگ در نظر گرفت و باید به سراغ الگوهای مثلثی رفت.

در بین الگوهای مثلثی با توجه به تناوبی که در موج (4)  انتظار داریم مثلث خنثی ایده آل ترین حالت می باشد. لذا در تصویر تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ هم موج (4) به شکل یک مثلث خنثی با کانال بندی سبز رنگ و لیبل های سبز مشخص شده است. در یک مثلث خنثی موج C نسبت خاصی با موج A خواهد داشت که بر اساس همان نسبت ها حد و حدود موج C از این مثلث را مشخص کرده ایم که بر اساس آن پایان موج C را بر روی محدوده ۱۶۰ هزار واحد تا ۱۵۴ هزار واحد تخمین زده ایم.

اما از طرف دیگر ساختار موج (3) را داریم که همانطور که گفته شد در قالب یک ساختار شتابدار ۵ ممتد رخ داده است. این موج ۵ بر اساس قوانین با بازگشت ۶۱.۸ درصد تایید می شود اما اگر قرار باشد بازار به فاز صعودی بازگردد نباید بازگشت کامل شود و اگر بازگشت کامل شد باید به صعود مجدد شاخص و ایجاد سقف جدید شک کرد.

از طرف دیگر پس از تاییدیه ۶۱.۸ درصد موج ۵ ، درست در همان محدوده یک کف قیمتی از روند صعودی قبل را داریم که شکست آن می تواند آلارم نزولی شدن روند باشد لذا می توان نتیجه گرفت که پایان ریزش شاخص می تواند همین سطح ۶۱.۸ درصدی باشد که در تصویر تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ هم این نسبت رسم شده است. این نسبت حد انتهایی برای موج C از مثلث خنثی را هم نشان می دهد که حوالی ۱۵۴ هزار واحد می باشد. این همگرایی سطوح ذکر شده با یکدیگر و همچنین با کف قیمتی که خود یک حمایت محسوب می شود نیز نکته ای مثبت و جالب برای تحلیل می باشد.

تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ | موج شماری نئوویو شاخص کلاز سوی دیگر نیز کانال بندی رسم شده برای صعود اخیر را در تصویر تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ مشاهده می کنید که خط بالایی و خط میانی این کانال نقاط برخورد خوبی دارند و همچنین این کانال حالت استاندارد یک شتابدار موج ۳ ممتد را نشان می دهد که بر اساس آن حد و حدود نهایی موج (4) را مشخص کرده ایم که می تواند نکته مثبت دیگری برای این تحلیل باشد.

چشم انداز پیش رو :

با توجه به مطالب گفته شده انتظار داریم که طبق تصویر تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ شاخص کل از محدوده ۱۶۰ هزار واحد تا ۱۵۴ هزار واحد به فاز صعود بازگردد. اما این صعود نمی تواند یک صعود شارپ باشد و احتمالا زمان زیادی صرف خواهد کرد تا به حدود سقف موج B از (4) باز گردیم. این زمان می تواند ۲ برابر زمان صرف شده توسط موج C باشد.

پس از آن باید یک اصلاح فرسایشی در قالب موج E‌ از مثلث خنثی را داشته باشیم و در نهایت موج (5) بزرگ که بر اساس کانال بندی رسم شده و نقاط برخوردی که این کانال همراه با خط میانی خود دارد و همچنین بر اساس حد نهایی که موج (5) بزرگ در یک ساختار شتابدار ۳ ممتد می تواند به آن دست یابد انتظار داریم که این رشد تا حوالی ۲۵۶ تا ۲۸۱ هزار واحد ادامه یابد.

با ابزار زمانی حدود زمانی پایان موج C و همینطور پایان موج (4) نیز مشخص شده است که پایان موج C حوالی تراز 62 درصد از زمان موج (3) می باشد و زمان پایان موج (4) نیز حوالی تراز 162 درصد موج (3).

توسط انستیتو ایران نئوویو
18 نظر
 1. alireza

  سلام و وقت بخیر
  به نظرشما تا اخر آذر موج ۴ تموم میشه ؟؟

  1. احمد

   ازونجایی که گفتن موج دی میتونه دو برابر موج سی زمان ببره پس به صورت تقریبی اخر موج ۵ باید اواخر دی یا اوایل بهمن بیوفته

 2. امین

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما استاد گرامی
  راجع به توضیحاتتون یک سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید.
  فرمودید “موج ۵ ممتد با بازگشت ۶۱.۸ تایید می شود اما اگر قرار باشد بازار به فاز صعودی برگردد نباید بازگشت کامل شود و اگر بازگشت کامل شد…”
  منظور شما از اینکه نباید بازگشت کامل شود کدام مورد است؟ موج C از (۴) نباید به عدد ۱۵۴۵۹۱ واحد برسد؟ شاخص در طول موج D به سقف موج (۳) نباید برسد؟
  با تشکر فراوان

  1. سلام. منظور همان موج ۵ از ۳ هست که نباید بازگشت کامل بشه.

 3. محمد

  با سلام و احترام خدمت شما جناب رحیمی عزیز یه سوال دارم، طبق تجربه ی شما به طور کلی خرید سهام در اوایل اسفند ماه رو منطقی میدونید؟چون بعضی ها معتقدند در اواخر اسفند اکثر سهامداران میخوان سهامشون رو نقد کنند در آخر سال امکان منفی و صف فروش هست بهتره که نقد بمونیم و در هفته های آخر اسفند خرید کنیم.شما هم این رو قبول دارید یا اصلا ربطی نداره و با توجه به رشد اخیر شاخص کل نقد نموندن بهتره؟

  1. سلام وقت بخیر. بله فشار فروش در اسفند ماه حداقل تا ۱۵ اسفند زیاد هست بخاطر تسویه اعتباری ها. بهتر هست در نیمه دوم برای خرید اقدام کنید که این فشار فروش از همون اول شمارو وارد ضرر نکنه. شاخص کل می تونه با بلوک زدن روی چندتا سهم بزرگ مثبت باشه اما بقیه سهم ها منفی میخورند.

 4. نادی

  سلام
  یک سوال درخصوص اندیکاتور تولید کش دیتا داشتم
  می خواستم بدونم اندیکاتور بغیر از بحث High و LOW قیمتی ، بحث زمان رو هم درست نشون میده؟
  چون الان تو همین چارت شاخص که گذاشتین فیبوی تایم یک بازه تقریبا ۸۰ روزه رو ۳.۰۶ روز نشون میده؟!
  این تو پیدا کردن تارگت زمانی مشکل ایجاد نمیکنه؟
  یا تنظیمات خاصی باید در مووتیو انجامداد؟
  سپاس

  1. سلام. اندیکاتور پریودهای زمانی رو به درستی تولید می کنه اما نرم افزارها دوره های زمانی کش دیتارو نمیشناسند برای همین در محاسبه میزان زمان مشکل دارند. در موتیوویو به دلیل شناور بودن ابزارها میزان فاصله ای که ابزارهای زمانی روی چارت نشون میدن صحیح هست اما اعدادی که برای محاسبه زمان می نویسه غلطه. برای حل مشکل میتونیم بازه های زمانی را روی دیتای کندلی اندازه بگیریم و در کش دیتا اعداد درست رو دستی بنویسیم.

 5. حسن مالمیر

  ضمن سلام و تشکر از جناب رحیمی ببخشید تو تحلیل شاخص کل در موج ۳ که به صورت شتابدار ۵ ممتد میباشد کانال بندی صحیحی نمیتوان رسم کرد میشه راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام. زنده باشید. این نوع از شتابدارها تناوب معکوس دارند، این مساله در پکیج آموزشی توضیح داده شده است.

 6. فاطمه

  درود جناب رحیمی
  امکان داره تحلیلتون رو از شاخص بروز کنید.
  سپاس فراوان

  1. سلام. بله حتما یه مقدار بیشتر زمان بدیم که یک سری ابهامات رفع بشه بعد تحلیل میزنیم حتما.

 7. سید امین

  سلام خواهشا تحلیل شاخص کل رو آپدیت کنید…خیلی مبهمه

  1. سلام. در خصوص شاخص در کانال کامنت لازم رو عرض کردیم. صبور باشید تا وضعیت روشن شود تا بتوانیم تحلیل دیگری ارائه کنیم.

 8. حسین

  استاد یک تا سوال داشتم خوشحال میشم پاسخ دهید
  ۱. یکی این که موج شتابدار ۵ ممتد مگه نباید کانال بندیش شیپوری شکل باشه؟؟اینجا انگار شیپوری نیست؟؟

  1. سلام
   این نوع شتابدار با مدلهایی که در کتاب آقای نیلی موجود است متفاوت است. بایستی در آموزش به بخش های انتهایی رجوع کنید تا این موارد را مشاهده کنید.

 9. امین رحیمیان

  با سلام خدمت شما استاد
  با توجه به تارگت مشخص شده در این تحلیل , آیا بازار دچار ریزش سنگینی خواهد شد؟ در صورت ریزش تا محدوده ای این ادامه دار خواهد بود ؟ و علت خارجی و بنیادی این ریزش چی میتونه باشه؟

  1. سلام
   هنوز که محدوده تارگت نرسیده ایم. وقتی برسیم احتمالا بازار ریزشی خواهد بود و علت بنیادی آن نیز خود به خود مشخص خواهد شد، البته مدتی پس از ریزش!

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.