تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ | موج شماری نئوویو شاخص کل

در میانه موج 4

9.9k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . در خدمت شما هستیم با تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ که در آن به بررسی ساختار صعودی شاخص و همچنین ساختار کارکشن اخیر پرداخته ایم. بر اساس این تحلیل به نظر می رسد بازار بورس آخرین فشارهای نزولی خود را طی می کند و باید به زودی شاهد فروکش کردن این فشارها و برگشت بازار به فاز صعودی باشیم. برای شرح تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ :

چنانچه از تصویر تحلیل شاخص شماره ۳۰ پیداست، پس از موج (3) که در قالب یک شتابدار موج ۵ ممتد رخ داده است کارکشن موج (4) تا کنون سه شاخه ساخته است که به نظر می رسد شاخه اول و سوم از این کارکشن شرایط موج شتابدار را نداشته باشند، بنابراین واضح است که ساختار این کارکشن را نمی توان زیگزاگ در نظر گرفت و باید به سراغ الگوهای مثلثی رفت.

در بین الگوهای مثلثی با توجه به تناوبی که در موج (4)  انتظار داریم مثلث خنثی ایده آل ترین حالت می باشد. لذا در تصویر تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ هم موج (4) به شکل یک مثلث خنثی با کانال بندی سبز رنگ و لیبل های سبز مشخص شده است. در یک مثلث خنثی موج C نسبت خاصی با موج A خواهد داشت که بر اساس همان نسبت ها حد و حدود موج C از این مثلث را مشخص کرده ایم که بر اساس آن پایان موج C را بر روی محدوده ۱۶۰ هزار واحد تا ۱۵۴ هزار واحد تخمین زده ایم.

اما از طرف دیگر ساختار موج (3) را داریم که همانطور که گفته شد در قالب یک ساختار شتابدار ۵ ممتد رخ داده است. این موج ۵ بر اساس قوانین با بازگشت ۶۱.۸ درصد تایید می شود اما اگر قرار باشد بازار به فاز صعودی بازگردد نباید بازگشت کامل شود و اگر بازگشت کامل شد باید به صعود مجدد شاخص و ایجاد سقف جدید شک کرد.

از طرف دیگر پس از تاییدیه ۶۱.۸ درصد موج ۵ ، درست در همان محدوده یک کف قیمتی از روند صعودی قبل را داریم که شکست آن می تواند آلارم نزولی شدن روند باشد لذا می توان نتیجه گرفت که پایان ریزش شاخص می تواند همین سطح ۶۱.۸ درصدی باشد که در تصویر تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ هم این نسبت رسم شده است. این نسبت حد انتهایی برای موج C از مثلث خنثی را هم نشان می دهد که حوالی ۱۵۴ هزار واحد می باشد. این همگرایی سطوح ذکر شده با یکدیگر و همچنین با کف قیمتی که خود یک حمایت محسوب می شود نیز نکته ای مثبت و جالب برای تحلیل می باشد.

تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ | موج شماری نئوویو شاخص کل
Tepix NEoWave Analysis 30 | Daily Cash Data

از سوی دیگر نیز کانال بندی رسم شده برای صعود اخیر را در تصویر تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ مشاهده می کنید که خط بالایی و خط میانی این کانال نقاط برخورد خوبی دارند و همچنین این کانال حالت استاندارد یک شتابدار موج ۳ ممتد را نشان می دهد که بر اساس آن حد و حدود نهایی موج (4) را مشخص کرده ایم که می تواند نکته مثبت دیگری برای این تحلیل باشد.

چشم انداز پیش رو :

با توجه به مطالب گفته شده انتظار داریم که طبق تصویر تحلیل شاخص کل شماره ۳۰ شاخص کل از محدوده ۱۶۰ هزار واحد تا ۱۵۴ هزار واحد به فاز صعود بازگردد. اما این صعود نمی تواند یک صعود شارپ باشد و احتمالا زمان زیادی صرف خواهد کرد تا به حدود سقف موج B از (4) باز گردیم. این زمان می تواند ۲ برابر زمان صرف شده توسط موج C باشد.

پس از آن باید یک اصلاح فرسایشی در قالب موج E‌ از مثلث خنثی را داشته باشیم و در نهایت موج (5) بزرگ که بر اساس کانال بندی رسم شده و نقاط برخوردی که این کانال همراه با خط میانی خود دارد و همچنین بر اساس حد نهایی که موج (5) بزرگ در یک ساختار شتابدار ۳ ممتد می تواند به آن دست یابد انتظار داریم که این رشد تا حوالی ۲۵۶ تا ۲۸۱ هزار واحد ادامه یابد.

با ابزار زمانی حدود زمانی پایان موج C و همینطور پایان موج (4) نیز مشخص شده است که پایان موج C حوالی تراز 62 درصد از زمان موج (3) می باشد و زمان پایان موج (4) نیز حوالی تراز 162 درصد موج (3).

اطلاع از
44 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
S.hasan.javid

با سلام و احترام
استاد با توجه به تارگت 280 هزار واحدی شما برای شاخص کل و اینکه در هفته اخیر شاخص کل به این محدوده واکنش نشون داد و با فشار فروش مواجه شد به نظرتون از اینجا وارد اصلاح خواهیم شد یا الگوی دیگری شکل گرفته ؟
با سپاس فراوان

آرمان

سلام استاد رحیمی
ببخشید که اینقد اصرار میکنم شاخص کل رو تحلیل کنید، شاخص فردا میخوره به سقف یکی از کانال های معتبر 24 سالش.
اگه میشه امروز تحلیل خودتون رو از دید نئوویو بزارید.

علی

سلام
جناب رحیمی اگر لطف کنید و تحلیل شاخص رو آپدیت کنید خیلی کمک بزرگی به ما میکنید
ممنون از حسن توجه شما

آرمان

سلام استاد عزیز.
لطفا یه خبری چیزی از شاخص کل بزارید.
حداقل توی همین کامنت ها بگید الان که شمارش امواج کمی تغییر کرده، سقف جدید در چه محدوده ای قرار میگیره؟
بنده با تکنیکال کلاسیک 320 هزار رو در آوردم. اشتباهه؟

آرمان

سلام بر استاد رحیمی
لطفا 2 تا تحلیل مربوط به شاخص کل و دلار به ریال رو اپدیت کنید.
بعلاوه اینکه چرا از شاخص هم وزن تحلیلی تا حالا نداشتید؟

امین رحیمیان

با سلام خدمت شما استاد
استاد با توجه به تارگت 330 هزار تایی که برای شاخص متصورید آیا قانون امتداد مردود شده ؟ یا موج 5 ممتد شده ؟؟ یا مورد نادریه که رخ داده؟؟

ع

سلام استاد

ممنون میشم در اولین فرصت نگاهی به شاخص کل بیندازید.

سپاس از توجه تون

مشاهده دیگر مطالب

See other content