تحلیل شاخص کل شماره ۳۲ | موج شماری نئوویو شاخص کل بورس

بررسی چارت شاخص کل بورس ایران از منظر سبک تحلیلی نئوویو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل شاخص کل شماره ۳۲ تا بتوانیم شرایط فعلی بازار را از منظر نئوویو مورد بررسی قرار دهیم و دیدگاه خود در خصوص این چارت را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. قابل ذکر است که در گذشته نیز تحلیل های زیادی از چارت شاخص ارائه کرده ایم که هر کدام تارگت مخصوص به خود را داشته است و این تارگت ها دیده شده اند. شما می توانید در زیر همین پست در بخش مطالب مرتبط به آنها دسترسی داشته باشید. برای شرح تحلیل جدید شاخص کل با ما همراه باشید.

شرح تحلیل شاخص کل شماره ۳۲ :

چنانچه از تصویر تحلیل شاخص کل شماره ۳۲ که در زیر ارائه شده است پیداست به نظر می رسد که این نمودار در یک آرایش ترکیبی از جنس زیگزاگ دوگانه قرار داشته باشد که هم اکنون موج (A) از زیگزاگ دوم به پایان رسیده است و وارد موج (B) از این الگو شده ایم. این ساختار ترکیبی را می توانید با لیبل های آبی رنگ داخل پرانتز مشاهده کنید. همچنین امواج داخلی این ساختار ترکیبی نیز با لیبل های سبز رنگ مشخص شده است تا به راحتی بتوانید این امواج را از یکدیگر تفکیک کنید.

از طرفی آرایش ترکیبی مذکور مطابق با تصویر تحلیل شاخص کل شماره ۳۲ به شکل زیبایی درون یک چنگال اندرو حرکت کرده است که می توان نقاط تماس زیادی را که چارت با آن ایجاد کرده است رویت کرد. این نقاط تماس به نوعی تأیید کننده این چنگال می باشد در نتیجه می توان از این چنگال برای تعریف چشم انداز پیش رو و نحوه حرکت امواج کمک گرفت. این چنگال به رنگ آبی در تصویر نمایان می باشد.

تحلیل شاخص کل شماره ۳۲ | موج شماری نئوویو شاخص کل بورس
Tepix NEoWave Analysis 32 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو:

همانطور که گفته شد به نظر می رسد که بر اساس تحلیل شاخص کل شماره ۳۲ هم اکنون درون موج (B) از زیگزاگ دوم باشیم که مدتی پیش آغاز شده است. از آنجایی که چارت شاخص کل توانسته با قدرت خود را از نیمه پایین چنگال اندرو به نیمه بالا بکشاند انتظار داریم که موج (B) زیگزاگ نیز در همان محدوده بالایی بماند و به نیمه پایین چنگال نفوذ نکند. خط میانی چنگال در این بین می تواند یه عنوان یک حمایت مناسب عمل کند و مانع از ریزش بیشتر این چارت شود. از طرفی کمی بالاتر از خط میانی چنگال تراز فیبوناچی 38 درصد تا 50 درصد رتریس هم دیده می شود که در محدوده 1576000 تا 1436000 واحد قرار دارد و می تواند محل مناسبی برای خاتمه بخش نزولی اصلاح باشد.

پس از آن نیز انتظار داریم که بخش های دیگر این اصلاح مطابق با آنچه که در تصویر تحلیل شاخص کل شماره ۳۲ رسم شده است در سطوح بالاتر و البته در همان نیمه بالایی چنگال شکل بگیرند تا زمان اصلاح به حدود 100 درصد زمان موج (A) از زیگزاگ برسد و با تکمیل اصلاح موج (B) راهی موج صعودی (C) از زیگزاگ شود.

برای تارگت شاخص کل نیز می توان بر اساس تحلیل شاخص کل شماره ۳۲ گفت که موج (C) زیگزاگ دوم حتی اگر فقط به سطح 62 درصد موج (A) هم دست یابد معادل سطح 5410000 واحد خواهد بود که بسیار امیدوار کننده می باشد. اما محتمل است که این موج (C) به صورت نرمال بتواند تا سطح 78 درصد پروجکشن موج (A) پیشروی کند که معادل سطح 7300000 واحد در چارت شاخص می باشد.

نتیجه کلی این است که به نظر می رسد بر اساس تحلیل انجام شده بخش نزولی اصلاح شاخص در هفته پیش رو خاتمه پیدا کند و مجدداً شاهد سبز شدن نسبی بازار باشیم و پس از آن با پایان بخش های دیگر اصلاح که در اعدادی بالاتر شکل خواهد گرفت نیز انتظار رشدی بسیار خوب تا تارگت های مطرح شده را داریم. 

امیدواریم این تحلیل مفید بوده و مورد استفاده همراهان گرامی قرار گیرد.

3.5 11 رای
امتیاز کاربران به این پست
توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
اطلاع از
172 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

MiladAnsari
MiladAnsari (@miladansari)
مشترک تالار
کاربر فعال
12 روز قبل

سلام استاد عزیز به نظرتون الان شاخص کل وارد موجBشده؟

علی بنایی
علی بنایی (@banaeiab)
مشترک
20 روز قبل

سلام وقت بخیر و خسته نباشید
آیا این احتمال وجود داره که کل اصلاح یه زیگزاگ بزرگ باشه و ما الان‌در انتهای A هستیم و فرضا لگ B تا ناحیه 1600الی 1700 بره و مجددا یه لگ C هم اندازه A بزنه و تا محدوده 1 میلیون بیاد پایین؟

امید صلح دوست
امید صلح دوست (@omidsolhdoust)
مشترک تالار
کاربر فعال
20 روز قبل

با سلام و عرض ادب

مگر اینطور نیست که حرکت بازار در بزرگترین درجه یک 5 موجی شتابدار می باشد.
در حال حاضر با توجه به تعریف زیگزاگ در تحلیل فوق از خرداد 97 تاکنون ما در کدام موج از بزرگترین درجه حرکت بازار هستیم؟

1یا 3 یا 5 ؟

امید صلح دوست
امید صلح دوست (@omidsolhdoust)
مشترک تالار
کاربر فعال
پاسخ به  ارشیا رحیمی
19 روز قبل

در جهت تکمیل سوالم : با توجه به اینکه شما ساختار زیگزاگ را در این موج در نظر گرفتید و حرکت بازار با توجه به سرعت رشد و مشارکت عمومی که در ابتدای سال به وضوح مشخص بود می توان اینگونه در نظر گرفت که در موج 5 از یک ساختار شتابدار ترمینال هستیم ؟

حسین گ
حسین گ (@arrow)
مشترک
20 روز قبل

سلام استاد ببخشید احتمال داره ما وارد یک فاز فرسایشی و رنج 3-4 ساله شده باشیم ؟پرایس اکشن اینجور میگه متاسفانه

مسعود حبیبی
مشترک
22 روز قبل

سلام وقت بخیر.
با برگشتی که انجام شد,هنوز تحلیل اینکه تو زیگزاگ باشیم پابرجاست؟
ممنون میشم در مورد اینکه چه تصمیمی بگیریم براش کمک کنید.

محمد باباییی
محمد باباییی (@mohammadbabaeei)
مشترک
کاربر فعال
22 روز قبل

سلام و وقت بخیر
بنظر میرسه لول62 درصد ریتریس هم شکسته میشه
حمایت بعدی بنظرتون کجاست؟

و اینکه بنظرتون تا پایان سال شاخص محدوده ی سقف قبلی رو میتونه رد کنه؟
ممنون و متشکر

mohit
mohit (@amirabbas)
مشترک
کاربر فعال
23 روز قبل

سلام استاد وقت بخیر
استاد بنظر حمایت شاخص در ۱۶۰۰۰۰۰فرصت خروج نور چشمی ها بود که ما گول خوردیم….سرمایه هامون نابود شد بنظرتون چیکار کنیم؟