عید سعید قربان و غدیر مبارک باد

۲۰ درصد تخفیف به مناسبت عید قربان تا غدیر برای کلیه محصولات فروشگاه با کد تخفیف : GH1403

تحلیل شاخص قیمت هم وزن شماره ۱ | موج شماری نئوویو شاخص قیمت

وضعیت امواج چارت شاخص قیمت هم وزن و چشم انداز پیش رو

11.6k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل شاخص قیمت هم وزن شماره ۱ که ساختاری مشابه چارت شاخص کل دارد و می تواند وضعیت اصلاح فعلی را از منظر موج شماری به سبک نئوویو مشخص کند. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل شاخص قیمت هم وزن شماره ۱ :

چنانچه از تصویر تحلیل زیر پیداست به نظر می رسد که ساختار موجی چارت شاخص قیمت هم وزن نیز مشابه با چارت شاخص کل یک زیگزاگ دوگانه است که هم اکنون درون موج (B) از زیگزاگ دوم قرار داریم. این ترکیب دوگانه در تصویر تحلیل شاخص قیمت هم وزن شماره ۱ با لیبل های آبی رنگ مشخص شده است و امواج درونی آن نیز با لیبل های سبز رنگ مشخص شده است تا به راحتی بتوانید آنها را از هم تفکیک کنید. همچنین همانطور که پیداست این چارت به زیبایی درون یک محدوده کانال بندی در حال حرکت است و واکنش های متعددی را به محدوده کف کانال و خط میانی کانال ایجاد کرده است لذا می توانیم از این کانال برای بررسی وضعیت آینده چارت بهره ببریم.

تحلیل شاخص قیمت هم وزن شماره ۱ | موج شماری نئوویو شاخص قیمت
Price Index NEoWave Analysis 01 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو :

بر اساس موج شماری انجام شده در تحلیل شاخص قیمت هم وزن شماره ۱ می توان گفت نزول فعلی این شاخص، موج A از اصلاح (B) می باشد که می تواند در سطح 38 درصد تا 62 درصد فیبوناچی که در حدود 290 هزار واحد تا 260 هزار واحد می باشد خاتمه پیدا کند. پس از آن با توجه به ارزندگی قیمت اکثر سهام بازار پس از ریزش فعلی می توان گفت که این ریزش می تواند با صرف مدت زمانی بیشتر کاور شود و سطوح قبلی قیمت پس گرفته شود و با تکمیل ساختار موج (B) آبی رنگ می توان انتظار یک صعود قوی دیگر در کلیت بازار را داشت که موجب صعود چارت شاخص قیمت هم وزن نیز خواهد شد.

برای این صعود که در قالب موج (C) از زیگزاگ دوم می باشد می توان هدف بدبینانه 907 هزار واحد و هدف نرمال 1 میلیون 670 هزار واحد تا 2 میلیون 100 هزار واحد را متصور بود که اولین هدف تراز 62 درصد پروجکشن موج (A) زیگزاگ دوم می باشد و دومین هدف نیز محدوده 100 تا 114 درصد این موج.

قابل ذکر است که از نظر زمانی نیز طبق تحلیل شاخص قیمت هم وزن شماره ۱ موج (A) زیگزاگ دوم در حدود 135 روز کاری زمان صرف کرده است که انتظار داریم فرایند تکمیل موج اصلاحی فعلی یعنی موج (B) نیز در همین حدود با 10 درصد تلرانس شکل بگیرد که از این مدت تا کنون 16 روز کاری آن در قالب موج نزولی فعلی شکل گرفته است و می توان انتظار داشت که بخش اعظم آن نیز در قالب یک موج صعودی پر نوسان شکل بگیرد و تا حدود سقف های قبل پیش برویم. همچنین می توان انتظار داشت که در طول این فرایند واکنش هایی با کانال رسم شده صورت گیرد و این کانال محل های بازگشت قیمت را از حالت نزولی به صعودی نشان دهد.

امیدواریم این تحلیل مفید بوده و مورد استفاده همراهان عزیز قرار گیرد.

اطلاع از
52 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

سلام استاد ارادتمند
به نظرتون الگوی موج B تحلیل شما ایزومتریک نیست؟ وضعیت بازار رو چطور ارزیابی میکنید؟
حقیقتا صبرمون سراومده!

زهرا نوروزی

با سلام و وقت بخیر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات از شروع اصلاح نزدیک 180 کندل گذشته است آیا تحلیل پابرجاست؟ قاعدتا باید حرکت شاخص در چند هفته آتی شروع شود

زهرا نوروزی

با سلام و وقت بخیر خدمت حضرتعالی بنظرتان تا موج صعودی اصلی چقدر باقی مانده است؟

ابراهیم

سلام ، عرض ارادت استاد رحمی عزیز
تحلیل شاخص همچنان معتبر هست؟
و اینکه به نظرتون شاخص میتونه برگشتی به سمت کف قبلی در ۱/۲۰۰هزار واحد داشته باشه؟
با توجه به اینکه درصد بیشتری از الگوی اصلاحی مشخص شده موج پنجم قدرت تاچ کردن سقف قبل شاخص رو میتونه داشته باشه!؟
از راهنمایی شما سپاسگزارم استاد عزیز

پوریا داودی

سلام استاد.به نظر داره پایین تر از سطح حمایت میانه کانال می‌ره.نظرتون چیه؟

zamani

سلام خسته نباشید استاد
شاخص قیمت هم وزن یه خورده پایینتر از منطقه مد نظر رفته.
تحلیل پابرجاست یا شکست خورده؟

zamani

سلام خسته نباشید.
شاخص قیمت هم وزن فردا به محدوده ی حمایت اصلیه تحلیل میرسه.
با توجه به بازار از سهمای کوچیک حمایتی صورت میگیره یا کلا دیگه حمایتشونم از دست میدن؟ چون خیلی وقته هیچ رشدی نداشته شاخص هم وزن.

عليرضا حسینی

سلام جناب رحیمی
حداکثر میزان ریزش در تحلیل فوق، 258000 است. حد ضرر این تحلیل را روی چند بگذاریم و ایا امکان دارد از این حد 258000 هم پایین تر برود شاخص؟
ممنون

آخرین ویرایش 3 سال قبل توسط عليرضا حسینی
مشاهده دیگر مطالب

See other content