تحلیل شاخص کل شماره 35 | موج شماری چارت شاخص به سبک نئوویو

پیشروی الگوی دیامتریک

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل شاخص کل شماره 35 تا پس از گذشت 4 ماه از تحلیل قبلی این چارت، مجدداً وضعیت این چارت که نشانگر وضعیت کلی بازار بورس ایران می باشد را با هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل شماره 34 شاخص کل :

در تحلیل شاخص کل شماره 34 الگوی اصلاحی شاخص کل را به شکل دیامتریک تفسیر کردیم و دو سناریو برای آن الگو ارائه کردیم که یکی سناریوی خوشبینانه و دیگری سناریوی بدبینانه بود. با گذر زمان و پیشروی امواج مشخص است که تا کنون امواج این چارت دقیقاً مشابه آنچه که در تحلیل قبل انتظار می رفت شکل گرفته است. یعنی در چارت شاخص کل از محدوده 1130000 واحد شاهد خاتمه حرکت نزولی بودیم که این بسیار نزدیک به حدود پیش بینی شده می باشد.

همچنین پس از خاتمه ریزش انتظار یک ساختار فرسایشی تا محدوده 1308000 تا 1350000 واحد در قالب یک الگوی فلت را داشتیم که دقیقاً همین حالت اتفاق افتاد و حرکت فرسایشی در قالب الگوی فلت شکل گرفت که در انتها به سطح 1311000 واحد رسیده است. سپس مطابق با انتظاراتی که در تحلیل قبل داشتیم شاخص مجدداً نزولی شده است تا موج G دیامتریک را به پایان برساند. در ادامه به تحلیل شاخص کل شماره 35 می پردازیم تا وضعیت امواج شاخص کل را پس از شرایط رخ داده بررسی کنیم.

شرح تحلیل شاخص کل شماره 35 :

طبق انتظار هم اکنون که در موج G از الگوی دیامتریکی قرار داریم که در تحلیل قبل نیز به آن پرداخته شد. اما در حال حاضر حرکت صعودی کوچکی در انتهای چارت رخ داده است که می تواند نشان دهنده علائم خوبی برای بازار باشد ولی برای آنکه اطمینان کامل از آینده بازار حاصل شود، دو سطح تریگری در چارت مشخص شده است که هر کدام فعال شود نشان دهنده جهت بازار در آینده خواهد بود. تحلیل شاخص کل شماره 35 و سطوح تریگری آن را که با کلمه if مشخص شده اند می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

تحلیل شاخص کل شماره 35 | موج شماری در کش دیتای 1 ساعته به سبک نئوویو
تحلیل شاخص کل شماره 35 | موج شماری در کش دیتای 1 ساعته به سبک نئوویو

در این تحلیل الگوی دیامتریک همانند تحلیل قبل با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است. همچنین ساختار درونی موج F نیز با لیبل های مشکی رنگ مشخص شده اند و همانطور که مشاهده می کنید ساختار این قسمت یک الگوی فلت می باشد.

چشم انداز پیش رو بر اساس تحلیل شاخص کل شماره 35 :

همانطور که گفته شد در این تحلیل دو سطح تریگری با کلمه if مشخص شده است که شکست هر کدام می تواند جهت آینده بازار را حداقل در کوتاه مدت مشخص کند. بنابراین در ادامه تحلیل شاخص کل شماره 35 به شرح هر کدام از حالات می پردازیم، اما بر اساس شواهدی که در چارت وجود دارد احتمال وقوع سناریوی خوشبینانه را بیشتر از وقوع سناریوی بدبینانه می دانیم و با احتمال بسیار بیشتر می توانیم بگوییم که به زودی الگوی دیامتریک خاتمه پیدا می کند و یک صعود کوتاه مدت رخ خواهد داد. در هر صورت برای آنکه در صورت وقوع هر شرایطی غافلگیر نشویم سناریوی بدبینانه را نیز شرح می دهیم تا برای هر شرایطی آمادگی داشته باشیم.

فعال شدن تریگر 1213000 واحد :

اگر این تریگر فعال شود و در چارت شاخص کل شاهد شکسته شدن سطح 1213000 واحد به بالا باشیم همزمان خط روند نزولی شاخص نیز شکسته خواهد شد که نشانه خوبی برای این مقطع خواهد بود و می توان پس از آن به صعود شاخص کل تا محدوده 1600000 الی 1700000 واحد امیدوار بود. پس از آن مشابه خطوط صورتی رنگ رسم شده در تحلیل شاخص کل شماره 35 انتظار داریم که شاخص برای مدت 2 تا 3 ماه به استراحت بپردازد تا آماده صعودی قوی تر شود. تا این شرایط بخواهد سپری شود و شاخص آماده صعودی قوی تر شود در عرصه سیاست نیز دولت جدید قدرت را در اختیار گرفته است. این همزمانی می تواند اتفاق خوبی برای بورس ایران باشد.

فعال شدن تریگر 1133000 واحد :

با فعال شدن تریگر بدبینانه تحلیل شاخص کل شماره 35 که شکست سطح 1133000 واحد به پایین است باید انتظار ادامه نزول تا محدوده 1000000 تا 922000 واحد را داشت و این محدوده به منزله تارگت نهایی این اصلاح از منظر این تحلیل محسوب می شود. پس از آن انتظار به پایان رسیدن اصلاح و ورود بازار به یک موج صعودی مناسب را داریم که اگر چنین شرایطی رخ دهد در آینده بیشتر در مورد شرایط آن توضیح خواهیم داد.

نتیجه گیری :

طبق توضیحات تحلیل شاخص کل شماره 35 فعالان بازار سرمایه باید در انتظار شکست یکی از این سطوح تریگری بمانند. شکست هر کدام از این سطوح می تواند جهت بازار در آینده را حداقل برای کوتاه مدت مشخص کند. هرچند که بر اساس شواهد احتمال فعال شدن تریگر صعودی را بیشتر از تریگر نزولی می دانیم.

اطلاع از
54 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

profile avatar
مشترک
5 روز قبل

استاد ضمن سلام و عرض احترام و تشکر
به نظر شما، چقدر زمان می برد تا سقف قبلی شاخص شکسته شود؟ آیا امکان دارد کل دیامتریک موج عا از یک موج اصلاحی باشد؟
با تشکر

profile avatar
مشترک
پاسخ به  ارشیا رحیمی
4 روز قبل

سلام و درود
ایا با امدن دولت جدید و قرارداد ۲۵ ساله هم اوضاع بهتر نخواهد شد ؟ ایا میتوان امیدی داشت که در اینده ای نزدیک ضرر افراد جبران شود؟ بطور کلی با این نرخ بهره بالا و عدم انتظارات تورمی و توافق احتمالی ایا از لحاظ eps شاخص جایی برای رشد دارد؟؟به هر حال ان رشد عجیب نتیجه انتظارات تورمی بود که با توافق احتمالی ممکن است چند سال دیگر چنین انتظاری نباشد؟
با تشکر

profile avatar
مشترک
10 روز قبل

سلام و درود 
ایا در مباحث نئو ویو حداکثر زمانی از اتمام اصلاح ها به طور کامل و شروع روند انگیزشی جدید وجود دارد؟ و برای شاخص کل در صورت ترکیبی شدن اصلاح به بدترین وضعیت این زمان پایان حدودا چه زمانی میباشد؟؟

profile avatar
مشترک
12 روز قبل

سلام خدمت شما جناب رحیمی. ببخشید سوالم رو اینجا مطرح میکنم میدونم واقعا مشغولید اما یکم عقب افتاده و کند شده آپدیت سایت و بخشهای مختلف از جمله کریپتوکارنسی ها و غیره. بنده سوال رو درمورد تهیه پکیج آموزشی از همکارها پرسیدم ولی پاسخی دریافت نکردم.خیلی سوالها هست مثل کش دیتای رمز ارزها در تریدینگ ویو و… که بخش مشخصی برای مطرح کردن و پاسخ دادن به این سوالات نیست

profile avatar
مشترک
پاسخ به  ارشیا رحیمی
8 روز قبل

با سلام مجدد و احترام. جناب رحیمی بنده در همان روز پاسخ شما مجدد سوال رو ارسال کردم ولی تا امروز متاسفانه دوستان پاسخی به ایمیل بنده نفرستادند

profile avatar
مشترک
پاسخ به  ارشیا رحیمی
7 روز قبل

با سلام مجدد بنده سوال رو در قسمت ارتباط با ما تو فرم انتهای صفحه ارسال کردم

profile avatar
مشترک
پاسخ به  ارشیا رحیمی
7 روز قبل

ممنونم از لطفتون

profile avatar
مشترک
پاسخ به  ارشیا رحیمی
5 روز قبل

سلام مجدد جناب رحیمی. فرموده بودید در صورت عدم پاسخ سوال اینجا اعلام کنم خدمتتون. با وجود اینکه سوال رو برای بار چندم فرستادم و بازخورد ارسال هم پایین صفحه دریافت کردم متاسفانه مجددا پاسخی برایم ارسال نشد

profile avatar
مشترک
پاسخ به  ارشیا رحیمی
4 روز قبل

ممنون از پیگیری

profile avatar
مشترک
20 روز قبل

سلام استاد وقت بخیر…بعضی از کارشناسان نظر دارن که ساخص تا اخر سال حوالی ۱۲۰۰تا۱۴۰۰رنج میشه و رشد خاصی نداره و سال ۱۴۰۱رشد شاخص تا حوالی ۲۶۰۰داریم تا برج ۱۰سال ۱۴۰۱ که با تحلیل شما در تناقض هست…نطر شما چیه استاد چیکار کنیم من بشخصه اشتباه کردم و پولی که برا خرید خونه داشتم اوردم و الان تو ضررم امیدی به رشد تا اخر سال هست استاد؟اگر سهم های کانال رو هم اپدیت کنید ممنون میشم

profile avatar
مشترک
21 روز قبل

با سلام واحترام
استاد ارجمند به نظر شما صعود فعلی یعنی برگشت شاخص به منطقه ی امیدواری و خوشبینانه ! یا اینکه صرفا پولبک به حمایت شکسته شده است ؟

profile avatar
مشترک
22 روز قبل

سلام استاد ممنون از راهنماییتون
یه سوال داشتم با توجه به اینکه بیش تر سهم نسبت به سقف خود 70 الی 80 درصد ریزش داشتند به نظر شما تا آخر امسال سقف های قبلی خود را پس خواهند گرفت ؟

آخرین ویرایش 22 روز قبل توسط Mohsen
profile avatar
مشترک
22 روز قبل

سلام استاد وقتتون بخیر
خواستم‌اول تشکر کنم بابت بروز رسانی تحلیل شاخص کل و یه سوال داشتم تو سبد هایی که سهم هایی بالاتر از ۵۰ یا ۴۰ درصد تو ضرر هستن و با توجه به اینکه سناریو بدبینانه تو شاخص کل اتفاق افتاده به نظرتون یهم ها را نگهداری کنیم یا بفروشیم و وقتی شاخص برگشت خرید بزنیم و سوال بعدی اینکه آیا همه سهم ها تا اخر امسال سقف قبلی خودشون‌خواهند دید ؟
با سپاس از شما

آخرین ویرایش 22 روز قبل توسط Mohsen
مشاهده دیگر مطالب

See other content