تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 به سبک نئوویو

در شرف وقوع یک موقعیت خرید کوتاه مدت

15.2k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو، در خدمت شما هستیم با تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 به سبک نئوویو که درخواست زیادی از سوی همراهان برای تحلیل آن دریافت کرده بودیم و در لیست تحلیلی مان نوبت به آن رسیده بود. به نظر می رسد این سهم به محدوده برگشتی خود برای خاتمه روند نزولی وارد شده است که این موضوع بر اهمیت ارائه تحلیل در این جایگاه می افزاید. با شرح تحلیل ثفارس با ما همراه باشید.

شرح تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 :

همانطور که در چارت سهم ثفارس پیداست این سهم در یک روند صعودی بلند مدت قرار دارد که فعلاً در بخش اصلاحی آن قرار داریم. قبل از این اصلاح سهم ثفارس فراز و نشیب های زیادی را در قالب الگوی دیامتریک الماسی بزرگ، الگوی دیامتریک الماسی کوچک و الگوی دیامتریک پاپیونی طی کرده است.

بر اساس اطلاعات فعلی به نظر می رسد که الگوی دیامتریک کوچکی که در میان دو الگوی دیامتریک دیگر قرار دارد خاتمه یک ساختار درجه بالا بوده است و پس از آن با شروع دیامتریک پاپیونی یک الگوی جدید آغاز شده است، از این رو در پایان این دیامتریک پاپیونی که در تصویر تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است، لیبل (A) آبی رنگ قرار گرفته است و اصلاحی که در حال حاضر درون آن هستیم نیز با لیبل (B) آبی رنگ مشخص شده است و ساختار احتمالی این اصلاح نیز با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است.

تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 به سبک نئوویو | کش دیتای هفتگی
تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 به سبک نئوویو | کش دیتای هفتگی

چشم انداز پیش رو :

در اصلاح فعلی مشخص است که تا کنون 2 شاخه از الگو کامل شده است و هم اکنون در شاخه سوم آن هستیم. مشخصه بارزی که در این دو شاخه تکمیل شده رخ داده است کمتر بودن زمان موج B نسبت به موج A است که به سرعت ما را به سراغ شناسایی یک الگوی مثلث، خصوصاً از نوع مثلث ریورس انقباضی سوق می دهد.

از طرفی میزان رتریس موج B مثلث پارامتر تعیین کننده ای برای مثلث ریورس انقباضی خواهد بود که به دلیل این که این موج B در حدود 70 درصد موج A را برگشت کرده است باعث می شود که این مثلث نتواند یک مثلث افقی یا کانتر باشد بلکه به احتمال قوی از نوع غیرعادی یا جاری خواهد بود که می تواند باعث شود که موج C کف موج A را نشکند. البته الزامی بر این موضوع وجود ندارد به همین دلیل در تصویر تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 ، یک باکس برای پایان موج C مشخص کرده ایم تا تقریباً بتواند حالات ممکن برای موج C را مشخص کند که حدود قیمتی آن در تصویر مشخص است.

زمان خرید سهم ثفارس :

با اتمام موج C از الگوی فعلی، در باکسی که در تصویر تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 رسم شده است باید منتظر وقوع علائم برگشتی و صدور تریگر ماند. پس از شکل گیری موج C ، شکست آخرین سقف از روند این موج می تواند تریگر مناسبی برای ورود به پوزیشن خرید باشد.

حد سود تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 :

همانطور که در تصویر پیداست پس از تکمیل موج C مثلث احتمالی باید انتظار موج D این مثلث را داشت که می تواند تا محدوده مقاومت مهم این سهم یعنی تا قیمت 1525 تومان الی 1800 تومان صعود کند. بنابراین از همین محدوده می توان برای خروج از پوزیشن خرید استفاده کرد. پس از آن باید منتظر شکل گیری موج E مثلث ماند تا شرایط برای خرید دیگری فراهم شود.

اگر طبق انتظار ما موج E به شکل کند ایجاد شود و کف جدیدی رقم نزند می‌توان در انتهای آن اقدام به خرید جهت صعود بزرگ بعدی کرد. اما اگر در این موج قدرت زیادی مشاهده شود و کف جدیدی ایجاد گردد نیاز به تغییراتی در شمارش خواهد بود و نباید اقدام به خرید کرد تا شرایط روشن شود.

نتیجه گیری :

طبق تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 که در تصویر بالا مشاهده می کنید در حال حاضر باید منتظر اتمام موج C مثلث در باکس مشخص شده ماند و پس از آن مترصد وقوع تریگر خریدی بود که در پاراگراف های قبل شرح داده شده است و پس از وقوع شرایط مناسب برای پوزیشن گیری می توان حد سود را در محل خاتمه موج D مثلث قرار داد.

update

بروزرسانی

بروزرسانی تحلیل سهم ثفارس در تاریخ 25-03-2023

تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 2 به روش نئوویو

همانطور که مشاهده می‌کنید سهم ثفارس طبق تحلیل قبلی ساختار اصلاحی خود را در قالب یک الگوی مثلث ریورس انقباضی به پایان رساند و پس از آن وارد فاز صعودی شده است. البته در تحلیل قبل، موج B از مثلث را پایان یافته تلقی کرده بودیم و بر اساس آن سناریوی مثلث ریورس انقباضی را مطرح کردیم اما گذر زمان نشان داد که موج B به پایان نرسیده و بیشتر توسعه پیدا کرد و بعد شاخه‌های دیگر این مثلث اتفاق افتاد.

تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 2 به روش نئوویو | کش دیتای هفتگی
تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 2 به روش نئوویو | کش دیتای هفتگی

با پایان مثلث ریورس انقباضی‌ای که در تصویر تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 2 به روش نئوویو با کانال بندی و لیبل‌های قرمز رنگ مشاهده می‌کنید انتظار می‌رود که این سهم وارد یک موج صعودیِ همسان با موج (A) شده باشد.

این موج اگر حداقل به اندازه 50 تا 60 درصد از موج (A) برسد دو هدف 3800 و 5800 تومانی را به راحتی می‌تواند تاچ کند. البته بهتر است که پس از رسیدن قیمت به هر کدام از این اهداف، وضعیت مجدداً بررسی شود تا مشخص شود که امکان صعود بیشتر فراهم است یا خیر. آنچه از شرایط تحلیل زمانی به نظر می‌رسد این است که امکان صعود بیشتر نیز وجود خواهد داشت اما بهتر است فعلا به این اهداف اکتفا کنیم و همراه با قیمت پیش برویم.

همچنین توجه نمایید که شکست سقف ماژور سهم به عنوان یک مقاومت مهم نیاز است تا شرایط برای رسیدن قیمت به اهداف ذکر شده یا بالاتر فراهم شود.

از نظر زمانی نیز دو باکس ترسیم شده است که اولین باکس می‌تواند زمان مناسب جهت خاتمه بخش یا بخش‌های اولیه از موج (C) را نشان دهد و باکس دوم نیز می‌تواند زمان حدودی کل شاخه سوم را نشان دهد. البته موج سوم یعنی موج (C) می‌تواند در حدود 62 درصد از موج اول را نیز به خود اختصاص دهد و به پایان برسد که با پیشروی امواج بهتر می‌توانیم این موضوع را تخمین بزنیم.

اطلاع از
54 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
محمد خندان

سلام و عرض ادب
لطفا در صورت امکان آپدیتی از وضعیت جدید سهم با توجه به افزایش سرمایه ارائه بدید. آیا موج cپایان یافته؟ با تشکر

محمد خندان

سلام و وقت بخیر
امیدوارم حالتون خوب باشه
باتوجه به اینکه سهم احتمالا در هفته آینده سقف ۴۰۲۵ تومانی خود را میزند آیا میتوان گفت اصلاح تمام گردیده و در مسیر حرکت به تارگت ۸۵۰۰ تومانی که داخل تلگرام گفته اید حرکت کند؟

حسین رحیمی

با سلام نظرتون در مورد روند سهم با توجه به ریزش اخیر به چه صورت هست؟ ایا هنوز تحلیل معتبر هست؟

مهدی کر

با توجه به ریزش اخیر سهم پس از رسیدن به عدد 3800 ایا همچنان تارگت 5800 را برای این سهم برای مدت زمان قبلی معتبر میدانید؟

ساناز عابدی

تارگت جدید یعنی ۵۸۰۰ رو پیش بینی میکنید تا ۰ند روز آینده بهش دست پیدا کنه و آیا هدف بالاتری هم براش پیش بینی میشه؟

مهدی کر

از نظر زمانی چه مدت زمانی برای رسیدن به تارگت 3800و 5800 حداقل مورد نیاز است؟

مهدی کر

ممنون از پاسخ شما
۸۶ روز کاری جهت رسیدن به تارگت ۵۸۰۰ می باشد؟

مولوی

با سلام و خسته نباشید.
تحلیل ثفارس را بروز رسانی می کنید؟

مولوی

استاد هنوز هدفی که برای موج C (97000) در نظر گرفتید پابرجاست؟
اگر پابرجاست در چه محدوده زمانی می رسد؟

آخرین ویرایش 2 سال قبل توسط مولوی
مولوی

با سلام. استاد اگر امکانش هست از شما خواهش دارم تحلیل ثفارس آپدیت نمایید

مولوی

یک نگاهی به آخرین پاسختان بیندازید…
5ماه پیش قول آپدیت تحلیل سهم را دادید. 5 ماه انتظار کافی نیست؟

مشاهده دیگر مطالب

See other content