تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 به سبک نئوویو

در شرف وقوع یک موقعیت خرید کوتاه مدت

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو، در خدمت شما هستیم با تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 به سبک نئوویو که درخواست زیادی از سوی همراهان برای تحلیل آن دریافت کرده بودیم و در لیست تحلیلی مان نوبت به آن رسیده بود. به نظر می رسد این سهم به محدوده برگشتی خود برای خاتمه روند نزولی وارد شده است که این موضوع بر اهمیت ارائه تحلیل در این جایگاه می افزاید. با شرح تحلیل ثفارس با ما همراه باشید.

شرح تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 :

همانطور که در چارت سهم ثفارس پیداست این سهم در یک روند صعودی بلند مدت قرار دارد که فعلاً در بخش اصلاحی آن قرار داریم. قبل از این اصلاح سهم ثفارس فراز و نشیب های زیادی را در قالب الگوی دیامتریک الماسی بزرگ، الگوی دیامتریک الماسی کوچک و الگوی دیامتریک پاپیونی طی کرده است.

بر اساس اطلاعات فعلی به نظر می رسد که الگوی دیامتریک کوچکی که در میان دو الگوی دیامتریک دیگر قرار دارد خاتمه یک ساختار درجه بالا بوده است و پس از آن با شروع دیامتریک پاپیونی یک الگوی جدید آغاز شده است، از این رو در پایان این دیامتریک پاپیونی که در تصویر تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است، لیبل (A) آبی رنگ قرار گرفته است و اصلاحی که در حال حاضر درون آن هستیم نیز با لیبل (B) آبی رنگ مشخص شده است و ساختار احتمالی این اصلاح نیز با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است.

تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 به سبک نئوویو | کش دیتای هفتگی
تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 به سبک نئوویو | کش دیتای هفتگی

چشم انداز پیش رو :

در اصلاح فعلی مشخص است که تا کنون 2 شاخه از الگو کامل شده است و هم اکنون در شاخه سوم آن هستیم. مشخصه بارزی که در این دو شاخه تکمیل شده رخ داده است کمتر بودن زمان موج B نسبت به موج A است که به سرعت ما را به سراغ شناسایی یک الگوی مثلث، خصوصاً از نوع مثلث ریورس انقباضی سوق می دهد.

از طرفی میزان رتریس موج B مثلث پارامتر تعیین کننده ای برای مثلث ریورس انقباضی خواهد بود که به دلیل این که این موج B در حدود 70 درصد موج A را برگشت کرده است باعث می شود که این مثلث نتواند یک مثلث افقی یا کانتر باشد بلکه به احتمال قوی از نوع غیرعادی یا جاری خواهد بود که می تواند باعث شود که موج C کف موج A را نشکند. البته الزامی بر این موضوع وجود ندارد به همین دلیل در تصویر تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 ، یک باکس برای پایان موج C مشخص کرده ایم تا تقریباً بتواند حالات ممکن برای موج C را مشخص کند که حدود قیمتی آن در تصویر مشخص است.

زمان خرید سهم ثفارس :

با اتمام موج C از الگوی فعلی، در باکسی که در تصویر تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 رسم شده است باید منتظر وقوع علائم برگشتی و صدور تریگر ماند. پس از شکل گیری موج C ، شکست آخرین سقف از روند این موج می تواند تریگر مناسبی برای ورود به پوزیشن خرید باشد.

حد سود تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 :

همانطور که در تصویر پیداست پس از تکمیل موج C مثلث احتمالی باید انتظار موج D این مثلث را داشت که می تواند تا محدوده مقاومت مهم این سهم یعنی تا قیمت 1525 تومان الی 1800 تومان صعود کند. بنابراین از همین محدوده می توان برای خروج از پوزیشن خرید استفاده کرد. پس از آن باید منتظر شکل گیری موج E مثلث ماند تا شرایط برای خرید دیگری فراهم شود.

نتیجه گیری :

طبق تحلیل تکنیکال ثفارس شماره 1 که در تصویر بالا مشاهده می کنید در حال حاضر باید منتظر اتمام موج C مثلث در باکس مشخص شده ماند و پس از آن مترصد وقوع تریگر خریدی بود که در پاراگراف های قبل شرح داده شده است و پس از وقوع شرایط مناسب برای پوزیشن گیری می توان حد سود را در محل خاتمه موج D مثلث قرار داد.

اطلاع از
12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

profile avatar
مشترک
7 روز قبل

سلام استاد وقت بخیر
از دید شما در کدام موج قرار داریم و ایا خرید در این محدوده را پیشنهاد میکنید؟
بسیار سپاسگذارم

profile avatar
مشترک تالار
1 ماه قبل

سلام استاد وقتتون بخیر ان شالله که حالتون عالی باش
استاد سهم الان تو موج D هست یا موج D پایان یافته الان موج E هستیم ؟
من این سهم از زمان معرفی شما خریدم الانم تو سود هستم دسستون درد نکنه از تحلیلتون میخواستم ببینم الان بهترین کار چی هست ممنونم

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط Mohsen
profile avatar
مشترک
1 ماه قبل

استاد واقعا ممنونم ازتون…
خریدم از ابتدای نقطه C بود و امروز با استراتژی کم ریسک خودم با 57 درصد سود برای کوتاه مدت خارج شدم.
در واچ لیستم می ماند برای رشد بعدی ان شا الله.

خداوند زندگیتونو سرشار از برکت وافر کند ان شا الله
و به امید اینکه هر روز یک تحلیل قرار بدین D:

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط علیرضا موذن
profile avatar
مشترک
2 ماه قبل

سلا و درود به استاد بزرگوار
آیا تحلیلی ثفارس اپدیت جدید دارد؟ ،هنوز بهش معتقدید با توجه به روند این چند ماه اخیر سهم؟
بنظرتون به پایان موج c رسیدیم و الان در موج d هستیم؟
هدف این موج رو که بین ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ در نظر گرفتید طی چه بازه زمانی قابل دستیابیه؟
باتشکر فروان

profile avatar
مشترک تالار
3 ماه قبل

سلام
با تشکر از شما استاد گرامی، منتظر فعال شدن تریگر اعلام شده در کانال هستیم تا وارد سهم شویم.

profile avatar
مشترک
3 ماه قبل

با سلام و احترام خدمت استاد محترم ارشیا رحیمی
کندل ماربوزو مورخ شنبه 5 تیرماه با حجم بیش از 88 میلیون سهم (بیش از ده برابر میانگین ماهیانه) بنده را به یقین رساند که اصلاح موج C پایان یافته،لذا روز بعد وارد سهم شدم.ولی بنظر می رسد این کندل فیک بوده و هنوز اصلاح تمام نشده است.بنظر شما این اصلاح چقدر طول می کشد؟ اگر طولانی است با توجه به نزدیک بودن شاخص کل به مقاومت، فعلا از سهم خارج شوم.با تشکر

مشاهده دیگر مطالب

See other content