تحلیل وحکمت شماره ۲ | موج شماری نئوویو چارت بیمه حکمت

بررسی روند صعودی و ارائه چشم انداز پیش روی سهم وحکمت

5.4k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . با تحلیل وحکمت شماره ۲ در خدمت شما هستیم تا با شکل گرفتن امواج جدید در این سهم به بررسی وضعیت آن و بروزرسانی احتمالات پیش رو بپردازیم. البته همانطور که مستحضر هستید قبلاً نیز تحلیلی از این سهم ارائه کردیم که حد ضرر آن تاچ نشده و تحلیل بی اعتبار نشده است اما با پیشروی امواج و آشفته شدن جو کلی بازار سهم وحکمت نیز مدتی است که درجا می زند، از این رو درخواست های زیادی برای بروزرسانی تحلیل این سهم دریافت کردیم که باعث شد امروز این تحلیل را تقدیم شما عزیزان کنیم. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل وحکمت شماره ۲ :

همانطور که از تصویر زیر پیداست وضعیت کلی موج شماری سهم وحکمت نسبت به تحلیل قبل تغییری نکرده است و همچنان در این تحلیل نیز ساختار موج شماری تا (X) موج مشابه تحلیل قبل است اما در تحلیل قبل انتظار داشتیم که این سهم پس از (X) موج که یک مثلث انقباضی جاری می باشد صعود شارپ تری را تجربه کند ولی با خراب شدن جو کلی بازار این سهم نیز بی نصیب نماند و پس از صعودی کوتاه مدت درگیر اصلاح شد. اما همانطور که از تصویر تحلیل وحکمت شماره ۲ پیداست این اصلاح نسبت به ریزش کلی بازار عمق بسیار کمتری دارد، در نتیجه روند صعودی سهم همچنان پابرجا مانده است که نکته ی بسیار مثبتی برای این سهم می باشد.

تحلیل وحکمت شماره ۲ | موج شماری نئوویو چارت بیمه حکمت
VaHekmat NEoWave Analysis 02 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو :

همانطور که از تصویر تحلیل وحکمت شماره ۲ پیداست این سهم پس از (X) موج، دو موج ایجاد کرده است که با لیبل های (A) و (B) مشخص شده اند. موج (B) هم اکنون بر روی محدوده حمایتی 5900 تا 5400 تومان قرار دارد و با توجه به میزان رتریس آن و زمانی که صرف کرده است و همچنین با در نظر گرفتن روند صعودی سهم می توان انتظار داشت که از همین محدوده این سهم به زودی حمایت شود و فاز صعودی دیگری در قالب موج (C) ایجاد کند که اندازه این صعود به ساختاری که در سهم شکل خواهد گرفت بستگی دارد.

از نظر ساختاری چون برای مشخص کردن ساختار یک الگو حداقل باید سه موج از آن شکل گرفته باشد هنوز نمی توان گفت که الگویی که پس از (X) موج ایجاد خواهد شد دقیقاً چه الگویی خواهد بود چرا که فعلاً فقط دو موج از الگوی بعد از (X) موج شکل گرفته است اما می توان به بیان احتمالات مختلف پرداخت. یکی از احتمالات پیش رو تشکیل الگوی فلت در این جایگاه می باشد که اگر چنین شود موج (C) باید ساختار شتابدار داشته باشد و پس از آن می توان انتظار وقوع یک (X) موج دیگر داشت که در تصویر تحلیل وحکمت شماره ۲ با لیبل آبی کم رنگ مشخص شده است. حالت بدبینانه نیز این است که پس از شکل گیری فلت روند صعودی سهم به اتمام برسد که چنین وضعیتی از نحوه صعود موج (C) هویدا خواهد شد.

اما احتمال بعدی وقوع یک الگوی مثلث یا دیامتریک می باشد که اگر چنین شود ساختار موج (C) شتابدار نخواهد بود و پس از آن نیز باید انتظار یک اصلاح در قالب موج (D) را داشت که میزان رتریس آن برای موج (C) نوع الگوی ایجاد شده را مشخص خواهد کرد. پس همراهان عزیز توجه نمایند که طبق تحلیل وحکمت شماره ۲ در مقطع کنونی می توان انتظار وقوع موج (C) را داشت و نحوه شکل گیری این موج و میزان قدرت خریدی که در این موج رقم خواهد خورد می تواند به روشن شدن ساختار الگویی این سهم بسیار کم کند لذا پس از شکل گیری موج (C) حتماً در خصوص وضعیت سهم مجدداً نکات لازم ارائه خواهد شد.

حد ضرر تحلیل وحکمت شماره ۲ نیز مانند تحلیل قبل در قیمت 490 تومان قرار دارد و تریگر ورود به این سهم نیز می تواند شکست محدوده رنج قیمتی فعلی به بالا باشد که قیمت 580 تومان در نظر گرفته شده است. موج (C) نیز به صورت نرمال می تواند تا 1000 الی 1100 تومان صعود کند. پس از آن اگر مشخص شود که ساختار الگو یک مثلث یا دیامتریک خواهد بود صعود سهم برای شکل دهی به این الگوها می تواند تا محدوده 2000 الی 2600 تومان نیز ادامه پیدا کند.

امیدواریم این تحلیل مفید بوده و مورد استفاده همراهان گرامی قرار گیرد.

اطلاع از
8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
سعید آژ

سلام و وقت بخیر
لطفا درمورد روند وحکمت بروزرسانی میفرمایید.
باتشکر.

علی فاضلی

سلام استاد وقت بخیر
با توجه به نزول وحکمت هنوز تحلیل پابرجاست ؟

علی فاضلی

سلام استاد خسته نباشید

با توجه به نزول اخیر به نظر شما موج Bچه ساختاری داره و از چه قیمتی میتونه برگرده ؟

امین ولی

ارادت 
ارشیا جان اون اصلاح 61 درصدی اول زیگزاگ رو با اغماض قبول کردی؟

مشاهده دیگر مطالب

See other content