تحلیل تکنیکال چارت ورازی شماره 1 به روش نئوویو

شرح چشم انداز صعودی پیش رو در سهم ورازی

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل تکنیکال چارت ورازی شماره 1 تا از منظر سبک تحلیلی جامع نئوویو بررسی ای بر حرکات قیمت در این چارت داشته باشیم و احتمالات پیش رو و فرصت های سرمایه گذاری آن را با شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل تکنیکال چارت ورازی شماره 1 :

همانطور که از تصویر زیر پیداست سهم ورازی در طی زمانهای مختلف الگوهای نئوویوی بسیاری را شکل داده است که بزرگترین آنها الگوی دیامتریک الماسی به صورت افقی می باشد که می توان شمارش را از همین الگو به سمت راست بررسی کرد.

پس از این الگوی دیامتریک که با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ در تصویر تحلیل تکنیکال چارت ورازی شماره 1 مشخص شده است یک روند صعودی شکل گرفته است که شرایط یک الگوی ایزومتریک را داراست و موجب صعود 870 درصدی سهم بیمه رازی شده است.

پس از آن سهم ورازی با ایجاد یک وقفه، وارد یک روند نزولی شده است که به موجب آن 50 درصد بازگشت قیمتی رقم خورده است و هم اکنون علائمی از صعودی شدن قیمت پدیدار شده است که می توان آن را به عنوان یک فرصت معاملاتی قلمداد کرد. از نظر الگویی نیز این روند نزولی را می توان ترکیب دوگانه فلت کشیده به علاوه مثلث در نظر گرفت که اگر موج B‌ مثلث موفق شود از ابتدای موج A عبور کند می توان انتظار داشت که این مثلث مانند آنچه در تصویر تحلیل تکنیکال چارت ورازی شماره 1 انتظار داریم یک مثلث انقباضی جاری شود.

اما دلیل این که انتظار داریم در این مقطع یک مثلث جاری رخ دهد این است که شرایط برای برگشت کامل ناحیه اصلاحی فراهم شود و برای ساختار موج شماری ای که در درجه بالاتر در نظر گرفته ایم مشکلی ایجاد نشود. آن ساختار درجه بالاتر را که با لیبل های آبی رنگ مشخص کرده ایم یک دیامتریک در نظر گرفته ایم چرا که تا کنون تمام امواج سهم اصلاحی بوده اند اما دو قسمت اصلاحی (B) و (D) که همین موج اصلاحی فعلی است بدون همپوشانی هستند.

تحلیل تکنیکال چارت ورازی شماره 1 به روش نئوویو | کش دیتای روزانه
تحلیل تکنیکال چارت ورازی شماره 1 به روش نئوویو | کش دیتای روزانه

چشم انداز پیش رو :

طبق خطوط صورتی رنگی که در تصویر ترسیم شده است انتظار داریم که قیمت در حال حاضر تا حدود 200 تومان صعود کند و موج B مثلث را شکل دهد سپس نیاز است که سهم ورازی با تعدادی حرکات رفت و برگشتی الگوی مثلث را شکل دهد تا با پایان یافتن این مثلث الگوی ترکیبی نیز پایان پذیرد و سهم آماده گام صعودی بعدی که می تواند قوی تر و پرشتاب تر باشد شود.

هدف این گام صعودی طبق سطوح فیبوناچی مشخص شده در تصویر تحلیل تکنیکال چارت ورازی شماره 1 در قدم اول می تواند در حدود 500 تا 700 تومان باشد و در صورت وجود قدرت خرید کافی امکان صعود تا 1000 تومان نیز میسر می باشد.

استراتژی ترید بر اساس تحلیل تکنیکال چارت ورازی شماره 1 :

هم اکنون طبق تصویر تحلیل تکنیکال چارت ورازی شماره 1 سهم در یک اصلاح کوتاه مدت می باشد. با توجه به وضعیت امواج می توان در همین ناحیه اصلاحی خرید کرد و با شکست اصلاح به سمت بالا کف همین اصلاح را می توان به عنوان حد ضرر انتخاب کرد که در حدود 130 تومان خواهد بود و با احتساب قیمت خرید 140 تومانی حد ضرر بسیار کوچکی محسوب می شود.

همچنین اگر روند صعودی مانند آنچه انتظار می رود پیشروی کند می توان حد سود را همان محدوده فیبوناچی مشخص شده در تصویر تحلیل تکنیکال چارت ورازی شماره 1 در نظر گرفت که در بند قبل نیز اعلام شد اما برای محافظت از سود ایجاد شده الزامی است که همراهان گرامی با کف هایی که در قیمت ایجاد خواهد شد حد ضرر معامله خود را ارتقاء دهند.

امیدواریم این تحلیل مفید بوده و مورد استفاده کاربران عزیز قرار گیرد.

اطلاع از
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

profile avatar
مشترک تالار
15 روز قبل

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت استاد ارشیا رحیمی بزرگوار
استاد به نظرتون الان برای کسی که سهم ورازی نگرفته الان فرصت ورود حساب می شه باتوجه به روند بازار یا باید صبر کنه به نظرتون اصلاح سهم چقدر میتونه ادامه پیدا کنه ؟

profile avatar
مشترک
24 روز قبل

سلام وقت بخیر جناب دکتر رحیمی
بابت تحلیل بسیار عالی ورازی خیلی ممنونم
ورازی پر قدرت از زمانی که فرمودین رشد کرده،احتمال اصلاح از حدود ۲۰۰ ت رو با توجه به رشد خوب نماد چقدر میبینین؟احتمال داره که اصلاح نکنه و همین روند رو ادامه بده؟
سپاس

مشاهده دیگر مطالب

See other content